• 25.2.2022 – 18:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:2 (4:2)   OŠK BANÍK STRÁŇAVY

Góly: Dauda 2, Repáň, Jasenovský.

Zostava: Hažer, Ďungel, Palenčár, Tomka, Šesták, Dinga, Hodža, Jasenovský, Repáň, Lanko, Dauda,

(Raček, Palider, Staš, Ruttkay).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Všetci sme sa tešili na prípravný zápas, hoci ani teraz to nebolo ideálne, keďže nám viacerí hráči chýbajú kvôli zraneniam. Ale určite sme už potrebovali odohrať zápas aj kvôli tím ďalším hráčom, keďže trénujú a poctivo pristupujú k svojím povinnostiam. Som rád, že sme využili aj hráčov z našej akadémie. Prvý polčas spĺňal kritéria, hralo sa v slušnom tempe, boli tam pekné situácie po krídelných akciách, padli pekné góly. Niektoré veci však, ktoré musia fungovať v majstrovskom zápase, však dnes úplne nefungovali, najmä čo sa týka gólov, ktoré sme dnes inkasovali. Tie padli po taktických chybách. Druhý polčas po prestriedaní na oboch stranách tempo hry pomaly upadalo, ale zápas splnil to, čo sme očakávali, aby hráči mali zápasovú minutáž a samozrejme aby sa nezranili. Takže v tomto smere sme spokojní.

ŽENY A

• 25.2.2022 – 18:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   2:4 (2:2)   TJ DRUŽSTEVNÍK DRÁŽKOVCE U15

Góly: Pajunková.

Zostava: Majorová, Alić, Fúčelová, Kacvinská, Halahíjová, Žilková, Švábiková, Laurinčíková, Pajunková, Kubačková, Balejová, Minčíková Z., Minčíková T., Faziková, Dvorská.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Aj v druhom prípravnom zápase sa nám zranila brankárka. Po dvoch zápasoch máme bilanciu dve zranené brankárky, čo je viac ako hrozivá bilancia. Tento fakt zatienil všetko. Aj napriek tejto skutočnosti sme odohrali dobrý zápas.

STARŠÍ DORAST U19

• 23.2.2022 – 10:00 – II.Liga SD – 12.kolo – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   4:1 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Beniač.

Zostava: Lilge, Spišák, Beniač, Ruttkay, Haľama, Hodža, Staš, Ondruš, Pavlík, Tichý, Palider,

(Satina D., Satina J., Ursíny, Lipinský, Jadroň).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Zápas proti lídrovi tabuľky pre nás vyznel výsledkovo zle. Herne to však bolo z našej strany solídny zápas. Zápas sa zlomil v priebehu pár minút. V 40´ domáci išli do vedenia z pokutového kopu, a ešte raz udreli na konci polčasu. Druhý polčas sme chceli zápas otočiť, ale opäť sme inkasovali v priebehu piatich minút. Chvíľková strata koncentrácie, individuálne chyby, a už bolo 4:0. Teší ma však fakt, že ani za nepriaznivého stavu sme nezložili zbrane. Práve naopak, herne sme začali dominovať. Žiaľ, až v úplnom závere sme dokázali streliť gól, keď sa presadil Beniač. Domáci ukázali oprávnenosť postavenia v tabuľke, ale ani my sa nemáme za čo hanbiť.

• 27.2.2022 – 10:00 – II.Liga SD – 18.kolo – ihrisko Podbrezová-Skalica.

FK BREZNO   2:2 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Tichý, Staš.

Zostava: Lilge, Kulich, Hodža, Pavlík, Beniač, Ondruš, Satina, Palider, Tichý, Ruttkay, Staš,

(Spišák Ti., Ursíny, Lipinský, Rybár).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Po lídrovi tabuľky nás čakal zápas proti poslednému mužstvu. Nedokázali sme zopakovať výkon zo Žiaru, a tak sa zrodila remíza, ktorú inak ako hanba nemožno nazvať. To, že sme v závere dokázali aspoň vybojovať bod, je slabá náplasť na náš výkon.

MLADŠÍ DORAST U17

• 23.2.2022 – 12:30 – II.Liga SD – 12.kolo – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   3:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Vajdel.

Zostava: Rybár, Marčičiak, Čeman, Štefunda, Kľučinec, Krška, Lamoš, Smik, Štrkáč, Lovás, Válek,

(Kalnický, Laš, Hanek, Mendel, Vajdel).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Pre nás bolo Pohronie zatiaľ najťažší súper a zároveň prvý tím, ktorý bol herne lepší od nás, a to treba športovo uznať. Aj keď na druhej strane treba povedať, že sme hrali skoro so všetkými hráčmi mladšieho ročníka a preto som na chalanov hrdý, ako si s tým poradili. Bojovali statočne až do konca zápasu, aj keď fyzickosťou sme viditeľne zaostávali, a herne sme sa snažili plniť to, čo sme si povedali. Pohronie hralo herným systémom s troma obrancami, s čím sme mali problém sa vysporiadať ako v obrane, tak i v útoku. Som rád, že  druhom polčase priniesli oživenie do hry striedajúci hráči, hlavne Boris Vajdel, ktorý dal krásny gól a rovnako ma potešil aj výkon mladého Nika Laša z U15, ktorý sa zhostil svojej úlohy na výbornú.

• 27.2.2022 – 12:30 – II.Liga SD – 18.kolo – ihrisko Podbrezová-Skalica.

FK BREZNO   0:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Rybár, Mendel, Lipinský, Štefunda, Válek, Krška, Hanek, Smik, Štrkáč, Vajdel, Ursíny,

(Kalnický, Laš, Kľučinec, Kapusta, Čeman).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): V zápase s Breznom mi nevadila ani tak herná stránka, ako stránka mentálneho nastavenia hráčov. Došlo k typickému podceneniu súpera, chalani nemali potrebnú emóciu, aby sa k nám priklonilo šťastie pri šanciach, ktoré sme mali. Pôsobili sme chladne. Súper bol v podstate neškodný, za celý zápas mal len jednu strelu, ale prejavil väčšiu túžbu uhrať aspoň bod. Pre nás to bolo poučné a ja verím, že dáme do ďalšieho zápasu viac nadšenia a vášne.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 27.2.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:4 (0:3)   MFK ZVOLEN

Zostava: Fórro, Vaník, Kopčan, Riljak, Staník, Gomola Š, Gomola S, Paulíny, Roštek, Adámik, Buček,

(Lethotzký, Nemček, Uhlárik, Holubiak, Dolník).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V zápase proti defenzívne ladenému súperovi nám chýbal lepší pohyb bez lopty. Hlavne v prvom polčase sme v niektorých situáciách hrali zbytočne komplikovane, čo vyhovovalo súperovi. Teraz potrebujeme dobre zregenerovať v ďalšom zápase a poučiť sa.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 27.2.2022 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:4 (4:2)   MFK ZVOLEN

Góly: Kúdelka 4, Marček 3.

Zostava: Podhradský, Mendel, Klenec, Šuhaj, Maniš, Kúdelka, Hollý, Skladaný, Marček, Krška, Rapan,

(Pavlovič, Nečesaný, Erteľ, Maslák).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):  Napriek jednoznačnej výhre nemôžem s hrou mužstva vysloviť spokojnosť. Od začiatku sme hrali veľmi pohodlný futbal, v slabom pohybe, s množstvom nepresných prihrávok, zahodených gólových príležitostí a hrubých chýb v bránení. V zápasoch s kvalitnejšími súpermi takýto zápas, v dnešnom tempe, nezvládneme. Z jednotlivcov môžem za dnešný výkon pochváliť len strelcov gólov.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 27.2.2022 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   11:0 (8:0)   FC JUVENTUS ŽILINA U15

Góly: Moric 5, Lacko 2, Kempný 2, Delton, Kalnický.

Zostava: Korotvička, Brisuda, Medek, Tuna, Kempný, Sitar, Kalnický, Simko, Krcho, Greňo, Delton, Lacko, Vanko, Moric.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Súper, ktorý bol fyzicky silnejší, bol od začiatku zaskočený našou aktívnou hrou a vysokým napádaním, ktoré mu robilo problémy. Rýchlo sme si vytvorili rozhodujúci náskok a potom to už bolo o tom, koľko vytvorených gólových príležitostí dokážeme premeniť. V zápase bolo viac dobrých individuálnych výkonov, a aj výkon mužstva napriek nižšiemu tempu zápasu bol v poriadku.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 27.2.2022 – 15:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   11:16   JUPIE FŠMH

Góly: Frniak 2, Fúčela 2, Omerovič, Truchlík, Marguš, Siekela, Veterník, Zuskin, Velický.

Zostava: Trancygier, Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Knapko, Facuna, Fúčela, Beniač, Marguš, Velický, Frniak, Omerovič, Cabadaj, Mišún, Tomka, Zuskin.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Výborný zápas na oboch stranách. Darili sa nám rýchle kombinácie a využívanie krídelného priestoru na prechod do útoku. Škoda len väčšieho množstva nevyužitých šancí a jednoduchšieho riešenia v koncovke. Súper využil svoje šance a strelil dostatočný počet gólov na to, aby vyhral. Kondične ťažký zápas sme zvládli a chceme celé družstvo pochváliť a poďakovať za odvedený výkon.

PRÍPRAVKA U11

• 27.2.2022 – 10:00 – Halový turnaj – Korňa.

Zúčastnené družstvá: MŠK FOMAT Martin, MFK Karviná, TJ Valašské Meziřičí, FC Spartak Trnava.

Zostava: Rumpeľ, Šašura, Mazurák, Erteľ, Cesar, Černák, Baka, Baranček, Konečný, Mác, Tuna, Bíziková, Šalát.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V nedeľu sme vycestovali do Korne,kde je krásna futbalová hala s umelou trávou. Odohrali sme výborné zápasy s kvalitnými súpermi.Celková minutáž bola 150 minút a každý hráč odohral rovnaký počet minút. Odohrali sme vyrovnané zápasy so všetkými mužstvami, kde sme dva prehrali a jeden vyhrali. Nezaostávali sme v žiadnej hernej činnosti jednotlivca, ale najvačší problém tohto ročníka je, že sa nevie športovo pobiť o výsledok. Najviac čo chceli vyhrať, boli dvaja mladší chalani Tuna a Mác, a dievča Nina Bíziková. Pokiaľ si neuvedomíme, že futbal je kontaktný šport, tak vyhrávať nebudeme.

DORAST WU19

• 26.2.2022 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:3 (1:2)   FC TATRAN KLÁŠTOR POD ZNIEVOM U15

Góly: Cígerová 2, Šupenová.

Zostava: Jeleňová, Šupenová, Fúčelová, Halahijová, Lauková, Minčíková Z., Kováčiková, Faziková, Ďanovská, Cígerová, Pajunková, Malčáková, Nogová, Martiníková, Rapanová, Adamčíková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Vzhľadom na situáciu a na odrieknutie prípravného zápasu zo strany Podbrezovej pre pozitivitu v ich družstve, sme hľadali vhodnú alternatívu na odohratie zápasu. Tento zápas splnil všetko, čo sme očakávali. Mal tempo a aj potrebnú kvalitu. Konfrontácia s chlapčenským družstvom, v ktorom nastúpilo aj niekoľko dievčat nás dostatočne preverila.