VÝSLEDKY 25. TÝŽDŇA

(19.6. – 25.6.2023)

 

ŽIACI U14

  • 25.6.2023 – 8:30 – Memoriál Ľ. Hojného – ihrisko Diviaky.

Celkové umiestenie: 1. miesto.

Zostava: Korotvička, Okuliar, Paluga, Švichký, Lacko, Ivaška, Kempný, Šimko, Kalnický, Móric, Delton, Bella, Štípala, Barčiak.

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Počas nedele sme sa zúčastnili turnaja v Diviakoch, kde účastníkmi boli mužstvá z regiónu Turca. Chcem celý tím pochváliť, od prvého zápasu predviedli veľkú futbalovú kvalitu, ukázali, že sú jeden tím a svojou bojovnosťou či kolektívnosťou dokázali zvládnuť všetky zápasy či už víťazstvom ale aj parametrami hry v útoku ale aj v obrane. Všetkým chlapcom gratulujem k zaslúženému víťazstvu na turnaji.

 

PRÍPRAVKA U11

  • 22.6.2023 – 17:00 – Liga U13 TFZ – 18.kolo – ihrisko Kláštor pod Znievom.

FC TATRAN KLÁŠTOR POD ZNIEVOM U13   0:13 (0:7)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Tuna 7, Filc 3, Greňo 2, Onufer.

Zostava: Buocik, Matušek, Mác, Greňo, Štafúrik, Jendrušák, Sopkuliak, Štubňa, Pavlanin, Kucka, Gross, Ignačák, Bobrovský, Onufer, Tuna, Jahn.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme posledný zápas, dohrávku Turčianskej futbalovej ligy U13 proti súperovi z Kláštora pod Znievom. Od začiatku sme v zápase dominovali, vyhrávali sme súboje 1v1, snažili sme sa rozťahovať ihrisko a presúvať hru z jednej strany na druhú. Výsledkom našej dominancie bolo 13 gólov. Chlapci zvládli aj posledný zápas súťaže a zaslúžene vyhrali celú ligu s 18. víťazstvami z 18. zápasov. Po zápase boli chlapci dekorovaní, dostali zlaté medaile a pohár, a tak si mohli užiť oslavy po zápase. Chlapcom gratulujem!!! Počas celej súťaže podávali skvelé výkony a toto prvenstvo v súťaži si zaslúžili.

  • 24.-25.6.2023 – Turnaj U11 – Rožňava.

Celkové umiestenie: 1. miesto.

MŠK FOMAT MARTIN   3:0   FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES (Skupinová fáza)

MŠK FOMAT MARTIN   1:0   FK ŠUMPERK (Skupinová fáza)

MŠK FOMAT MARTIN   1:0   MFK ROŽNAVA (Skupinová fáza)

MŠK FOMAT MARTIN   0:0   FC KOŠICE (Skupinová fáza)

MŠK FOMAT MARTIN   0:1   FK SPIŠSKÉ VLACHY (Skupinová fáza)

MŠK FOMAT MARTIN   2:0   MŠK MOLDAVA NAD BODVOU (Skupinová fáza)

MŠK FOMAT MARTIN   2:1   KAC JEDNOTA KOŠICE (Skupinová fáza)

MŠK FOMAT MARTIN   3:2pp   FŠ LEVÍK BLAŽICE (1/4-finále)

MŠK FOMAT MARTIN   1:0pp  FK SPIŠSKÉ VLACHY (Semifinále)

MŠK FOMAT MARTIN   2:0   FK ŠUMPERK (Finále)

Zostava: Buocik, Matušek, Pavlanin, Kucka, Greňo, Gross, Štubňa, Sopkuliak, Jahn.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Cez víkend sme odohrali medzinárodný turnaj MFK Rožňava, ktorý bol pre nás rozlúčkový s ročníkom 2012 (U11). V kategórii U11 bolo 16 mužstiev z Česka a Slovenska, ktoré boli rozdelené do 2 skupín po 8, pričom prvé 4 tímy z každej skupiny postupovali a hrali pavúk o 1-8 miesto a tímy z 5-8 miesta v skupine hrali pavúk o 9-16 miesto. My sme turnaj začali veľmi dobre. Vyhrali sme prvé tri zápasy a aj herne sme dominovali. Následne prišla bezgólová remíza a hneď na to sme prehrali 0:1, keď sme nedokázali premeniť množstvo šancí a súper z jedinej strely na bránu nám dal gól. Prvý deň sme už neodohrali žiadny zápas, lebo turnaj prerušila búrka a tak sa pokračovalo až v nedeľu. V nedeľu sme vyhrali posledné dva zápasy v skupine, skupinu vyhrali a čakalo nás štvrťfinále. Počas celé štvrťfinále sme dominovali, ale súper po našich 2 chybách išiel do vedenie 0:1 a 1:2, ale necelé 2 minúty pred koncom sme vyrovnali a nasledovali penalty. V tých sme mali pevné nervy a vyhrali ich 2:1. V semifinále sme odohrali ťažký zápas proti súperovi, ktorý nás ako jediný porazil a aj napriek snahe, sme nedokázali streliť gól a po bezgólovej remíze nasledovali penalty. Zase sme ich zvládli a vyhrali 3:2. Vo finále chlapci od začiatku dominovali a vyhrali 2:0 a mohli zaslúžene oslavovať. Všetkých chlapcov musím pochváliť za predvedené výkony. Vo všetkých zápasoch, ktoré sme hrali, sme boli lepším a futbalovejším mužstvom. Ďakujeme chlapcom, že nám dali krásny darček k ukončeniu našej prípravkárskej kapitoly s týmto ročníkom.

 

PRÍPRAVKA U10

  • 22.6.2023 – Liga U11 TFZ – Finálový zápas – ihrisko Žabokreky.

FK SLOVAN ŽABOKREKY U11   2:3 pp   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Belošic, Harnádek.

Zostava: Sedlačko, Cabada, Frniak, Harnádek, Mažári, Kňazeje, Šalaga, Dérer, Kutman, Malík, Belošic, Revús.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Vo štvrtok sme si vo veľkom teple zmerali sily vo finálovom zápase ligy TFZ U11 s družstvom zo Žabokriek. Od začiatku to bol bojovný zápas. My sme sa prvý polčas vôbec nevedeli dostať do tempa, pracovali sme na malom priestore a to súperovi vyhovovalo. V druhom polčase nastúpilo úplne iné družstvo a začali sme sa dostávať do šancí, ktoré sme nevedeli dotiahnuť do konca. Čo nás teší, že za stavu 2:0 pre domácich to chalani nevzdali a bojovali až do konca. Druhá časť zápasu sa väčšinou už hrala na polovici súpera a pri lepšom zakončení sme mohli rozhodnúť zápas v riadnom hracom čase. Musím pochváliť aj súpera, ktorý počas celého zápasu nám bol viac, ako vyrovnaný. Nakoniec sa po remíze kopali penalty, kde sme mali viac šťastia ako súper, a tak sme vyhrali Okresnú súťaž TFZ U11. Musím pochváliť deti za skvelú reprezentáciu klubu počas celej súťaže a rodičov za podporu svojich ratolestí. Takáto atmosféra, aká bola na tomto zápase, by mala byť na každom futbalovom zápase. Žiadne výčitky alebo nedajbože nadávky. Rodičia povzbudzovali celý zápas. SKVELÉ!

  • 24.6.2023 – Turnaj U10 – Žabokreky.

Celkové umiestenie: 5. a 6. miesto.

MŠK FOMAT MARTIN M   2:5   FC SPARTAK TRNAVA

MŠK FOMAT MARTIN M   5:0   FC ATTACK VRÚTKY

MŠK FOMAT MARTIN M   3:1   VÝBER TFZ U11

MŠK FOMAT MARTIN M   1:5   MŠK ŽILINA

MŠK FOMAT MARTIN M   3:1   RSC HAMSIK ACADEMY

MŠK FOMAT MARTIN Č   2:2   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

MŠK FOMAT MARTIN Č   3:2   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

MŠK FOMAT MARTIN Č   2:2   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN Č   2:2   ŠK TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA

MŠK FOMAT MARTIN Č   6:2   MFK DOLNÝ KUBÍN

MŠK FOMAT MARTIN M   6:1   MŠK FOMAT MARTIN Č

Zostava:

MODRÝ TÍM – Hrnčiar, Dérer, Cabada, Šalaga, Kňazeje, Pravňan, Malík, Kutman, Štefanides M., Surovec, Juráš.

ČIERNY TÍM – Páleš J., Páleš S., Harnádek, Mažári, Frniak, Revús, Belošic, Štefanides P., Drevenák, Horňák, Chyla, Ruttkay, Roháčik M.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Počas víkendu sme zorganizovali domáci turnaj, ktorý sa odohral v neďalekých Žabokrekoch na kvalitne pripravených hracích plochách. Na turnaji sa zúčastnilo dvanásť tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch šesťčlenných skupín. Zápasy sa hrali po 25 minút, a tak si chalani na rozlúčkovom turnaji s kategóriou U10 s chuťou zahrali. Chalani v zápasoch ukázali, na akej vysokej úrovni už dokážu v tak mladom veku hrať a čo všetko sa naučili v tréningovom procese. Oba tímy obsadili vo svojich skupinách 3. miesta, a tak si to proti sebe rozdali v priamom súboji o 5.-6. miesto. Z piateho miesta sa nakoniec tešili chalani z modrého tímu. Na záver by sme chceli chalanov pochváliť za výbornú reprezentáciu klubu počas celej sezóny. Taktiež za excelentnú dochádzku na tréningy, čoho výsledkom sú úspechy, ktoré doteraz dosiahli. Na záver patrí obrovská pochvala a poďakovanie rodičom, ktorí nám trénerom vždy ochotne pomohli a vytvorili na vonkajších zápasoch a turnajoch skvelú atmosféru.

 

 

PRÍPRAVKA U8

  • 24.6.2023 – Turnaj o pohár primátora U8 – Starý Tekov.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MŠK SENEC

MŠK FOMAT MARTIN   2:1   FC NITRA

MŠK FOMAT MARTIN   0:0   FC SLOVAN LEVICE

MŠK FOMAT MARTIN   2:1   MŠK ŽILINA (Semifinále)

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 pp   FC SLOVAN LEVICE (Finále)

Zostava: Beca, Žabka, Madara, Hampel, Hamplová, Végh, Pápp, Héger.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Na záver sezóny sme odohrali veľmi kvalitný turnaj proti silným súperom. V každom zápase sme sa snažili prezentovať našou hrou a zanechať na turnaji našu identitu. Po hernej i výsledkovej stránke som opäť veľmi spokojný. V závere sezóny deti urobili veľký progres a ukázali okrem hernej kvality i veľkú psychickú odolnosť. Chcem sa veľmi pekne poďakovať deťom i rodičom za prístup počas celého turnaja i celej sezóny za vzornú reprezentáciu klubu. Najviac ma mrzí zranenie, ktoré sa udialo na tomto poslednom turnaji sezóny a Laurinke samozrejme prajem veľa síl, energie a skorý návrat na trávníky.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *