Z Nitry vezieme len bod

(16. kolo)

FK NITRA 19 –  FOMAT MARTIN 19   3-1 (1-0) 

24.2.2024 – 11:00 – Majstrovský zápas – ihrisko umelá tráva Nitra

Góly: Tichý

Zostava: Rybár, Janeček, Lipinský, Halama, Lukašík , Ondruš, Ursíny, Ílovský, Štrkáč, Smik, Trubačík. Náhradníci: Lilge, Mencel, Krška, Tichý, Dolník

Hodnotenie trénera (Hanek Michal) : Náš prvý zápas v jarnej časti by som nazval nešťastným. Od začiatku zápasu sme boli nervózni a nevedeli sme nájsť náš rytmus a tempo. Bolo to spôsobené aj domácimi hráčmi, ktorí hrali agresívne a dokázali nám zatvárať priestory pri našom držaní lopty. Naša nervozita vyvrcholila zbytočnou penaltou. Po nej sme sa dostali trochu viac do hry ,ale 2 sľubné šance sme nepremenili. V druhom polčase sme začali mať herne navrch, dali sme gól, ktorý rozhodca neuznal, následne sme vyrovnali po peknej akcii gólom Stana Tichého. Od tejto chvíle sa hralo takpovediac na súperovej polovici, mali sme veľkú prevahu, ale nedokázali sme ju napriek 2-3 dobrým šanciam pretaviť do gólu.  Momentum zápasu bolo na našej strane, ale len do chvíle kým sa nešťastne nezranil Peťo Halama. Následne po niekoľkých minútach znovu domáci kopali penaltu – tentokrát z môjho pohľadu kontroverznú. Po našom neuznanom góle, zranení a penalte sa chalani nedokázali koncentrovať a dostať sa späť do zápasu, pretože riešili viac rozhodcu a súperov ako našu hru. Smolný zápas vyvrcholil nepochopiteľným rozhodnutím rozhodcu pri treťom góle domácich, keď bol jasný faul na nášho hráča. Napriek tomu, že cítime skrivodlivosť zo zvláštnych rozhodnutí rozhodcov a trpkosť zranenia Peťa Halamu, potešila ma vysoká kvalita a tempo zápasu.

 

FK NITRA 17 –  FOMAT MARTIN 17   1-1 (0-1) 

24.2.2024 – 13:30 – Majstrovský zápas – ihrisko umelá tráva Nitra

Góly: Murček

Zostava: Macko, Šalaga, Poljak, Laš, Kresťan, Dolník, Murček, Gomola Šimon, Kapusta, Nemček, Kopčan.

Striedali: Gomola Samuel, Mlynček, Hrbek

Góly: Murček

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): V úvodných minútach zápasu sme zbytočne hrali nervózne, chalani zle vyhodnocovali vzniknuté herné situácie a v zápase bolo veľa nepresností. Po úvodných minútach zápasu sa chalani ukľudnili a zápas sme dostali pod kontrolu. Do polčasovej prestávky sme sa dostali do vedenia. Druhý polčas chalani začali aktívne, ale nedokázali sme si vypracovať vyložené gólové šance. Súper mal rýchlych hráčov na krídlach a po zisku lopty sa snažil rýchlym útokom využívať krídelné priestory. Nakoniec sa súperovi podarilo vyrovnať z ojedinelej situácie, keď naši hráči prestali hrať a mysleli si, že rozhodca zapískal faul. Konečný výsledok mrzí, ale musíme akceptovať aj remízu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *