• 5.3.2023 – 14:00 – III.Liga-Západ – 16.kolo – ihrisko Veľké Ludince.

TJ DRUŽSTEVNÍK VEĽKÉ LUDINCE   3:0 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Hažer (C), Brodňan, Garaj, Satina, Ceniga, Otruba, Dinga, Chovanec, Siva, Cvik, Chupáň,

• 4.3.2023 – 11:00 – II.Liga-SD – 16.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:3 (2:2)   FKM KARLOVA VES BRATISLAVA

Góly: Lukašík (PK), Dolník 2.

Zostava: Lilge, Pavlík, Spišák, Lukašík, Halama, Ursíny, Ondruš, Dolník, Štrkáč, Tichý, Lesev,

(Ruman, Horník, Lipinský, Schmied).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Prvý jarný majstrovský zápas priniesol zaujímavú konfrontáciu. Náš súper mal svoju kvalitu a nie náhodou je na druhom mieste tabuľky. Rovnako aj my sme priniesli do hry veľa dobrých momentov i keď šancí sme si vypracovali menej. Bolo to vďaka výbornej defenzívnej činnosti nášho súpera, ktorý hral veľmi organizovane a dôsledne bránil našich nebezpečných hráčov a navyše bol zaujímavý aj v útoku. Na môj vkus sme mali aj veľa strát a tým sme sa nedostali do súvislejších akcií. Bohužiaľ znovu sme sa nevyhli aj individuálnym chybám v obrane, čo nás stálo lepší výsledok. Treba však chalanom poďakovať, že odviedli maximum a dokázali 2 krát vyrovnať za nepriaznivého stavu. Vo vyrovnanom zápase je remíza spravodlivá.

DORAST U17

• 4.3.2023 – 13:30 – II.Liga-MD – 16.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:1 (0:1)   FKM KARLOVA VES BRATISLAVA

Góly: Čeman.

Zostava: Ruman, Poliak, Čeman, Válek, Kresťan, Lamoš, Murček,  Hanek, Kopčan, Kapusta, Mencel,

(Nemček, Holubjak, Gomola Sa.)

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): úvod zápasu bol príliš nervózny, jednoduché straty lôpt a súper sa dostal do streleckých možností. Po úvodnej nervozite prišla pasáž, kedy sme výborne menili ťažisko, držali šírku ihriska a priebeh zápasu kontrolovali. Aj napriek prevahe sme nemali vyložené gólové šance. Škoda zle vyhodnotenej situácie pri zakladaní útoku, ktorú súper dokázal využiť a dostal sa do vedenia. Druhý polčas sa dej hry odohrával na súperovej polovici a aj napriek celopolčasovej prevahe sme okrem jednej šance nemali vyložené gólové možnosti. Chýbala nám trpezlivosť pri výstavbe útoku a schopnosť presadenia sa jeden proti jednému v krídelnom priestore. Súper bol dobre fyzicky pripravený a jednoduchou hrou odolával až do nadstaveného času, kedy sme po štandardnej situácii dokázali vyrovnať.

DORAST U16

• 4.3.2023 – 15:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   vs.   TJ TATRAN KRÁSNO NAD KYSUCOU

ŽIACI U15

• 4.3.2023 – 10:00 – I.Liga SŽ – NČ 2.kolo – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   2:0 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Podhradský, Kováčik, Klenec, Poláček, Mendel, Krovina, Janík, Šuhaj, Marček, Kúdelka, Cálik,

(Pavlovič, Krška, Fekiač, Maniš, Erteľ).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Absolútne sme nezvládli prvý polčas, boli sme pomalí, nepresní, bez dôrazu a bez emócie. Keď sa k tomu pridali veľké individuálne chyby, a to ako v zakončení tak aj bránení, nemohol výsledok prvého polčasu vyzerať inak. Do druhého polčasu sme išli z jasným zámerom otočiť stav zápasu, žiaľ hneď v jeho úvode sa nechal zbytočne vylúčiť Poláček a v desiatich sme to už nezvládli. Paradoxne v tejto časti zápasu sme hrali svoj najlepší futbal a súper sa až do konca zápasu strachoval o víťazstvo. Druhý gól sme inkasovali tesne pred koncom, keď sme už hrali vabank. Viac ako prehra ma mrzí chovanie hráčov na ihrisku, keď neovládli negatívnu emóciu pri verdiktoch rozhodcov.

ŽIACI U14

• 4.3.2023 – 12:00 – I.Liga SŽ – NČ 2.kolo – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   0:7 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Okuliar 3, Ivaška, Móric, Štípala, Švihchký.

Zostava: Korotvička, Štípala, Šimko, Janík, Kempný,  Ivaška, Švihchký, Móric, Delton, Okuliar, Bakhsh,

(Lacko, Grieger, Bella)

Hodnotenie trénera (Turčina Lukáš): V dnešnom zápase sme predviedli výborný kolektívny výkon. Od úvodu sme boli veľmi aktívny a súpera sme takmer do ničoho nepustili, chlapci pôsobili veľmi sebavedomo v súbojoch 1vs1, prenášaním ťažiska neustále vytvárali prečíslenia v krídelných priestoroch čoho výsledkom bolo vytvorenie veľkého množstva streleckých príležitostí, ktoré sa nám však nepodarilo premeniť. Druhý polčas sme pokračovali v nastolenej aktivite a prakticky zápas dohrávali len na súperovej polovici ihriska. Odmenou za energický výkon a prístup bolo 6 gólov. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.

ŽIACI U13

• 5.3.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:6 (0:2)   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

Zostava: Lipták, Pravňan, Simonides, Zifčák, , Beniač, Veterník, Fúčela, Hanko, Štafúrik, Siekela, Mišún, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Po výborných zápasoch prišla facka, ktorú sme potrebovali. Nezačali sme zle, žiaľ z piatich čistých šancí sme neskórovali, čo hostia dokonale využili. Z pribúdajúcimi gólmi v našej sieti išla dole aj psychika. Nedokázali sme sa zmobilizovať, a tak výsledok 0:6 je obrazom našej slabej hry.

ŽIACI U12

• 5.3.2023 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:1   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

Góly: Konečný 2. Kutnik, Baranček, Macko, Rumpel.

Zostava: Černák, Rumpel, Kutnik, Konečný, Červen, Baranček, Macko, Ďurmek, F. Mulinka, Vaško, Luchkai, Pavlanin, Kremeň.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Zápas sme odohrali vo formáte 8:8 medzi šestnástkami. Súpera sme od začiatku dostali pod tlak a najmä vďaka dobrému pohybu a dôraznému vysokému napádaniu sme ho držali na vlastnej polovici celý zápas. Darilo sa nám získavať lopty už v útočnej zóne a vytvorili sme si veľký počet gólových príležitostí. Ešte sa musíme naučiť využívať viac krajné vertikály ihriska  a budeme mať aj viac času a priestoru na zakončenie, pretože pred bránou to bolo niekedy veľmi prehustené hráčmi.

PRÍPRAVKA U10

• 4.3.2023 – 9:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0 a 4:2   MFK DOLNÝ KUBÍN

MŠK FOMAT MARTIN   3:3 a 1:2   TJ FATRAN ZÁZRIVÁ

Zostava: Šalaga, Dérer, Šramel, Revús, Cabada, Belošic, Chyla, Sedlačko, Malík, Mažári, Kňazeje, Hrnčiar, Štefanides P., Páleš J.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sa stretli s mužstvami z Oravy. Našu hru by som rozdelil na dve časti a to: útok a obrana. Naša ofenzíva je na výbornej úrovni a chalani dokážu vymýšľať neuveriteľné futbalové veci. No na druhej strane, po strate lopty nedokážeme prepnúť do bránenia. Aspoň vieme na čom pracovať v tréningovom procese. Niektoré individuálne výkony boli nadštandardné, a o to by nám malo ísť. Vychovávať rozdielových hráčov a čo najviac ich podporovať, aby si  hľadali svoje riešenia v zápase.

• 5.3.2023 – Halový turnaj  U10 – Hala Badín.

MŠK FOMAT MARTIN   5:1   MFK BREZNO

MŠK FOMAT MARTIN   4:1   RSC HAMSIK ACADEMY M

MŠK FOMAT MARTIN   3:2   RSC HAMSIK ACADEMY S

MŠK FOMAT MARTIN   1:1   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Celkové umiestnenie: 2.miesto.

Góly: Šalaga 7, Malík 2, Chyla, Pravňan, Revús, Dérer.

Zostava: Hanko, Dúbravcová, Peschka, Poruba, Štrbák, Strapko, Mihálik, Chomist.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Počas víkendu sme sa zúčastnili na halovom turnaji v Badíne. Odohrali sme štyri zápasy, každý po 25 minút. Chalani podali veľmi dobrý výkon. V každom jednom zápase sme herne dominovali, boli sme silnejší na lopte, technickejší, v hre 1:1 sme opäť nemali konkurenciu. Páčila sa mi naša rozohrávka od brankára, až po finálnu fázu v ofenzíve. Nebyť slabšej koncovky, naše výsledky mohli byť ešte rozdielnejšie. Najpozitívnejší bod celej našej hry bol ale v tom, ako chalani pristúpili k zápasom a hre, ktorú sa im snažíme vryť do mysle. Vo všetkých zápasoch sme napriek našej výbornej hre prehrávali, to ale chalanov vyburcovalo k ešte lepšiemu výkonu a každý jeden zápas sme otočili, až na posledný zápas proti Liptovskému Mikulášu. Tu ale gól visel na vlásku, keďže súper bol do poslednej sekundy pod obrovským tlakom. Prvé miesto na tomto turnaji nám uniklo len o skóre, od prvenstva nás delil len jeden strelený gól. Neskutočný tímový duch a výkon každého jedného hráča na ihrisku. Chalani opäť raz vynikajúco reprezentovali klub a dokázali, že to čomu sa venujeme v tréningovom procese má zmysel a prináša zaslúžene výsledky. Najlepším hráčom celého turnaja bol vyhlásený Vilko Pravňan. Chalanom gratulujem k peknému druhému miestu.

PRÍPRAVKA U9

MŠK FOMAT MARTIN   1:2   MFK DOLNÝ KUBÍN

Góly: Mihálik 2, Štrbák, Chomist.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V sobotu sme odohrali zápas proti Dolnému Kubínu. Opäť sme hrali iba na jednom ihrisku a v netypickom formáte na tretiny. Do zápasu sme vstúpili veľmi zle a v prvej tretine náš súper dominoval úplne vo všetkom. Opäť nám viazla rozohrávka, nedodržiavali sme herný systém a hlavne nám chýbal väčší pohyb. Do druhej tretiny chlapci vstúpili ako vymenení a boli sme to my, kto ovládol túto časť hry. V tretej tretine už bol opäť lepší dnešný súper a celkovo zaslúžene zvíťazil. Chlapci už v poslednej tretine nevládali, čo ale bolo určite spôsobené aj tým, že len tento týždeň sa niektorí vrátili po chorobách. Cez víkend nás čaká kvalitne obsadený turnaj v Poľsku a ja verím, že podáme minimálne taký výkon ako dnes v druhej tretine.

PRÍPRAVKA U8

• 4.3.2023 – Halový turnaj SOSNOWIEC (PL).

JUNIORKY WU19

• 5.3.2023 – 9:00 – I.Liga Juniorky sk.B – 12.kolo – ihrisko Banská Bystrica.

RSC HAMSIK ACADEMY   1:4 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ďanovská 2, Minčíková, Cígerová.

Zostava: Jeleňová, Minčíková, Fúčelová, Štefanidesová, Malčáková, Faziková, Martiníková, Cígerová, Krkošová, Ďanovská, Kováčiková,

(Baumanová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V prvom polčase sme mohli minimálne dvakrát inkasovať po ojedinelých útokoch súpera, no boli sme to my, kto ako prvý skóroval. Je škoda, že sme dali len jeden gól, pretože sme mali minimálne päť gólových príležitosti. Tak boli domáci stále v hre. Aj vďaka našej nedôraznej hre pri bránení boli v zápase pasáže, keď nám domáci, aj keď náhodne, no nebezpečne hrozili. V druhom polčase sme nezačali zle, no naše nedorozumenie v obrane znamenalo vyrovnanie domácich. Hru sme mali však po väčšine zápasu pod kontrolou a rozhodujúcim faktorom pre zvyšok stretnutia bolo ten, či dokážeme premeniť naše gólové príležitosti. Nakoniec sa nám podarilo premeniť aspoň tri. Babám gratulujem k víťazstvu, hrali sme dobre, no je potrebné sa zo zápasu poučiť a v nasledujúcom zápase sa vyvarovať nedostatkov z dnešného zápasu.

ŽIAČKY WU15

• 5.3.2023 – 11:00 – I.Liga Žiačky sk.B – 12.kolo – ihrisko Banská Bystrica.

RSC HAMSIK ACADEMY   2:2 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Jesenská, Veterníková.

Zostava: Rajčanová, Jaborská, Wänkeová, Pálešová, Filová, Kudelková, Záborská, Veterníková, Jesenská, Nogová, Karcolová,

(Brezniaková, Orlovská, Kucháriková, Adamčíková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Domácim sme mali čo vracať, nakoľko sme na jeseň doma nezaslúžene remizovali. Bohužiaľ ani v tomto zápase sme nedokázali vyhrať a opäť nás zradila naša koncovka. Čo ma mrzí oveľa viac je ale naša túžba vyhrať, ktorá u nás v tomto zápase síce neabsentovala, no jej úroveň nebola dostatočná. Ak chceme so zápasom niečo urobiť, musíme sa dokázať obetovať viac pre družstvo. Aj napriek početným absenciám očakávam viac od celého družstva.