VÝSLEDKY 23. TÝŽDŇA

(5.6. – 11.6.2023)

 

MUŽI A

 • 10.6.2023 – 17:00 – III.Liga-Západ – 30.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:1 (2:1)   FKM NOVÉ ZÁMKY

Góly: Chupáň 2, Pavlík, Ceniga, Dinga.

Zostava: Hažer, Pavlík, Ceniga, Chupáň, Mlynár, Dinga, Chovanec, Dolník, Siva, Ďungel (C), Cvik,

(Hodža, Garaj, Satina, Líška, Otruba, Holeš).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Tento zápas bol pre nás takpovediac existenčny, keďže víťazstvo by nám zabezpečilo účinkovanie v 3.lige aj v ďalšej sezóne. Preto bolo na chalanoch trochu cítiť nervozita,ale zároveň aj odhodlanie. Pomohli nám 2 goly, ktoré sme dali, ale zároveň aj utlmil vlastný gól. V druhom polčase sme sa snažili byť aktívni za co sme boli odmenení ďalšími 2 golmi a potom sme mali aj ďalšie príležitosti. Koniec zapasu bol v nasej rezii , súper nas moc neohrozil a preto sme zaslúžene vyhrali. Cieľ sme splnili, za čo patrí chalanom veľká vďaka!!

 

DORAST U19

 • 10.6.2023 – 10:00 – II.Liga-Západ – 30.kolo – ihrisko Prievidza.

FC BANÍK PRIEVIDZA   3:3 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Štrkáč, Lipinský, vlastný gól.

Zostava: Jadroň, Lukášik, Haľama, Lipinský, Spišák, Ursíny, Ondruš, Ilovský, Štrkáč, Tichý, Smik,

(Horník, Schmied, Krška).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): celkovo zápas s nižšou intenzitou, kde súper hral každú situáciu kolmo smerom dopredu. V prvom polčase nás súper aktívne nenapádal a my sme množstvo situácií hrali smerom do šírky a súper sa stíhal presúvať. V druhom polčase už súper jednoznačne otvoril hru, vysoko nás napádal a my sme robili jednoduché chyby. Celkovo nervózny zápas, ale na druhej strane poučný pre hráčov a hlavne pre trénerov. Výsledok je spravodlivý, pretože súper v závere mohol ešte zvíťaziť.

 

DORAST U17

 • 10.6.2023 – 12:30 – II.Liga-Západ – 30.kolo – ihrisko Prievidza.

FC BANÍK PRIEVIDZA   1:2 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lamoš, Paulíny

Zostava: Kalnický (C) – Mencel, Riljak, Poljak, Kresťan – Dolník, Lamoš, Hanek – Kopčan, Kapusta, Murček.

(Paulíny, Nemček, Laš, Čeman).

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Počas celého zápasu sme herne dominovali, a vypracovali si množstvo šancí. V prvom polčase sme trafili až tri krát konštrukciu brány a neskórovali sme ani vo vyložených príležitostiach. V druhom polčase sme verili, že to zlomíme, chalanov som upokojoval, aby boli trpezliví. Prvý gól dal po priamom kope aj so šťastím Lamoš. Potom sa však prebrali aj domáci, ktorý sa na našej polke vyskytovali iba sporadicky. Vypracovali si jednu šancu, z ktorej vznikol rohový kop, po ktorom náš hráč zahral rukou a domáci z pokutového kopu vyrovnali. Dokázali sme však rýchlo odpovedať, a pekný nábeh za obranu zakončil na dva krát Paulíny. Do konca zápasu sme si vypracovali ďalšie šance, ale skórovať sa nám už nepodarilo. Chalani si za predvedený výkon zaslúžili zvíťaziť vyšším rozdielom. Tiež si zaslúžia za svoj prístup k tréningovému procesu a prácu za celú sezónu pochvalu.  

 

DORAST U16

 • 10.6.2023 – 10:00 – U19 Romantics.sk TFZ – 20.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   14:2 (8:0)   TJ DRUŽSTEVNÍK BELÁ-DULICE U19

 

ŽIACI U15

 • 7.6.2023 – 14:00 – I.Liga-Stred – 14.kolo NČ – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 (0:1)   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

 • 11.6.2023 – 10:00 – Liga U15 TFZ – 10.kolo – ihrisko Dražkovce.

TJ DRUŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE   0:4 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ivaška 2, Kempný, Móric.

Zostava: Korotvička, Grieger, Bakhsh, Okuliar, Nátny, Tuna, Paluga, Švichký, Lacko, Ivaška Kempný,

(Groma, Šimko,Janík, Kalnický, Móric, Delton).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V zápase sme boli jasne lepším tímom a hru sme mali pod kontrolou. Súper sa do hry dostával v podstate len pri situáciách, kedy sme strácali koncentráciu, a dlhými loptami na našu polovicu. Škoda, že sme neboli dôslednejší v predfinálnej a finálnej fáze, pretože naše víťazstvo malo byť výraznejšie. Chlapcom chcem poďakovať za celú sezónu, v ktorej ukázali veľa pozitívneho.

 

ŽIACI U14

 • 7.6.2023 – 16:00 – I.Liga-Stred – 14.kolo NČ – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   5:0 (3:0)   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

Góly: Kalnický, Lacko, Tuna, Švichký, Šimko.

Zostava: Groma, Švichký, Okuliar, Bakhsh, Šimko, Bella, Tuna, Lacko, Kalnický, Móric, Ivaška,

( Nátny, Paluga, Janík, Kempný, Grieger).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Od úvodu zápasu sme hrali aktívne a s chuťou. Veľmi dobre sme pracovali s loptou, snažili sa meniť ťažisko hry, využívať kolmé prihrávky, dostatok gólových príležitostí. Vyzdvihol by som aj hru súpera, ktorý sa snažil hrať trpezlivo s loptou. Je dôležité ešte viac využívať šírku ihriska a byť niekedy trpezlivejší v medzihre. Viacerí hráči výborne prepínali po strate lopty a často získali konštruktívne loptu v osobnom súboji už na súperovej polovici ihriska. V obrannej fáze je potrebné chodiť do prvých lôpt, keď súper loptu nakopne hore a následne získať druhé lopty. Chalanom ďakujem za predvedený výkon.

 

ŽIACI U13

 • 10.6.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 13.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   8:0 (2:0)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly:  Frniak 3, Rýs 2, Zuskin, Fúčela (PK), Facuna (PK).

Zostava: Trancygier, Facuna, Veterník, Krcho, Beniač, Kokavec,  Fúčela, Knapko, Zuskin, Frniak, Rýs, Siekela, Štafúrik, Mišún, Marguš, Simonides, Zifčák, Omerovič.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): V poslednom zápase sezóny sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom po dobre predvedenej hre. Myslím si, že to sa nám podarilo, aj keď v určitých fázach hry to nebolo optimálne. Góly padali po pekných akciách, a ešte ďalšie množstvo šancí ostalo nevyužitých. Chlapcom sa chcem poďakovať, nielen za dnešný výkon, ale aj za príkladnú reprezentáciu klubu počas celej sezóny. Veľké ďakujem patrí aj rodičom!!! 

 

ŽIACI U12

 • 9.-11.6.2023 – Medzinárodný turnaj Želatovice (CZ).

 

PRÍPRAVKA U11

 • 7.6.2023 – 17:00 – Liga U13 TFZ – 21.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   12:0 (6:0)   TJ SLOVAN BYSTRIČKA U13

Góly: Mác 4, Buocik 2, Filc 2, Bobrovský 2, Pavlanin, Greňo.

Zostava: Buocik, Matušek, Mác, Greňo, Štafúrik, Jendrušák, Bobrovský, Filc, Sopkuliak, Štubňa, Pavlanin.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme ďalší zápas Turčianskej futbalovej ligy U13 proti súperovi z Bystričky. Počas celého upršaného zápasu sa naši chlapci snažili dobíjať súperovi bránu a strieľať čo najviac gólov. Chlapci mali úseky hry, kedy pri získaní lopty rozťahovali ihrisko, prenášali hru z jednej strany na druhú a hľadali voľné priestory a medzery v súperovej obrane. Výsledkom tejto hry bolo niekoľko veľmi pekných akcií a takisto množstvo gólov, ktoré sme strelili. Ale stále máme úseky, kedy zbytočne pretláčame loptu cez hráčov, čo musíme z hry odstraňovať. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon a gratulujem k víťazstvu.

 • 10.6.2023 – 12:00 – I.Liga-Stred U12 – 13.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   26:5 (16:4)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC U12

Zostava: Buocik, Matušek, Gross, Štubňa, Mác, Filc, Pavlanin, Jahn, Jendrušák, Bobrovský, Tuna, Sopkuliak, Kremeň, Barica, Kútnik, Rumpeľ, Mulinka S., Dolník.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): V sobotu sme odohrali súťažný zápas I. ligy kategórie U12, pretože väčšina hráčov U12 išla na zahraničný turnaj. Na jednom ihrisku hrali 7 hráči U12 + 3 hráči U11 a na druhom 10 hráčov U11. V zápase vôbec nebolo vidno, že hráme s mladšími hráčmi. Naši chlapci sa počas celého zápasu bavili futbalom, boli silnejší na lopte, vyhrávali súboje 1v1 a zároveň ukázali niekoľko pekných kombinačných akcií. Výsledkom ich snahy bolo veľa gólov, ktoré strelili a ja im len môžem pogratulovať za predvedený výkon a zaslúžené víťazstvo.

 

PRÍPRAVKA U10

 • 8.6.2023 – 17:00 – Liga U11 TFZ – 18.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

TJ TURČIANSKE KĽAČANY   3:4 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Frniak, Cabada, Páleš S., Hrnčiar.

Zostava: Hrnčiar, Páleš S., Páleš J., Sedlačko, Juraš, Cabada, Frniak, Harnádek, Horňák, Mažári, Kňazeje.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Vo štvrtok sme odohrali posledné kolo okresnej súťaže proti Turčianskym Kľačanom. Zápas, kde sme futbalovo dominovali a súper bojoval a snažil sa využívať naše chyby. Škoda, že sa táto súťaž nehrá na väčšom ihrisku, lebo sa veľmi ťažko dokážeme presadzovať cez prehustený obranný blok súpera. Viac by naši vynikli na väčšom priestore hracej plochy, kde by naplno využili svoje futbalové schopnosti. Súpera chválim za bojovnosť, a našich chalanov za ochotu pobiť sa o víťazstvo v zápase.

 • 10.6.2023 – Turnaj U12 Častkovce.

Celkové umiestnenie: 2. miesto.

MŠK FOMAT MARTIN   0:3   FC BANÍK PRIEVIDZA

MŠK FOMAT MARTIN   7:0   OK ČASTKOVCE

MŠK FOMAT MARTIN   5:2   FK NOVÁ DUBNICA

MŠK FOMAT MARTIN   5:2   AS TRENČÍN ( U9 )

Zostava: Páleš J., Harnádek, Revús, Cabada, Hrnčiar, Drevenák, Mažári, Sedlačko.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme sa zúčastnili na turnaji v Častkovciach. Naši chalani odohrali štyri zápasy, každý po 25 minút systémom 6+1. Hneď v úvode sme narazili na súpera z Prievidze a aj napriek prehre to bol náš najlepší výkon na turnaji. Chalani do bodky plnili pokyny a hrali tak ako po nich vyžadujeme. V tomto zápase nám však chýbal jednotlivec, ktorý by na seba zobral zodpovednosť a potiahol tím za víťazstvom. V ostatných zápasoch sme už jednoznačne výsledkovo dominovali, no náš výkon už nebol taký ako v prvom zápase. Pretláčali sme loptu cez zhustený priestor a tým pádom nehľadali voľný priestor, neponúkali sme sa spoluhráčom, celkovo to bolo až moc statické. Chlapcom ale nemožno uprieť snahu aj keď to dnes nebol náš najlepší výkon. Aj napriek tomu sme na turnaji obsadili pekné 2. miesto. Odniesli sme si aj jednu individuálnu cenu za najlepšieho brankára turnaja bol vyhlásený Jarko Páleš. 

 • 10.6.2023 – Turnaj SFZ – FUTBAL V MESTE – Banská Bystrica.

Celkové umiestnenie: 3. miesto.

MŠK FOMAT MARTIN   6:3 a 10:1   SITNO

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 a 6:4   LIVERPOOL LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

MŠK FOMAT MARTIN   7:2   MÚTNE   1/4-finále

MŠK FOMAT MARTIN   2:6   RSC HAMSIK ACADEMY   semifinále

MŠK FOMAT MARTIN   6:2   DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   o 3. miesto

Zostava: Páleš S., Kutman, Šalaga, Dérer, Surovec.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odohrali zaujímavý turnaj v B. Bystrici. Hralo sa 3:3 na malé bránky. Tento turnaj bol určený pre kategóriu U11, ale my sme sa tam vôbec nestratili. Presne naopak, bolo vidno, ako si to chalani užívajú a čo je základom ich tréningového procesu, a to je hra 1:1. Základnú skupinu sme vyhrali celkom presvedčivo, ale tá hra, čo sme predvádzali bola skvelá… Preverili nás akurát chlapci od RSC HA, ktorí nás predčili hlavne fyzicky. O tretie miesto sme vyhrali s Duklou B.Bystrica. Chcem chalanom pogratulovať k tretiemu miesto a verím, že o rok to vyhrajú, a ukážu, akí sú silní v hre 1:1.

 • 11.6.2023 – 10:00 – Liga prípraviek U10 TFZ – 17.kolo – ihrisko Žilina.

FC JUVENTUS ŽILINA   1:3   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Jurošek, Páleš S., Páleš J., Štefanides M., Štefanides P., Ruttkay, Chyla, Hrnčiar, Braun,  Juráš, Pravňan, Belošic, Drevenák, Horňák, Sedláčko.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Väčšinu zápasu sme boli lepším tímom. Naša hra v ofenzíve aj defenzíve bola na veľmi slušnej úrovni. Hrali sme aktívne, nebáli sme sa hry 1:1, 1:2, 1:3, vytvárali sme si veľké množstvo gólových príležitosti a keby sme sa miestami neunáhlili pri zakončení, výsledok mohol byť ešte rozdielnejší. Nevyhli sme sa však jednej slabšej pasáži v zápase, kedy sme prestali hrať našu hru, báli sme sa hrať odvážne a rýchlo a jednoducho sme sa zbavovali lopty, čo súperovi vyhovovalo a dokázal nás v týchto momentoch herne prevýšiť. Zápas sme ale zvládli a zo Žiliny doviezli víťazstvo.

 

PRÍPRAVKA U9

 • 11.6.2023 – 10:00 – Liga prípraviek U10 TFZ – 17.kolo – ihrisko Žilina.

FC JUVENTUS ŽILINA   1:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Poruba, Mihálik, Štrbák, Peschka, Bodian, Phám, Bartko, Časar, Kirn, Strapko, Chomist, Badínová, Konečný, Sálus.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V nedeľu sme odohrali posledný tohto sezónny zápas Krajskej ligy prípraviek proti Juventusu Žilina. Chlapci boli minulotýždňovom turnajovom víťazstve dobre naladení. Od začiatku zápasu sme dominovali vo všetkých herných činnostiach, nasadení a aj v efektivite. Keď bolo treba, podržali nás aj brankári. Budúci týždeň týždeň odohráme ešte turnaj na Bystričke, čo bude naša tohto sezónna rozlúčka. Verím, že ak podáme výkony ako v posledných zápasoch, tak sa so sezónou rozlúčime úspešne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *