VÝSLEDKOVÝ SERVIS 14. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (4.4. – 10.4.2022)

MUŽI A

 • 9.4.2022 – 15:30 – TIPOS III.Liga Stred – 18.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 (2:0)   FK PODKONICE

Góly: Ďungel, Mlynár, Niemchaninov (PK), Barčík.

Zostava: Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Barčík (K), Mlymár, Dinga, Radchenko, Lanko, Ďungel,

(Palider, Palenčár, Líška, Kulich D., Šesták, Turčina, Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Na prvý domáci duel sa celý tím veľmi tešil, pričom sme chceli nadviazať na výkon z predchádzajúceho kola. Prvý polčas spĺňal z našej strany aj prísnejšie kritéria. Chalani využívali svoje silné stránky, dobre kombinovali, nachádzali slabšie miesta v hlbokom defenzívnom bloku súpera a zaslúžene si vypracovali náskok. Po zmene strán už hostia nemali čo stratiť a skúsili so zápasom niečo urobiť. Zvládli sme i to, máme tri body a môžeme byť spokojní. Ako náš náskok rástol napadlo mi, že by sme to mohli dotiahnuť do 4:0 či 5:1 a oplatiť Podkoniciam jesennú prehru. Tesne to nevyšlo, no najdôležitejšie je víťazstvo.

 

ŽENY A

 • 10.4.2022 – 10:00 – II.Liga Ženy – 15.kolo – ihrisko Považská Bystrica.

MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA   3:3 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Švábiková, Dvorská, Laurinčíková.

Zostava: Šupenová, Minčíková T., Fúčelová, Kacvinská, Lilgeová, Laurinčíková, Švábiková, Omelková, Dvorská, Halahijová, Pajunková,

(Ingebrigtsen, Kubačková, Minčíková Z.)

Hodnotenie trénera (Bolek Matej): Zápas sa začínal pozvoľna a prvých 20 minút sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Súper bol rýchly a hral tvrdo, na čo si muselo naše družstvo chvíľu zvykať. V prvom polčase sa dokázali presadiť Švábiková a Dvorská a do kabín sa išlo za stavu 0:2. Čakali sme, že súper na nás v druhom polčase vyletí a bude sa snažiť niečo spraviť s výsledkom. Góly sme síce inkasovali, avšak viac k tomu prispeli individuálne chyby našich hráčok. Takto sme dostali dva góly. Tretí gól domácich bol po peknej akcií. Dostali sme sa do situácie, keď 10 minút pred koncom zápasu sme prehrávali o gól. Nakoniec sa nám podarilo vyrovnať krásnym gólom Laurinčíkovej z priameho kopu, ktorý rozhodol o deľbe bodov. Mrzí nás hlavne strata dvojgólového vedenia, avšak nakoniec musíme byť spokojní aj za jeden bod.

 

STARŠÍ DORAST U19

 • 10.4.2022 – 11:00 – II.Liga SD – 24.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (1:0)   FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Góly: Staš, Palider.

Zostava: Jadroň, Pavlík, Haľama, Ruttkay, Beniač, Hodža , Kulich, Staš, Tichý, Palider, Satina D.,

(Lilge, Ursíny, Lipinský, Vajdel, Spišák).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Veľmi si vážim toto víťazstvo, pretože sme hrali proti jednému z najlepších tímov v našej súťaži. Hráči Spišskej n. Vsi sú pohybovo i futbalovo nadpriemerní v rámci našej ligy a preto sa hrá proti nim ťažko. Chalani zápas odmakali od začiatku až do konca a napriek kvalitám súpera sme ukázali túžbu a srdce ísť za dôležitým víťazstvom. Dokázali sme si okrem dvoch pekných gólov vypracovať aj ďalšie príležitosti, ktoré ale ostali nevyužité a potom sme sa do konca zápasu obávali o výsledok. Sme radi za víťazstvo, ktoré nás o kúsok priblížilo k vytýčenému cieľu!

 

MLADŠÍ DORAST U17

 • 10.4.2022 – 13:30 – II.Liga MD – 24.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:0 (3:0)   FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Góly: Smik 3, Vajdel, Hanek.

Zostava: Lilge, Válek, Lipinský, Čeman, Janeček ,Ursíny, Krška, Ilovský, Štrkáč, Smik, Vajdel,

(Hanek, Mendel, Lovás, Marčičiak, Lamoš, Kalnický).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Odohrali sme výborné stretnutie. Už od úvodu sme hrali aktívne, dobre sme kombinovali. Výborne sme hrali v krídelnom priestore, z čoho pramenili naše gólové príležitosti. Tie sme tentokrát využívali. V defenzívnej činnosti sme sa vyvarovali individuálnych chýb. Ani po striedaniach sa kvalita hry nezmenila. Bol to pekný kolektívny výkon, ale nad všetkými vynikali naše krídla Smik a Štrkáč.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 9.4.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 15.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:4 (0:2)   MŠK NÁMESTOVO U13

Góly: Rýs.

Zostava: Cabadaj, Medek, Kalnický, Veterník, Veselka, Facuna, Sitár, Siekela, Fučela, Beniač, Hanko, Rýs, Velický, D.Tomka, Mišun, Zuskin, T.Tomka, Cesar.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Zápas, v ktorom sa nedá povedať, že bolo niektoré družstvo výrazne lepšie, ale  skôr že my sme mali väčšie držanie lopty a našou snahou hrať vysokým postavením krajných obrancov sme si vytvárali šance. No dobre sformovaná obrana súpera riešila všetko rýchlejšie a jednoducho odkopom na našu polovicu, čím sa vždy dostali ďaleko od svojej brány a komplikovali našu medzihru. Súper si vypracoval v celom zápase pár rohov a brejkov z ktorých dal väčší počet gólov.

 

MLADŠÍ ŽIACI U11

 • 9.4.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 15.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:15   MŠK NÁMESTOVO U12

Góly:Kútnik, Mazurák, Baka, Stolárik.

Zostava: Vaško, Červeň, Bíziková, Stolárik, Šašura, Rumpeľ, Albrecht, Černák, Erteľ, Kráľ, Kútnik, Macko, Mazurák, Pobeha, Baka, Mulinka F.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odohrali majstrovský zápas proti súperovi z Námestova za veľmi nepriaznivého počasia.Veľmi dobre sme vyzerali v útočnej fáze, čo sa týka defenzívy máme ešte rezervy, ale časom aj to zlepšíme. Dôležité je, že deti prenášajú veci z tréningového procesu do zápasu a postupne si to automatizujú.

 

PRÍPRAVKA U11

 • 10.4.2022 – 10:00 – Liga TFZ U11 – 10.kolo – ihrisko Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   5:6   ŠK DYNAMO DIVIAKY

Góly: Onufer 2, Kútnik 2, Pavlanin.

Zostava: Macko, Kucka, Onufer, Pavlanin, Kremeň, Červeň, Dolník, Kútnik, Baranček, Matušek, Štafurik, Filc, Ignačák, Štubňa.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V nedeľu sme odštartovali jarnú časť okresnej súťaže prípraviek proti deťom z Diviak. Naše družstvo bolo poskladané z detí U10 a U11. Od začiatku sme pôsobili veľmi futbalovým dojmom. Niektoré naše akcie boli veľmi pekné. Musíme ešte potrénovať preberanie vysokých lôpt, pretože najväčší problém sme mali s nakopávanými loptami od brankára súpera. Chválim výkon celého mužstva.

 

PRÍPRAVKA U10

 • 9.4.2022 – 15:00 – Prípravný zápas U10 – ihrisko Rudlová.

JUPIE FŠMH   6:3   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Greňo, Pavlanin, Kucka, Štafúrik, Kremeň, Onufer, Filc, Štubňa, Engli, Ondrášek, Jahn, Matušek, Dolník, Holan, Harnádek, Belošic

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): V sobotu popoludní sme v premenlivom počasí odohrali stretnutie s JUPIE FŠMH. Hrali sme systémom 6+1 a 4×20 min. na dvoch ihriskách súčasne. Chlapci si užili dostatočnú minutáž. Zápas hodnotím pozitívne, ukázal nám, na čom musíme ďalej pracovať.

 

PRÍPRAVKA U9

 • 10.4.2022 – 9:00 – Turnaj U9 – Kalinkovo – Celkové umiestnenie: 6.miesto.

Zostava: Chyla, Drevenák, Harnádek, Horňák, Hrnčiar, Kňazeje, Král, Páleš J., Páleš S., Revús, Šalaga.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V nedeľu sme sa zúčastnili turnaja„Champions Trophy“ v Kalinkove. Hralo sa systémom 6+1 na väčšom ihrisku, ako sú chalani zvyknutí. V základnej skupine sme odohrali štyri zápasy a celkovo sme sa v tejto skupine umiestnili na 2. mieste, čo nás posunulo do záverečných bojov o 5-8 miesto…

Čo bolo ďalej? To sa môžete dočítať v článku FUTBALOVÝ TURNAJ V KALINKOVE. Stojí to za to.

 

DORAST WU19

 • 6.4.2022 – 13:00 – I.Liga D sk.B – 13.kolo – ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   3:5 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Laurinčíková 2, Kováčiková 2, Fúčelová.

Zostava: Zacharová, Šupenová, Minčíková T., Fúčelová, Lauková, Laurinčíková, Kovačíková, Minčíková Z., Cígerová, Halahijová, Pajunková,

(Štefanidesová B., Cicková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Tento zápas bol pre nás veľmi náročný. Súper síce nekládol veľký odpor, no aj napriek tomu sme sa stále obávali o výsledok, pretože naša brankárka ešte nebola úplne fit a každé ohrozenie našej brány mohlo znamenať gól v našej sieti. Pozitívne bolo, že v tomto zápase sme strieľali jeden gól krajší ako druhý, čo nám dodalo potrebné sebavedomie a zápas sme nakoniec zvládli k našej spokojnosti.

 • 9.4.2022 – 14:00 – I.Liga D sk.B – 14.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   9:0 (4:0)   JUPIE FŠMH

Góly: Cígerová 4, Halahijová 2, Laurinčíková, Fúčelová, Kováčiková.

Zostava: Jeleňová, Šupenová, Fúčelová, Štefanidesová E., Lauková, Laurinčíková, Kovačíková, Cígerová, Minčíková T., Halahijová, Pajunková,

(Minčíková Z., Šimeková, Cicková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Zápas sme začali dobre a veľmi skoro sme sa ujali vedenia. Našou kombinačnou hrou sme prevalcovali súpera a naša dominancia sa premietla na celkovom skóre. V posledných zápasoch hráme naozaj dobre a ak prehráme, tak je to väčšinou preto, že v bráne nemáme našu brankárku. Ktovie ako by sme dopadli v jarnej časti súťaže, ak by naša brankárka bola v každom zápase v bráne tak, ako to bolo v tomto zápase. Babám blahoželám.

 

ŽIAČKY WU15

 • 6.4.2022 – 15:00 – I.Liga Ž sk.B – 13.kolo – ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   1:5 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ďanovská 3, Adamčíková, Halienová.

Zostava: Rajčanová, Halienová, Malčáková, Štefanidesová B., Bizíková, Adamčíková,  Martiníková, Hybská, Jesenská, Ďanovská, Pakanová,

(Filová, Lamošová, Smiteková, Kucháriková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Zápas sa odohrával len na jednej polovici ihriska a je veľká škoda, že sme nedokázali premeniť viac z našich gólových príležitosti. V určitých častiach hry sme sa nedostatočne koncentrovali a nedodržiavali sme taktické pokyny. Je to však ospravedlniteľné, nakoľko sme stále v žiackom veku, kedy sa ešte len všetko učíme. Aj napriek tomu som rád, že to baby zvládli a zaslúžene vyhrali.

 • 9.4.2022 – 16:00 – I.Liga Ž sk.B – 14.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   8:0 (3:0)   JUPIE FŠMH

Góly: Ďanovská 4, Faziková 2, Martiníková, Lamošová.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Malčáková, Štefanidesová E., Štefanidesová B., Faziková,  Martiníková, Hybská, Adamčíková, Ďanovská, Bobčeková.

(Filová, Lamošová, Smiteková, Kucháriková, Wänkeová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Proti súperkám z Podlavíc, ktoré nás na jeseň potrápili, sme nastúpili s jediným cieľom, a to dokázať, že sme futbalovejší. To sa nám aj podarilo a baby si z chuti zastrieľali, čo sa odzrkadlilo na celkovom skóre. Aj napriek množstvu absencii v našom družstve sme dokázali, že dokážeme zdolať kohokoľvek. Baby si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon. Nemám vo zvyku menovať jednotlivé hráčky, no tentokrát urobím výnimku. Okrem dvoch gólov gratulujeme celé družstvo žiačok našej najlepšej hráčke Maťke Fazikovej aj k jej narodeninám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *