AKO DOPADLI VOĽBY PRE SSFZ

  • 27. januára 2022
  • Oznam
  • 383 Views

Po voľbách veľké zmeny na postoch v SsFZ.

 

Stredoslovenský Futbalový Zväz po dlhých rokoch mení svojho šéfa. Pán Jozef Paršo stál na čele SsFZ od roku 1988. Ten sa však viac o post predsedu neuchádzal.

V nedávnych voľbách, ktoré prebehli elektronickou formou, získali v prvom kole po 24 hlasov páni Stanislav Neuschl a Ľubomír Samotný. V druhom kole uspel s pomerom hlasov 37:33 pán Neuschl.

Prezident TFZ (Turčianskeho Futbalového Zväzu), pán Roman Horák považuje voľbu bývalého funkcionára klubu FK Pohronie na šéfovskú stoličku SsFZ za dobrú správu aj pre turčiansky futbal. V turčianskom futbalovom hnutí boli dvaja kandidáti akceptovateľní a jeden z nich uspel. Prvý krok je za nami, no teraz nás čaká ťažšia časť. Urobiť všetko pre to, aby amatérsky futbal nezanikol a tiež musíme zásadným spôsobom podporiť mládež, podotkol pán Horák pre MY.

Vo vedení SsFZ nedošlo len ku zmene šéfa, ale výraznou obmenou prešla prakticky celá exekutíva. Drvivú väčšinu postov obsadili noví ľudia, pričom na významné pozície boli zvolení aj Turčania.  Kontrolórom SsFZ bude Jaroslav Bágel. Za podpredsedu zväzu a zároveň člena výkonného výboru bol zvolený Roman Horák, ktorý doteraz zastával post predsedu odvolávacej komisie.

Vo voľbách uspelo aj tretie želiezko v ohni, keď hlasujúci potvrdili pána Borisa Burgera ako delegáta Konferencie Slovenského futbalového zväzu.

 

Zdroj textu: týždenník MY – Turčianske noviny

Foto: Igor Pĺž

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *