FUTBALOVÝ TURNAJ V KALINKOVE

U9 si užili turnaj Champions Trophy

 

V nedeľu 10. apríla sa vybrala výprava futbalových talentov MŠK FOMAT Martin kategórie U9 pod vedením trénera Jaroslava Páleša na futbalový turnaj s názvom CHAMPIONS TROPHY do Kalinkova.

Zostava hráčov na turnaji: Chyla, Drevenák, Harnádek, Horňák, Hrnčiar, Kňazeje, Král, Páleš J., Páleš S., Revús, Šalaga.

Slovami trénera Páleša: V nedeľu sme sa zúčastnili turnaja„Champions Trophy“ v Kalinkove. Hralo sa systémom 6+1 na väčšom ihrisku, ako sú chalani zvyknutí. V základnej skupine sme odohrali štyri zápasy a celkovo sme sa v tejto skupine umiestnili na 2. mieste, čo nás posunulo do záverečných bojov o 5-8 miesto. Hneď prvým v základnej skupine bol rozhodujúci zápas proti Interu Bratislava, kde šťastie nestálo na našej strane a ktorý sme prehrali 1:2. V skupine o celkové umiestnenie nás už súperi preverili po futbalovej stránke trošku viac. Týmto systémom ( 6+1 ) chlapci hrali po prvýkrát. Bol som však milo prekvapený, ako rýchlo sa chalani dokázali tomuto systému prispôsobiť. V drvivej väčšine zápasov sme herne dominovali, hlavne v hre 1:1, z čoho potom pramenili aj gólové príležitosti, ktoré ale nie vždy chalani využili, čo nás v niektorých zápasoch stálo lepší výsledok. Celkovo môžem turnaj hodnotiť ako úspešný, obsadili sme pekné 6. miesto z 20 teamov a kvalifikovali sme sa na záverečný turnaj do Viedne. Chalani si turnaj užili a odniesli si kopec zážitkov. Tešiť nás môže aj to, že celkovo sme na turnaji zanechali skvelý dojem. Či už po zápasoch alebo celkovo, po turnaji nás zastavovali diváci a tréneri a pochválili chalanov za predvedenú a bojovnú hru, za čo by som chcel chalanom poďakovať a každého jedného pochváliť za reprezentovanie klubu.

 

Výsledky zápasov a strelci gólov:

MŠK FOMAT MARTIN – FK INTER BRATISLAVA 1:2

( Páleš S. )

MŠK FOMAT MARTIN – TJ TATRAN  KLIN 4:0

( Šalaga 2, Harnádek, Páleš S. )

MŠK FOMAT MARTIN – SFC KALINKOVO 4:1

( Páleš S. 3, Drevenák )

MŠK FOMAT MARTIN – ŠK IGRAM “A“ 1:0

( Kňazeje )

MŠK FOMAT MARTIN – ŠK IGRAM “B“ 0:1

MŠK FOMAT MARTIN – FKP BRATISLAVA 1:1

( Šalaga )

MŠK FOMAT MARTIN – ŠTK ŠAMORÍN 3:1

( Harnádek, Revús, Král )

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *