• 19.11.2022 – 11:00 – II.SD-Západ – 15.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:0 (3:0)   FC BANÍK PRIEVIDZA

Góly: Dolník 2, Lukašík (11m), Ursíny, Tichý, Beniač.

Zostava: Rybár, Pavlík, Štefunda, Spišák, Lukašík, Halama, Ursíny, Ondruš, Dolník, Štrkáč, Tichý,

(Lilge, Šotter, Beniač, Smik, Krška).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Všetci sme spokojní ako dopadol posledný zápas jesennej časti. Chalani nielenže dobre hrali, ale navyše sme dali aj veľa gólov, čo ma veľmi teší. Síce sa v zápase vyskytli úseky, kde sme podceňovali niektoré situácie, ale treba naozaj oceniť to pozitívne, čo sa v tomto zápase vyskytlo – čiže princípy, ktoré od chalanov chcem v ofenzíve aj defenzíve, atraktívny herný prejav, góly…

Po jesennej časti sme dali spolu so Šamorínom najviac gólov aj keď treba podotknúť, že sme aj dosť inkasovali. Týmto posledným víťazstvom sme preklopili výsledkové misky váh tejto pol sezóny na našu stranu, nakoľko sme počas nej dokázali doma hrou aj výsledkami, že mužstvo má talent aj potenciál. Vonku však a to chalani veľmi dobre vedia, sme naopak nedokázali prekročiť svoj tieň – priveľa individuálnych chýb v defenzíve zapríčinilo výsledkový neúspech. Chyby však patria k futbalu a obzvlášť k mládežníckemu, navyše keď chce hrať mužstvo ofenzívne, je to normálne. Ale ak sa chceme ako tím posunúť, musíme byť dôslednejší a sústredenejší na každý detail v zápase, ale i na tréningu! Je to výzva!

Na záver by som sa chcel poďakovať hráčom za pekné zážitky, ktoré nám pripravili, ich rodičom za podporu a vedeniu klubu za vytvorené podmienky v tejto jesennej časti.

DORAST U17

• 19.11.2022 – 13:30 – II.MD-Západ – 15.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

Góly: Smik, Kopčan, Kresťan, Hanek, Paľo 2.

Zostava: Ruman, Válek, Riljak, Čeman, Kresťan, Krška., Hanek, Loja, Nemček, Kopčan, Smik,

(Mencel, Paľo, Holubjak).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): súper každý jeden útok zakladal cez stopérov, krajných obrancov, prípadne stredného stredového hráča. Chalani tieto situácie dokázali využívať ziskom lôpt v útočnej zóne súpera a tým pádom sme si vytvárali množstvo šancí. Už v prvom polčase chalani dokázali súperovi streliť tri góly. Výborne nám fungovala podpora krajných obrancov, čím sme súpera prečíslovali hlavne v strednej zóne. Cez polčas som hráčov nabádal k aktivite aj v začiatku druhého polčasu, aby sa neopakovala situácia z minulého týždňa v Skalici. Druhý polčas mal podobný priebeh, strelecky sme sa presadili ešte tri krát. Víťazstvo a predvedený herný prejav teší, ale súper nedosahoval parametre predchádzajúcich družstiev.

ŽIACI U15

• 19.11.2022 – 9:00 – Halová sezóna mládeže U15 SFZ – 1.kolo – Hala Badín.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1   a   1:0   MŠK NÁMESTOVO

MŠK FOMAT MARTIN   0:1   a   1:2   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   3:2   a   2:2   MFK ZVOLEN

Góly: Kúdelka 2, Skladaný 2, Klenec 2, Marček 2, Mendel.

Zostava: Nečesaný, Podhradský, Klenec, Krovina, Skladaný, Kúdelka, Kováčik, Mendel, Marček, Brincka, Poláček, Šuhaj, Maslák, Maniš.

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Do prvého kola halovej sezóny mládeže SFZ sme vstupovali s jasným úmyslom postúpiť do druhého kola, čo sa nám podarilo. Halová sezóna sa hrá v novom formáte, kde sa kombinuje malý futbal s futsalom, hrá sa na bránky 3 x 2 metre a   družstvá nalosované do skupiny sa stretnú po dva krát. Odohrali sme dobrý turnaj, našim najväčším problémom bolo počas celého turnaja premieňanie gólových príležitostí, ktorých sme si v každom zápase vytvorili naozaj dosť. Naopak hráčom súpera stačilo minimum gólových príležitosti na strelenie gólu. V týchto činnostiach sa musíme do druhého kola zlepšiť, ak chceme uspieť aj tam. Musím chlapcom za predvedenú hru pochváliť a poďakovať za dobrú reprezentáciu klubu.

ŽIACI U14

• 20.11.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:8 (2:4)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Móric 2.

Zostava: Poliak, Kalnický, Bakhsh, Móric, Okuliar, Greňo, Lacko, Janík, Delton, Šimko, Paluga,

(Nátny, Ivaška, Bella, Sitár, Kempný).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Začali sme dobre, hrali sme presne a kolmo, vypracovali sme si viacero príležitostí, pričom sme aj dve premenili. Súper sa dostal výsledkovo do zápasu po našich chybách a dá sa povedať, že aj herne od tohto momentu boli silnejší na lopte, boli presnejší a hrali rýchlo. My sme naopak zle riešili situácie, kopili sme veľké množstvo chýb, boli sme málo dôrazní v bránení, súperovi sme nechali veľké množstvo priestoru na zakončenie a prakticky všetko aj využil. Treba sa zo zápasu poučiť a ďalej trpezlivo pracovať.

ŽIACI U12

• 20.11.2022 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   11:5 (4:4)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Červeň 3, Albrecht 2,Baranček, Ertel, Konečný,Pobeha, Kral, Mazurák.

Zostava: Rumpel, Černák- Albrecht , Mazurak, Kral, Baka, Pobeha, Barica, Konečný, S. Mulinka, Šašura, Červeň, Ertel, F. Mulinka, Baranček, Stolárik, Šalát, Dolník.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Odohrali sme veľmi dobrý zápas, ktorý bol v prvom polčase vyrovnaný, no v druhom sme využili šance v úvode, podarilo sa nám našu hru zrýchliť najmä pri prechode do útoku a do konca sme boli na ihrisku lepším mužstvom. Dôležité bolo, že chlapci po vyrovnanom prvom polčase ukázali väčšiu chuť ísť za víťazstvom ako súper čo bolo rozhodujúce.

PRÍPRAVKA U11

• 19.11.2022 – 15:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2   FC BANÍK PRIEVIDZA

Zostava: Mác, Filc, Kucka, Onufer, Matušek, Jendrušak, Ighnačak, Pavlanin, Greňo, Buocik, Štafúrik, Kremeň, Bobrovský, Luchkai, Záborský, Jahn, Vician, Štubňa, Sopkuliak, Ondrášek.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Zápas sme odohrali namiesto 2 ihrísk na jednom a to kvôli tomu, že súper nakoniec prišiel len s 11. hráčmi. Hrací čas sme dohodli 3×30 min. Prvú tretinu sme nezačali zle, prepínali sme, vytvorili si príležitosti, ale súper postupne prebral iniciatívu, hral priamočiaro a rýchlo. My sme sa už prvú tretinu následne vôbec nedostali do zápasu, stratili sme úplne pohyb, čo súper využil na strelenie gólov. Druhú tretinu sme začali hrať náš futbal, prenášať prvky z tréningového procesu do zápasu, čoho výsledkom bolo aj niekoľko gólov. V poslednej tretine sme zase úplne prestali hrať našu hru, chýbal pohyb bez lopty… Chlapcov môžem pochváliť za druhú tretinu, kde sme ukázali, že futbal hrať vieme, ale takýto štandard si potrebujeme udržať počas celého zápasu.

PRÍPRAVKA U10

MŠK FOMAT MARTIN   2:5   FC BANÍK PRIEVIDZA

Zostava: Jurošek, Sedlačko, Ruttkay, Belošic, Frniak, Harnádek, Horňák, Hrnčiar, Král, Cabada, Šramel, Revús, Daubner, Valko.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odohrali za chladného počasia zápas proti Prievidzi. Od začiatku zápasu bol súper futbalovejší, ale my bojovnejší. Snažili sme sa hrať od brankára cez rozohrávku, čo nám z časti vychádzalo. Na niektorých chalanoch bolo vidno, že majú strach niečo na ihrisku vymyslieť a veľmi rýchlo sa zbavovali lopty. Na druhej strane niektorí jednotlivci hrali odvážne smerom dopredu. Najvačšie nedostatky máme pre prepínaní do defenzívy a v osobných súbojoch, kde nás súper prevíšil. Musím pochváliť hlavne výbornú hru brankárov.

• 19.11.2022 – OUT CUP U10 – ihrisko Stupava.

Celkové umiestnenie: 2.miesto.

Góly: Kutman 7, Šalaga 5, Páleš S. 4, Štefanides M 5, Pravňan 4, Dérer 6, Roháčik J. 2, Roháčik M.

Zostava: Páleš J., Páleš S., Roháčik J., Roháčik M., Štefanides M., Štefanides P., Kutman, Šalaga, Dérer, Pravňan.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Celkovo hodnotím tento turnaj ako veľmi úspešný. Martinskému futbalu sme urobili obrovskú reklamu, na naše zápasy sa bola radosť pozerať, čo potvrdili tréneri, rozhodcovia a ľudia ktorí sledovali naše zápasy. Je vidieť,  že tréningový proces máme nastavený výborne, v hre 1:1, 1:2 sa nám nevyrovnal nikto,  hrali sme odvážne s loptou na nohe od brankára, až po útočníkov. To isté platí o hre po strate lopty, do defenzívy sme v momente prepínali a súperovi okamžite odobrali čistým spôsobom loptu. Individuálne ocenenie na turnaji si odniesli Jakub Šalaga a Jarko Páleš, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja. Na koniec obrovská vďaka patrí aj rodičom, ktorí počas celého turnaja povzbudzovali chalanov a vytvárali skvelú atmosféru na zápasoch našich chalanov…

Celé znenie hodnotenia, ako aj výsledky odohraných zápasov martinského FOMATu na tomto turnaji si môžete prečítať v článku.

PRÍPRAVKA U9

• 19.11.2022 – 10:00 – Miniturnaj v Žiline – ihrisko Žilina-Závodie.

MŠK ŽILINA   4 : 0 (2 : 0)   MŠK FOMAT MARTIN

FK FOTBAL TŘINEC   2 : 2 (1 : 1)   MŠK FOMAT MARTIN

MŠK FOMAT MARTIN   1 : 3 (0 : 2)   SENEC FOOTBALL ACADEMY

Góly: Chomist 5, Bakala 3, Strapko 3, Kirn 2, Mihálik 2, Časár 2, Žabka.

Zostava: Bakala, Bartko, Časár, Chomist, Dúbravcová, Kirn, Mihálik, Molčan, Štafurík, Strapko, Štrbák, Hanko, Faroye, Phám, Žabka.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V sobotu sme odohrali miniturnaj v Žiline za účasti domáceho MŠK Žilina, FK Fotbal Třinec a Senec Academy. Zápasy sa odohrali vo veľmi chladnom počasí, ale ich kvalitu to určite neovplyvnilo. Proti každému súperovi sa vždy hralo súčasne na dvoch ihriskách, pričom na jednom si chalani mohli vyskúšať aj hru na brány s rozmermi 5×2 metre. Aj keď výsledky tomu nenaznačujú, vo všetkých zápasoch sme podali celkom dobrý výkon, sklamaní sme však boli s výkonmi niektorých jednotlivcov.  Už ďalší víkend nás čaká turnaj v Partizánskom a aj domáci zápas proti Prievidzi, preto dúfam, že sa v týždni dobre pripravíme a hlavne, že tréningová účasť bude pokračovať aspoň v takých počtoch ako posledné týždne.

PRÍPRAVKA U8

• 19.11.2022 – 15:00 – Prípravný zápas – telocvičňa ZŠ Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   8:19 (1:11)   MFK RUŽOMBEROK

Zostava: Stacho, Ignačák, Antoš, Vaško, Kucka, Ivanov, Čáni, Madara, Konečný, Hlatký, Krpelec, Végh, Vlček

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Po dlhšom čase sme odohrali zápas v telocvični, čo sa odzrkadlilo na našom vstupe do zápasu, ktorý bol ustráchaný a nekoncentrovaný. V prvom polčase nám chýbalo väčšie sebavedomie i pohyb. Cez prestávku sme si povedali určité veci, ktoré sme potrebovali zlepšiť, aby sme v druhom polčase po hernej i mentálnej stránke vyzerali lepšie. Slová padli na úrodnú pôdu, po prestávke sa naša hra výrazne zlepšila a boli sme vyrovnaným súperom i tak silnému družstvu akým Ružomberok bezpochyby je.