• 1.4.2023 – 15:30 – III.Liga-Západ – 20.kolo – ihrisko Bratislava.

ŠK VRAKUŇA BRATISLAVA   0:4 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Siva, Chupáň, Dinga, Líška.

Zostava: Holeš, Ďungel, Cvik, Brodňan, Dadák, Chovanec, Siva, Garaj, Chupáň, Dinga, Líška,

(Hažer, Hodža, Dolník, Satina, Ceniga, Barčík, Otruba).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Detailne som si pozrel domáci zápas Vrakune s Galantou, a tak sme vedeli, čo nás dnes bude čakať. Aj preto sme išli trénovať na živú trávu a ďakujeme Bystričke, že nám umožnila absolvovať tréning na ich ihrisku. Musím povedať, že ich plocha je udržiavaná ako tá na San Sire. To, na čom sme museli hrať vo Vrakuni, nebolo hodné tretej ligy. Ihrisko bolo ako vystrihnuté z populárneho českého seriálu Okresní přebor. S nepriaznivými podmienkami sa však chalani vyrovnali solídne, veď v prvom polčase v priebehu štyroch minút strelili tri pekné góly a urobili výrazný krok k víťazstvu. Negatívami úvodného dejstva boli zranenie Tibora Ďungela a rozbitý nos Riša Dingu. Cez prestávku sme chalanom povedali, aby čo najrýchlejšie dali gól a definitívne zlomili odpor súpera. To sa podarilo a potom sme mohli dať väčší priestor mladším chalanom. Do Vrakune sme si prišli po všetky body a cieľ sa nám podarilo splniť. Po dlhšom čase sme vyhrali dva zápasy po sebe, a tak môžme byť spokojní. V nasledujúcom kole máme voľno, takže sa pokúsime trošku dobiť baterky a dobre sa pripraviť na súboj v Častkovciach.

DORAST U19

• 2.4.2023 – 11:00 – II.Liga-SD – 20.kolo – ihrisko Malacky.

FC ŽOLÍK MALACKY   1:3 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Dolník 2, Lesev.

Zostava: Rybár, Horník, Lipinský, Halama, Lukašík, Hanek, Ondruš, Ílovský, Pavlík, Tichý, Dolník,

(Lilge, Štrkáč, Smik, Lesev, Krška).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Duel v Malackách priniesol málo vídaný zápasový dej. Napriek našej snahe u posledného tímu tabuľky a niekoľkým šanciam, sa súper dostal do vedenia šťastným gólom. Malacky húževnato bránili a postupne sme začali hrať netrpezlivo a nervózne, čo viedlo k zbytočným stratám lôpt. Navyše pred polčasom sme urobili chybu a Šimon Lipinský dostal červenú kartu za zmarenie čistej gólovej príležitosti. Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie a tiež prestriedali. Chalani boli aktívni a chceli nepriaznivým dejom niečo urobiť. Veľmi nám pomohol krásny gól Janka Dolníka a potom bolo na chalanoch vidieť, že uverili, že v Malackách môžeme aj vyhrať napriek nepriaznivým okolnostiam. Postupne sme pridali ešte dva krásne góly, keď všetky tri padli po krásnych strelách spoza pokutového územia. Navyše sme si vypracovali ešte ďalšie príležitosti a zápas, aj keď sme hrali o jedného menej, mohol nakoniec skončiť aj vyšším rozdielom. Chalanom chcem poďakovať, klobúk dolu pred nimi ako sa zomkli a zápas zvrátili!!

DORAST U17

• 2.4.2023 – 13:30 – II.Liga-MD – 20.kolo – ihrisko Malacky.

FC ŽOLÍK MALACKY   0:6 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kapusta 2, Murček, Laš, Dolník, Krška.

Zostava: Ruman, Poliak, Čeman, Mencel, Válek, Krška, Gomola Sa., Dolník, Kopčan, Kapusta, Murček,

(Loja, Laš, Riliak).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Prvý polčas bol nervózny, zbytočne sme robili jednoduché chyby pri výstavbe útoku a súper hrozil rýchlymi útokmi pomocou dlhých prihrávok. Aj napriek tomu sme si dokázali vypracovať viacero šancí a do polčasovej prestávky sa nám podarilo streliť gól po peknej krídelnej akcii. V druhom polčase sme fyzického súpera jednoznačne prevýšili a dokázali to chalani aj strelecky potvrdiť.

ŽIACI U15

• 29.3.2023 – 10:00 – I.Liga SŽ – NČ 6.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:3 (0:1)   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Zostava: Podhradský, Kováčik, Klenec, Poláček, Šuhaj, Krovina, Janík, Skladaný, Marček, Kúdelka, Mendel,

(Pavlovič, Cálik, Faziková, Fekiač, Nečesaný).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Odohrali sme zatiaľ najhorší zápas v nadstavbovej časti súťaže. Počas celého zápasu sme v ofenzíve v podstate nič nevymysleli, čím by sme súpera ohrozili, naopak v defenzívnych činnostiach sme vyrobili množstvo chýb, ktoré súper potrestal. Neostáva nám nič iné, len ďalej poctivo pracovať a dostať sa z tejto hernej nepohody do ktorej sme sa dostali.

ŽIACI U14

• 29.3.2023 – 12:00 – I.Liga SŽ – NČ 6.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:1 (4:1)   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Góly: Lacko 2, Okuliar 2, Móric 2, Švichký.

Zostava: Groma, Šimko, Bakhsh, Móric, Ivaška, Švichký, Lacko, Štípala, Delton, Greňo, Janík,0

(Bella, Okuliar, Paluga).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Dobrý mládežnícky zápas, s dobrým súperom, ktorý naši hráči zvládli hlavne v dôraze v osobných súbojoch. Smerom dopredu sme sa snažili často zakončovať, no niekedy nám chýbal pokoj v zakončení. Dali sme však dali veľa pekných gólov po akciách, ale aj individuálne. Chlapci si zaslúžia za dnešný výkon pochvalu.

• 2.4.2023 – 15:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0 (0:0)   FC BANÍK PRIEVIDZA

Góly: Móric, Sopkuliak 2, Ivaška.

Zostava: Korotvička, Tuna, Ivaška, Kalnický, Švichký, Šimko, Janík, Lacko, Okuliar, Bella, Paluga,

(Bakhsh, Sopkuliak, Nátny, Štípala, Groma, Móric).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V dobrom mládežníckom zápase, ku ktorému dnes prispel aj súper svojou futbalovosťou, sme hrali s chuťou, boli sme rýchli, presní, efektívni a myslím si že sme zaslúžene vyhrali. Chlapci si zaslúžia pochvalu.

ŽIACI U13

• 2.4.2023 – 10:00 – I.Liga MŽ – 16.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   9:0 (5:0)   MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

Góly: Rýs 3, Krcho 2, Zuskin, Hanko, Kokavec, Frniak.

Zostava: Lipták, Kokavec, Veterník, Zifčák, Štafúrik, Fúčela, Hanko, Frniak, Zuskin, Krcho, Rýs, Beniač, Marguš, Truchlík, Omerovič, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Opäť z našej strany pekný, kombinačný futbal, s množstvom ďalších gólových príležitosti. Vyskúšali sme si aj zmenu postov. Niektorým to sadlo, niektorým menej, ale hra bola z našej strany pekná a víťazstvo je zaslúžené.

ŽIACI U12

• 2.4.2023 – 11:30 – I.Liga MŽ – 16.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:5 (3:1)   MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

Góly: Mišuta 2, Albrecht, Kutnik, Šašura, Baranček, F. Mulinka.

Zostava: Černák, Rumpel, Kutnik, Konečný, Červen, Mazurak,Baranček, Macko, F. Mulinka, Šašura, Albrecht, Baka, Kraľ, Mišuta, Barica, Kral, Ertel, Durmek, Pobeha.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Bol to ťažký zápas  s fyzicky silným súperom, ktorý sa snažil prekopávať lopty za našu obranu s čim sme si však väčšinou dokázali poradiť, pričom chlapci museli zvládnuť množstvo osobných súbojov. Dobre a rýchlo sme vychádzali zo svojej polovice ihriska, čím sme súpera prečíslovali a tak vznikali gólové príležitosti. Mrzel len slabý dôraz a nepresnosť pri zakončení v dôsledku čoho bol zápas napínavý až do konca.

PRÍPRAVKA U11

• 1.4.2023 – 10:00-13:00 – Liga prípraviek SFZ – 18.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 (13:0, 3:3, 4:0, 6:3)   MFK BYTČA

Zostava: Kucka, Buocik, Pavlanin, Matušek, Gross, Filc, Sopkuliak, Tuna, Jahn, Štubňa, Ignačák, Luchkai, Onufer, Kremeň, Páleš S., Páleš J.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Dnes sme otvorili jarnú časť Ligy prípraviek proti súperovi z Bytče. Pred zápasom sme mali problém so zostavou, pretože na poslednú chvíľu nám vypadli hráči kvôli chorobe. Našťastie sa nám podarilo dotiahnuť na zápas 2 hráčov z U10 a tým pádom sme mali aspoň 1 hráča na striedanie na každé ihrisko. Súper pravdepodobne postavil na jedno ihrisko slabšiu zostavu a na druhé ihrisko silnejšiu zostavu a podľa toho to aj na ihriskách vyzeralo. My sa snažíme vždy postaviť 2 rovnocenné mužstvá a tak na 1 ihrisku to bolo len otázkou skóre a o efektivite našich hráčov v zakončení. Na ihrisku, kde bolo silnejšie mužstvo súpera si chlapci zahrali kvalitné zápasy, v ktorých museli siahnuť na dno svojich síl. Chlapci pekne vychádzali zo zložitých situácii, pomáhali si s brankárom pričom presúvali loptu z jednej strany ihriska na druhú, ukázali individuálnu kvalitu v hre 1v1 a predviedli aj niekoľko pekných kombinačných akcií. Chcel by som vyzdvihnúť hru našich brankárov, ktorí sa zapájali do hry a veľmi dobre riešili situácie pri malej domov. Stále však musíme v tréningovom procese pracovať na zlepšení pohybu bez lopty a vyhľadávanie voľných priestorov na ihrisku. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon.

PRÍPRAVKA U10

MŠK FOMAT MARTIN   4:0 (8:0, 5:3, 12:1, 14:1)   MFK BYTČA

Zostava: Belošic, Harnádek, Juraš, Mažári, Drevenák, Kňazeje, Páleš J., Páleš S., Frniak, Roháčik J., Roháčik M., Ruttkay, Sedlačko, Cabada, Jurošek, Dérer, Šramel, Surovec.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odštartovali jarnú časť Ligy prípraviek s družstvom z Bytče. Od začiatku sme sa do súpera pustili. Výborná rozohrávka od brankára a v útočnej zóne sme sa ľahko presadzovali 1:1 aj 1:2. Jedna naša partia hrala výborne aj v obrane, kde sme po strate lopty hneď prepínali do bránenia. Druhá partia nám prišla dosť statická, keď sme mali loptu na nohe, tak to bolo super. Po strate lopty sme sa dosť natrápili, aby sme ju získali naspäť. Prvý zápas nám ukázal v čom sme dobrí (útok), ale aj slabiny (obrana). Za prístup chalanom ďakujeme.

• 2.4.2023 – Halový Turnaj U10 – Sosnowiec (PL).

MŠK FOMAT MARTIN   0:6   ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

MŠK FOMAT MARTIN   3:3   KS CRACOVIA KRAKOV

MŠK FOMAT MARTIN   0:1   RAP RADOMSKO

MŠK FOMAT MARTIN   1:6   SFC OPAVA

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   AKADEMIA BVB im. ŁUKASZA PISZCZKA

Celkové umiestnenie: 6.miesto.

Zostava: Páleš J., Páleš S., Kutman, Šalaga, Dérer, Horňák, Revús, Šramel, Malík, Hrnčiar, Surovec.

Komentár trénera(Páleš Jaroslav): V nedeľu sme vycestovali na turnaj do Poľského mesta Chelmek. Odohrali sme päť zápasov proti kvalitným súperom, ktorí nám v každom jednom zápase nič nedarovali a o každú jednu loptu sme museli zvádzať veľký boj. Chalanom tento turnaj herne vôbec nevyšiel, ani v jednom zápase sme neboli schopní hrať našu hru. Naša hra bola slabá v ofenzíve a ešte slabšia v defenzíve. Súperi nás prevýšili vo všetkých herných činnostiach, nasadení a hlavne chuti po víťazstve. My sme miestami nevedeli obísť hráča, boli sme ustráchaní, bez nápadu, nenašiel sa hráč, ktorý by chcel zmeniť priebeh zápasu. Najviac ma ale mrzí, že chalani niektoré zápasy “zabalili “ po pár minútach, po inkasovanom góle. Celý turnaj sa hral vo veľmi chladom, veternom a daždivom počasí, a to tiež prispelo k tomu, že chalani tento turnaj nezvládli hlavne v hlavách, keďže sme u nich zvyknutí na úplne iný výkon a prístup k hre. Každopádne treba nám aj takéto zápasy a súperov, aby chalani videli rozdiel v nasadení a chuti po víťazstve.

PRÍPRAVKA U9

MŠK FOMAT MARTIN   0:4   MFK BYTČA

Zostava: Časar, Bartko, Strapko, Dúbravcová, Hanko, Peschka, Poruba, Kirn, Mihálik, Chomist, Maďara, Žabka, Hampel, Hamplová, Beca, Čepela, Ignačák, Hlatký, Phám, Čány.

Hodnotenie trénera (Ondrla Viliam): V sobotu sme na Pltníkoch nastúpili v prvom jarnom zápase Krajskej ligy prípraviek proti chlapcom z Bytče. Opäť za nás nastúpili aj hráči z kategórie U8. Aj napriek výsledku sme so súperom odohrali vyrovnaný zápas. Chalanom určite nemožno uprieť bojovnosť, znovu sme sa však nevyvarovali zbytočných chýb. V určitých momentoch sme znovu upúšťali od dodržiavania herného systému a rozostavenia a stále máme veľký  problém aj s rýchlym návratom po strate lopty. Ďalší víkend máme voľno a verím, že po sviatkoch sa už konečne zídeme v plnom počte.

JUNIORKY WU19

• 2.4.2023 – 10:00 – I.Liga Dorastenky – 15.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   1:4 (0:1)   FC BANÍK PRIEVIDZA

Góly: Ďanovská.

Zostava: Jeleňová, Minčíková, Malčáková, Fúčelová, Lauková, Krkošová, Laurinčíková, Faziková, Martiníková, Ďanovská, Kováčiková,

(Štefanidesová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Ak sme si chceli udržať nádej na postup do nadstavby, museli sme tento zápas vyhrať. To sa nám nakoniec nepodarilo. No najmä v prvom polčase to tak určite nemuselo byť. Je veľká škoda, že sme inkasovali po situácii o ktorej sme vedeli, že môže skončiť gólom v našej sieti. Niektoré baby sa snažili viac, niektoré menej, no celkovo sa prejavila naša účasť na tréningoch za posledné obdobie. Žiaľ citeľne nám tiež chýbala Cígerová, no aj napriek tomuto faktu by sme mali takýto zápas zvládnuť. K tomu všetkému sme nepremenili naše príležitosti v prvom polčase. Do toho druhého sme vstúpili katastrofálne, keď sme dvakrát zbytočne inkasovali. Potom sme už nedokázali vzdorovať a zaznamenali sme len čestný úspech. Sezóna sa pre nás po tomto zápase skončila a my sa tak môžeme sústrediť na tú nadchádzajúcu.

ŽIAČKY WU15

• 2.4.2023 – 12:00 – I.Liga Žiačky – 15.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 (2:0)   FC BANÍK PRIEVIDZA

Góly: Karcolová, Veterníková, Adamčíková.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Wänkeová, Bíziková, Pálešová, Adamčíková, Hybská, Jesenská, Karcolová, Veterníková, Záborská,

(Orlovská, Bobčeková, Brezniaková, Kudelková, Filová, Nogová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Najmä v prvom polčase sme mali veľkú prevahu, ktorú sme však nedokázali zúročiť v podobe väčšieho počtu strelených gólov. To sa nám takmer vypomstilo v druhom polčase, keď sme po individuálnych chybách dvakrát inkasovali a museli sme sa tak obávať o výsledok. Babám ďakujem za snahu a za predvedený výkon.