VÝSLEDKOVÝ SERVIS 7. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (13.2. – 19.2.2023)

 

MUŽI A

 • 17.2.2023 – 18:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   TJ TATRAN ORAVSKÉ VESELÉ

Góly: Satina, Líška, Ďungel.

Zostava: Holeš, Ďungel, Chovanec, Cvik, Pavlík, Siva, Ceniga, Chupáň, Líška, Satina, Dinga,

(Otruba, Štrkáč, Becík).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): V porovnaní s naším posledným prípravným stretnutím tento duel chalanov preveril o niečo menej. Napriek tomu môžeme vypichnúť viacero pozitív. Asi najpodstatnejším z nich je, že sme dali tri veľmi pekné góly. Mužstvo si v zápase vyskúšalo postupný prechod do útoku a tiež rýchle protiútoky, pričom to fungovalo celkom slušne. Šancu sme dali ďalším dvom chlapcom z dorastu – Tomášovi Pavlíkovi a Renému Štrkáčovi. Dobrou správou je i to, že po približne ročnej prestávke sa na ihrisko vrátil Dano Cvik. Dnes v nás môžu prevládať pozitívne pocity.

 

DORAST U17

 • 18.2.2023 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Plníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:8 (1:3)   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ U16

Góly: Kopčan, Čeman.

Zostava: Kalnický, Lamoš, Poliak, Čeman, Laš, Krška, Gomola Sa., Hanek, Lovás, Kapusta, Kopčan,

(Ruman, Holubjak, Dolník, Loja).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Prvých 20 minút bol priebeh zápasu vyrovnaný. Dostali sme sa do vedenia a šance sa striedali na oboch stranách. Druhá polovica prvého polčasu už jasne patrila hosťom a zaslúžene otočili vývoj zápasu. Až do konca zápasu nás súper jasne prevyšoval, mal výborne zvládnuté prechodové fázy, napádal nás vysoko a znemožňoval nám zakladanie útoku. V stredovej zóne ihriska súperovi hráči boli fyzickejší, rýchlejší a tým pádom prevzali kontrolu nad zápasom.

 

ŽIACI U15

 • 19.2.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:3 (2:2)   FC VION ZLATÉ MORAVCE

Góly: Babic 4.

Zostava: Podhradský, Erteľ, Klenec, Poláček, Šuhaj, Krovina, Janík, Skladaný, Fekiač, Babic, Maniš,

(Mendel, Cálik).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Odohrali sme dobrý zápas s kvalitným súperom. Naša najlepšia pasáž v zápase bola do 25 minúty, kedy sme súpera pritlačili do hlbokej defenzívy, vytvorili sme veľký tlak na loptu a vypracovali sme si niekoľko dobrých gólových príležitostí. Paradoxne v tomto čase sme nezvládli dva rýchle protiútoky súpera a prehrávali sme 0:2. Chlapcom slúži ku cti, že zápas nevzdali a ešte do polčasu sa nám podarilo vyrovnať. Druhý polčas bol viac vyrovnaný, nám sa podarilo dať o jeden gól viac a tak sme zaslúžene zvíťazili. Výborný zápas mal Dávid Babic, ktorému sa podarilo streliť 4 góly.

 

ŽIACI U15 B

 • 19.2.2023 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   14:1 (6:0)   TJ DRUŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE

Góly: Rys 4, Omerovič 2, Móric 2, Korotvička, Siekela, Greňo, Grieger, Lacko, Pavlovič.

Zostava: Nečesaný, Grieger, Simonides, Lacko, Truchlík, Omerovič, Greňo, Pavlovič, Móric, Siekela, Korotvička,

(Rys).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Jednoznačný zápas, jednoznačný výsledok.          

 

ŽIACI U14

 • 19.2.2023 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   10:1 (4:1)   FC VION ZLATÉ MORAVCE

Góly: Lacko 3, Móric 3, Bakhsh, Delton, Sopkuliak, Kempný.

Zostava: Korotvička, Okuliar, Tuna, Ivaška, Paluga, Delton, Bakhsh, Nátny, Bella, Móric, Kalnický,

(Lacko, Greňo, Švichký, Kempný, Janík, Sopkuliak, Štípala).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V zápase sme boli lepším družstvom, mali sme herne navrch a dokázali sme si vypracovať dostatok šancí. Žiaľ, riešenia v pokutovom území súpera sme mali komplikované, tam to bolo treba zjednodušiť. Súper bol nebezpečný po našich ľahkých stratách v predfinálnej fáze, cez rýchly protiútok do otvorenej obrany nám robil problém. Napriek tomu si myslím že výsledok je pre súpera veľmi krutý. Chalanom ďakujem za výkon.

 

ŽIACI U13

 • 18.2.2023 – 9:30 – Prípravný zápas – ihrisko Zlaté Moravce.

FC VION ZLATÉ MORAVCE   1:11 (1:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hanko 3, Krcho 2, Rýs 2,  Fúčela 2, Knapko, Marguš.

Zostava: Lipták, Facuna, Kokavec, Veterník, Štafúrik, Fúčela, Hanko, Knapko, Rýs, Krcho, Zuskin, Marguš, Mišún, Zifčák, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Celý zápas sme jasne dominovali. Výborný bol prechod z obrany do útoku. Následná efektivita v zakončení len zvýraznila náš herný výkon. Tešíme sa z predvedenej hry, z prístupu, z vyhraných osobných súbojov, ale dúfame, že chlapcom „nenaprší do nosa“.

 

ŽIACI U12

 • 18.2.2023 – 11:00 – Prípravný zápas – ihrisko Zlaté Moravce.

FC VION ZLATÉ MORAVCE   0:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Červen.

Zostava: Černák, Červen, Macko, Kral, Baka, Albrecht, Mazurák, S. Mulinka, Durmek, Baranček, Vaško, Šašura.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Formát zápasu 8:8 medzi šestnástkami. Od začiatku sme mali hernú prevahu, súper sa pokúšal o protiútoky, no tie sa nám darilo zachytávať. Síce sa hralo prevažne na polovici súpera, gólových príležitosti sme nemali veľa. Bolo to zapríčinené aj tým, že pri tomto formáte je ihrisko pomerne veľké s menším predbránkovým priestorom, ktorý bol často veľmi prehustený a tam sme sa nedokázali presadiť. Zápas sme ale mali pod kontrolou s výnimkou posledných 10 min. kedy nás súper snažiaci sa o vyrovnanie dostal pod tlak, no za výkon počas celého zápasu sme si víťazstvo zaslúžili.

 

PRÍPRAVKA U11

 • 18.2.2023 – FOMAT WINTER CUP 2023 U11 – Hala Martin-Záturčie.

Celkové umiestnenie: 2. a 5. miesto.

Zostavy: Tuna, Greňo, Filc, Pavlanin, Matušek, Jahn, Buocik, Gross, Mác, Kucka, Štafúrik, Jendrušák, Štubňa, Záborský, Sopkuliak, Lipták, Bobrovský, Onufer, Luchkai.

Hodnotenie trénera (Kúdelka Daniel): Po dlhšej pauze spôsobnej pandémiou COVID 19 sme sa dočkali aj domáceho turnaja. My sme na turnaj postavili 2 mužstvá, čiže sme zapojili všetkých dostupných hráčov (19 z 22). Okrem nás sa turnaja zúčastnili mužstvá z Ružomberka, RSC Hamšík Academy, Dubnice a Dlhej nad Oravou. Chlapci predviedli pekný futbal, ale nevyhli sa chybám a najmä nepremieňali šance. Turnaj vyhral Ružomberok bez straty bodu. Chlapcom chcem poďakovať za prístup. Veľká vďaka patrí organizátorom a aj rodičom, že sme takýto turnaj mohli doma v Martine odohrať. Ďakujeme všetkým.

 

PRÍPRAVKA U9

 • 19.2.2023 – Halový turnaj U9 – hala Badín.

MŠK FOMAT MARTIN   2:7   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   0:2   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

MŠK FOMAT MARTIN   0:6   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   FŠM NUTR. TRNAVA

MŠK FOMAT MARTIN   1:7   RSC HAMSIK ACADEMY

Celkové umiestnenie: 6.miesto

Zostava: Štafurík, Kirn, Mihálik, Chomist, Časar, Dúbravcová, Peschka.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V nedeľu sme sa zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja v Badíne. Do poslednej chvíle sme mali problém vôbec vyskladať mužstvo, nakoľko máme stále veľa chalanov chorých. Do turnaja sme vstúpili rozpačitým výkonom proti Ružomberku, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Najlepší zápas sme odohrali proti Podbrezovej, ale opäť sme sa svojimi vlastnými chybami pripravili o lepší výsledok. V ďalšom priebehu turnaja sme už na tento výkon nedokázali nadviazať, aj keď určite by sa dalo nájsť aj veľa pozitív. V závere turnaja už chalanom dochádzali aj sily, ale napriek tomu bojovali až do konca.

 

PRÍPRAVKA U8

 • 18.2.2023 – Halový Turnaj U8 – hala Badín.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   MFK Detva

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   RSC HAMSIK ACADEMY „A“

MŠK FOMAT MARTIN   5:5   RSC HAMSIK ACADEMY „B“

Zostava: Beca, Antoš, Phám, Kubiatko, Žabka, Madara.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub)Odohrali sme veľmi kvalitné 3 zápasy. V každom zápase sme sa snažili prezentovať našou hrou a herne sme dominovali. Boli sme silní na lopte, silní v hre 1na1 a hráči ukázali hlad po víťazstve. V našej hre nechýbala energia ani emócie, čo vždy od hráčov vyžadujeme. Avšak pre mňa azda najväčším pozitívom je psychická odolnosť, ktorú sme ukázali za nepriaznivého stavu v poslednom zápase a odmenou bolo pre deti prvé miesto na turnaji. Všetkých chcem za prístup i predvedenú hru pochváliť.

 • 19.2.2023 – Halový Turnaj U8 – hala Predmier.

MŠK FOMAT MARTIN   1:4 a 1:7   MŠK ŽILINA

MŠK FOMAT MARTIN   3:3 a 1:5   FA UNITED U9

Zostava: Héger, Glušič, Taraba, Geroč, Hampel, Hamplová, Bočkay, Ivanov, Konečný.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Oslabení o kľúčových hráčov sme v Predmieri odohrali 4 zápasy, ktoré nám smerom do budúcna ukázali nové informácie. Hráčom nemožno uprieť snahu a za prístup i bojovnosť chcem všetkých pochváliť. V herných činnostiach nám však chýbala potrebná kvalita a tým pádom sme ako tím tieto zápasy nezvládli. Sme však radi za veľkú minutáž, ktorú deti dostali a za nové poznatky o individuálnej kvalite hráčov a riešení ťažkých herných situácií s ktorými sa museli v zápasoch vysporiadať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *