• 3.6.2023 – 17:00 – III.Liga-Západ – 29.kolo – ihrisko Beluša.

FK BELUŠA   4:0 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava:  Holeš, Brodňan, Satina, Ceniga, Líška, Mlynár, Dinga, Chovanec, Siva, Cvik, Ďungel (C),

(Hodža, Garaj, Otruba, Chupáň, Rybár).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal):

Celý prvý polčas spĺňal naše predstavy a plány s ktorými sme do zápasu išli. Dokázali sme kvalitný tím Beluše držať na dištanc od našej brány našou dobre organizovanou hrou v obrane i v útoku.   Žiaľ prišla nešťastná posledná situácia, kde po zlom odkope prišlo k následnému faulu a červenej karte. Navyše sme z tohto piameho kopu dostali gól. V druhom polčase sme sa snažili vychádzať z pevnej defenzívy a hrať na rýchle protiútoky, ale dostali sme druhý gól a to nás položilo. Potom chalani makali, snažili sa, bojovali, ale súper mal jednoducho vysokú kvalitu a zápas si v pohode uhral vysledkovo aj herne. My sa musíme skoncentrovat na posledný a najdôležitejší zápas sezóny.

ŽENY A

• 3.6.2023 – 11:00 – II.Liga – 20.kolo – ihrisko Prešov.

1.FC TATRAN PREŠOV   10:0 (6:0)   MŠK FOMAT MARTIN

DORAST U19

• 3.6.2023 – 11:00 – II.Liga-Západ – 29.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 (2:0)   MFK SKALICA

Góly: Lukášik (PK), Lesev, Ursíny, Ondruš.

Zostava:  Jadroň, Lukášik, Haľama, Ondruš, Pavlík, Ursíny, Dolník, Ilovský, Štrkáč, Tichý, Lesev,

(Lipinský, Spišák).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): výborný vstup do zápasu, kde chalani dokázali svoju hernú dominanciu aj gólovo vyjadriť. Hneď v úvodných minútach po peknej krídelnej akcii sa individuálne presadzoval Tichý, ktorého súper fauloval v gólovej možnosti a z jedenástky sa presadil Lukášik. Následne opäť po krídelnej akcii zvýšil vedenie na rozdiel dvoch gólov Lesev. Do 30. minúty sme mohli vedenie ešte navýšiť. Následne prišla pasáž, kde súper zvýšil aktivitu a náš prechod cez stredovú zónu bol príliš nepresný, súper vyhrával osobné súboje a miestami nás dostal pod tlak. V úvode druhého polčasu súper dokázal znížiť na rozdiel gólu. Po inkasovanom góle sa chalani ukľudnili a do konca si zápas jednoznačne užívali. Strelecky sa ešte presadili Ursíny a Ondruš. Za predvedený výkon musím celé mužstvo pochváliť.

DORAST U17

• 3.6.2023 – 13:30 – II.Liga-Západ – 29.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   5:0 (2:0)   MFK SKALICA

Góly: Smik 2, Murček 2, Lamoš.
Zostava: Kalnický (C), Válek, Poljak, Čeman, Kresťan, Hanek, Krška, Lamoš, Kopčan, Smik, Mencel,
(Murček, Dolník, Ruman).
Hodnotenie trénera (Matej Berník): Od začiatku zápasu sme hrali proti dobre organizovanému defenzívnemu bloku Skalice. Postupným útokom sme sa dostávali na súperovu polovicu ale viazla nám finálna fáza, no napriek tomu sme sa dokázali presadiť aj gólovo. Prvý gól sme dali po pokutovom kope po faule na Kopčana. Druhý po rohovom kope, po tečovanej strele Lamoša. V druhom polčase súper zmenil taktiku, začal nás napádať pri stavbe útoku už od brankára, vyvíjal na nás tlak, no napriek tomu sme dokázali z toho vychádzať. Súper si vypracoval jedinú vyloženejšiu šancu, ale  počas celého zápasu hrozil štandardnými situáciami, niekedy po zbytočných fauloch našich hráčoch. Nám sa však podarilo po brejkových akciách v druhom polčase skórovať, keď sa postupne presadil Smik a dva krát Murček. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu, aj keď do budúcna sa musíme vyvarovať zbytočných faulov.

DORAST U16

• 3.6.2023 – 17:00 – U19 Romantics.sk TFZ – 19.kolo – ihrisko Kláštor pod Znievom.

FC TATRAN KLÁŠTOR POD ZNIEVOM U19   1:5 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

ŽIACI U15

• 3.6.2023 – 10:00 – Liga U15 TFZ – 13.kolo – ihrisko Príbovce.

TJ DYNAMO PRÍBOVCE U15   1:5 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Siekela 2, Rýs, Fúčela, Hanko (PK).

Zostava: Trancygier, Facuna, Veterník, Mišún, Beniač, Omerovič, Hanko, Knapko, Marguš, Siekela, Rýs, Kokavec, Fúčela, Zuskin, Simonides, Lipták.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Proti fyzicky zdatnému súperovi sme sa nezľakli. Počas celého zápasu sme boli lepší. Góly padali po pekných akciách. Tento zápas bol pre nás ťažší, ako väčšina, ktoré máme v lige. O to je víťazstvo cennejšie.

• 3.6.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 13.kolo NČ – ihrisko Horná Mičiná.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   1:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Klenec.

Zostava: Nečesaný, Poláček, Klenec, Šuhaj, Mendel, Krovina, Ivaška, Skladaný, Marček, Kúdelka, Fekiač,

(Podhradský, Kováčik, Krška, Pavlovič).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Výborný mládežnícky zápas po ktorého konci sa nám remíza máli. V prvom polčase sme dominovali na lopte, dobre sme kombinovali, dostávali sme sa do zakončenia. Súper hrozil len z rýchlych brejkových situácii. Druhý polčas sme nezačali dobre a domáci hneď v prvej minúte skórovali. To nás však nezlomilo a ďalej sme pokračovali v aktívnom prístupe, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól. Škoda nevyužitého nájazdu Kúdelku, keď už obišiel aj brankára, na našu smolu však trafil na bránkovej čiare domáceho obrancu, ktorý sa stihol vrátiť. Zobrali sme domácim na jar prvé body, mali sme však vyhrať, no viac ako zisk bodu ma teší herný prejav akým sme sa prezentovali.

ŽIACI U14

• 29.5.2023 – 17:00 – Liga U15 TFZ – 16.kolo – ihrisko Turčianska Štiavnička.

MŠK FOMAT MARTIN   3:0 (0:0)   ŠK TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA

• 3.6.2023 – 12:00 – I.Liga-Stred – 13.kolo NČ – ihrisko Horná Mičiná.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   5:2 (3:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Gól: Móric, Delton.

Zostava: Groma, Švichký, Okuliar, Paluga, Bakhsh, Šimko,  Delton, Janík, Lacko, Štípala, Móric,

(Bella, Tuna, Nátny).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Napriek hrozivo vypadajúcemu výsledku si myslím, že sme boli futbalovejšie mužstvo, a aj mužstvom, ktoré si vypracovalo viacero gólových príležitostí z hry. Súper sa presadil z troch štandardných situácií, pričom tomu predchádzali naše zlé vyhodnotenia situácie a tým mal mentálne navrch.  Chalani pracovali, poctivo držali princípy hry či v obrane aj útoku, pôsobili dobre organizovane, herný  prejav bol na slušnej úrovni. V takomto zápase treba byť efektívnejší a rozhodnúť zápas skôr aj výsledkovo. Napriek výsledkovému nezdaru chcem chalanov pochváliť za výkon.

ŽIACI U13

• 4.6.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 12.kolo – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   0:5 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Frniak 3, Rýs, Hanko.

Zostava: Lipták, Simonides, Krcho,Veterník, Kokavec, Fúčela, Hanko, Knapko, Zuskin, Frniak, Rýs, Siekela, Beniaš, Facuna, Marguš, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Predviedli sme výborný kombinačný výkon. Rýchlo sme viedli 3:0, a zdalo sa, že domáci odpadnú. Naopak robili nám problémy po dlhých kolmých loptách. Podržal nás T. Lipták, ktorý skvelými zákrokmi nedovolil domácim skórovať. Aj úvod druhého polčasu nám vyšiel. Po pekných akciách sme zvýšili na 0:5. Šance na obidvoch stranách ostali nevyužité, a tak sme odchádzali spokojní po zaslúženom víťazstve.

ŽIACI U12

• 4.6.2023 – 11:30 – I.Liga-Stred – 12.kolo – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   4:32 (2:16)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Albrecht 6, Šašura 5, Kral 4, Krutek 4, Baka 3, Kutnik 2, Mazurak 2, Vasko 2, S. Milinka, Macko, Barica, Mišuta.

Zostava: Černák, Rumpel, Konečný, Červen, Mazurak, Macko, F. Mulinka, Šašura, Kraľ, Durmek, Vaško, Baka, Dolník, Albrecht, Pobeha, S. Mulinka, Kutnik, Barica, Stolárik, Baranček.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Od začiatku sme boli lepším mužstvom a aj keď sa hra takmer výlučne odohrávala pred bránami súpera, kde bol často priestor prehustený chlapci si s tým  dokázali poradiť. Okrem predvedenej hry potešil aj väčší počet strelených gólov pretože najmä s riešením situácii v útočnej zóne zvykneme mať najväčší problém.

PRÍPRAVKA U11

• 31.5.2023 – 17:00 – Liga U13 TFZ – 20.kolo – ihrisko Dražkovce.

TJ DRUŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE U13   2:6 (0:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Matušek 2, Filc, Greňo, Kremeň, Jendrušák.

Zostava: Buocik, Matušek, Tuna, Mác, Greňo, Štafúrik, Jahn, Jendrušák, Ignačák, Bobrovský, Filc, Sopkuliak, Štubňa.

Hodnotenie trénera (Kúdelka Daniel): V stredu sme odohrali ďalší zápas ligy TFZ U13 proti súperovi z Dražkoviec. Chlapci predviedli disciplinovaný výkon plný pekných akcií a do polčasu sme vyhrávali 0:4. Úvod druhého polčasu sme sa uspokojili a strácali lopty, čo súper dokázal využiť a inkasovali sme dva góly. Som rád, že chalani sa nevzdali, spresnili hru, vyhrávali osobné súboje a dominovali v hre 1na1, zásluhou čoho sme strelili ešte dva góly, a zápas sme vyhrali 2:6. Celému tímu chcem poďakovať za predvedenú hru a vyzdvihnúť chcem brankára Buocika, ktorý tím podržal svojimi zákrokmi a výbornou rozohrávkou.

• 3.6.2023 – Medzinárodný turnaj U11 VitekCup 2023 – Vítkovice (CZ).

MŠK FOMAT MARTIN   0:2   LOKOMOTIV KYIV

MŠK FOMAT MARTIN   1:0   FK JABLONEC

MŠK FOMAT MARTIN   0:0   MFK VÍTKOVICE

MŠK FOMAT MARTIN   0:2   FC TRINITY ZLÍN

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   MFK KARVINÁ

MŠK FOMAT MARTIN   0:2   ŠK SLOVAN BRATISLAVA (sk. o 14.-18. miesto)

MŠK FOMAT MARTIN   3:2   FOŠ TŘEBÍČ (sk. o 14.-18. miesto)

MŠK FOMAT MARTIN   1:1   FC TRINITY ZLÍN

MŠK FOMAT MARTIN   3:3   SK UNIČOV

Celkové umiestnenie: 15.miesto.

Zostava: Buocik, Onufer, Matušek, Pavlanin, Kremeň, Štafurik, Bobrovský, Tuna, Mác, Filc, Kucka, Jahn, Luchkai, Jendrušák, Sopkuliak.

Hodnotenie trénera (Daniel Kúdelka): V sobotu sme odohrali medzinárodný turnaj v Ostrave pri účasti 18 družstiev zo štyroch krajín. V skupinovej fáze sme odohrali 5 zápasov. Nepredviedli sme dobrý výkon, prehrávali sme osobné súboje, ľahko sme strácali lopty a keď sme aj dostali do šance, zahodili sme ju. Po jednej výhre, jednej remíze a troch prehrách sme obsadili v skupine 5 miesto a to nám posunulo do bojov o 14.-18. miesto. V skupine o umiestnenie sme pokračovali v slabých výkonoch a nedisciplinovanej hre. Zo štyroch zápasov sme získali 5 bodov za 1. výhru, 2 remízy a 1. prehru, a tak sme obsadili konečné 15. miesto na turnaji. Jediní hráči, ktorí podali kvalitné výkony, boli Tobias Buocik a Branislav Mác. Turnaj proti kvalitným súperom nám ukázal na čom musíme popracovať v tréningovom procese.

PRÍPRAVKA U10

• 3.6.2023 – Kraľovany Cup U10 – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN „M“   3:2   FK POHRONIE

MŠK FOMAT MARTIN „M“   10:0   ĽUBOCHŇA

MŠK FOMAT MARTIN „M“   4:0   STANKOVANY

MŠK FOMAT MARTIN „M“   4:2   FK SLOVAN ŽABOKREKY

MŠK FOMAT MARTIN „M“   8:0   MFK DOLNÝ KUBÍN (Semifinále)

MŠK FOMAT MARTIN „M“   4:2   FK POHRONIE (Finále)

MŠK FOMAT MARTIN „Č“   3:3   MILOWKA

MŠK FOMAT MARTIN „Č“   1:3   MFK DOLNÝ KUBÍN

MŠK FOMAT MARTIN „Č“   11:1   TJ DYNAMO PRÍBOVCE

MŠK FOMAT MARTIN „Č“   9:0   MFK ROŽŇAVA

MŠK FOMAT MARTIN „Č“   5:0   FK TEMPO PARTIZÁNSKE

MŠK FOMAT MARTIN „Č“   2:1   FK SLOVAN ŽABOKREKY (o 5.-6. miesto)

Celkové umiestnenie: 1.miesto a 5.miesto.

Zostava modrí: Hrnčiar, Kutman, Dérer, Harnádek, Kňazeje, Horňák, Surovec, Belošic, Cabada, Ruttkay.

Zostava čierni: Páleš J., Páleš S., Revús, Šalaga, Frniak, Malík, Mažári, Drevenák, Sedláčko, Juráš.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme sa zúčastnili na turnaji Kraľovany Cup, ktorý sa tento rok hral na futbalovom ihrisku v Žabokrekoch. Zložili sme dva tímy, modrý a čierny, pričom každý tím odohral zápasy v rozdielnych skupinách. Modrý tím prešiel skupinou bez zaváhania a z prvého miesta postúpil do semifinále. Čierny tím sa rozbiehal pomalšie, úvodná remíza a prehra nás stála lepšie umiestnenie a tak sme z tretieho miesta v skupine hrali len o celkové umiestnenie o piate až šieste miesto. Modrý tím bez problémov prešiel cez semifinále do finálového zápasu, ktorý chalani zvládli a tešili sa z celkového víťazstva na tomto turnaji. Chalanov by sme chceli za predvedené výkony pochváliť, zápasy si užívali, hrali tak, ako sme u nich zvyknutí  a aj keď čierny tím jeden zápas prehral, neboli sme herne horší ako súper. Opäť výborná reprezentácia klubu.

PRÍPRAVKA U9

• 3.6.2023 – Kraľovany Cup U9 – ihrisko Žabokreky.

Celkové umiestnenie: 1.miesto.

Góly: Strapko 10, Štrbák, Kirn, Mihálik, Peschka.

Zostava: Štrbák, Časar, Kirn, Poruba, Mihálik, Dúbravcová, Strapko, Peschka, Chomist, Pobeha.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V sobotu sme odohrali kvalitne obsadený turnaj v neďalekých Žabokrekoch. Do turnaja sme vstúpili víťazstvom proti domácemu výberu, ktoré nás dobre naladilo do ďalšieho priebehu turnaja. V ďalšom zápase sme remizovali s mužstvom Dubnice, keď sme o víťazstvo prišli v samom závere. Po nešťastnej prehre v treťom zápase sme v záverečnom zápase skupiny potrebovali zvíťaziť o aspoň jeden gól, čo sa nám aj podarilo. Pred semifinále nám už tradične ublížila dlhá prestávka. Veľmi rýchlo sme prehrávali už 0:3, zápas sa nám však po skvelom výkone podarilo vyrovnať a v penaltách aj rozhodnúť v náš prospech. Priebeh finálového zápasu sme už mali pod úplnou kontrolou a určite sme mohli zvíťaziť aj väčším rozdielom. Na záver chceme celé mužstvo ešte raz pochváliť za najlepší výkon v celej prebiehajúcej sezóne a špeciálne chcem vyzdvihnúť výkon brankára Matiho Porubu a desaťgólového strelca Mareka Strapka.