VÝSLEDKY 16. TÝŽDŇA

(17.4. – 23.4.2023)

 

MUŽI A

 • 22.4.2023 – 16:00 – III.Liga-Západ – 23.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:1 (0:0)   RSC HAMSIK ACADEMY

Góly: Satina.

Zostava: Holeš, Dadák, Brodňan, Garaj, Barčík (C), Dinga, Chovanec, Siva, Cvik, Chupáň, Ďungel,

(Hodža, Pavlík, Satina, Ceniga, Líška, Mlynár, Hažer).

 

ŽENY A

 • 22.4.2023 – 11:00 – II.Liga – 14.kolo – ihrisko Košice.

FC KOŠICE   6:0 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

 

DORAST U19

 • 23.4.2023 – 11:00 – II.Liga-Západ – 23.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:3 (3:1)   MŠK PÚCHOV

Góly: Ílovský 2, Lukašík 2 (PK), Lesev.

Zostava: Rybár, Pavlík, Lipinský, Halama, Lukašík , Ursíny, Ondruš, Ílovský, Štrkáč, Tichý, Lesev,

(Jadroň, Horník, Krška, Schmied, Štefunda).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Kto bol na tomto mládežníckom zápase, tak sa mu určite  musel páčiť. Nielen preto, že padlo 8 gólov, ale aj pre tempo a náročnosť. Obe mužstvá chceli mať v zápase prevahu, snažili sa hrať aktívne s loptou aj bez lopty. Mohli sme v ňom vidieť veľmi zaujímavé a kvalitné výkony hlavne ofenzívnych hráčov, veď padli krásne góly. Presne tak, ako to má v mládeži vyzerať. Púchov má silný tím, čo aj v zápase potvrdil. Ja som však rád, že aj my sme potvrdili dobrú formu, a chalani makali za víťazstvom a nechali na ihrisku všetko. Napriek tomu, že súper nás stále gólovo doťahoval, darilo sa nám následne znovu zvýšiť náskok o 2 góly a to bolo dôležité. Veľmi som spokojný s vychádzaním z pressingových situácií súpera, pretože sa nám potom otvoril priestor a mohli sme byť nebezpeční s našimi ofenzívnymi hráčmi pred bránou súpera. Chalanom ďakujem a verím, že toto pekné víťazstvo mužstvo ďalej posunie ešte k väčšej ostražitosti a nie k uspokojeniu.

 

DORAST U17

 • 23.4.2023 – 13:30 – II.Liga-Západ – 23.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:4 (1:1)   MŠK PÚCHOV

Góly: Hrbek, Hanek.

Zostava: Ruman, Poliak, Riljak, Mencel, Válek, Krška, Gomola Sa., Hanek, Nemček, Kapusta, Hrbek,

(Čeman, Kresťan, Murček, Holubjak)

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Výborný mládežnícky zápas s nešťastným výsledkovým koncom pre nás. Súper, ktorý dominuje v II. Lige U17 západ nás herne neprevyšoval, ale mal rozdielových hráčov na krídlach a hrotového útočníka. Chalanov aj napriek nepriaznivému výsledku musím za prístup v zápase pochváliť.

 

DORAST U16

 • 22.4.2023 – 13:00 – U19 Romantics.sk TFZ – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   9:1 (6:0)   TJ DYNAMO PRÍBOVCE U19

 

ŽIACI U15

 • 20.4.2023 – 12:00 – I.Liga-Stred – 9.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (1:0)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly: Kúdelka 2.

Zostava: Nečesaný, Poláček, Klenec, Šuhaj, Kováčik, Ivaška, Janík, Skladaný, Marček, Kúdelka, Fekiač,

(Brincka, Krovina).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Celý zápas sme dominovali a výsledok zápasu je pre súpera veľmi dobrý. Do zápasu sme išli s plánom vysoko napádať, získavať loptu už na polovici súpera, a rýchlo sa dostávať do zakončenia, čo sa nám väčšinou darilo. Škoda, že sme sa dokázali presadiť len dvakrát. Musím chlapcov pochváliť, nadviazali na kvalitný výkon z Podbrezovej.

 • 23.4.2023 – 10:00 – Liga U15 TFZ – 12.kolo – ihrisko Horná Štubňa.

TJ ŽIARA HORNÁ ŠTUBŇA   0:7 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Rys 2, Knapko 2, Omerovič, Zuskin, Štafurik.

Zostava: Trancygier, Facuna, Marček, Šuhaj, Štafúrik, Omerovič, Knapko, Frniak, Zuskin, Siekela, Rys.

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):  Zápas veľmi slabej úrovne. Rýchlo sme sa prispôsobili tempu domácich a hlavne sme netakticky celú hru tlačili stredom ihriska, čo domácim vyhovovalo. Výsledok je jasný, ale naši hráči musia vyzerať v takýchto zápasov inak.

 

ŽIACI U14

 • 20.4.2023 – 14:00 – I.Liga-Stred – 9.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (0:0)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly: Móric, Lacko.

Zostava: Groma, Šimko, Tuna, Janík, Delton, Okuliar, Švichký, Lacko, Štípala, Kempný, Paluga,

(Móric, Bella, Grieger, Veselka, Greňo).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Proti defenzívne ladenému súperovi, ktorý hral v hlbokom a prehustenom bloku, sme sa presadzovali veľmi ťažko. Vytvorili sme si niekoľko dobrých príležitostí, ale v dôležitých riešeniach nám chýbal väčší pokoj a možno aj trochu jednoduchosti. Druhý polčas bol jasne v našej réžii a hostí sme do ničoho nepúšťali a vytvorili sme si dostatok možností aj na výraznejšie víťazstvo. Chlapci to však napokon zlomili a z víťazstva máme veľkú radosť.

 

PRÍPRAVKA U11

 • 17.4.2023 – 16:00 – Liga Prípraviek SFZ – 10.kolo – ihrisko Liptovský Mikuláš.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   1:4  MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Buocik, Matušek, Gross, Sopkuliak, Jahn, Štubňa, Luchkai, Onufer, Greňo, Mác, Jendrušák, Štafúrik, Lipták, Filc, Kucka, Záborský.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): V pondelok sme hrali ďalšie kolo prípraviek v Liptovskom Mikuláši. Zápasy nám výsledkovo celkom vyšli až na jeden polčas, v ktorom sme stratili výsledok 4:0 a nakoniec z toho bola remíza 4:4. Aj keď nemôžeme chalanom uprieť snahu uspieť v zápase, tak oproti zimnému obdobiu nám v posledných zápasoch chýba väčšia istota na lopte, futbalovejšie riešenia niektorých situácii a v neposlednom rade pohyb bez lopty.

 

PRÍPRAVKA U10

 • 17.4.2023 – 17:30 – Liga Prípraviek SFZ – 10.kolo – ihrisko Liptovský Mikuláš.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   1:3  MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Belošic, Chyla, Dérer, Frniak, Harnádek, Horňák, Hrnčiar, Juraš, Jurošek, Kňazeje, Páleš S., Roháčik J., Roháčik M., Sedlačko, Surovec, Šalaga.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Tento zápas by sme rozdelili na dve časti. V prvej časti sme zápas úplne ovládli nielen aktívnou hrou, ale aj pohybom s loptou a bez lopty. Boli sme aktívny v ofenzíve, dominovali sme v hre 1:1, v defenzíve sme boli schopní okamžite získať loptu na naše kopačky. Potom, ako tradične, súper začal hrať tvrdšie, čo našich chalanov rozhodilo. Od tohto momentu sme v súbojoch o loptu pôsobili ustráchane, napriek tomu, že sme si stále vytvárali veľké množstvo gólových príležitosti, strácali sme jednoduché lopty, prvý dotyk pri prebratí lopty nám robil problém, keďže chalani sa zľakli súperovho dôrazu. Na tomto budeme musieť ešte s chlapcami v zápasoch popracovať, keďže vieme, s akým nasadením v súbojoch vedia k sebe pristúpiť v tréningovom procese. Celkovo však možno zhodnotiť, že každý z našich hráčov podal na ihrisku dobrý výkon.

 • 22.4.2023 – 10:00 – Liga U11 TFZ – 14.kolo – ihrisko Turčianska Štiavnička.

MŠK FOMAT MARTIN   7:1 (4:1)   ŠK TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA U11

Góly: Šalaga 2, Horňák, Hrnčiar, Frniak, Belošic, Dérer.

Zostava: Dérer, Horňák, Hrnčiar, Šalaga, Sedlačko, Surovec, Belošic, Cabada, Mažári, Frniak.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Začali sme veľmi zle. Chalani pôsobili zaspato, pomaly sme pracovali s loptou a hlavne rýchlo sme sa zbavovali lopty. Postupom času sme sa rozohrali a začali sme využívať priestor a hlavne chalani začali hrať 1:1 v pohybe. Druhý polčas sme súpera do ničoho nepustili a začali sme si vytvárať množstvo šancí. Musím súpera pochváliť za bojovný výkon a pokiaľ vládali s nami behať, boli veľmi nepríjemný súper.

 

PRÍPRAVKA U9

 • 17.4.2023 – 17:30 – Liga Prípraviek SFZ – 10.kolo – ihrisko Liptovský Mikuláš.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   4:0  MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Časar, Chomist, Mihálik, Bartko, Strapko, Kirn, Peschka, Poruba, Štafurík, Štrbák, Heger, Čáni, Ignačák, Glušič Taraba, Beca, Phám, Hampel, Hamplová.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V podstate polovica chlapcov bola z kategórie U8, ale na našej hre to nebolo vôbec badať. Aj keď výsledok tomu nenasvedčuje, v troch častiach hry sme prehrali iba o jeden gól. Konečne sme podali dobrý a koncentrovaný výkon počas celého zápasu. Súpera sme dokázali dostávať pod tlak, opäť sme však zlýhavali v koncovke. Pevne veríme, že na tento výkon dokážeme nadviazať aj najbližší víkend, kedy nás čakajú zápasy v sobotu aj v nedeľu.

 

JUNIORKY WU19

 • 23.4.2023 – 12:00 – I.Liga – 17.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   0:6 (0:3)   GFC REGIONÁLNA AKADÉMIA

Zostava: Jeleňová, Šupenová, Fúčelová, Malčáková, Lauková, Faziková,  Martiníková, Minčíková Z., Ďanovská, Krkošová, Kováčiková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V posledných kolách sme inkasovali úplne zo všetkého a hlavne veľakrát. Deka, ktorá na nás spadla, sama nezmizne. Ak nedokážeme plniť na ihrisku ani časť toho, čo si povieme v šatni, tak to celé úplne stráca svoju podstatu. Od pondelka nás čaká príprava na novú sezónu. Dúfam, že bude úspešnejšia.

 

ŽIAČKY WU15

 • 23.4.2023 – 14:00 – I.Liga – 17.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 (0:0)   GFC REGIONÁLNA AKADÉMIA

Zostava: Rajčanová, Brezniaková, Bíziková, Pálešová, Filová, Adamčíková, Hybská, Záborská, Hybská, Karcolová, Veterníková,

(Nogová, Bobčeková, Kucháriková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V záverečnom zápase základnej časti sme boli lepším družstvom, aj keď sme nedokázali streliť gól. Mrzí nás hlavne naša chyba v závere zápasu, ktorá nás stála konečné 3.miesto v tabuľke. Babám ďakujem za predvedený výkon a snahu v zápase, bohužiaľ dnes nám to nevyšlo. Je však na čom stavať a pre nás sa začína nová sezóna už zajtra.   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *