1
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 6.KOLO

1 : 3   ( 0 : 1 )

11´- Moďoroši (PK), 60´- Ďungel, 64´- Boďa.

Zostava:

Hažer, Tomka, Palenčár, Stašík (C), Moďoroši, Boďa, Barčík, Mlynár, Chovanec, Cvik, Ďungel.

Garaj, Vajagić, Repáň, Dinga, Vavák, Vojvoda, Huszárik.

Striedania:

46´- Vajagić   Cvik

65´- Vavák   Mlynár

66´- Dinga   Boďa

70´- Vojvoda   Moďoroši

86´- Repáň   Chovanec

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Naši mali celý dule v Čadci pod kontrolou a ich víťazstvo mohlo byť aj vyššie. Prvýkrát viedol tréner Pavol Šuhaj družstvo FOMATu v zápase na pôde Čadce, ktorý sa hral 8. septembra 2018 a Martinčania v ňom po góloch Boďu a Černeka zvíťazili 2:0. Po roku sa takmer presne na deň (tentoraz sa hralo 7. septembra) vrátil na „miesto činu“.
Hostia sa po dvojtýždňovej prestávke dlhšie rozbiehali, ale postupne sa začali v ofenzíve presadzovať. V 11. minúte mladý Tomka vybojoval loptu, pekne ju potiahol a poslal do brejku Mlynára. Toho obrancovia faulovali v šestnástke a následnú penaltu bezpečne premenil Moďoroši. Vzápätí si do šance nabehol Mlynár, no dobre pozične postavený brankár Hlava jeho možnosť zlikvidoval. Potom vymysleli dobrú kombináciu Moďoroši s Barčíkom, ale Hlava dobre čítal hru a prudký center smerujúci na voľného Martinčana zachytil. V 26. minúte sa zrodil jeden z najkrajších okamihom stretnutia, keď sa k strele z tridsiatich metrov odhodlal Palenčár a jeho parádny projektil opečiatkoval pravú tyč. Tesne pred prestávkou ešte Boďa poslal do šancí dvoch svojich spoluhráčov. Najskôr po jeho prihrávke nepremenil nájazd Moďoroši a po pár minútach vysunul Mlynára, ktorý tesne minul bránu. Čadca prakticky celý prvý polčas strávila na svoje polovici a na dostrel Hažera sa dostáva len veľmi sporadicky. V 60. minúte sa s obranou súpera pohral Barčík a prihral Moďoršimu. Ten sa zbavil ďalších dvoch protihráčov, loptu naservíroval Ďungelovi, a ten z piatich metrov poistil náskok FOMATu. O štyri minúty neskôr pripravili spoluhráči možnosť na zakončenie Boďovi. Proti jeho prízemnej strele bol brankár Hlava bezmocný. Potom hostia prestriedali a Kysučania to využili na skorigovanie výsledku, keď po prudkom centri do šestnástky a následnej dorážke znížil Jašurek. Naši ale už v tejto fáze zápas kontrolovali a mohli svoj náskok zvýšiť. Desať minút pred koncom Barčík tesne minul bránu strelou z priameho kopu. V úplnom závere nepremenil samostatný nájazd Vajagić a potom brankár protivníka reflexívnym zákrokom zlikvidoval aj hlavičku tohto srbského kanoniera.