• 3.12.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Krásno nad Kysucou.

TJ TATRAN KRÁSNO NAD KYSUCOU U19   4:5 (2:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Smik 2, Štrkáč, Lepot, Nemček.

Zostava: Kalnický, Válek, Marčičiak, Čeman, Murček, Gomola Sa., Gomola Ši., Loja, Štrkáč, Lovás, Smik,

(Ruman, Lepot, Nemček).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Posledný zápas v kalendárnom roku mal vysoké tempo, a to hlavne v prvom polčase. Súper hral fyzicky a smerom dopredu mal rýchlych hráčov. Aj napriek fyzickej prevahe súpera sme sa snažili zápas kontrolovať a cez kombinované útoky sa dostávať do zakončenia. V druhom polčase sa ihrisko roztrhalo a nám sa otvárali väčšie možnosti na gólové príležitosti. Aj keď v druhom polčase niektoré parametre hry absentovali, víťazstvo teší nad súperom, ktorý je v tretej lige na druhom mieste.

DORAST U16

• 3.12.2022 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Krásno nad Kysucou.

TJ TATRAN KRÁSNO NAD KYSUCOU U17   vs.   MŠK FOMAT MARTIN

ŽIACI U15

• 4.12.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:5 (1:3)   MFK ZVOLEN

Góly: Kúdelka, Skladaný, Poláček.

Zostava: Korotvička, Erteľ, Klenec, Poláček, Šuhaj, Kúdelka, Skladaný, Maniš, Marček, Krška, Maslák,

(Fekiač, Cálik, Pavlovič).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): V tomto zápase sme dostali lekciu z efektivity. Súper ani nebol toľko krát pred našou bránou, koľko sme dostali gólov. Naopak, to čo sme my dokázali zahodiť je trestuhodné. A tak sa dá prehrať aj takýto zápas.

ŽIACI U14

• 4.12.2022 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   10:1 (6:1)   MFK ZVOLEN

Góly: Móric 3, Okuliar 3, Bella, Ivaška, Korotvička, Delton.

Zostava: Brisuda, Sitár, Veselka, Bella, Okuliar, Móric, Ivaška, Janík, Tuna, Štípala, Delton,

(Korotvička).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Odohrali sme opäť dobrý zápas, aj v útočnej fáze a aj v obrannej fáze sme dominovali. Napriek početným absenciám všetci chalani, ktorí nastúpili, pristúpili k zápasu zodpovedne. Ďakujem im za predvedený výkon.

ŽIACI U13

• 4.12.2022 – 9:00 – Turnaj Halová sezóna mládeže SFZ U13 – hala Žilina.

Celkové umiestnenie: 2. miesto.

Góly: Rýs 7, Frniak 6, Zuskin 4, Fúčela 3, Hanko 2, Knapko 2, Štafúrik, Veterník.

Zostava: Lipták, Trancygier, Štafúrik, Veterník, Kokavec, Zuskin, Fúčela, Hanko, Rýs, Frniak, Knapko, Mišún.

Výsledky zápasov:

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 a 0:7   MŠK ŽILINA

MŠK FOMAT MARTIN   3:0 a 0:8   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

MŠK FOMAT MARTIN   5:0 a 8:0   MFK RIMAVSKÁ SOBOTA

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Odohrali sme výborný turnaj, a cieľ postúpiť do druhého kola sme splnili. Čo ma však najviac teší, že všetci nominovaní háči ukázali vysokú kvalitu. Trošku ma mrzí záverečný zápas so Žilinou, kde nás domáci vyškolili z efektivity.

PRÍPRAVKA U11

• 4.12.2022 – 10:00 – Miniturnaj U11 v Dubnici – ihrisko Dubnica nad Váhom.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 (2:1)   SENEC FOOTBAL ACADEMY

MŠK FOMAT MARTIN   7:11 (3:7)   FK DUBNICA NAD VÁHOM

Zostava: Mác, Matušek, Jendrušak, Buocik, Kremeň, Gross, Jahn, Tuna, Pavlanin, Kucka, Štubňa, Filc.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): V peknom decembrovom počasí sme odohrali kvalitný triangel v Dubnici nad Váhom. Najprv sme hrali 2×30 min. proti Sencu, a hneď na to 2x30min proti domácej Dubnici. Proti Sencu išlo o vyrovnané stretnutie, ktoré sme si individuálnou kvalitou naklonili na našu stranu. Počas celého zápasu chlapci behali bez lopty, nedávali súperovi veľa priestoru a nepúšťali súpera do šancí. Chlapci ukázali niekoľko pekných individuálnych aj kombinačných akcií. Druhý zápas nám nevyšiel a to hlavne v obrannej fáze hry. Na chlapcoch sa prejavila únava z prvého zápasu a v prvom polčase si vôbec nevedeli poradiť s prienikovými prihrávkami súpera, z čoho súper vyťažil množstvo gólov. Druhý polčas sme už zlepšili obrannú fázu a takisto sme sa presadiť aj v útočnej fáze hry, ale v závere nám už chýbali sily. Triangel hodnotím pozitívne a dúfam, že takýchto kvalitných zápasov odohráme v roku 2023 oveľa viac.

JUNIORKY WU19

• 4.12.2022 – 10:00 – I.Liga Dorastenky – 10.kolo – ihrisko Banská Bystrica-Radvaň.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   11:1 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Cígerová.

Zostava: Jeleňová, Šupenová, Fúčelová, Štefanidesová, Lauková, Faziková, Martiníková, Cígerová, Krkošová, Ďanovská, Kováčiková.

(Minčíková, Hybská).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Za prvý polčas si baby zaslúžia pochvalu aj napriek trom inkasovaným gólom, pretože hra bola vyrovnaná a nič nenasvedčovalo debaklu, ktorý nastal po zmene strán. Je pravda, že Banská Bystrica naplno využila našu výpomoc, keď sme súhlasili so zmenou termínu a v domácom družstve prvý krát v sezóne nastúpili všetky reprezentantky. To nás však neospravedlňuje. Nemôžeme takto nezvládnuť druhý polčas. Na konci sme dokázali zaznamenať aspoň čestný úspech, no takto sme mali zakončiť viac akcii a nie len jednu. Tento výsledok je hanba.

ŽIAČKY WU15

• 27.11.2022 – 9:00 – Halová sezóna mládeže WU15 SFZ – hala Predmier.

Celkové umiestnenie: 3. miesto.

MŠK FOMAT MARTIN   0:5   MŠK ŽILINA

MŠK FOMAT MARTIN   5:0   FK POPRAD

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA

MŠK FOMAT MARTIN   10:0   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Na turnaji Halovej sezóny mládeže kategórie WU15, ktorý organizuje SFZ, sme potvrdili, že patríme medzi tri najlepšie družstva v regióne. V 2.kole to budeme musieť opäť potvrdiť, no bude ťažké dostať sa do ďalších kôl. HSM je pre naše družstvo spestrením a ďalšou formou zápasového tréningu. Ďalšie kolo nás čaká 18.12. a opäť sa bude hrať v Predmieri. Čo bude ďalej uvidíme, ale už teraz sa tešíme.

• 4.12.2022 – 12:00 – I.Liga Žiačky – 10.kolo – ihrisko Banská Bystrica-Radvaň.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   0:6 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Veterníková 4, Nogová, Záborská.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Bíziková, Štefanidesová B., Jesenská, Halienová, Veterníková, Zaborská, Pálešová, Nogová, Karcolová,

(Wänkeová, Orlovská).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Počas celého zápasu sme boli jednoznačne lepším družstvom. Našu prevahu sme však nedokázali zužitkovať väčším počtom gólov. Dievčatá si zaslúžia pochvalu za celozápasovú aktivitu. Počas zimnej prestávky musíme popracovať na našom hernom prejave, aby sme mohli konkurovať najlepším družstvám v súťaži.