• 22.10.2022 – 14:30 – III.Liga-Západ – 12.kolo – ihrisko Šaľa.

FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA   3:1 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Raček, Tomka, Brodňan, Garaj, Barčík (C), Mlynár, Dinga, Otruba, Siva, Chupáň, Ďungel,

• 22.10.2022 – 11:00 – II.Liga – 8.kolo – ihrisko Lastomír.

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE   1:2 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Dvorská, Cígerová.

Zostava: Maťková, Minčíková T., Kacvinská, Frestad, Múdra, Žilková, Cígerová, Kleinová, Švábiková, Halahijová, Dvorská,

(Rumanová, Christensen).

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a už po dvoch minútach sme vyhrávali 0:1. Po individuálnej akcií Cígerovej sme boli vo vedení už 0:2. Potom však nastal z našej strany útlm a po rohovom kope súper znížil. Od tej doby to bola bitka o stred poľa, ktorá trvala až do konca zápasu. Z našej strany bola ešte jedna vyložená situácia, žiaľ nepremenili sme ju. Aj tak ale odchádzame zo Zemplína s troma bodmi po výsledku 1:2.

DORAST U19

• 22.10.2022 – 11:00 – II.SD-Západ – 11.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (0:1)   FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN

Góly: vlastný, Dolník.

Zostava: Rybár, Pavlík, Beniač, Spišák, Lukášik, Halama, Ílovský, Dolník, Štrkáč, Schmied, Tichý,

(Lilge, Ursíny, Lipinský, Štefunda, Lesev).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Úžasný mládežnícky zápas so šťastným koncom pre nás. Prvý krát v mojej trénerskej kariére sa mi stalo, že moje mužstvo dokázalo otočiť stav zápasu v poslednej minúte. Náš súper zo Šamorína mal veľkú kvalitu po všetkých stránkach a preto to mali chalani na ihrisku ťažké. 1.polčas sa nám nedarilo plniť náš plán na tento zápas a síce využívať viac krídelné priestory, pretože pri hernom systéme s 3 obrancami súpera tam bol veľký priestor. Žiaľ, zle sme riešili herné situácie a naše rozhodnutia boli opačné aké si žiadal daný moment. Navyše sme neboli dostatočne agresívni a silní na lopte a súper nás v prvom dejstve predčil a bol lepší. V druhom polčase sa hra vyrovnala a ako išiel čas a nemenil sa stav zápasu, verili sme, že by sme mohli proti kvalitnému súperovi niečo uhrať. Chalanom stále prízvukujem, že góly padajú aj v 90+ minúte a stále musia hrať do konca. Záver zápasu bol pre nás ako z rozprávky. Chalani ukázali charakter a to ma nesmierne teší. Už viackrát sme doma dokázali zvrátiť nepriaznivý priebeh zápasu a to svedčí o mentálnej sile a dobrom duchu tímu!

DORAST U19 „B“

• 22.10.2022 – 14:00 – U19-Romantics.sk TFZ – 10.kolo – ihrisko Belá-Dulice.

TJ DRUŽSTEVNÍK BELÁ-DULICE U19   1:3 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Loja, Paľo, Hrbek.

Zostava: Bakhsh, Čeman, Šalaga, Staník, Uhlárik, Paľo, Hrbek, Loja, Kapusta, Dolník, Holubjak,

(Lovás, Píš).

Hodnotenie trénera (Berník Matej): Od začiatku stretnutia to nebol na pohľad moc atraktívny zápas, čoho príčinou bola premočená a nekvalitná hracia plocha. No aj napriek zlým podmienkam sme opraty zápasu držali vo vlastných rukách a priviedli sme ho do víťazného konca 3:1 v náš prospech.

DORAST U17

• 22.10.2022 – 13:30 – II.MD-Západ – 11.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 (2:2)   FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN

Góly: Válek, Baráni, Murček.

Zostava:  Ruman, Válek, Riljak, Marčičiak, Mencel, Gomola Sa., Hanek, Lamoš, Murček, Baráni, Nemček,

(Lepot, Kopčan, Vaník).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): súper nastúpil v základnom hernom rozostavení 3:4:3 s trojicou obrancov. Týmto pádom nám umožnil ľahší prechod medzi stredovou a útočnou zónou.  Toto sa hráčom  podarilo hneď v úvode využiť a dostali sme sa do dvojgólového vedenia. Postupom času začal súper v zápase dominovať a vytváral si gólové možnosti. Do polčasu sa mu ešte podarilo stav vyrovnať. V úvode druhého polčasu sme sa dostali do vedenia po peknej krídelnej akcii a stav ostal do konca zápasu nezmenený. Súper v druhom polčase jednoznačne dominoval a prevyšoval nás hlavne fyzicky. V zápase sa ukázala mentalita, keď chalani dokázali ustáť celopolčasový súperov tlak.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 23.10.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 9.kolo -ihrisko Ružomberok.

MFK RUŽOMBEROK   4:4 (2:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Rýs , Krcho, Knapko, Hanko (PK).

Zostava: Trancygier, Mišún, Kokavec, Veterník , Krcho, Fúčela, Hanko, Omerovič, Knapko,  Rýs, Zuskin, Lipták, Štafúrik, Bizíková, Frniak, Simonides, Žifčák, Truchlík.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Bojovnosť prevládala nad futbalovou kvalitou. Strašne veľa dobrých vecí sme potom pokazili nepresnou prihrávkou, alebo zlým prvým dotykom. Práve preto sa viac bojovalo, ako hralo. Góly sme dali po pekných kombinačných akciách, naopak inkasovali sme po hrubých individuálnych chybách. Škoda, lebo kvalita bola jednoznačne na našej strane.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 23.10.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 9.kolo -ihrisko Ružomberok.

MFK RUŽOMBEROK   8:8 (5:5)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Rumpel, Černák- Albrecht, Macko, Kutnik, Mazurak, Ďurmek, Konečný, S. Mulinka, Šašura, Červeň, Kutnik, Kráľ, Vaško, Pobeha, Baranček, Stolárik, Šalát, F.Mulinka.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Podali sme veľmi dobrý výkon, darilo sa nám rýchlo a presne vychádzať s našej obrannej zóny a tým sme dokázali súpera prečíslovať a vytvárať si gólové príležitosti. Riešenie niektorých situácii, najmä pri zakončení, nebolo ideálne, ale za snahu treba pochváliť celé mužstvo. U silného súpera sme si za predvedenú hru remízu zaslúžili.

PRÍPRAVKA U11

• 19.10.2022 – 17:00 – U13 Liga TFZ – 10.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   23:2 (10:2)   TJ SLOVAN BYSTRIČKA U13

Góly: Greňo 6, Onufer 4, Jendrušák 3, Tuna 2, Mác 2, Pavlanin 2, Bobrovský 2, Kremeň, Matušek.

Zostava: Mác, Filc, Jahn, Matušek, Tuna, Greňo, Štafúrik, Pavlanin, Bobrovský, Jendrušák, Kremeň, Onufer, Gross.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Za dnešný výkon musím chalanov pochváliť. Počas celého zápasu sme boli sústredení, hrali sme si svoju hru, prenášali sme do zápasu to, čo sa na tréningoch učíme + sme v zápase ukázali aj nadstavbu v podobe kombinačnej hry, resp. kombinačnej hry cez prvý dotyk.

• 23.10.2022 – 10:00 – Liga Prípraviek – 9.kolo – ihrisko Bytča.

MFK BYTČA   3:2  MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Mác, Filc, Kucka, Onufer, Matušek, Gross, Engli, Jendrušak, Ighnačak, Pavlanin, Rizzo, Greňo, Buocik, Štafúrik, Kremeň, Bobrovský.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Stretli sme sa so súperom, ktorý nás chcel preveriť hlavne v osobných súbojoch. Som moc rád, že sme sa nezľakli a nebáli sme sa hrať konštruktívne s loptou aj  v ťažkých herných situáciách. Mali sme fázy zápasu keď sme prestali behať bez lopty a náš dôraz a návrat po strate lopty sa vytratil. Smerom dopredu sme hrali výborne či už individuálne alebo aj kombinačne. Do budúcnosti sa musíme vyvarovať herných výpadkov a hrať na 100% celý zápas.

PRÍPRAVKA U10

• 18.10.2022 – 17:00 – U11 Liga TFZ – 7.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   4:5 (4:2)   FK ATTACK VRÚTKY U11

Góly: Šalaga 2, Roháčik M., Revús.

Zostava: Hrnčiar, Roháčik J., Roháčik M., Surovec, Revús, Kňazeje, Dérer, Mažári, Kutman, Šalaga.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Odohrali sme posledný zápas Jesennej časti súťaže TFZ U11 proti Vrútkam. Zápas bol podobný, ako všetky pred ním. Súper bojoval a my sme sa snažili dobíjať cez súperovu obranu. Dnes bola každá naša chyba potrestaná gólom a my sme sa museli na naše góly narobiť. Čakal som u niektorých našich hráčov sebavedomejší výkon, ale aj táto výsledková prehra nás posúva ďalej. Gratulujem súperovi k výhre.

• 23.10.2022 – 11:30 – Liga Prípraviek – 9.kolo – ihrisko Bytča.

MFK BYTČA   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Cabada, Dérer, Drevenák, Frniak, Harnádek, Hrnčiar, Juraš, Kráľ, Kutman, Mažári, Pravňan, Revús, Ruttkay, Šalaga, Šramel, Štefanides M., Štefanides P., Surovec.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V nedeľu sme cestovali na zápas Krajskej ligy prípraviek do Bytče. Odohrali sme zápas v ktorom sme dominovali vo všetkých herných činnostiach jednotlivca. Chalani si z chuti zahrali a dokonca sme aj vyhrali. Páčil sa mi výkon brankárov,ktorí výborne riešili rozohrávku.

PRÍPRAVKA U9

MFK BYTČA   2:2   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Bakala, Časár, Chomist, Facuna, Kirn, Melega, Mihálik, Poruba, Štafurík, Strapko, Dúbravcová, Žabka, Beca, Phám.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): Dnes sme konečne odohrali zápas, po ktorom môžeme byť konečne relatívne spokojný. Určite chalanom psychicky pomohlo aj víťazstvo z minulého týždňa. Opäť za nás nastúpili aj traja chalani z kategórie U8, ktorý svojim výkonom určite nesklamali. Chlapci konečne dodržiavali veci, ktoré sme si povedali pred zápasom, nebáli sa hrať jeden na jedného, nevyhýbali sa súbojom. Akurát nás mrzí, že sa nikto strelecky nepridal k Marekovi Strapkovi, pretože dnes sme určite mali aj na víťazstvo. Na budúci týždeň nastúpime na posledný jesenný zápas krajskej ligy prípraviek proti Juventusu Žilina, a veríme že nadviažeme na dnešný dobrý výkon.