15. septembra 2021 - 15:30 ihrisko Čadca TIPOS III.LIGA STRED 15.KOLO

2
0

TIPOS  III. LIGA STRED – 15. KOLO

0 : 1 ( 0 : 1 )

30´-   Kulich Dominik.

Základná zostava:

Kulich Peter, Tomka, Garaj, Jasenovský, Cvik, Repáň, Líška, Dinga, Chovanec, Kulich Dominik, Ďungel (K).

Arvensis, Bučo, Barčík, Šesták, Lanko, Turčina, Kliuchikov, Hažer.

Striedania:

59´-   Lanko          Jasenovský

69´-   Arvensis          Líška

69´-   Bučo          Kulich D.

72´-   Šesták          Chovanec

90´-   Kliuchikov          Repáň

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Zápas v Čadci sa hral na pomocnom ihrisku na zlom teréne, s neregulérnymi rozmermi, bez tribúny, atď. Konštatujeme: Je zaujímavé, že to ide s dlhodobo udelením výnimky v Kubíne, Čadci, Liptovskej Štiavnici, len v Martine nie !?

Stretli sa mužstvá, ktoré v doterajšom priebehu sezóny dali zhodne len po 6 gólov, najmenej zo všetkých mužstiev. Čadca si chcela napraviť renomé po výprasku vo Fiľakove (0:6), ale  takisto sa chceli vyhnúť pokute vo výške 50 ⁒ z platov. Martinčania zase chceli využiť súčasné postavenie súpera a doviesť po Bánovej ďalšie body z ihriska súpera. Martinčania nastúpili v rozostavení 4-4-2 a chvíľu trvalo, kým si hráči zvykli, ale v celom zápase sme mali viac z hry a jeho priebeh sme mali pod kontrolou.

V celom zápase to bol boj o stred ihriska a šance sa rodili veľmi ťažko. Do prvej sa dostali v 10. minúte domáci, na dlhú loptu si nabehol Dyroff, ale prestrelil Kulichovu bránku. FOMAT pohrozil v 14. minúte, keď Jasenovský prestrčil uličkou Repáňovi, ale tomu chýbali centimetre. V 24. minúte brankár Čadce pri rozohrávke nastrelil atakujúceho Repáňa, ten mohol otvoriť skóre, ale z uhla obstrelil bránku. V 25. minúte si na roh Garaja nabehol Cvik, ale hlavou tesne minul. V 28. minúte kombináciu po pravej strane zakončil strelou z uhla D. Kulich, brankár vyrazil na roh. V 30. minúte sa výborne vytočil Jasenovský na pravej strane, prenikol až k bránkovej čiare, našiel po zemi D. Kulicha a ten poslal loptu nekompromisne pod brvno – 0 : 1.

Potom sa dostali k slovu domáci, ale so strelou Dyroffa po brejku si poradil P. Kulich. V 42. minúte mohol zvýšiť hlavou Tomka, ale po rohu z dobrej pozície netrafil bránku.

Druhý polčas bol na šance a pekné akcie ešte chudobnejší. Čadca sa snažila už len nakopávať dlhé lopty, čo sme si postrážili. Našu hru sa tréner Šuhaj snažil oživiť striedaniami, čo sa aj podarilo. Zľava sa snažil prenikať Lanko a z pravej strany Šesták, ktorý nahradil zraneného Chovanca. Ale vyložené šance sme si nevypracovali, a keďže ani domáca Čadca sa strelecky nepresadila, zápas sa skončil chudobným, ale zaslúženým víťazstvom hráčov MŠK FOMAT Martin.

V sobotu 18.09.2021 o 15:00 privítame na štadióne v Žabokrekoch súpera z Fiľakova.