• 5.11.2022 – 13:00 – III.Liga-Západ – 14.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:0 (0:0)   FK BELUŠA

Zostava: Raček, Tomka, Brodňan, Garaj, Almaský, Ceniga, Barčík (C), Dinga, Otruba, Siva, Ďungel,

• 6.11.2022 – 11:00 – II.SD-Západ – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 (2:1)   SDM DOMINO

Góly: Dolník, Ílovský 2, Spišák.

Zostava: Rybár, Štefunda, Lipinský, Spišák, Lukašík, Halama, Ílovský, Ondruš, Dolník, Pavlík, Tichý,

(Lilge, Šotter, Štrkáč, Schmied, Lesev).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Teší ma pekné víťazstvo nad kvalitným súperom. Domino patrí v našej súťaži ku kvalitným tímom a som rád, že sme potvrdili, že u nás sa bude súperom vyhrávať ťažko. V zápase sme si vytvorili veľa príležitostí, ale na druhej strane musím povedať, že aj súper. V útočnej fáze sme boli veľmi zaujímaví, ale naopak v obrannej zase slabší. Súperi si proti nám dokážu vytvoriť veľa šancí a to ma na našich doterajších výkonoch mrzí. Snažíme sa na tréningoch odstraňovať tieto nedostatky, ale zatiaľ sa nám to moc nedarí. Som však naozaj rád, že si vieme vytvoriť dostatok príležitostí, čo sme potvrdili aj dnes, a pre súpera sme boli celý zápas nebezpeční, čiže musel byť neustále v strehu. Toto mužstvo má veľký potenciál a prísľub do budúcnosti. Verím, že chalani budú naďalej makať a podarí sa nám získavať body aj z vonku.

DORAST U17

• 6.11.2022 – 13:30 – II.MD-Západ – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (0:2)   SDM DOMINO

Góly: Smik.

Zostava: Kalnický, Válek, Kopčan, Čeman, Mencel, Krška., Hanek, Lepot, Murček, Štrkáč, Smik,

(Gomola Sa., Laš).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): predviedli sme výborný vstup do zápasu. Chalani hrali aktívne, súpera sme dobre napádali v stredovej a útočnej zóne a dokázali sme si vypracovať gólové možnosti. Súper nás potrestal z prvej brejkovej situácie, keď obrancovia nezachytili pohyb súperovho krídeľníka. Súper sa dostal ešte do polčasu do dvojgólového vedenia. Aj napriek dvom inkasovaným gólom chalani predviedli prvý polčas jeden s najlepších výkonov v sezóne. Na začiatku druhého polčasu sa nám podarilo znížiť na rozdiel gólu. Aj druhý polčas sme mierne súpera prevyšovali, ale vyrovnávajúci gól sa nám nepodarilo streliť. Súper hrozil rýchlymi útokmi, ktoré už obrancovia spoločne s brankárom vyriešili. Aj napriek tomu, že sme zápas nevyhrali hodnotím ho pozitívne z hľadiska úrovne a predvedeného výkonu.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 4.11.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 11.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:5 (0:4)   RSC HAMSIK ACADEMY

Góly: Krovina.

Zostava: Korotvička, Erteľ, Klenec, Poláček, Mendel, Kúdelka, Skladaný, Brincka, Marček, Krška, Maslák,

(Kováčik, Krovina, Maniš, Cálik, Fekiač, Paulovič, Faziková, Rapan, Šuhaj).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Výsledok zápasu neodzrkadľuje obraz hry na ihrisku. Odzrkadľuje však efektivitu jednotlivých družstiev. Zatiaľ čo hostia z ľahkosťou premenili všetky vypracované gólové príležitosti, my sme zahodili aj jasné „tutovky“. A toto robí rozdiel medzi nami a družstvami ktoré postúpili do prvej štvorky nadstavbovej časti.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 4.11.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 11.kolo -ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0 (0:0)   RSC HAMSIK ACADEMY

Góly:  Lacko 3, Móric.

Zostava: Brisuda, Janík, Tuna, Šimko, Delton, Štípala, Greňo, Ivaška, Okuliar, Kempný, Lacko,

(Paluga, Móric, Nátny, Bella, Kalnický, Bakhsh).

Hodnotenie trénera (Turčina Lukáš): V poslednom zápase jesennej časti sme predviedli výborný kolektívny výkon. Úvod zápasu bol však v réžii hostí, ktorý nepremenili viacero gólových príležitostí. Zvýšenou aktivitou a snahou sme sa postupne vrátili do zápasu, výsledkom čoho bola zlepšená hra smerom dopredu, začali sme si viac veriť a postupne sme preberali iniciatívu nad zápasom. Druhý polčas sme úplne ovládli, súpera sme takmer do ničoho nepustili a dokázali sme sa aj viackrát gólovo presadiť, keď po krásnych kombináciách z krídelných priestorov sme strelili všetky 4 góly. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu, veľa z nich si siahlo na dno svojich možností.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 5.11.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 11.kolo – ihrisko Rudlová.

RSC HAMSIK ACADEMY   3:4 (2:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Štafúrik, Knapko, Fúčela, Zuskin.

Zostava: Lipták, Mišún, Kokavec, Veterník, Krcho, Fúčela, Rýs, Knapko, Zuskin, Frniak, Štafúrik, Omerovič, Zifčák, Truchlík.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Obojstranne výborný a dramatický zápas. Výborne sme začali. Viedli sme už po dvoch minútach, ale ani my sme sa nevyhli chybám, a tak domáci vyrovnali. Po každom našom góle opäť domáci znížili. Až do záverečnej minúty to bola dráma, pre nás zo šťastným koncom. Víťazstvo je zaslúžené. Herne sme boli lepší.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 5.11.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 11.kolo -ihrisko Rudlová.

RSC HAMSIK ACADEMY   15:2 (12:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Šašura, Kutnik.

Zostava: Rumpel, Černák, F. Mulinka, Albrecht, Macko, Baranček, Mazurak, Pobeha, Barica, Šalát, Konečný, Šašura, Červeň, Baka, Barica, Holan, Vaško, Ertel.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Od začiatku zápasu bol súper veľmi priamočiary a dôrazný, s čím sme mali problém. Najmä v prvom polčase sme sa nevedeli dostať do zápasu a pôsobili sme kŕčovito. Keď sa nám aj podarilo dostať do útočnej zóny súpera, tak tam sme boli veľmi nedôrazný až ustráchaný a jednotlivé situácie sme riešili veľmi zle. Niektoré individuálne výkony boli dobré, no na lepší výsledok ich bolo málo.

PRÍPRAVKA U10

• 5.11.2022 – 9:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

Zostava: Belošic, Cabada, Dérer, Drevenák, Frniak, Harnádek, Hrnčiar, Král, Kutman, Mažári, Páleš S., Páleš J., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Šalaga, Sedlačko, Ruttkay.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu za chladného a daždivého počasia sme odohrali zápas s Podbrezovou. Hneď od úvodu zápasu sme sa do súpera pustili s chuťou. Naši chalani hrali počas celého zápasu aktívne a odvážne smerom dopredu, hľadali sme voľný priestor, nepretláčali sme loptu cez zhustený priestor, vytvárali sme si veľa gólových príležitosti. Smerom dozadu sme hneď po strate lopty prepínali do defenzívy a čo najrýchlejšie sme chceli získať loptu späť na naše kopačky. Aj keď výsledok vypadá jednoznačne, jednoduchý zápas to nebol, súper bol kvalitný, chcel hrať futbal a preveril nás z každej strany.

PRÍPRAVKA U9

• 5.11.2022 – 9:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

Zostava: Bakala, Bobrovský, Bartko, Časár, Chomist, Dúbravcová, Kirn, Mihálik, Pobeha, Poruba, Štafurík, Strapko, Štrbák, Žingor, Hanko, Lehotzký.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V sobotu sme na Pltníkoch nastúpili v prípravnom zápase proti tímu z Podbrezovej. Zápas sa odohral v chladnom a upršanom počasí. My sme konečne nastúpili v plnom zložení a na ihrisku to bolo od začiatku vidieť. Chlapci dodržali všetko, čo sme si povedali v šatni. Od začiatku bojovali a  nebáli sa chodiť ani do súbojov, čo bol celú jeseň jeden z našich najväčších problémov. Nebáli sa hrať ani jeden na jedného a nezbavovali sa zbytočne lopty. Bol to zatiaľ určite náš najlepší výkon a odmenou nám bolo zaslúžené víťazstvo.

JUNIORKY WU19

• 6.11.2022 – 10:00 – I.Liga Dorastenky – 8.kolo – ihrisko Bánovce nad Bebravou.

GFC REGIONÁLNA AKADÉMIA   3:2 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Cígerová, Minčíková Z.

Zostava: Šupenová, Krkošová, Fúčelová, Štefanidesová E., Lauková, Faziková,  Martiníková, Minčíková Z., Cígerová, Ďanovská, Laurinčíková.

(Malčáková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Počas celého zápasu sme hrali veľmi dobre, mali sme väčšie držanie lopty, no najmä v prvom polčase sme sa dopustili troch individuálnych chýb, ktoré pomohli domácim k trom gólom. V druhom polčase sa nám podarilo zápas zdramatizovať. Aj napriek zvýšenej snahe sme prehrali a to ma mrzí, pretože za predvedený výkon sme si prehrať nezaslúžili. Dievčatá chcem pochváliť za celozápasovú snahu a predvedenú hru.

ŽIAČKY WU15

• 6.11.2022 – 12:00 – I.Liga Žiačky – 8.kolo – ihrisko Bánovce nad Bebravou.

GFC REGIONÁLNA AKADÉMIA   1:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Rajčanová, Wänkeová, Štefanidesová B., Halienová, Pálešová, Adamčíková, Hybská, Baumanová, Jesenská, Karcolová, Záborská.

(Filová, Orlovská, Jaborská, Rapanová, Kucháriková)

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Mrzí ma, že aj v ďalšom zápase sme bojovali viac sami so sebou, ako proti domácemu družstvu. Chýba nám väčší zápal pre spoločný cieľ. V prvom polčase to bolo z našej strany ešte celkom dobré. Podarilo sa nám aj streliť gól, ktorý však pre ofsajd neplatil. Do druhého polčasu sme išli s cieľom zlomiť odpor domáceho družstva, no boli sme to my, kto nakoniec vďaka nedôslednosti v osobných súbojoch prehral.