VÝSLEDKOVÝ SERVIS 8. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (20.2. – 26.2.2023)

 

MUŽI A

  • 26.2.2023 – 14:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (2:0)   FK SLÁVIA STAŠKOV

 

ŽIACI U15

  • 26.2.2023 – 10:00 – I.Liga SŽ – NČ 1.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 (1:1)   MŠK NÁMESTOVO

Góly: Kúdelka 2, Fekiač.

Zostava: Podhradský, Mendel, Klenec, Poláček, Šuhaj, Krovina, Janík, Brincka, Marček, Kúdelka, Maniš,

(Pavlovič, Cálik, Krška, Fekiač).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Úvodný zápas nadstavbovej časti súťaže proti húževnatému súperovi z Námestova  sme výsledkovo zvládli. Prvý polčas bol z obidvoch strán behavý, hra sa prelievala od jednej brány k druhej. Obidve družstvá si vytvorili po niekoľko gólových príležitostí. Našou najväčšou chybou bolo, že sme hru neustále tlačili stredom ihriska a veľmi málo sme využívali krídelné priestory. Do druhého polčasu sme spravili tri zmeny a striedajúci hráči priniesli do hry väčšiu kvalitu. To nakoniec rozhodlo o výsledku zápasu. Sme radi za tri body, herný prejav však musíme do ďalších zápasov skvalitniť.     

 

ŽIACI U14

  • 21.2.2023 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Banská Bystrica.

RSC HAMSIK ACADEMY   4:4 (2:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Móric 2, Delton, Švichký.

Zostava: Korotvička, Tuna, Ivaška, Paluga, Delton, Bakhsh, Greňo, Švichký, Móric, Kalnický, Štípala,

(Okuliar, Nátny, Bella, Sopkuliak, Šimko, Grieger).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Počas celého zápasu sa hralo hore-dole v dobrom tempe. V zápase sme mali časové úseky, kedy sme mali navrch a vypracovali si šance. Na druhej strane, aj súper mal také úseky hry, hlavne v stredovej formácii bol kompaktnejší a v tom nás aj predčil.  Museli sme hrať rýchlo a presne v obrannej i útočnej fáze. So zápasom a kvalitnou konfrontáciou som spokojný.

  • 26.2.2023 – 12:00 – I.Liga SŽ – NČ 1.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (1:1)   MŠK NÁMESTOVO

Góly: Móric, Lacko.

Zostava: Šimko, Nátny, Štípala, Bella, Kempný, Ivaška, Švichký, Móric, Delton, Okuliar, Bella,
(Lacko, Grieger, Janík, Paluga).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Dnes sme boli príliš nepresní pri vedení útoku, čím sme sa sami oberali o lepšie situácie. Súper hral v bloku, s čím sme si museli poradiť. Občas sme mu ponúkli rýchly protiútok, čo sa však stáva, keď chcete tvoriť hru. Celkovo nám dnes chýbala väčšia energia, hoci sa nedá tvrdiť, že by chalani nechceli. Miestami tomu chýbal iba väčší pokoj v útočnej fáze. Zápas si zhodnotíme a budeme pracovať na nedostatkoch a podporovať dobré veci, ktoré sa v stretnutí objavili.

 

ŽIACI U13

  • 26.2.2023 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Frýdek.

MFK FRÝDEK MÍSTEK   0:13 (0:5)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Truchlík 4, Krcho 2, Rýs 2, Frniak 2,Bizíková 2, Fúčela.

Zostava: Trancygier, Mišún, Veterník, Krcho, Kokavec, , Fúčela, Knapko, Rýs, Zuskin, Krcho , Truchlík, Zifčák, Štafúrik, Bizíková, Facuna, Siekela.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Výsledok hovorí za všetko. Opäť naša hra spĺňala tie najprísnejšie kritéria. Zdalo sa mi však, že kvalita domácich nebola adekvátna sile nášho mužstva. Mňa však zaujíma náš výkon, a za ten si mužstvo zaslúži pochvalu.

 

PRÍPRAVKA U11

  • 25.2.2023 – 13:00 – Prípravný zápas – ihrisko Skalica.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   3:2   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Kucka, Jendrušak, Ighnačak, Štafúrik, Luchkai, Lipták, Buocik, Jahn, Pavlanin, Mác, Matušek, Gross, Filc, Dérer, Páleš S., Páleš J.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Cestovali sme do Brezna na prípravný zápas proti Podbrezovej. Hrali sme 2x30min 6+1 na 2 ihriská súčasne. Káder sme museli doplniť troma hráčmi s U10, aby sme mali na každom ihrisku aspoň 1 na striedanie. Chlapci proti kvalitnému súperovi podali dobrý výkon, prenášali prvky z tréningu do zápasu. Chlapcom chcem poďakovať za predvedenú hru a zároveň vyzdvihnúť aj výkony chlapcov z kategóriu U10.

 

PRÍPRAVKA U10

  • 25.2.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   8:9   MFK DUBNICA

Zostava: Cabada, Harnádek, Frniak, Jurošek, Kňazeje, Malík, Mažári, Pravňan, Revús, Šalaga, Štefanides P., Štefanides M., Surovec.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odohrali prípravný zápas s MFK Dubnicou. Hralo sa systémom 6 + 1 na šírku ihriska 3×30 min. Zápas bol od začiatku vyrovnaný a chalani mali čo robiť, aby sa vyrovnali s rýchlosťou súpera. Najvačší problém nám robí prepínanie po strate lopty do bránenia. Čo sa týka ofenzívy mužstva, v tom sme na slušnej úrovni. Potrebujeme viac takýchto vyrovnaných zápasov, aby si chalani zvykali byť v tempe celý zápas.

  • 26.2.2023 – 8:00 – Halový turnaj TFZ U11 – Hala Diaková.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   ŠK TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA

MŠK FOMAT MARTIN   1:0   FC ATTACK VRÚTKY

MŠK FOMAT MARTIN   4:1   TJ TURČIANSKE KĽAČANY

Zostava: Páleš J., Páleš S., Revús, Surovec, Harnádek, Cabada, Malík, Šramel, Dérer.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V nedeľu sme sa zúčastnili na halovom turnaji organizovanom TFZ. Všetky tri zápasy sme zvládli na jednotku a zaslúžene vyhrali. Chalani pristúpili k zápasom zodpovedne a počas celého turnaja dokazovali, že sú lepší vo všetkých herných činnostiach jednotlivca. Hrali sme hru, ktorú po nich vyžadujeme v každom jednom zápase a taktiež do zápasov prenášali prvky, ktorým sa venujeme v tréningovom procese. Z našej strany to bol slušný výkon a za predvedenú hru a reprezentáciu klubu chalanov chválime.

 

PRÍPRAVKA U9

  • 25.2.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   0:3   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Góly: Šramel, Dúbravcová, Štrbák

Zostava: Štafurík, Mihálik, Štrbák, Dúbravcová, Šramel, Phám, Peschka.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V sobotu sme odohrali zápas proti Liptovskému Mikulášu. Pôvodne sa malo hrať na dvoch ihriskách súčasne, avšak veľká maródka v oboch mužstvách nám to nedovolila. Zápas sme odohrali v netypickom formáte na tretiny. Čo sa týka hodnotenia zápasu, tak to bol zatiaľ náš najlepší výkon tohto roku aj keď výsledok tomu nenasvedčuje. Konečne sme dodržiavali systém, všetci hráči dodržiavali pokyny ktoré sme si povedali pred zápasom, ale aj počas jednotlivých striedaní. Dostali sme sa do mnohých čistých gólových príležitostí, ale narážali sme na výborne chytajúceho brankára Liptovského Mikuláša. Chlapcom stále chýba väčší kľud v koncovke, pozitívom však je, že si konečne šance dokážeme vypracovať.

 

PRÍPRAVKA U8

  • 25.2.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – hala Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   ŠK DYNAMO DIVIAKY U9

Zostava: Taraba, Héger,  Madara, Vaško, Beca, Hlatký, Végh, Hampel, Hamplová, Konečný, Kubiatko.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Trojzápas proti súperovi z Diviak nám absolútne nevyšiel. V našej hre fungovalo veľmi málo automatizmov a herných činností, ktoré od hráčov vyžadujeme. Vytvárali sme si málo gólových príležitostí, hrali sme pomaly a bez tempa. Taktiež mi absentovala energia a emócia, ktoré nás v poslednom období zdobili. Nepracovali sme dobre s priestorom a neboli sme ani silní na lopte. Musíme sa však z tejto konfrontácie poučiť, vyhodnotiť si s hráčmi tento výkon a pracovať na sebe ďalej, aby sa takéto herné zlyhanie už viac neopakovalo. Máme v tíme veľkú kvalitu a tiež veľkú mentálnu silu a práve to musíme v najbližšom období ukázať. Očakávam reakciu a zlepšený prístup od hráčov v tréningovom procese i v ďalších zápasoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *