VÝSLEDKY 17. TÝŽDŇA

(24.4. – 30.4.2023)

 

MUŽI A

 • 29.4.2023 – 16:00 – III.Liga-Západ – 24.kolo – ihrisko Sereď.

ŠKF SEREĎ   1:1 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Dinga.

Zostava: Holeš, Brodňan, Garaj, Barčík (C), Mlynár, Dinga, Chovanec, Siva, Cvik, Chupáň, Ďungel,

(Hodža, Pavlík, Satina, Ceniga, Líška, Hažer).

 

ŽENY A

 • 29.4.2023 – 11:00 – II.Liga – 15.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:4 (1:3)   1. FC PREŠOV

 

DORAST U19

 • 29.4.2023 – 11:00 – II.Liga-Západ – 24.kolo – ihrisko Komárno.

KFC KOMÁRNO   3:0 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Rybár, Štefunda, Lipinský, Halama, Lukašík, Ondruš, Ursíny, Ílovský, Štrkáč, Tichý, Schmied,

(Jadroň, Válek, Hanek, Mencel, Kapusta).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): V Komárne sa bohužiaľ skončila naša pekná séria úspešných jarných zápasov. Paradoxne to bolo po asi najlepšom výkone. Súper vyťažil z minima maximum a góly dal z brejku, po tečovanej strele a po skrumáži pred bránou. Chalani majú moje veľké uznanie ako hrali! V podstate sme herne dominovali celý zápas a všetci podali výborný výkon. Vytvorili sme si aj šance, ale nedokázali sme skórovať. Do zápasu výborne naskočili aj striedajúci hráči – vekovo mladší dorastenci. Dokonca Kristián Kapusta je ročník 2007, ale prezentoval sa kvalitným a nebojácnym výkonom, a je prísľubom do budúcnosti pre náš klub. Na chalanov som napriek prehre hrdý, pretože na ihrisku odovzdali všetko, a navyše pridali kvalitu a prezentovali sa skvele aj systémovo, čo uznal aj súper.

 

DORAST U17

 • 29.4.2023 – 13:30 – II.Liga-Západ – 24.kolo – ihrisko Komárno.

KFC KOMÁRNO   0:2 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Laš, Paulíny.

Zostava: Ruman (C), Válek, Šalaga, Čeman, Kresťan, Holubjak, Lamoš, Gomola, Hrbek, Paľo, Laš,

(Paulíny, Dolník, Nemček).

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Do zápasu sme vstúpili odvážne a od začiatku sme kontrolovali tempo hry. Vypracovali sme si viacero príležitostí a jednu z nich premenil peknou strelou Laš. Po góle zabrali aj domáci, ale do polčasu si väčšiu šancu nevypracovali. Do druhého polčasu sme chceli vstúpiť predovšetkým koncentrovane a zachytiť prípadný nápor domácich. Toto sa nám podarilo, a vďaka našej hre sa domáci do náporu ani nedostali. Kontrolovali sme priebeh zápasu, vypracovali si opäť viacero šancí a po jednej z pekných akcií zvýšil strelou z poza vápna Paulíny. Vedeli sme o rýchlych hráčoch domácich, ktorí nám narobili problémy v domácom zápase na jeseň, ale naša obrana sa s týmto vysporiadala prakticky bez problémov. Veľmi dobre pracovala aj stredová formácia. Za predvedený výkon a výsledok si všetci chlapci zaslúžia pochvalu.   

 

ŽIACI U15

 • 29.4.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 8.kolo NČ – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   1:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Nečesaný, Poláček, Klenec, Šuhaj, Kováčik, Krovina, Brincka, Skladaný, Fekiač, Janík, Pavlovič,

(Cálik).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Na Orave sme odohrali smolný zápas. Napriek viacerým absenciám sme herne dominovali, mali sme lepšie držanie lopty, boli sme silnejší na lopte, silnejší v súboji 1:1. Súper bol nebezpečný len z pozície pravého krídla. V prvom polčase sme boli sterilní v tretej tretine ihriska, v druhom polčase sme sa však zlepšili aj v tomto, vypracovali si niekoľko gólových príležitostí, zvlášť ku koncu zápasu dve čisté. Žiaľ, po našej najväčšej „gólovke“, keď Robo Jáník trafil brvno, dve minúty pred koncom súper skóroval z brejkovej situácie a zápas vyhral. Chlapcom napriek tomu patrí pochvala, je však dôležité aby sa z chýb ktoré vyprodukovali poučili.

 

ŽIACI U14

 • 29.4.2023 – 12:00 – I.Liga-Stred – 8.kolo NČ – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   0:6 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Móric2, Okuliar 2, Lacko, Ivaška.

Zostava: Korotvička, Šimko, Tuna, Móric, Okuliar, Švichký, Lacko, Štípala, Kempný,  Kalnický, Ivaška,

(Groma, Grieger, Veselka, Janík).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Počas celého zápasu sme mali dominanciu nad zápasom.  Ujali sme sa vedenia a prakticky sme súperovi nič nedovolili. Kontrolovali sme tempo hry, následne dokázali byť nebezpeční smerom dopredu. Predviedli sme viacero pekných akcií, taktiež sme strelili pekné góly. Chalanom ďakujem za predvedený výkon.

 

ŽIACI U13

 • 29.4.2023 – 10:00 – I.Liga-Stred – 19.kolo – ihrisko Žilina.

MŠK ŽILINA  7:1 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hanko.

Zostava: Lipták, Frniak, Veterník, Kokavec, Štafúrik, Fúčela, Hanko, Knapko, Zuskin, Krcho, Rýs, Facuna, Zifčák, Truchlík, Mišún, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Počas celého zápasu boli domáci lepší. Náš výkon, aj napriek vysokej prehre, nemôžeme hodnotiť negatívne. Snažili sme sa kombinovať, aj sme si vytvorili gólové príležitosti, ale na kvalitu Žiliny to nestačilo.

 

ŽIACI U12

 • 29.4.2023 – 11:30 – I.Liga-Stred – 19.kolo – ihrisko Žilina.

MŠK ŽILINA  34:4 (14:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Albrecht 2, Šašura, Vaško.

Zostava: Černák, Rumpel, Konečný, Červen, Mazurak, Baranček, Macko, F. Mulinka, Šašura, Albrecht, Dolník, Kraľ, Mišuta, Stolárik, Durmek, Vaško, Baka, Ertel.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Vedeli sme, že pokiaľ Žilina nastúpi s hráčmiU12, bude to veľmi ťažké, pretože na dvoch malých ihriskách súčasne to skóre rýchlo narastá. A tak sme sa snažili o to, aby sa chlapci nevzdávali a zvládli to hlavne psychicky. Myslím, že tento zápas nám ukázal ako sú na tom jednotlivý chlapci morálne a kde má každý jeden momentálne strop.  Napriek vysokej prehre bola s pár chlapcami spokojnosť, naopak pre niektorých to bol už vysoký level futbalu.

 

PRÍPRAVKA U11

 • 29.4.2023 – 10:00 – Liga Prípraviek SFZ – 11.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:2   MŠK NÁMESTOVO

Zostava: Buocik, Matušek, Gross, Sopkuliak, Jahn, Štubňa, Luchkai, Onufer, Greňo, Mác, Jendrušák, Štafúrik, Filc, Kucka, Pavlanin, Tuna, Bobrovský, Kremeň.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme ďalší zápas Ligy prípraviek proti Námestovu na ihrisku v Žabokrekoch. V zápase bolo vidno, že nie sme zvyknutí hrať na prírodnej tráve a trošku sme s tým bojovali. Čo sa týka samotného zápasu, tak chlapci ukázali individuálnu kvalitu, ale chýbal nám kolektívny výkon celého mužstva. Vôbec sme do zápasu nepreniesli prvky ako komunikácia medzi hráčmi, prenášanie hry zo strany na stranu a využívanie celé ihriska resp. celej šírky ihriska pri útočnej hre. V prvom polčase nás zdobila aspoň túžba po víťazstve, ale druhý polčas sme absolútne prestali behať ako keby sme si mysleli, že sa súper porazí sám. Musíme pracovať na tom, aby chlapci hrali svoju hru počas celého zápasu.

 • 30.4.2023 – 10:00 – Liga Prípraviek SFZ – 13.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

Zostava: Buocik, Matušek, Gross, Sopkuliak, Štubňa, Luchkai, Onufer, Greňo, Mác, Štafúrik, Filc, Kucka, Pavlanin, Tuna, Bobrovský, Kremeň, Záborský.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): V nedeľu sme odohrali zápas proti Kysuckého Novému Mestu. Podali sme úplne iný výkon ako v sobotu. Chlapci do zápasu prenášali prvky z tréningu a veci, ktoré od nich požadujeme ako zúženie ihriska pri bránení a rozohrávaní pätky súpera. Až na 1. polčas, kde sme nedokázali využiť svoje šance a zápas sme rozhodli až v úplnom závere si chlapci zápas užívali, presadzovali sa v útoku, čoho výsledkom boli góly, ktoré strelili.

 

PRÍPRAVKA U10

 • 29.4.2023 – 11:00 – Liga Prípraviek SFZ – 11.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MŠK NÁMESTOVO

Zostava: Cabada, Šalaga, Mažári, Dérer, Ruttkay, Hrnčiar, Harnádek, Juraš, Kutman, Páleš J., Frniak, Kirn.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odohrali zápas ligy prípraviek proti súperovi, s ktorým sme ešte v tejto sezóne nehrali. Chalani si od začiatku hrali svoj zápas. Vytvárali si množstvo šancí, dominovali v hre 1:1 a hlavne bolo na nich vidno, že si to užívajú. Dominovali sme vo všetkých herných činnostiach. Za prístup aj výkon chválime všetky deti, ktoré na zápase hrali.

 • 29.4.2023 – 13:00 – Liga U11 TFZ – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   16:0 (8:0)   TJ DRUŽSTEVNÍK BELÁ-DULICE U11

Góly: Šalaga 7, Kutman 3, Sedlačko 3, Surovec, Dérer, Roháčik M.

Zostava: Dérer, Surovec, Páleš S., Páleš J., Sedlačko, Revús, Roháčik J., Roháčik M., Šalaga, Malík, Hrnčiar.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Po lige prípraviek sme si v jeden deň zahrali aj druhý zápas, a to okresnej ligy U11. Na Pltníkoch sme si to rozdali s deťmi z Necpal. Zápas sme mali pevne vo svojej moci od začiatku až do konca. Tento priestor na ihrisku nám veľmi sedí a veľmi dobre sa na ňom vieme orientovať. Škoda len, že súperi v tejto súťaži nie sú fyzickejší, aby nás viac preverili. Pochvala všetkým zúčastneným.

 • 30.4.2023 – 11:00 – Liga Prípraviek SFZ – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

Zostava: Jurošek, Páleš S., Páleš J., Roháčik M., Roháčik J., Štefanides M., Štefanides P., Ruttkay, Mažári, Chyla, Daubner, Šramel, Hrnčiar, Braun, Frniak, Cabada, Juráš, Revús.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Počas celého zápasu sme boli lepším tímom. Naša hra v ofenzíve aj defenzíve bola na veľmi slušnej úrovni. Hrali sme aktívne, nebáli sme sa hry 1:1, 1:2, 1:3, vytvárali sme si veľké množstvo gólových príležitosti a keby sme sa miestami neunáhlili pri zakončení, výsledok mohol byť ešte rozdielnejší. Bolo vidno, že chalani si hru užívajú, čo potvrdzuje aj veľké množstvo nastrieľaných gólov. Chválime všetkých chlapcov za predvedený výkon.

 

PRÍPRAVKA U9

 • 29.4.2023 – 11:00 – Liga Prípraviek SFZ – 11.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   MŠK NÁMESTOVO

Zostava: Poruba, Chomist, Časar, Pobeha, Štafurík, Strapko, Mihálik, Bartko, Dúbravcová, Madara, Žabka, Krpelec, Peržeľ, Hampel, Ivan, Stacho.

 • 30.4.2023 – 11:00 – Liga Prípraviek SFZ – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:2   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

Zostava: Pobeha, Štafurík, Kirn, Chomist, Bartko, Dúbravcová, Mihálik, Časar, Poruba, Čáni, Heger, Vlček, Korček, Bodjan, Geroč, Konečný, Ilgo.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): Cez víkend sme nastúpili aj v sobotu aj v nedeľu v rámci zápasov Krajskej ligy prípraviek proti súperom z Námestova a Kysuckého Nového Mesta. Zápasy sme odohrali posilnení o hráčov z kategórie U8 a v nedeľu za nás nastúpili aj traja nový chlapci hrajúci okresnú súťaž. Ani jeden z nich svojim výkonom určite nesklamal a pevne verím, že budú s nami pokračovať aj naďalej. Čo sa týka zápasov, opäť sme podávali striedavé výkony. Ako pozitívum môžem určite hodnotiť výrazné zlepšenie rozohrávky od brankárov, vďaka čomu sa dokážeme dostávať častejšie do zakončenia. Negatívom stále ostáva premieňanie príležitosti. Najbližší víkend máme voľný, v pondelok 8.5. sa predstavíme na turnaji v Partizánskom, a ja verím, že chlapci si schuti zahrajú a z turnaja budeme odchádzať všetci spokojný.

 

WU12

30.4.2023 – Turnaj WU12 – ihrisko Dunajská Lužná.

Základná skupina C:
MŠK FOMAT MARTIN   4:1    FC SPARTAK TRNAVA „A“
MŠK FOMAT MARTIN   9:1    FKM STUPAVA
MŠK FOMAT MARTIN   3:2    FC UNION NOVÉ ZÁMKY
Skupina A:
MŠK FOMAT MARTIN   6:1   SDM DOMINO
MŠK FOMAT MARTIN   1:5  CFT ACADEMY
Zostava: Kucharíková, Maslová, Brezniaková, Orlovská, Jesenská, Pučeková, Kľuchová, Penteková, Kubisová.
Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Turnaj sa uskutočnil síce ďaleko, ale v peknom areály štadióna v Dunajskej Lužnej, a pred finálovým zápasom Slovenského Pohára Žien. Hralo sa systémom 4+1 na ihrisku 20 x 40 metrov, a na 5 metrové bránky. Z troch vopred vyžrebovaných skupín družstvá postupovali ďalej podľa počtu strelených gólov. Družstva s najvyšším počtom gólov boli nasadené do skupiny A. Naše družstvo strelilo najviac gólov vo svojej skupine a zaslúžene postúpilo do A skupiny, kde si v podstate zmeralo sily s najlepšími družstvami na turnaji. Organizátor turnaja už tradične veľmi správne nevyhlasoval celkové poradie a ani víťaza turnaja. Baby sa výborne zabávali a popri futbale stihli aj veľa sprievodných aktivít, ako napríklad sila strely, slalom na čas, strela na presnosť, nohejbal, skákanie vo vreci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *