• 28.5.2023 – 17:00 – III.Liga-Západ – 28.kolo – ihrisko Podkonice.

FK PODKONICE   0:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ďungel.

Zostava: Holeš, Brodňan, Dadák, Garaj, Satina, Líška, Mlynár, Dinga, Chovanec, Siva (C), Chupáň,

(Hodža, Ceniga, Otruba, Cvik, Ďungel, Hažer).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Zapas v Podkoniciach sme zvládli vďaka tímovosti a bojovnosti! Chalani navyše skvele dodržiavali taktický plán. Ak mám byť spravodlivý, tak zápasu by možno z pohľadu priebehu svedčala remíza, ale takto to vo futbale nie vždy funguje. Veľmi si vážim, že chalani dokázali za tak krátky čas vstrebať nové informácie – to nieje vôbec jednoduché. Z tohto pohľadu si práve oni zaslúžia najväčšie uznanie. Naša záchranná misia však týmto zapasom neskončila!

ŽENY A

• 27.5.2023 – 11:00 – II.Liga – 19.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:2 (0:2)   FC KOŠICE

DORAST U19

• 27.5.2023 – 12:30 – II.Liga-Západ – 28.kolo – ihrisko Bratislava.

SDM DOMINO   0:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lukášik.

Zostava: Rybár, Lukášik, Haľama, Ondruš, Pavlík, Ursíny, Dolník, Ilovský, Štrkáč, Tichý, Lesev,

(Schmied, Válek).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): výborný vstup do zápasu, kde chalani výborne fungovali v prechodových fázach hry. Už v prvom polčase sme si vypracovali viacero možností, ale gólovo sme sa nedokázali presadiť. V prvom polčase súper nakopnutými loptami od brankára, prípadne od stredného obrancu získaval odrazené lopty po hlavičkách, ale gólové možnosti si nedokázal vypracovať. Počas celého zápasu nám robila problém  hra 1:1 v krídelných priestoroch, kde sme sa nedokázali presadiť. V druhom polčase chalani mali veľa situácií, kde bolo veľké množstvo nepresných finálnych lôpt a výsledok mohol byť výraznejší. Celkovo za prístup a predvedený prejav musím celé družstvo pochváliť.

DORAST U17

• 27.5.2023 – 15:00 – II.Liga-Západ – 28.kolo – ihrisko Bratislava.

SDM DOMINO   6:0 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Ruman (C), Mencel, Poljak, Čeman, Kresťan, Krška, Lamoš, Murček, Kopčan, Kapusta, Smik,

(Dolník, Nemček, Laš).

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Mali sme katastrofický úvod, keď sme už v 9. minúte prehrávali 3:0. Najskôr sme dostali gól po štandardnej situácii, potom po akcii domácich, a tretí po rýchlom protiútoku. Do zápasu sa nám následne dostávalo ťažko. Herne sa to vyrovnalo ale v prvom polčase sme si nevypracovali vyloženú šancu. Do druhého polčasu sme išli s tým, že tak ako domáci nám dali rýchle góly, tak im môžeme dať aj my. Herne sme dominovali, čo bolo pozitívum, no šance, čo sme si vypracovali buď zblokoval súper, alebo sme netrafili bránu. A tak paradoxne domáci nám dali ďalšie góly do otvorenej obrany a po ďalšej štandardnej situácii. Po tomto zápase sa hľadajú pozitíva ťažšie, hlavne po takom výsledku, avšak chalani aj napriek nepriaznivému stavu, stále sa snažili niečo urobiť s výsledkom a  každopádne musíme uznať aj kvalitu súpera.

DORAST U16

• 28.5.2023 – 10:00 – U19 Romantics.sk TFZ – 18.kolo – ihrisko Príbovce.

TJ DYNAMO PRÍBOVCE U19   2:4 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

ŽIACI U15

• 23.5.2023 – 14:00 – Priateľský zápas – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   5:3 (3:0)   VÝBER SsFZ U14

Góly:  Babic 3, Marček, Cálik.

Zostava: Podhradský, Kováčik, Poláček, Šuhaj, Pavlovič, Krovina, Kúdelka, Skladaný, Marček, Babic, Fekiač,

(Cálik, Mendel, Faziková, Cálik, Krška, Nečesaný).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Počas kontrolného zrazu Výberu SsFZ U14 v Turčianskych Kľačanoch sme odohrali prípravný zápas s hráčmi výberu. V kvalitnom zápase sme sa dokázali až 5 krát presadiť a hlavne v prvom polčase sme po hernej stránke vyzerali naozaj dobre. Strelecky vynikol Dávid Babic.

• 28.5.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 12.kolo NČ – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   3:0 (0:0)   MFK ZVOLEN

Góly:  Fekiač, Kúdelka, Marček.

Zostava: Podhradský, Kováčik, Klenec, Šuhaj, Mendel, Krovina, Brincka, Skladaný, Marček, Kúdelka, Pavlovič,

(Nečesaný, Fekiač, Poláček).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Všetky zápasy so Zvolenom počas aktuálnej sezóny prebiehajú podľa rovnakého scenára. Súper bráni v kompaktnom bloku na svojej polovici a čaká na brejkové situácie, a my celý zápas dobýjame súperovu bránku. Ani tento zápas nebol výnimkou. Znova sme celý zápas hrali, no pri finalizácii útočných akcií sme sa veľmi ťažko presadzovali. Našťastie sme boli trpezliví a dokázali vydržať až do strelenia prvého gólu (v 65. min.), po ktorom sa súper rozsypal a my sme strelili ešte dva góly. Do konca súťaže zostávajú ešte dve kolá, verím že si ich užijeme.

ŽIACI U14

• 28.5.2023 – 12:00 – I.Liga-Stred – 12.kolo NČ – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   6:0 (2:0)   MFK ZVOLEN

Gól:  Móric 2, Štípala 2, Švichký, Ivaška.

Zostava: Korotvička, Bella, Okuliar, Kalnický, Bakhsh, Šimko, Delton, Ivaška, Lacko, Štípala, Móric,

(Groma, Švichký, Veselka, Grieger).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V zápase sme boli lepším tímom. Boli sme aktívnejší, vytvorili sme si veľa gólových príležitostí. Nie všetky sme však dokázali využiť. V zápase sme sa dobre presadzovali hlavne po krídlach, kde sme sa vedeli presadiť najmä rýchlosťou. V defenzíve sme boli kompaktní, súpera sme nepúšťali do vyložených príležitostí. Súper hrozil hlavne po protiútokoch, ktoré sme si dokázali postrážiť. Aj keď v prvom polčase určite viac očakávam z hľadiska aktivity v defenzíve od hrotových hráčov.

ŽIACI U12

• 27.5.2023 – 12:00 – I.Liga-Stred – 17.kolo – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   5:13 (2:7)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Albrecht 3, Šašura 2,Kral 2, F. Mulinka 2, Vaško, Durmek, Konečný, S Mulinka.

Zostava: Černák, Rumpel, Konečný, Červen, Mazurak, Macko, F. Mulinka, Šašura, Kraľ, Durmek, Vaško, Baka, Dolník, Albrecht, Pobeha, S. Mulinka, Kutnik, Barica, Stolárik, Baranček.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Súper mal svoje šestky na ihriskách kvalitatívne nevyrovnané a tak každá naša skupina odohrala jeden vyrovnaný celkom kvalitný polčas, kde sa striedali šance na oboch stranách a jeden polčas kde sme museli tvoriť a kde sa súper stále bránil. Napriek výsledku a celkom  dobrému výkonu máme stále problém so zakončím a s riešením situácii pred bránou súpera.

PRÍPRAVKA U11

• 24.5.2023 – 17:00 – Liga U13 TFZ – 19.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   8:0 (6:0)   ŠK DYNAMO DIVIAKY U13

Góly: Filc 2, Tuna, Matušek, Štafúrik, Jahn, Pavlanin, Gross.

Zostava: Buocik, Matušek, Tuna, Mác, Greňo, Štafúrik, Pavlanin, Gross, Jahn, Jendrušák, Ignačák, Bobrovský, Filc.

Hodnotenie trénera (Kúdelka Daniel): Chalani odohrali ďalší zápas ligy TFZ U13 na prírodnej tráve v Žabokrekoch. Súperom im bolo mužstvo Diviak. Od začiatku bolo vidno, že hrá prvý s druhým. Chlapci si na ihrisku nič nedarovali a bojovalo sa o každý kúsok ihriska. Naši chalani ukázali veľmi pekné akcie, herne dominovali, hlavne v hre 1na1 a zaslúžene vyhrali prvý polčas 6:0. Druhý polčas už bol za strany súpera viac agresívny, viac faulov, ale naši chlapci sa nedali vyprovokovať a strelili ešte dva góly. Zaslúžene chlapci vyhrali a  za predvedenú hru im môžem len poďakovať.

• 26.-28.5.2023 – Medzinárodný turnaj U11 – Salzburg (AUT).

Celkové umiestnenie: 5.miesto.

Zostava: Buocik, Greňo, Onufer, Matušek, Pavlanin, Kremeň, Gross, Štafurik, Bobrovský, Tuna, Mác, Filc, Kucka, Jahn

Hodnotenie trénera (Kúdelka Daniel): Cez víkend sme odohrali turnaj v Salzburgu, ktorého sa zúčastnilo 16 mužstiev z 5 krajín (Rakúsko, Nemecko, Česko, Taliansko, Slovensko). V sobotu sme odohrali skupinu, v ktorej boli 4 družstvá. My sme v nej obsadili prvé miesto vďaka 2 výhram a jednej remíze. V nedeľu už boli vyraďovacie boje a hneď prvý štvrťfinálový zápas sme si vybrali smolu. Aj napriek tomu, že sme boli lepším a futbalovejším tímom, nedokázali sme dať gól a zápas skončil v riadnom hracom čase 0:0. Nasledovali penalty, ktoré sme nakoniec prehrali v pomere 2:3. Následne sme hrali zápasy o 5.-8. miesto, ktoré sme veľmi dobrou a bojovnou hrou zvládli a vyhrali. Obsadili sme konečné piate miesto. Chlapci predviedli pekný, bojovný a kombinačný futbal, za čo im chcem poďakovať.