VÝSLEDKOVÝ SERVIS 7. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (14.2. – 20.2.2022)

 

 

ŽENY A

 • 20.2.2022 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:6 (0:4)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Rumanová.

Zostava: Zacharová, Rumanová, Alić, Žilková, Lilgeová, Dvorská, Švábiková, Frestad, Omelková, Pajunková, Balejová, Roe.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Na prvý prípravný zápas v zimnej príprave sme nastúpili proti súperovi, ktorý hrá vyššiu súťaž, MFK Ružomberok. Ciele sme teda nastavili mierne skromnejšie, čo sa však ukázalo ako neopodstatnené. Čakali sme, že súper na nás vyletí a nebudeme vedieť kde nám hlava stojí. To sa ale dialo iba minimálne. Za prvý polčas sme síce prehrávali už 0:4, keď dva góly sme dostali po samostatných nájazdoch a jeden po pokutovom kope, ale polčasové usmernenia zdá sa padli na úrodnú pôdu. Druhý polčas to už bolo „iba“ 1:2. Celkovo teda prevládajú pozitívne pocity. Určite je priestor na zlepšovanie sa. Takýto súper nám ukázal naše medzery, hlavne v defenzívnych činnostiach. Náš gól v druhom polčase strelila, možno aj symbolicky, čerstvá držiteľka licencie UEFA C pani trénerka Alenka Rumanová – Gratulujeme!

 

STARŠÍ DORAST U19

 • 20.2.2022 – 11:00 – II.Liga SD – 17.kolo – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   2:4 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hodža, Kulich, Tichý, Staš.

Zostava: Lilge, Pavlík, Beniač, Ruttkay, Haľama, Kulich, Hodža, Staš, Satina D., Tichý, Palider,

(Spišák, Ondruš, Satina J., Jadroň).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Konečne sme priviezli body aj z vonku. Úvod sme ale nemali dobrý. Domáci hneď z prvej návštevy pri našej bránke skórovali. Našťastie to s nami neotriaslo a okamžite sme sa snažili o vyrovnanie. V 12. minúte napodobnil domáceho útočníka Hodža, keď strelou spoza šestnástky vyrovnal. Naša aktívna hra priniesla ovocie v 27. minúte, keď domáci faulovali Staša  a Kulich sa z bieleho bodu nemýlil. Do polčasu sme ešte mohli zvýšiť náskok, ale šance Palidera a Haľamu ostali nevyužité. Aj druhý polčas sme jasne dominovali. Už v úvode mohol pridať ďalší gól Satina, ale nájazd skončil vedľa. V 63. minúte sme sa už tešili, keď krásnu prihrávku od Hodžu premenil Tichý. Škoda, že v závere sme sa dopustili hlúpej chyby a domáci znižovali. Odpoveď však prišla okamžite. Peknú individuálnu akciu zakončil Staš. Záver sme už kontrolovali. Teším sa z výborného kolektívneho výkonu.

 

MLADŠÍ DORAST U17

 • 20.2.2022 – 13:30 – II.Liga MD – 17.kolo – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   3:1 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Válek.

Zostava: Kalnický, Marčičiak, Lipinský, Štefunda, Janeček, Hanek, Lamoš, Schmied, Štrkáč, Smik, Ursíny,

(Rybár, Kľučinec, Krška, Čeman, Válek, Lovás).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Veľmi ma výsledkovo mrzí tento zápas. Počas celého duelu sme boli lepším tímom a dokázali sme si vytvoriť veľké množstvo šancí, ktoré ostali nevyužité. Hlavne v prvom polčase to bolo niekoľko 100% príležitostí. Naopak súper využil to málo, čo si dokázal vytvoriť. Lučenec mal na pozícii krídelného hráča jedného mimoriadne šikovného futbalistu, ktorý nás takpovediac porazil „sám“, i keď sme mu i my dopomohli k výkonu individuálnymi chybami v defenzíve. Za stavu 3:0 pre domácich sa nám podarilo streliť gól 10 min. do konca a paradoxne sme mali ešte dostatok príležitostí, aby sme zápas otočili, ale v tomto zápase nám to ešte nebolo zrejme súdené. A preto musíme tvrdo pracovať, aby sa na nás usmialo povestné šťastie, ktoré sa isto prikloní, keď uvidí, že všetci hráči odovzdajú ešte viac v prospech víťazstva. Verím v kvalitu týchto hráčov a aj tomu, že začneme vyhrávať.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

 • 20.2.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 11.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (0:0)   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Góly: Nemček 2.

Zostava: Macko, Vaník, Laš, Holubjak, Dolník, Gomola S., Uhlárik, Kapusta, Nemček, Roštek, Buček,

(Staník, Adamík).

Hodnotenie trénera (Glejtek Andrej): Zápas môžeme hodnotiť ako zápas dvoch rozličných polčasov. V prvom polčase musíme byť úprimný a priznať si, že sme hrali veľmi zle. Nevedeli sme sa dostať do tempa a robili sme veľa chýb. V druhom polčase po inkasovanom góle sme sa však prebrali a veľmi nás teší, že obraz hry sa absolútne zmenil. Chalani sa tlačili do zakončenia, boli kreatívny a veľmi nás potešila hlavne chuť ísť za víťazstvom. Vytvorili sme si množstvo šancí a nakoniec sa nám podarilo tento zápas otočiť. Veľmi pozitívne môžeme hodnotiť hlavne bojovnosť v druhom polčase.

 

STARŠÍ ŽIACI U14

 • 16.2.2022 – 14:00 – I.Liga SŽ – 9.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:12 (0:9)   MŠK ŽILINA

Góly: Marček.

Zostava: Pavlovič, Erteľ, Klenec, Šuhaj, Hollý, Faziková, Rapan, Brincka, Marček, Skladaný, Krška,

(Nečesaný, Maniš).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Súper nás predčil v každej činnosti a zaslúžene vysoko zvíťazil. Mali sme v zápase aj dobré fázy, bolo ich však veľmi málo a všetko negovali naše hrubé chyby v rozohrávke, z ktorých súper pohodlne skóroval. Hráči ako Marček, Rapan, Klenec, Faziková podali solídne výkony, ostatní však hrali hlboko pod svoje možnosti.

 • 20.2.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 11.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 (1:1)   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Góly: Šuhaj, Hollý, Skladaný.

Zostava: Nečesaný, Erteľ, Klenec, Faziková, Šuhaj, Hollý, Skladaný, Maniš, Marček, Krška, Rapan,

(Podhradský, Brincka).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Odohrali sme len priemerný zápas s fyzicky dobre disponovaným súperom. Hostia nás prekvapili hneď z prvého útoku a strelou z diaľky sa ujali vedenia. Po tomto momente sme prebrali taktovku zápasu a až do konca polčasu sme súpera tlačili, podarilo sa nám však streliť len jeden gól. Celú našu hru však poznačilo veľké množstvo nepresností. Do druhého polčasu sme vstúpili úplne inak nabudení, s jasným cieľom otočiť priebeh zápasu. Toto sa nám podarilo veľmi rýchlo a dvomi gólmi sme išli do vedenia. Vtedy mala naša hra aj solídne parametre. Škoda záveru zápasu, kedy napriek tomu, že sme mali hru pod kontrolou, súper z ojedinelej šance znížil. Záver zápasu bol nervózny, ale víťazstvo sme si už nenechali ujsť.

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • 19.2.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Zlaté Moravce.

FC VION ZLATÉ MORAVCE   1:7 (0:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Moric 2, Lacko 2, Delton, Vanko, Veterník.

Zostava: Korotvička, Veterník, Tuna,  Grieger, Sitar, Kalnický, Simko, Fľak, Greňo, Delton, Lacko, Vanko, Moric.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou, veľmi dobre sme kombinovali pri zakladaní a vedení útoku, hrali sme aj dostatočne rýchlo a agresívne, s čím mal súper problém. Prakticky celý zápas sa odohrával na súperovej polovici, pretože sa nám darilo získavať lopty už v tomto priestore. Opäť potešili niektoré individuálne výkony.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 19.2.2022 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Zlaté Moravce.

FC VION ZLATÉ MORAVCE   6:6 (6:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Frniak 2, Fučela , Beniač, Kokavec, Omerovič.

Zostava: Kokavec, Truchlík, Omerovič, Fúčela, Beniač, Čech, Cabadaj, Knapko, Trancygier, Zuskin, Marguš, Velický, Mišún, Rýs, Frniak.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): V prvom polčase sme hrali neochotne, bojazlivo a neorganizovane, a to znamenalo, že sme polčas prehrali 6:2. Asi sme si všetci mysleli, že už to pôjde nejako samo. Zápas sa hral v dobrom tempe, v ktorom mal súper fyzicky navrch a možno aj to nás trošku na začiatku zaskočilo. V druhom polčase sa obraz hry zmenil a hrali sme celý čas pred súperovou bránkou, len sme nevedeli premeniť vypracované šance. Súperova hra založená na dlhom nakopávaní lopty nebola moc príjemná a stálo nás to veľa úsilia pri zakladaní útoku. Všetci hráči odohrali plnú minutáž

 

PRÍPRAVKA U11

 • 19.2.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:8   MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA

Zostava: Baka, Bakala, Barica, Bíziková, Černák, Dolník, Holan, Kútnik, Mazurák, Mulinka F., Šašura, Stolárik.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Zápas sa hral celkovo na 3 tretiny po 30 minút. Ak by som mal hodnotiť každú tretinu osobitne, tak by to vyzeralo asi takto: Úvod zápasu sme nemali v našich rukách, deti nedostupovali hráčov, boli pri nich neskoro. Takisto behali len vtedy, keď mali loptu na nohe. Len zriedka bolo vidno pohyb aj bez lopty. A na tomto trpela naša hra. Čo sa týka druhej tretiny, tak tam už to bolo o čosi lepšie. Chalani sa snažili začať plniť to, čo mali plniť od začiatku zápasu. Začali viac behať, viacej sa ukazovať do voľných priestorov, napádať hráčov, a naša hra sa celkovo zlepšila. No a do tretice, ako sa hovorí, všetko dobré. Posledná, teda tretia tretinu bola z našej strany najlepšia. Bola tam bojovnosť, chuť vyhrať, chuť zabojovať jeden za druhého. Táto časť zápasu sa mi z našej strany páčila najviac. No a ak by som mal náš výkon ohodnotiť známkou od 1 do 5, tak za dnešný výkon by som dal deťom známku 3.

 

PRÍPRAVKA U10

 • 19.2.2022 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Banská Bystrica.

JUPIE FŠMH   2:3 (22:29)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Pavlanin, Buocik, Greňo, Kucka, Tuna, Onufer, Jahn, Ignačak, Mác, Štafurik, Kráľ, Páleš.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Moc ma mrzí neúčasť hráčov na zápase, ktorí pred ním uprednostnili iné veci, a preto sme museli mužstvo doplniť o hráčov z U9, ktorým ďakujem za pomoc. K výkonu mužstva nemám veľké výhrady, dokázali sme si vytvárať šance, boli sme nebezpečný počas celého zápasu. Trochu sme sa trápili v zakončení, musíme zlepšiť ešte defenzívu celého mužstva. Ináč zápas splnil účel, hráči odohrali slušnú minutáž na rôznych postoch.

 

PRÍPRAVKA U9

 • 19.2.2022 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Banská Bystrica.

JUPIE FŠMH   3:2   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Chya, Frniak, Harnádek, Hrnčiar, Mažári, Páleš J., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Ruttkay, Sedláčko, Siva, Surovec.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme odohrali prípravný zápas v Banskej Bystrici. Na tento zápas sme vycestovali v oklieštenej zostave, veľa chlapcov chýbalo kvôli zdravotným dôvodom a dvaja posilnili ročník U10. Od začiatku zápasu chalani pôsobili ospalým dojmom, pomaly sme sa rozbiehali, v súbojoch o loptu sme boli pomalší, chýbala tomu tá správna víťazná energia, chuť pobiť sa o víťazstvo hneď od začiatku zápasu. Postupom času sme sa dostávali do tempa, ale stále to nebola hra, ktorú sme od chalanov vyžadovali. Každopádne ale musím chalanov pochváliť, aj keď to tentokrát nevyšlo tak, ako sme si predstavovali.

 

PRÍPRAVKA U8

 • 19.2.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – Telocvičňa ZŠ s MŠ Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   vs.   TJ DRŽSTEVNÍK SKLABIŇA U11

 

WU19

 • 20.2.2022 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:5 (1:2)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Cígerová, Laurinčíková, Pajunková.

Zostava: Šupenová, Fúčelová, Minčíková T., Lauková, Kováčiková, Laurinčíková, Minčíková Z., Cicková, Cígerová, Pajunková, Ďanovská, Malčáková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Odohrali sme výborný zápas. Škoda zbytočných chýb, ktoré pomohli Ružomberku otočiť zápas, pretože sme to boli my, kto strelil prvý gól stretnutia. Tento zápas bol však veľmi zaujímavý. Padlo veľa krásnych gólov na jednej aj druhej strane. Počas celého zápasu sme sa snažili hrať kombinačne. Babám ďakujeme za predvedenú hru. Naozaj sa nemajú za čo hanbiť. Práve naopak, je potrebné stavať na tomto výkone a postupne sa zlepšovať.

 

WU15

 • 20.2.2022 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   2:8 (1:2 – 0:5 – 1:1)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Hybská, Nogová.

Zostava: Rajčanová, Wänkeová, Malčáková, Ďanovská, Filová, Adamčíková, Hybská, Martiníková, Rapánová, Nogová, Baumanová, Smiteková, Lamošová, Kucháriková, Jesenská.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Na veľkom ihrisku sa stále ešte hľadáme. Káder prešiel obmenou, pretože staršie hráčky sme presunuli k juniorkám. Aj napriek vysokej prehre zápas splnil svoj účel. Stretnutie sme rozdelili na tretiny, čo sa nám zdalo správne z hľadiska efektivity komunikácie s hráčkami. Prvá a posledná tretina nám celkom vyšla a bola tu veľká snaha vyrovnať sa družstvu hostí, ktoré prešlo výrazným výkonnostným progresom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *