Dorast FOMAT-u na sústredení

 

V termíne od 17.4.2019 do 19.4.2019 sa dorast MŠK FOMAT Martin zúčastnil teambuildingového sústredenia na: www.chatakomed.sk

Všetci hráči museli hneď po príchode odovzdať mobily a tie im boli vrátené až na konci akcie. Po ubytovaní a večeri sme mali prvú akciu s názvom: Australian night, surprise for you!
Na nej hovoril tréner Dubovec svoje zážitky z Austrálie, použil aj knižky, klobúk z kengurej kože, a hlavne hudobný nástroj ,,didgeridoo“, na ktorý si všetci mohli vyskúšať zahrať. Potom bol turnaj dvojíc v kalčete.
Na druhý deň sme mali budíček a rozcvičku ako na vojne, ktorej súčasťou bol aj prenos dvojíc tretieho ,,zraneného“ cez terén. Nasledovali raňajky a turnaj dvojíc v ping pongu. Neskôr bol na rade tréning spolu s trénermi, kde boli aj poriadne hecovačky. Po tréningu sme mali spoločný obed a následne popoludňajší odpočinok. Po ňom sme boli pripravení na cca 10 km túru lesom až ku zhorenisku Kuneradského zámku. Po návrate a krátkom odpočinku sme mali opekačku pri ohnisku. Súčasťou bola aj tichá pošta, kde do pripravenej schránky mohol ktokoľvek napísať v priebehu akcie pripomienku, poznámku nie len k tejto akcii, ale aj celkovo ku fungovaniu v MŠK FOMAT Martin.

Tichým bonzom sme zistili, že viacerí hráči si pre istotu vzali dva mobily a odovzdali len jeden. To malo samozrejme neblahé následky.

V dobrej nálade sme trošku predĺžili večierku, nakoľko vonku bolo veľmi príjemne.

Posledný deň sme chalanov po raňajkách rozdelili do skupín a mali za úlohu vytvoriť z bežne sa vyskytujúcich zdrojov prístrešok v lone prírody. Členovia ktorí postavili najhorší
prístrešok museli upratovať okolie chaty. Víťazi naopak dostali za odmenu manžetové gombíky značky Hugo Boss. Chalani si naozaj dali záležať, nakoľko jedinou rozhodkyňou bola krásna teenagerka a ona určila, v ktorom prístrešku by strávila noc a kde nie.

Na záver sme mali obed a vyhodnotenie akcie, ktorá určite splnila svoj účel a je možné, že nebola posledná.

 

Text: tréner Dubovec Peter

Foto: tréner Šmehýl Peter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *