• 11.2.2023 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Bánovce nad Bebravou.

OFK BANÍK LEHOTA POD VTÁČNIKOM   4:0 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Hažer, Ďungel, Chovanec, Sergio, Garaj, Siva, Ceniga, Chupáň, Dinga, Satina, Líška,

• 11.2.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3 (0:2)   FK POHRONIE

Góly: Poliak.

Zostava: Kalnický, Mencel, Poliak, Čeman, Kresťan, Krška, Murček, Hanek, Hrbek, Smik, Štrkáč,

(Gomola Sa., Holubjak).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): výborný mládežnícky dorastenecký zápas. Obidve družstvá sa vysoko napádali, čo prispelo k vysokému tempu hry, množstvu šancí a chalani dokázali držať tempo zápasu s ligovým súperom. Súper veľmi často využíval kolmé a diagonálne prihrávky na útočiacich hráčov, čím prispieval k rýchlemu prechodu z obrany do útoku. V prvom polčase sa súper dostal do dvojgólového vedenia a nám sa viaceré gólové šance nepodarilo premeniť. V druhom polčase bol dej hry vyrovnaný a šance sa striedali na oboch stranách. Chalani nedokázali využiť viaceré možnosti na vyrovnanie a súper rozhodol v závere zápasu zo štandardnej situácie.

ŽIACI U15

• 11.2.2023 – 9:30 – Prípravný zápas – ihrisko Dubnica nad Váhom.

FK DUBNICA   1:3 (1:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kúdelka 2, Babic.

Zostava: Podhradský, Kováčik, Klenec, Šuhaj, Cálik, Krovina, Janík, Krška, Marček, Kúdelka, Babic,

(Nečesaný, Pavlovič, Maniš, Erteľ, Fekiač).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Zápas dvoch rozdielnych zápasov. V prvom polčase to bol z obidvoch strán výborný zápas, so všetkým čo má byť v mládežníckom zápase. Kvalitného súpera sme prehrávali hlavne v dôraze v osobných súbojoch a v prechodovej fáze do útočnej zóny. Okrem troch gólov sme si vypracovali ešte niekoľko dobrých gólových situácii, ktoré sme už nepremenili. V druhom polčase naša hra upadla, podarilo sa nám však víťazstvo ubrániť. Za prvý počas chlapcov chválim!

ŽIACI U14

• 11.2.2023 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Dubnica nad Váhom.

FK DUBNICA   3:4 (2:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lacko 2, Nátny.

Zostava: Korotvička, Okuliar, Tuna, Ivaška, Lacko, Paluga, Greňo, Delton, Šimko, Švichký, Janík,

(Nátny, Bella, Móric, Paluga, Špireng).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Dobrý mládežnícky zápas, v ktorom si myslím sme mali herne navrch. V prvom polčase sme ale z hernej prevahy vyťažili iba dva góly, keďže sme sa málo tlačili do koncovky. Dobre sme kombinovali, držali sme loptu na svojich kopačkách, snažili sme sa meniť tempo hry a zodpovednou hrou sme si držali súpera ďaleko od našej brány. Druhý polčas nám herne nevyšiel a super bol v určitých úsekoch hry lepší. My sme boli nebezpeční len po rýchlych protiútokoch. Cením si ale prístup hráčov v oboch polčasoch aj za výhru v zápase. Za snahu a obetavosť im patrí vďaka.

ŽIACI U13

• 12.2.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   8:0 (2:0)   FK DUBNICA

Góly: Krcho, Marguš, Fúčela, Trchlík, Zuskin, Knapko, Beniač, Kokavec.

Zostava: Trancygier, Kokavec, Veterník, Zifčák, , Štafúrik, Fúčela, Omerovič, Knapko, Zuskin,  Krcho, Truchlík, Lipták, Beniač, Marguš.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Proti fyzicky zdatnému súperovi sme odohrali výborné stretnutie. Aj pod tlakom sme dokázali vychádzať z prehusteného priestoru. Následne presné prihrávky nás dostávali do gólových príležitosti. V prvom polčase sme využili dve, ale v druhom sme boli oveľa efektívnejší. Teší ma, že až osem hráčov sa presadilo. Takisto pozitívne bolo , že sme neinkasovali.

ŽIACI U12

• 12.2.2023 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:0 (2:0)   FK DUBNICA

Góly: Vaško, Albrecht, Baka.

Zostava: Černák, Kutnik, Barica, Konečný, Červen, Macko, Šalat, Baka, Albrecht, Mazurák, F. Mulinka, Vaško, Mazurak.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Opäť sme zápas odohrali vo formáte 8:8 medzi šestnástkami a  niektorí chlapci ukázali , že väčšie ihrisko im bude vyhovovať. Veľmi dobre sme do zápasu vstúpili a podarilo sa nám streliť 2 góly, potom sa zápas vyrovnal a aj súper mal gólové príležitosti, ktoré ale nevyužil. Chlapci bojovali o víťazstvo aj v pasáži kedy bol súper herne lepší a v závere sme opäť prevzali iniciatívu a po peknej akcii pridali 3 gól.

PRÍPRAVKA U11

• 11.-12.2.2023 – Slovak Orava Cup U11 – Hala Mútne.

Celkové umiestnenie: 2.miesto.

Zostava: Tuna, Greňo, Filc, Pavlanin, Matušek, Jahn, Buocik, Gross, Mác.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme ďalší halový turnaj. Tentokrát išlo o turnaj SLOVAK ORAVA CUP U11, ktorý sa konal 2 dni. Celkovo bolo na turnaji 20 družstiev, ktoré boli rozdelené do 4 skupín po 5. Prvý deň sa hrali tieto skupiny a druhý deň sa hralo o umiestnenie. V našej skupine boli družstvá Kysucký Lieskovec, Lokomotíva Trnava, Bobrov a Púchov. Chlapci si prvý deň užívali, bavili sa futbalom, ukázali individuálnu kvalitu a postupne porazili všetkých svojich súperov. Skončili sme teda na prvom mieste a v nedeľu nás čakala skupina o 1-4 miesto. Do nej okrem nás postúpili Dukla Banská Bystrica, Ružomberok a Námestovo. Prvý zápas sme odohrali proti Dukle BB a chlapci odohrali výborný zápas a nadviazali na sobotu. Druhý zápas sme odohrali s Ružomberkom, kde šlo o veľmi opatrný/taktický zápas. Žiadny zo súperov nechcel urobiť chybu a tak bolo v zápase minimálny počet šancí. My sme sa snažili hľadať medzery v obrane Ružomberka, ale nepodarilo sa nám presadiť. Ružomberok si na konci zápasu vypracoval 2 príležitosti, ktoré sme vyriešili. Do posledného zápasu proti Námestovu sme vstupovali s vedomím, že ak ho vyhráme, tak vyhráme aj celý turnaj. Chlapci začali zápas dobre a vyhrávali 1:0. Všetko vyzeralo tak, že by sme ho mohli zvládnuť. Ale asi v polovici zápasu sme nezvládli nakopnutú loptu dopredu a súper vyrovnal na 1:1 a za malý okamih dokonca otočil zápas na 1:2. My sme sa nevzdali a snažili sa strhnúť zápas na svoju stranu. Podarilo sa nám vyrovnať na 2:2, ale tretí gól aj napriek šanciam sa nám nepodarilo streliť. Po skončení zápasu boli chlapci veľmi smutní. Ale aj napriek tomu, že sa im nepodarilo skončiť na prvom mieste, musím ich pochváliť na skvelú reprezentáciu klubu. Chlapci do každého zápasu dali všetko, ukázali bojovnosť, obetavosť a čo je najdôležitejšie aj futbalovú kvalitu. Najlepší hráč celého turnaja bol z nášho mužstva, a to BRANISLAV MÁC.

• 12.2.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – telocvičňa Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   vs.   FC JUVENTUS ŽILINA

Zostava: Kucka, Onufer, Jendrušak, Ighnačak, Štafúrik, Bobrovský, Luchkai, Záborský, Štubňa, Sopkuliak, Lipták.

Hodnotenie trénera (Kúdelka Daniel): Chlapci, ktorí necestovali na turnaj do Mútneho, odohrali prípravný zápas proti Juventusu Žiline. Hrací čas bol s krátkymi prestávkami cca 100 minút, takže mali vysokú minutáž. Hralo sa veľmi slušne, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Chlapci predviedli bojovný výkon, za ktorý im chcem poďakovať.

PRÍPRAVKA U10

• 11.2.2023 – 8:00 – Halový Turnaj U10 Winter Cup 2023 – hala Martin-Záturčie.

Celkové umiestnenie: 1. a 2.miesto.

Zostavy: Hrnčiar, Cabada, Šalaga, Kutman, Belošic, Dérer, Mažári, Kňazeje, Pravňan, Revús, Surovec,

resp. Páleš J., Páleš S., Roháčik J., Frniak, Štefanides M., Harnádek, Chyla, Horňák, Roháčik M., Štefanides P., Sedlačko.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme sa ukázali na domácom turnaji v telocvični ZŠ Aurela Stodolu v plnej kráse. To, že sme obsadili prvé miesta je jedná vec, ale akým spôsobom sme pôsobili na ihrisku vec druhá. Je radosť sa pozerať aké kreatívne riešenia vedia chalani vymyslieť. Ozdobou turnaja bol zápas, kde si to rozdali chalani medzi sebou. Zápas lepšie začali chalani z B družstva. Skóre otvoril po peknej individuálnej akcii Pravňan, ale potom prišiel moment, ako z Ligy Majstrov. Harnádek si na polovici ihriska loptu zdvihol a z voleja preloboval brankara. Potom po chybe v obrane získal loptu Samo Páleš a rozhodol zápas pre A družstvo. Tak to už býva, jedno družstvo sa radovalo a druhé plakalo. Krásna emócia. Najdôležitejšie zo všetkého je, že do turnaja bolo zapojených 22 hráčov s rovnakou zápasovou minutážou. Musíme pochváliť deti za super výkony, ale aj rodičov za výbornú atmosféru.

PRÍPRAVKA U9

• 11.2.2023 – 10:00 – Prípravný Tiangel – telocvičňa Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (1:0)   FC JUVENTUS ŽILINA

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (1:0)   FK POHRONIE

Hodnotenie trénera (Ondrla Viliam): V sobotu sme odohrali domáci triangel na Hurbanke proti chlapcom z Pohronia a Juventusu Žilina. Hralo sa systémom 4 +1. Od prvého polčasu chlapci plnili všetky úlohy a konečne sa nám darilo dodržiavať aj herný systém. Konečne chalani začali používať aj prepínanie útok obrana a darila sa nám aj rozohrávka od brankára cez obrancov. Treba nám však ešte popracovať na obsadzovaní si svojich priestorov v obrane. Na záver treba dodať, že aj keď sme konečne strelili veľa gólov, stále sa v koncovke trápime.

PRÍPRAVKA U8

• 12.2.2023 – 9:00 – Halový Turnaj TFZ U8 – hala Diaková.

MŠK FOMAT MARTIN   3:0   DYNAMO DIVIAKY U9

MŠK FOMAT MARTIN   0:3   FK SLOVAN ŽABOKREKY U9

MŠK FOMAT MARTIN   3:2   TJ DRUŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE U9

MŠK FOMAT MARTIN   3:0   TJ TURČIANSKE KĽAČANY U9

Zostava: Ivanov, Glušič-Taraba, Héger, Phám, Madara, Vaško, Čepela, Beca.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Odohrali sme zápasy proti starším súperom z okresu, ktoré sme herne i výsledkovo zvládli veľmi dobre. Vo všetkých víťazných zápasoch sme sa k dobrým výsledkom dopracovali herným prejavom, ktorým sa chceme prezentovať. Boli sme dominantní na lopte, vytvárali sme si veľké množstvo gólových možností a hráči dali do zápasov bojovnosť i emócie, čo ma nesmierne teší. V zápasoch sme dokázali riešiť aj ťažké herné situácie pod tlakom, kde sme konečne ukázali sebavedomie, aké si predstavujeme. V zápase proti Žabokrekom nám síce naša hra až tak moc nešla, ale i napriek tomu sme si vytvorili veľké množstvo gólových príležitosti, kde pri lepšej efektivite sme sa mohli tešiť z víťazstva aj v tomto zápase. Deti však chcem za celý turnaj a predvedenú hru pochváliť a budeme naďalej pracovať na našej hernej kvalite a hernej tvári nášho družstva.