ZIMNÁ PRÍPRAVA V TATRÁCH

  • 19. januára 2019
  • Muži A
  • 1218 Views

 

 

Zimná príprava futbalistov Martina je už v plnom prúde. Prípravkári už tento mesiac úspešne absolvovali niekoľko halových turnajov, žiaci odohrali prvé prípravné stretnutia. Taktiež chlapci z dorastu cez víkend odohrajú prvé prípravné stretnutia v tomto roku.

Muži FOMATu začali na ostro už od minulého týždňa, keď absolvovali sústredenie vo Vysokých Tatrách.

 

Viac zo sústredenia nám prezradí hlavný tréner A-mužstva, pán Šuhaj Pavol:

Prípravu sme začali  v pondelok 7. januára Hráči dostali posledný decembrový a prvý januárový týždeň individuálne plány. Vo štvrtok sme odchádzali na sústredenie do Tatranskej Lomnice, hotel Morava. Ešte pred odchodom sme ráno o 9.30 absolvovali tréning na umelej tráve v Martine. Neskôr sme sa presunuli do Tatier. Poobede mali hráči ešte dve tréningové jednotky. Najskôr kondičného charakteru v teréne a potom silového v posilňovni.

V piatkový deň začínal budíčkom o 6.45. Už  o 7.00 bol prvý tréning – odrazová sila a švihadlá. O ôsmej hodine raňajky. Druhá tréningová jednotka bola o 9.30 na umelej tráve v Tatranskej Lomnici. Na poludnie sme mali obed a povinný odpočinok. Tretia tréningová jednotka bola o 14.30 v teréne, kde sme naháňali a preverovali kondičnú stránku. O 16.15 mali hráči olovrant a odpočinok. 17.30 – štvrtá tréningová jednotka v posilňovni zameraná na rozvoj sily. O 19.00 večera, a o 19.30 wellnes. Večierka bola o 22.00. Taký istý režim bol aj v sobotu.
V nedeľu ráno sme mali prvú tréningovú jednotku – odrazovú silu. O pól desiatej bola druha tréningová jednotka v teréne.
Na záver sústredenia sme odohrali o prípravný zápas s Popradom „B,“ Tento sme prehrali 2:1, hoci sme boli jednoznačne lepší a zahodili sme zopár tutoviek (Boda, Modorosi, Garaj, Vavak).
V zápase sme sledovali morálno-vôľové schopnosti hráčov, kedže za 4 dni absolvovali 13 tréningových jednotiek.
Sme veľmi vďační vedeniu klubu, sponzorom a samozrejme majiteľke hotela Morava, pani Šestákovej, že nám umožnili absolvovať takéto sústredenie, pretože nám to určite dalo veľa, či už po silovej, kondičnej, ale hlavne mentálnej stránke. Hráči mohli byť viac spolu, a my tréneri sme mali čas sa porozprávať s hráčmi nielen o futbale.
Ďalšiu fázu zimnej prípravy absolvujeme v domácich podmienkach, až na utorňajšiu výnimku, kedy využívame J-GYM v Žiline pod vedením trénera Petra a trénerky Niky.
Najbližší prípravný zápas odohráme v sobotu o 11.00 na umelej tráve FOMATu proti Prievidzi.
Tréner Šuhaj Pavol.

A my článok už len doplníme informáciou o výsledku už spomenutého prípravného zápasu našich mužov proti áčku Prievidze, kedy naši chlapci zvíťazili v pomere 3:0. Bližšie informácie o tomto stretnutí, vrátane hodnotenia zápasu trénerom, nájdete už v najbližšom výsledkovom servise.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *