• 4.3.2022 – 18:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:1 (2:0)   OFK TEPLIČKA NAD VÁHOM

Góly: Dauda 2, Lanko 2, Líška.

Zostava: Raček, Šesták, Palenčár, Tomka, Ďungel, Dinga, Dauda, Jasenovský, Repáň, Lanko, Líška,

(Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): V tomto zápase sme sa sa snažili zamerať na obrannú fázu hry, k zdvojovaniu, ztrojovaniu a uzatváraním nebezpečných priestorov. V týždni sme sa snažili o nácvik prienikových prihrávok, ktoré sme chceli aj v tomto zápase dostávať do podvedomia hráčov. Tí k tomu pristupovali veľmi zodpovedne. Ale je stále na čom pracovať v tréningovom procese, ešte je stále dosť času, a v ďalšom týždennom mikrocykle budeme naďalej pracovať na odstránení nedostatkov. V tomto zápase bolo veľa pekných momentov, pekných akcií, pekných gólov, samozrejme aj defenzíva pracovala oveľa lepšie ako v predošlom zápase. Teda je vidno, že smer, ktorým sa uberáme, je na správny a už sa tešíme na ďalší progres, ktorým sa budeme snažiť posúvať hernú úroveň mužstva ďalej.

ŽENY A

• 6.3.2022 – 13:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (1:0)   FC VION ZLATÉ MORAVCE

Góly: Pajunková, Cígerová.

Zostava: Kacvinská, Christensen, Žilková, Švábiková, Alić, Frestad, Cígerová, Omelková, Pajunková, Kubačková, Roed, Fúčelová, Minčíková T.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Posledný zápas našej zimnej prípravy. Veľká absencia v našom kádri – dokonca aj v bráne sme mali hráčku z poľa. Čo sa ale výkonu týka, tak výborný zápas z našej strany. Prvý polčas mal vynikajúce tempo a kvalitu aj zo strany súpera. Dokonca sme aj zahrávali pokutový kop, avšak nepremenili sme ho. Z hry sme mali podstatne viac hlavne v prvom polčase. V druhom sa ale súper dostal na koňa a mal asi 10 minútovú fázu, kedy sme skutočne len behali bez lopty. Podarilo sa nám to prežiť bez inkasovaného gólu a zápas sa v miernom tempe dohral do výsledku 2:1 v prospech našich žien.

STARŠÍ DORAST U19

• 5.3.2022 – 11:00 – II.Liga SD – 19.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:4 (0:2)   MFK SNINA

Góly: Kulich.

Zostava: Lilge, Pavlík, Beniač, Ruttkay, Hodža ,Ondruš, Kulich, Staš, Satina D., Spišák, Palider,

(Ursíny, Lipinský,Satina J.,Jadroň).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Pre nestranného fanúšika , krásny mládežnícky futbal s peknými gólmi a množstvom šancí. Pre trénera a hráčov porazeného mužstva však nočná mora. Žiaľ, my sme boli tým mužstvom, ktoré zahodilo až neuveriteľné množstvo čistých šancí. Súper naopak ukázal vysokú efektivitu a tak sa tešil zo zaslúženého víťazstva.

MLADŠÍ DORAST U17

• 5.3.2022 – 13:30 – II.Liga SD – 19.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (2:0)   MFK SNINA

Góly: vlastný, Štrkáč.

Zostava: Kalnický, Mendel, Čeman, Štefunda, Janeček, Schmied, Hanek, Smik, Štrkáč, Vajdel, Válek,

(Rybár, Kľučinec, Marčičiak, Lamoš, Lovás).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Už od začiatku som videl u chalanov nastavenie, aké mi doteraz od nich v zápasoch chýbalo. Tréner už na rozcvičke často krát vidí na hráčoch, ako bude zápas zhruba vyzerať a ja som mal z chalanov veľmi dobrý pocit. Išli za víťazstvom od prvej do poslednej minúty. Navyše dávali do hry herné prvky, ktoré od nich vyžadujeme. Som preto veľmi rád a aj keď to bol typický mládežnícky zápas s veľkým množstvom taktických a technických chýb, vážim si od hráčov skvelý prístup. Verím, že postupne sa budeme ešte viac zlepšovať a posunieme sa hore aj v tabuľke.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 6.3.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 1.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:0 (2:0)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Zostava: Macko, Nemček, Uhlárik , Kopčan, Riljak, Gomola Š, Buček, Dolník, Kapusta, Lepot, Laš,

(Gomola S, Paulíny, Adámik, Staník, Holubiak, Vaník ).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Odohrali sme výborný zápas proti náročnému súperovi, hostia sa snažili hrať aktívne, veľa vecí riešili futbalovo, čo nám vyhovuje. Z našej strany najmä prvý polčas nám vyšiel po hernej stránke, hrali sme aktívne v obrane tak aj v útoku. Vytvorili sme viaceré strelecké možnosti na zakončenie. Druhý polčas tempo trochu upadlo, no aj tak sme diktovali hru my. Chalani si zaslúžia pochvalu.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 6.3.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 1.kolo NČ – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:3 (3:1)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly: Maslák, Kúdelka, Rapan.

Zostava: Nečesaný, Erteľ, Klenec, Kúdelka, Šuhaj, Faziková, Hollý, Rapan, Marček, Krovina, Maslák,

(Podhradský, Maniš, Brincka, Tomka, Kováčik).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):  Bol to zápas dvoch úplne rozdielnych polčasov. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, boli sme aktívni vo všetkých pozíciách a rýchlo sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Umnou hrou sme súpera držali na dištanc od našej brány a keď sa mu po ojedinelom brejku podarilo znížiť, znova sme odskočili po góle zo štandardnej situácie. Prvý polčas sme boli jednoznačne lepšie mužstvo. Do druhého polčasu sme spravili zmeny a to ako na postoch, tak aj v pozíciách a žiaľ náš výkon išiel rapídne dole. Súper nás celý polčas prehrával a nakoniec zaslúžene vyrovnal. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza úplne zaslúženým výsledkom.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 6.3.2022 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:7 (1:3)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Baksh, Kempný, Delton.

Zostava: Brisuda, Veselka, Kempny, Sitar, Kalnický, Simko, Krcho,  Greňo, Delton, Lacko, Vanko, Moric, Grieger.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip):  V zápase s kvalitným súperom sme herne nesklamali, no aj keď sme najmä v druhom polčase držali loptu a dokázali sme si vytvoriť tlak,  súper bol veľmi rýchly a za chyby v našej defenzíve, ktorých bolo v tomto zápase dosť nás trestal, pričom sme mali problém hlavne s ich priamočiarym prechodom do útoku. Pokiaľ chceme porážať najlepších súperov musíme pridať v najmä v agresivite a nasadení.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 6.3.2022 – 15:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   31:3 (20:2)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Rýs 7, Knapko 6, Veterník 3, Benieč 3, Truchlík 2, Fúčela 2, Kokavec 2, Zuskin 2, Omerovič 2, Čech, Cabadaj.

Zostava: Cabadaj, Lipták, Veterník, Truchlík, Beniač, Knapko, Rýs, Čech, Fučela, Kokavec, Zuskin, Facuna, Omerovič, Žifčák, Tomka.

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Na ďalší prípravný zápas sme z rôznych zdravotných dôvodov nastúpili iba 15 hráči. Na jednej strane chalani odohrali zápas bez jedného striedania, čo ešte doteraz nezažili. Aj napriek malému počtu hráčov sme zápas jednoznačne ovládli a schuti si zastrieľali. Chalani súpera prevyšovali nielen v herných činnostiach s loptou ale aj pohybovo bez lopty. Naša dominancia bola hlavne v hre 1:1 v útočnej ale aj v obrannej fáze hry. Chalanov za predvedený výkon musíme pochváliť.

PRÍPRAVKA U11

• 6.3.2022 – 14:00 – Miniturnaj U11 – Martin Hurbanova.

PRÍPRAVKA U10

• 6.3.2022 – 10:00 – Miniturnaj U10 – Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2   MFK BYTČA

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   FK POHRONIE

Zostava: Mác, Pavlanin, Kremeň, Jahn, Štubňa, Rizzo, Kucka, Štafúrik, Jendrušák, Ignačák, Buocik, Gross, Kráľ, Surovec.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Príjemné nedeľňajšie počasie nám umožnilo odohrať kvalitný triangel s mužstvami MFK Bytča a FK Pohronie. S oboma mužstvami sme hrali 2×25 minút. Chlapci prenášali prvky z tréningu do zápasu a to hlavne hra 1v1 a prepínanie po strate lopty.

PRÍPRAVKA U9

• 6.3.2022 – 10:00 – Miniturnaj U9 – Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MFK BYTČA

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   FK POHRONIE

Zostava: Belošic, Drevenák, Harnádek, Hrnčiar, Juráš, Kutman, Noga, Páleš J., Páleš S., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Šalaga, Siva, Trnka.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V nedeľu sme odohrali triangel proti súperom z Bytče a Pohronia. Chalani vo všetkých zápasoch herne dominovali, poctivo bránili a vytvárali si šance. Vo všetkých herných činnostiach sme súperov prevýšili. Góly padali po pekných individuálnych, ale aj po kombinačných akciách, za čo by som chcel chalanov pochváliť. Pevne verím, že si chalani, ale aj rodičia, dnešné zápasy užili.

DORAST WU19

• 5.3.2022 – 11:00 – I.Liga D sk.B – 9.kolo – ihrisko Prievidza.

FC BANÍK PRIEVIDZA   3:1 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Cígerová.

Zostava: Jeleňová, Šupenová, Minčíková T., Halahijová, Lauková, Minčíková Z., Laurinčíková, Cígerová, Kováčiková, Fúčelová, Pajunková, Cicková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Aj keď je v zápise uvedené, že sme hrali von, v skutočnosti sme hrali doma na Hurbanke, pretože Prievidza počas týždňa hlásila nespôsobilý terén. Prvé jarné kolo sme nezačali dobre. Pri našej rozohrávke od brány sme ponúkli hráčke súpera gól ako na podnose. Dokázali sme sa vrátiť do zápasu pekným gólom Cígerovej. Do polčasu sme boli lepším družstvom. V druhom polčase sme sa až príliš zatiahli, čo sa nám vypomstilo a zápas sme prehrali. Ak by sme v druhom polčase dokázali zopakovať výkon z prvého polčasu, tak určite neprehráme.

ŽIAČKY WU15

• 5.3.2022 – 13:00 – I.Liga Ž sk.B – 9.kolo – ihrisko Prievidza.

FC BANÍK PRIEVIDZA   4:0 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Rajčanová, Halienová, Malčáková, Štefanidesová E., Štefanidesová B., Hybská, Ďanovská, Martiníková, Rapanová, Veterníková, Nogová, Filová, Lamošová, Smiteková, Wänkeová, Kucharíková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V prvom polčase sme predviedli príliš ustráchaný výkon, ktorý nevyjadroval ani zďaleka naše možnosti. Dostali sme dva zbytočné góly. Jeden po hrúbke v strede obrany a druhý po chybe brankárky. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním zmeniť vývoj zápasu. Hrali sme oveľa aktívnejšie, dostali sme sa aj k streľbe, bohužiaľ sme nedokázali streliť kontaktný gól. Súpera sme naopak opäť posadili na koňa našou hrubou chybou v obrane. Posledný gól padol opäť nešťastne po zaváhaní našej brankárky. Výsledok je pre nás krutý, bohužiaľ realita nám momentálne lepšie vyhliadky nedáva. Máme zranené dve brankárky v juniorkách a tak sme museli brankárku žiačok posunúť o kategóriu vyššie. Baby, ktoré zaskakovali v bráne ešte nemajú potrebné skúsenosti.