• 20.5.2023 – 17:00 – III.Liga-Západ – 27.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:1 (1:1)   FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA

Góly: Dadák (PK).

Zostava: Holeš, Dadák, Brodňan, Garaj, Barčík (C), Dinga, Chovanec, Siva, Cvik, Chupáň, Ďungel,

(Hodža, Pavlík, Satina, Ceniga, Líška, Mlynár, Jadroň).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Zápas sme mali od začiatku v rukách, boli tam z našej strany veľmi dobré veci, dostatok kvalitných nábehov, chalani sa dostávali za chrbát súperovej obrany, a dobre využívali jej slabé miesta. S predfinálnou fázou sme boli spokojní, škoda len, že sa nám z prevahy podarilo vyťažiť len jeden gól. Všetci sme smutní, strata dvoch bodov bolí, no s o to väčším odhodlaním nastúpime do ďalšieho stretnutia, v ktorom budeme chcieť body získať späť. S výsledkom nie sme spokojní, ale za predvedený výkon si mužstvo zaslúži pochvalu.

DORAST U19

• 20.5.2023 – 11:00 – II.Liga-Západ – 27.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (0:1)   FK DUBNICA NAD VÁHOM

Góly: Smik.

Zostava: Rybár, Štefunda, Ondruš, Halama, Lukašík , Ursíny, Ílovský, Dolník, Tichý, Lesev,

(Kalnický, Hanek, Mencel, Smik).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Skončila sa naša domáca séria neporaziteľnosti. Mňa mrzí len to, že akým spôsobom sme o ňu prišli. 1. polčas sme boli úplne mimo, chalanov som nespoznával. To, v čom sme boli zaujímaví v predchádzajúcich zápasoch, nám vôbec nefungovalo. Chýbala nám agresivita, všade sme boli neskoro, boli sme nepresní a robili veľa chýb. Čiže jednoducho povedané – chýbalo nastavenie a prístup. Na začiatku druhého polčasu sa sme dostali gól na 0:2 a potom sa postupne naša hra zlepšila, dokázali sme si vytvoriť aký taký tlak a znížili sme. Mali sme dokonca aj veľkú šancu na vyrovnanie, ale šťastie bolo zaslúžene v tomto zápase na strane súpera. Ostávajú nám posledné 3 zápasy proti silným tímom a ja verím, že sa chalani dokážu mentálne nastaviť na záver ligy!

DORAST U17

• 20.5.2023 – 13:30 – II.Liga-Západ – 27.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (1:1)   FK DUBNICA NAD VÁHOM

Góly: Hanek.

Zostava:  Kalnický, Čeman, Riljak, Kresťan, Válek, Lamoš, Krška,  Hanek, Laš, Kapusta, Hrbek,

(Poliak, Holubjak).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): aj keď sme hrali s druhým mužstvom tabuľky, chceli sme súperovi vnútiť náš štýl hry a v zápase byť dominantnejší. Takmer počas celého zápasu sme boli aktívnejší, ale nedokázali sme si vytvárať gólové možnosti. Súper bol dobre fyzicky pripravený a  organizovaný. Naša snaženie končilo skoro vždy v útočnej zóne bez výrazného ohrozenia súperovej brány. Súper počas celého zápasu hrozil prevažne z rýchlych útokov, čo sa mu nakoniec aj podarilo keď v závere strhol víťazstvo na svoju stranu.

DORAST U16

• 20.5.2023 – 12:00 – U19 Romantics.sk TFZ – 17.kolo – ihrisko Sučany.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1 (0:0)   FO TATRAN SUČANY U19

ŽIACI U15

• 21.5.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 11.kolo NČ – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   4:1 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kúdelka.

Zostava: Nečesaný, Poláček, Klenec, Šuhaj, Mendel, Krovina, Janík, Brincka, Cálik, Kúdelka, Marček,

(Pavlovič, Krška, Fekiač, Skladaný, Kováčik  Podhradský).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Nezaslúžená prehra a veľmi krutý výsledok pre našich chlapcov. Od začiatku zápasu sme diktovali tempo zápasu a až do 25 minúty domáci ani poriadne nemali loptu. Žiaľ od uvedenej 25 minúty zobrali opraty zápasu do rúk rozhodcovia, ktorý podľahli tlaku domáceho trénera a už do polčasu v podstate oni rozhodli o výsledku zápasu. Druhý polčas už domáci len zdržiavali a my sme sa nedokázali dostať do hry. Mrzia ma aj zranenia Klenca a Janíka, dúfam že nebudú pauzovať dlho. Nikdy sa nezvyknem sťažovať na výkon rozhodcov, žiaľ v tomto prípade nemôžem inak.

ŽIACI U14

• 21.5.2023 – 12:00 – I.Liga-Stred – 11.kolo NČ – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   0:3 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Gól: Móric, Kempný, Švichký.

Zostava: Groma, Šimko, Janík, Tuna, Švichký, Paluga, Ivaška, Lacko, Štípala, Móric, Delton,

(Bella, Okuliar, Kempný, Kalnický, Bakhsh, Korotvička).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V dnešnom zápase sme boli podľa môjho názoru lepší, za čo sme boli odmenení víťazstvom, napriek tomu aj domáci zanechali dobrý futbalový dojem. V prvom polčase mi chýbala v našej hre väčšia presnosť a výber správnych riešení v predfinálnej fáze. Spokojnejší som s druhým polčasom, v ktorom naša hra mala dobré parametre. Za výkon a prístup si chalani zaslúžia pochvalu.

ŽIACI U13

• 21.5.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 22.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   1:5 (0:2)   RSC HAMSIK ACADEMY

Góly: Fúčela.

Zostava: Trancygier, Simonides, Kokavec, Veterník, Štafúrik, Fúčela, Hanko, Knapko, Zuskin, Frniak, Truchlík, Siekela, Beniaš, Rýs, Facuna, Mišún, Lipták.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Musím priznať, že zápas na ktorý sme sa veľmi tešili, sme absolútne nezvládli. Už v prvej minúte sme zahodili tutovku. Hostia následne z protiútoku išli do vedenia. Snažili sme sa o vyrovnanie, ale tvrdá hra hostí nám robila problémy. Do dvojgólového vedenia sa dostali po rohovom kope. Od tohto momentu sme úplne mentálne odišli. Nenašiel sa nikto , kto by zobral na seba zodpovednosť. Herné situácie sme riešili pomaly, príliš zložito. Naopak hostia každý protiútok využili na strelenie gólu. Ani gól A.Fučelu nezmenil naše myslenie , ani herný prejav, a tak hostia odchádzali domov po zaslúženom víťazstve.

ŽIACI U12

• 21.5.2023 – 11:30 – I.Liga-Stred – 22.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:17 (1:10)   RSC HAMSIK ACADEMY

Góly: Baka, Šašura.

Zostava: Černák, Rumpel, Konečný, Červen, Mazurak, Macko, F. Mulinka, Šašura, Kraľ, Mišuta, Durmek, Vaško, Baka, Dolník, Albrecht, Pobeha, S. Mulinka, Kutnik.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Hostia z BB hrali od začiatku veľmi dôrazne  s čím sme mali problém a preto sme prehrávali množstvo osobných súbojov čo rozhodlo. Herne sme sa väčšinu času súperovi vyrovnali  no dôraz a riešenie situácii pred bránami bolo rozdielne. Zatiaľ čo naše zakončenia boli slabé či nepresné, tak súper svoje využíval nekompromisne a veľmi efektívne.

PRÍPRAVKA U11

• 20.5.2023 – 9:30 – Liga Prípraviek – 15.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MFK DOLNÝ KUBÍN

Zostava: Buocik, Matušek, Gross, Štubňa, Luchkai, Onufer, Greňo, Mác, Štafúrik, Filc, Kucka, Pavlanin, Záborský, Lipták, Jahn, Jendrušák, Ignačák, Šalaga, Malík, Dérer.

Hodnotenie trénera (Kúdelka Daniel): V sobotu sme odohrali domáci zápas s Dolným Kubínom. Súper nám vzdoroval len od inkasovania prvého gólu. Potom sa hralo len na jednej polovici ihriska, čo sa odrazilo aj na výsledky a počte strelených gólov. Chalanom chcem poďakovať za predvedený výkon.

PRÍPRAVKA U10

• 20.5.2023 – 12:30 – Liga Prípraviek – 15.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

Zostava: Belošic, Chyla, Dérer, Drevenák, Harnádek, Horňák, Hrnčiar, Juraš, Kňazeje, Malík, Mažári, Ruttkay, Revús, Páleš J., Páleš S., Roháčik J., Roháčik M., Šalaga.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Od úvodu zápasu sme sa do súpera pustili z chuťou a tento zápas úplne ovládli. Naši chalani hrali počas celého zápasu aktívne a odvážne smerom dopredu, hľadali sme voľný priestor, nepretláčali sme loptu cez zhustený priestor, vytvárali sme si veľa gólových príležitosti. Smerom dozadu sme hneď po strate lopty prepínali do defenzívy a čo najrýchlejšie sme chceli získať loptu späť na naše kopačky. V hre sme tiež využívali natrénované prvky, ktorým sa venujeme v tréningovom procese a opäť sme boli silný v hre 1:1. Pochvala pre chalanov za predvedený výkon

• 21.5.2023 – 12:30 – Liga U11 TFZ – 16.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:5   FC ATTACK VRÚTKY U11

Góly: Kutman 3, Roháčik J., Malík, Šalaga .

Zostava: Páleš J., Páleš S., Roháčik J., Roháčik M., Šalaga, Malík, Dérer, Kutman, Kňazeje, Revús.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V nedeľu sme odohrali ďalšie kolo ligy prípraviek TFZ.  Odohrali sme náročný zápas v ktorom to bol boj o každú jednu loptu. Chalani hrali aktívne, odvážne v súbojoch 1:1 a nebáli sa pustiť aj do súbojov 1:2, 1:3. Súper hral dobre v defenzíve a preto sa naše gólové príležitosti nevytvárali ľahko. Aj napriek prehustenému priestoru v obrannej zóne súpera sme si dokázali vytvoriť gólové príležitosti z ktorých sme nakoniec aj skórovali. Súper hrozil z rýchlych protiútokov, takže miestami sa hra prelínala zo strany na stranu. Chválim chalanov za to, ako rýchlo boli schopní prepnúť do obrany a čo najrýchlejšie chceli získať loptu na naše kopačky. Chalani oboch tímov bojovali až do konca zápasu, keďže chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Pochvala patrí aj súperovi za predvedený výkon.

PRÍPRAVKA U9

MŠK FOMAT MARTIN   4:2   MFK DOLNÝ KUBÍN

Zostava: Poruba, Strapko, Kirn, Fašianok, Pobeha, Štafurík, Štrbák, Chomist, Časar, Dúbravcová, Glušič, Taraba, Vlček, Antoš, Stacho.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V sobotu sme odohrali zápas Krajskej ligy prípraviek proti súperovi z Dolného Kubína. Od začiatku sme hrali koncentrovane a mali sme aj dobrý pohyb, čo nám v predchádzajúcich zápasoch chýbalo. Chalani dodržiavali pokyny ktoré sme si povedali pred zápasom a herne dobre zapadli aj chlapci z nižšieho ročníka. Konečne sme sa mohli spoľahnúť aj na kvalitnú rozohrávku od brankárov, ktorí nás dnes podržali aj mnohými dobrými zákrokmi. Za dnešný výkon musíme chlapcov pochváliť a verím, že si dobrý výkon prenesú aj do ďalších zápasov.

PRÍPRAVKA U8

• 20.5.2023 – Turnaj U8 – ihrisko Žiar nad Hronom.

Celkové umiestnenie: 1. miesto.

Zostava: Hlatký, Héger, Vaško, Madara, Žabka, Végh,  Beca, Hampel, Hamplová, Konečný.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Odohrali sme kvalitný turnaj, ktorý sme zvládli herne i výsledkovo. V každom zápase v našej hre prevládali pozitíva i keď maximálne spokojní nemôžme byť nikdy. Veľkým výkričníkom sú najmä opätovné zlé vstupy do zápasov a slabá koncentrácia v úvode zápasov. Čo však bolo pozitívne, tak to bol prístup a bojovnosť detí nepriaznivé výsledky otočiť a doviezť zápasy do víťazného konca. Práve morálno-vôľové vlastnosti vrátane víťaznej mentality boli kľúč k úspechu na tomto turnaji. Čo sa týka našej hry, hrali sme aktívne a sebavedomo, vytvárali sme si veľké množstvo šancí a ďalším veľkým pozitívom je, že sme boli silní na lopte. Veľmi dobre nám taktiež fungovala výstavba útoku cez krajné priestory a prepínanie do defenzívy po strate lopty. Každý na ihrisku odviedol kus dobrej roboty a chcem sa všetkým deťom poďakovať za vzorný prístup a reprezentáciu klubu.