• 29.10.2022 – 13:30 – III.Liga-Západ – 13.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3 (0:3)   FK PODKONICE

Góly: Brodňan.

Zostava: Raček, Brodňan, Garaj, Ceniga, Barčík (C), Mlynár, Dinga, Otruba, Siva, Chupáň, Ďungel,

(Tomka, Almaský, Líška, Lanko, Satina, Hažer).

Hodnotenie trénera (Cvik Daniel): Začiatok zápasu sa hodnotí veľmi ťažko. To, čo sme si povedali v kabíne pred zápasom, sa rozpadlo ako domček z karát hneď v druhej minúte, keď sme si zrazili center z boku do vlastnej brány. Naša psychika znova utržila ranu a hráči robili chyby vo veciach, v ktorých by ich bežne nerobili. Súperovi sme dávali množstvo priestoru a neskoro sme dostupovali k hráčom, z čoho pri stratách lopty na útočnej polovici rezonovali rýchle brejky do otvorenej obrany. Takýmto spôsobom sme dostali aj gól na 0:2 a 0:3. Súperovi sme darovali polčasový náskok, ktorý sa ťažko doháňa. V druhom polčase sa naša hra o čosi zlepšila. Súper sa už nedostával do toľkých brejkových situácii, boli sme dominantnejší a snažili sme sa znížiť stav a so zápasom ešte niečo urobiť. Je škoda, že za stavu 1:3 a 10 minút do konca sme nevyužili náš tlak. Verím, že keby z týchto šancí dáme na 2:3, tak zápas by sme ešte zrovnali. V zápase chýbal aj tréner Šuhaj, ktorého dirigovanie z lavičky určite hráčom počas zápasu vie pomôcť. Dúfame, že sa mu rýchlo polepší a príde opäť medzi nás. Dostali sme sa s chalanmi do nepríjemnej situácie, kde sa herne a hlavne výsledkovo moc nedarí. No len my sami sa musíme z tejto situácie dostať. Cez sviatky bude voľno aby sme aj od futbalu trochu vypli, a už v stredu sa začneme naplno sústrediť a makať na posledné dva zápasy jesennej časti, aby sme z nich získali všetkých 6 bodov. Urobíme preto maximum!

ŽENY „A“

• 29.10.2022 – 10:00 – II.Liga – 9.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:7 (0:5)   FC KOŠICE

Góly: Švábiková.

Zostava: Maťková, Lauková, Fúčelová, Štefanidesová E., Rumanová, Kacvinská, Švábiková, Martiníková, Kováčiková, Halahijová, Dvorská,

(Ďanovská, Cígerová).

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): Do posledného zápasu jesennej časti 2. ligy žien sme nastúpili pre absenciu väčšieho počtu hráčok v značne omladenej zostave. Veľa dievčat z dorasteneckého družstva zažilo svoj debut medzi ženami. A treba povedať, že sa šance nezľakli a často krát boli oni ťahúňmi družstva. Je pravdou, že sme sa takmer celý zápas bránili oveľa zohratejšiemu družstvu, ktoré dobíjalo našu bránu zo všetkých strán a veľmi intenzívne. V prvom polčase sme inkasovali až 5 krát. V kabíne sme si povedali, čo by sa dalo v druhom polčase zlepšiť a zjednodušiť. Druhý polčas vyzeral veľmi podobne ako ten prvý, avšak častejšie sa konečne aj nám darilo útočiť a podarilo sa nám aj skórovať. Škoda len, že sme dokázali streliť iba jeden gól, lebo príležitosti na ďalší bolo dostatok.

DORAST U19

• 27.10.2022 – 10:00 – II.SD-Západ – 12.kolo – ihrisko Dubnica nad Váhom.

FK DUBNICA NAD VÁHOM   2:1 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Vlastný gól.

Zostava: Rybár, Lukašík, Beniač, Spišák, Pavlík, Halama, Ílovský, Dolník, Štrkáč, Schmied, Tichý,

(Jadroň, Lipinský, Štefunda, Ursíny, Lesev, Šotter, Ondruš).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Proti súperovi, ktorý má najvyššie ambície v našej súťaži, sme sa dokázali ako tak vyrovnať iba v prvom polčase. Nedarilo sa nám konštruktívne zakladať útok, mali sme veľa strát už na vlastnej polovici ihriska. Celkom slušne sme zase ale dokázali hrať na polovici súpera, kde sme dobre držali loptu a dokázali sme sa dostať do finalizácie. Bohužiaľ prvý gól súpera padol po 2-metrovom ofsajde, čo sa nestalo prvý krát na ihrisku súpera a trochu sme sa po tomto góle hľadali – všetkých nás to rozhodilo. Napriek tejto výraznej chybe rozhodcu musím povedať, že súper bol lepší a robil nám dosť veľké problémy, hlavne v obrannej formácii, kde sme nehrali dobre a robili sme veľa taktických chýb. Ak by som mal zápas hodnotiť z pohľadu vytvorených príležitostí, tak Dubnica vyhrala zaslúžene.

DORAST U17

• 27.10.2022 – 12:30 – II.MD-Západ – 12.kolo – ihrisko Dubnica nad Váhom.

FK DUBNICA NAD VÁHOM   2:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

STARŠÍ ŽIACI U15

• 27.10.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 10.kolo -ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   1:2 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly:  Marček, Kúdelka.

Zostava: Nečesaný, Erteľ, Klenec, Poláček, Mendel, Kúdelka, Skladaný, Maniš, Maslák, Marček, Cálik,

(Kováčik, Krovina, Pavlovič, Rapan, Krška, Brincka, Suhaj, Fekiač, Podhradský).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Asi najlepší polčas v sezóne sme odohrali v predohrávke predposledného kola základnej časti na ihrisku Dukly BB. Od úvodu sme boli aktívni, čoho výsledkom bol rýchly gól Marčeka už v tretej minúte. Ani po strelenom góle sme neubrali z tempa a dokázali svoj výkon ešte viac vygradovať. Výsledkom bol druhý strelený gól po peknej kombinácii z krídelného priestoru. Do konca prvého polčasu sme už domácich vlastne ani do ničoho nepustili. Druhý polčas bol z nášho pohľadu ťažší, napriek veľkej šanci hneď z úvodu, ktorá už mohla zápas rozhodnúť. Domáci zlepšili všetky činnosti a nám sa nedarilo zachytávať ich útočné snahy. Pomalšie do zápasu vstúpili aj striedajúci hráči a tak keď domáci znížili došlo v závere zápasu k jeho dramatizácii. V tom čase nás však zásadne podržal brankár Podhradský, keď zneškodnil pokutový kop. Po tomto okamihu sa náš výkon opäť zdvihol, hra sa vyrovnala  a zápas sme už doviedli do víťazného konca. Pokiaľ dokážeme nadviazať na hru v prvom polčase do ďalšej časti súťaže sa nemusíme obávať.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 27.10.2022 – 14:00 – I.Liga SŽ – 10.kolo -ihrisko Banská Bystrica.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA   0:3 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly:  Greňo, Šimko, Móric.

Zostava: Korotvička, Nátny, Tuna, Šimko, Paluga, Štípala, Greňo, Ivaška, Lacko, Móric, Delton,

(Brisuda, Janík, Okuliar, Bella, Kalnický).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V zápase sme sa po hernej stránke dokázali presadiť. Hráči využívali sme kolmé prienikové prihrávky, snažili sa meniť ťažisko hry a často zakončovali. Dnes nám však chýbala väčšia ľahkosť, vnímanie a niekedy aj rozhodovanie. Je dôležité, aby všetci hráči dali do zápasu maximum a boli aktívni – robili pohyb bez lopty, prepínali po zisku, prípadne strate lopty a snažili sa pomôcť spoluhráčom. Je potrebné z takejto hernej prevahy vypracovať si viac gólových príležitostí a premeniť ich.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 27.10.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 10.kolo -ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:0 (2:0)   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Góly: Rýs 2, Bizíková 2, Fúčela, Frniak.

Zostava: Lipták, Simonides, Kokavec, Veterník , Žifčák, Fúčela, Hanko, Rýs, Knapko, Frniak, Krcho, Zuskin,  Štafúrik, Bizíková, Omerovič, Mišún, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): V poslednom domácom stretnutí, sme predviedli výborný kolektívny výkon. Úvod bol trošku rozpačitý, ale postupne sa hra zlepšovala. Po úvodnom góle bolo na ihrisku už iba jedno mužstvo. Krásne akcie končili ešte krajšími gólmi. Výsledok 6:0 je pre hosti ešte priaznivý.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 27.10.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 10.kolo -ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:11 (2:5)   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Góly: Šašura 3, Albrecht, Ertel, Dolník.

Zostava: Rumpel, Černák- Albrecht, Macko, Kutnik, Mazurak, Ďurmek, Konečný, S. Mulinka, Šašura, Červeň, Kutnik, Ertel, Vaško, Holan, Baranček, Stolárik, Šalát, F.Mulinka, Dolník.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip):  Začali sme veľmi ustráchane a nedôrazne čo rýchly súper využil a hneď v úvode zápasu gólovo odskočil, potom sa nám podarilo hru i skóre vyrovnať no nevydržali sme držať tempo až do konca a preto sme zaslúžene prehrali. Herne to nebolo úplne zlé no neboli sme dostatočne rýchly, sebavedomý a dôrazný a to nám chýbalo.

PRÍPRAVKA U11

• 26.10.2022 – 16:00 – U13 Liga TFZ – 11.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 (2:1)   TJ SLOVAN ŽABOKREKY U13

• 29.10.2022 – 10:00 – Liga Prípraviek – 8.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   vs.   FC JUVENTUS ŽILINA

PRÍPRAVKA U10

• 29.10.2022 – 11:30 – Liga Prípraviek – 8.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   FC JUVENTUS ŽILINA

Zostava: Cabada, Dérer, Drevenák, Frniak, Hrnčiar, Ruttkay, Kutman, Mažári, Páleš S., Páleš J., Pravňan, Revús, Roháčik J., Roháčik M., Šalaga, Štefanides P., Štefanides M., Juraš.

Hodnotenie trénera (Jaroslav Páleš):  V sobotu sme odohrali posledné kolo Krajskej ligy prípraviek. V tomto zápase sme mali pomalší rozbeh, slabšie momenty striedali tie lepšie. Netrvalo však dlho a v zápase sme začali dominovať. Naši chalani boli lepší po hernej aj pohybovej stránke. Hra sa poväčšine odvíjala na súperovej polovici. Hrali sme odvážne v súbojoch 1:1 a 1:2. Chalani hrali s chuťou a v našej hre bolo vidieť viacero činností, ktorým sa venujeme v tréningovom procese a taktiež veľmi pekné individuálne akcie našich hráčov. Chalanov chválime za predvedený výkon nielen v tomto zápase, chceli by sme všetkým naším hráčom poďakovať a pochváliť ich za vzornú reprezentáciu klubu v jesennej časti Krajskej ligy prípraviek.

PRÍPRAVKA U9

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   FC JUVENTUS ŽILINA

Zostava: Hanko, Bakala, Facuna, Dúbravcová, Poruba, Kirn, Časár, Strapko, Mihálik, Bobrovský, Melega, Molčan, Phám, Žabka, Madara, Beca.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): Dnes sme opäť odohrali dobrý zápas. Súperovi zo Žiliny sme boli vyrovnaným súperom, znovu sme však nedokázali premieňať ani tie najvyloženejšie šance. Dobre zapadli aj nový chalani, ale aj chlapci z kategórie U8. Dnešným zápasom sme ukončili jesennú časť krajskej ligy prípraviek, a oproti jej prvým zápasom bolo vidno veľké zlepšenie. Máme teda na čom stavať, aj keď stále máme pred sebou ešte dlhú cestu.