• 12.2.2022 – 10:00 – II.Liga SD – 16.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 (4:0)   MFK ZVOLEN

Góly: Beniač, Lipinský, Palider, Hodža.

Zostava: Lilge, Lipinský, Beniač, Ruttkay, Lesev, Kulich, Hodža, Staš, Satina D., Spišák., Palider,

(Ondruš, Ursíny, Jadroň).

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Dôležitý zápas v boji o postup sme zvládli výborne. Od úvodného hvizdu sme sa do hostí pustili s chuťou. Výsledkom bolo niekoľko rohov, a už v 5. minúte po jednom z nich sme sa tešili presnej Beniačovej hlavičke. Stále sme boli aktívni, dobre sme kombinovali. Po ďalšom našom rohu sa pred bránkou presadil dôrazný Lipinský. Po peknej krídelnej akcii a centrovanej lopte Leseva zakončoval Spišák. Jeho volej ešte brankár hostí z námahou vyrazil, ale na následnú dorážku Palidera už nemal nárok. O malú chvíľu vystrčili rožky aj hostia, ale brankár Lilge vytlačil gólovú strelu na brvno. V závere polčasu sa ešte presadil Hodža, ktorý lišiacky z priameho kopu prekonal brankára hostí. Hostia mohli v úplnom závere znížiť, ale opäť výborne zasiahol Lilge. Druhý polčas už z našej strany nebol taký dobrý. Hrali sme síce svoju hru, ale začali sme kaziť veľa prihrávok. Keďže hostia toho smerom dopredu veľa neukázali, druhý polčas vyznel obojstranne rozpačito. Až v úplnom závere sa hosťom podarilo znížiť. Teší ma že sme tento psychicky náročný zápas zvládli.

MLADŠÍ DORAST U17

• 12.2.2022 – 12:30 – II.Liga MD – 16.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (0:1)   MFK ZVOLEN

Góly: Vajdel.

Zostava: Rybár, Kľučinec, Marčičiak, Čeman, Janeček, Krška, Lamoš, Schmied, Mendel, Vajdel, Smik,

(Kalnický, Hanek, Konček, Štrkáč).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Zápas bol od začiatku vyrovnaný, kde sme mali šance my, aj súper. Napriek tomu, že sme prehrávali, chalani sa snažili o zvrat v zápase a bojovali až do konca. Po vyrovnávajúcom góle sme verili, že by sme mohli proti fyzickému a dobre organizovanému Zvolenu otočiť stav zápasu, ale stal sa bohužiaľ opak, keďže sme po chybe inkasovali. Najrozhodujúcejšie z môjho pohľadu bola úspešnosť súpera v osobných súbojoch hlavne v strede poľa a v našej obrannej tretine, kde sme sa nemohli práve kvôli tomuto výraznému rozdielu dostať viac do zápasu a hrať dlhšie na súperovej polovici. Chalani však makali naplno a na ihrisku nechali všetko a to je podstatné. Toto je cesta a ja som presvedčený, že prídu aj výsledky.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 12.2.2022 – 14:00 – I.Liga SŽ – 10.kolo – ihrisko Podbrezová.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   2:1 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kopčan.

Zostava: Macko, Kapusta, Kopčan, Lehotzký L., Dolník, Gomola S, Uhlárik, Lepot, Nemček, Roštek, Laš,

(Holubjak, Lehotzký J., Vaník).

Hodnotenie trénera (Glejtek Andrej): Do zápasu sme šli s cieľom podať dobrý herný výkon a pokračovať v hernom progrese. Zápas však neprebiehal podľa našich predstáv. Súper bol počas celého zápasu fyzicky dominantnejší, ich hráči mali väčšiu ochotu viac behať a neustále nás napádali, čo nám spôsobovalo problémy. Naši chalani sa nevedeli dostať do tempa a hlavne nemali takú chuť po víťazstve ako súper, čo sa prejavilo naším zlým výkonom bez tempa a emócie. Do budúcna si musia chalani správne nastaviť hlavu a navzájom sa motivovať

STARŠÍ ŽIACI U14

• 12.2.2022 – 15:30 – I.Liga SŽ – 10.kolo – ihrisko Podbrezová.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   0:5 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Krovina 3, Marček 2.

Zostava: Nečesaný, Erteľ, Klenec, Šuhaj, Mendel, Holý, Skladaný, Brincka, Marček, Krovina, Rapan,

(Podhradský, Maniš, Tomka).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Odohrali sme veľmi dobrý zápas, v ktorom sme od prvej minúty diktovali tempo zápasu a zaslúžene vysoko zvíťazili. Do zápasu sme vstúpili aktívne, s úmyslom hrať kolmo a rýchlo smerom ku bránke súpera a po strate lopty získavať ju čo najrýchlejšie a to na obrannej, ale aj útočnej  polovici. Toto sa nám aj vo väčšine zápasu darilo a z toho vyplynula naša herná prevaha a veľké množstvo gólových príležitostí, ktoré sme si počas zápasu vypracovali. Výborné individuálne výkony, ale aj snaha o dodržanie taktických úloh na ihrisku nám zabezpečila vysoké víťazstvo na ihrisku súpera. Mňa ako trénera však najviac teší to, že som na hráčoch od začiatku zápasu videl veľkú chuť zvíťaziť.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 13.2.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martn-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:4 (0:1)   FK DUBNICA

Zostava: Brisuda, Korotvička, Tomka,Vaňko, Sitar,Tuna, Lacko, Moric, Cesar, Delton, Kempný, Kalnický, Grieger, Greňo, Nátny, Fľak,

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Preveril nás veľmi kvalitný súper, ktorý momentálne vedie I. ligu – západ a v takomto zápase sa naplno prejavili naše nedostatky a veci, na ktorých je treba stále pracovať. V prvom polčase sme so súperom dokázali ešte hrať vyrovnaný zápas, no po prestávke sme už neudržali tempo a rýchlosť hry, v čom bol súper lepší, a to sa prejavilo aj na výsledku.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 13.2.2022 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martn-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:10   FK DUBNICA

Góly: Rýs 3, Veterník, Čech, Knapko, Omerovič.

Zostava: Černák, Siekela, Kokavec, Omerovič, Veterník, Facuna, Fučela, Beniač, Marguš, Velický, Čech, Tomka, Knapko, Lipták, Mišún, Zuzkin, Rýs, Frniak

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Zápas ťažký herne ale aj fyzicky. Snažili sme sa dodržať postavenie pri strate lopty a rýchly presun do ťažiska s následným odobratím lopty. Prehrali sme po drobných chybách ktoré rozhodli v prospech súpera. Hráči odohrali plnú minutáž na rôznych postoch.

PRÍPRAVKA U11

• 11.2.2022 – 15:00 – Prípravný triangel – ihrisko Martin-Hurbanova.

1. MŠK FOMAT MARTIN   3:8 (1:5 ; 2:3)   FC JUVENTUS ŽILINA

2. MŠK FOMAT MARTIN   8:3 (6:0 ; 2:3)   FC JUVENTUS ŽILINA

1.Zostava: Bakala, Dolník, Mazurák, Barica, Krško, Kucka, Mác, Bobrovský.

2.Zostava: Bíziková, Černák, Červeň, Cesar, Erteľ, Macko, Mazurák, Mulinka Filip, Šašura.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V piatok sme odohrali v rámci tréningu prípravný zápas s Juventusom Žilina. Po dohode s trénerom hostí sme vytvorili dve mužstvá, ktoré si zahrali proti sebe 2 x 30minút. Prvé mužstvo sme poskladali z hráčov našej U10 a chalanov U11. Celý priebeh zápasu tak aj vyzeral. Obchádzanie súpera skoro žiadne, boli sme ustráchaní a hlavne po strate lopty žiadny návrat do bránenia. Najlepší hráči z našej strany boli chalani z U10, ktorí aspoň chceli hrať. Druhá skupina bola zložená len z detí U11. Zápas bol od začiatku v našej réžii. Všetci plnili do bodky to, čo s trénerom od detí vyžadujeme, a to sa prejavilo aj na výsledku zápasu. Už dlhšiu dobu som nevidel takú bojovnosť a chuť do hry, ktorá nám absentovala v posledných zápasoch. Všetci chceli vyhrať a dať do toho všetko. Všetky individuálne výkony hodnotíme kladne. Dúfame, že to takto bude pokračovať aj ďalej.

PRÍPRAVKA U10

• 12.2.2022 – 14:30 – Prípravný triangel – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   1:1   FC JUVENTUS ŽILINA

MŠK FOMAT MARTIN   2:0   ŠK DYNAMO DIVIAKY

Zostava: Filc, Pavlanin, Buocik, Greňo, Kucka, Štubňa, Bobrovsky, Bíziková, Albrecht, Holaň, Macko, Červeň, Tuna, Onufer, Rizzo, Jahn.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): V sobotu sme odohrali triangel, boli sme doplnený o hráčov s U11 a týmto im ďakujem, že nám pomohli odohrať zápasy. S hrou som maximálne spokojný, chalani aj napriek tomu, že sa v tréningu venujeme hlavne hre 1vs1, začínajú hrať v kombinácii, otvárajú priestory a hrajú aj bez lopty. Konečne sme boli pevný v osobných súbojoch. Postupne sa ukazuje chuť po víťazstve celého mužstva a kreativita jednotlivcov pri riešení herných situácii

PRÍPRAVKA U9

• 12.2.2022 – Halový turnaj U9 – Memoriál Júliusa Eliáša – Ružomberok – 1.miesto.

Celkové umiestnenie: 1. miesto.

Góly: Kutman 17, Páleš S. 17, Horňák 11, Šalaga 9, Král 9, Sedláčko 5, Belošic 3, Juráš, Drevenák, Páleš J.

Zostava: Páleš J., Kutman, Belošic, Šalaga, Páleš S., Horňák, Král, Drevenák, Juráš, Sedláčko.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme sa zúčastnili halového turnaja „Memoriál Júliusa Eliáša“ v Ružomberku. Hralo sa systémom 3+1, na menšom ihrisku, ako sme zvyknutí. Bola to pre chalanov novinka, s ktorou nemali žiadny problém a častej hre, 1 vs 1, a súbojom o loptu sa prispôsobili. Počas celého turnaja sme herne dominovali v každom zápase, výsledkom čoho je 74 strelených gólov. Na chalanoch sa mi páčilo, že tvorili jeden silný tím a bojovali jeden za druhého pri každej stratenej lopte. Najťažší a najvyrovnanejší bol zápas s Ružomberkom A, ktorý chalani tímovou a bojovnou hrou zvládli. V poslednom zápase dvoch neporazených tímov sme vyhrávali už 7:1 a chalani si mysleli, že už majú turnaj vyhratý. Po vyrovnaní na 7:7 sme si však museli povedať, že takouto hrou turnaj ukončiť a vyhrať nemôžeme, čoho výsledkom boli naše dva rýchle góly a už ani gól v posledných sekundách zápasu nám víťazstvo v turnaji nezobral. Individuálne ocenenie za najlepšieho hráča tímu si odniesol Leo Kutman a najlepším brankárom turnaja bol vyhlásený Jarko Páleš.

• 12.2.2022 – 10:30 – Prípravný Triangel U9 – Prievidza.

FK TEMPO PARTIZÁNSKE   3:5 (1:4 ; 2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

FC BANÍK PRIEVIDZA   10:0 (9:0 ; 1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Harnádek, Roháčik Jakub, Roháčik Maťko, Surovec, Mažári, Revús, Chyla, Hrnčiar, Dérer.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme sa zúčastnili mini turnaja v Prievidzi. Striedali sme lepšie s horšími úsekmi hry.Veľa gólov sme dostali po zbytočných stratách lopty a hlavne brankár toho veľa nechytil. Na druhej strane sme mali veľmi dobrú rozohrávku od brankára. Čo sa týka hry 1 na 1 to bolo celkom v poriadku, najväčší problém sme však mali so zakončením. Celkovo som mal z turnaja zmiešané pocity a hlavne u niektorých deťoch mi chýba také zdravé futbalové sebavedomie na zápasoch, vedieť sa „pobiť“ o víťazstvo.