ZUZANA LUKÁČOVÁ

  • 29. augusta 2022
  • Action
  • 349 Views

Z FOMATu, cez Plzeň, do reprezentácie Žien A

 

Vekom je však stále reprezentantka SR do 19 rokov a teraz ju celkom prekvapujúco po predchádzajúcom kempe repre žien vybrali na kvalifikačný zápas reprezentácie žien. V piatok bola na našom tréningu FOMATu, a v sobotu odohrala majstrovský zápas za ženy Viktoria Plzeň, ktoré vyhrali v Ostrave 7:0.

Zuzka s futbalom začínala v Mošovciach a po vzore svojej sestry Janky, ktorá mimochodom momentálne tiež hráva za ženy Plzne, začala hrávať za žiačky MŠK FOMAT Martin, kde sa prvý krát prebojovala do reprezentácie SR do 15 rokov. V našom klube pokračovala aj v juniorskom tíme a odtiaľ zamierila do klubu FC Viktoria Plzeň. Po úspešnej aklimatizácii sa postupne prepracovala až do družstva žien. Taktiež postupne úspešne prešla reprezentáciami SR do 17 a následne aj 19 rokov, až prišla celkom nečakane pozvánka do reprezentácie žien. To vzhľadom na fakt, že stále môže hrávať za repre do 19 rokov, je úžasne a je to tiež naplnenie veľkého sna. Je prvou hráčkou FOMATu, ktorá to dotiahla až do repre žien! Zuzka si to za svoju vytrvalosť a oddanosť futbalu určite zaslúži a my jej budeme aj naďalej držať palce.

Najbližší kvalifikačný zápas odohrá reprezentácia žien v Gruzínsku 1.9.2022 o 18:00, a následne ich čaká domáci reprezentačný zápas kvalifikácie na MS 2023 6.9.2022 o 18:00 v NTC Senec proti reprezentácii Írska.

 

Text a foto: Peržeľ Peter.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *