Výsledkový servis 42. týždňa (18.10. – 24.10.)

Výsledky a hodnotenia zápasov

MUŽI „A“

• 24.10.2021 – 14:00 – TIPOS III.Liga – Stred – 13.kolo – ihrisko Liptovský Štiavnica.

TJ DRUŽSTEVNÍK LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA   0:2 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Dinga, Jasenovský.

Zostava: Peter Kulich, Ďungel, Cvik, Tomka, Garaj, Dinga, Chovanec, Lanko, Bučo, Jasenovský, Líška.

Striedali: Arvensis, Kliuchikov, Turčina.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): Oproti predchádzajúcemu stretnutiu sme spravili v zostave štyri zmeny. Niektoré súviseli so zraneniami, no snažíme sa hráčov aj rotovať. V Liptovskej Štiavnici sme sa chceli prezentovať poctivou defenzívou, hrať v tempe, postupne súpera kondične prevýšiť a počkať si na svoju šancu. Už v prvom polčase nám asistent rozhodcu neuznal z môjho pohľadu regulárny gól. Mužstvo ale naďalej išlo za svojím cieľom a keď strelilo otvárací gól, čím otvorilo defenzívu domácich, bola to už len hra mačky s myšou. Veľmi nás potešilo, že na Liptov prišli aj naši ultras. Nechceli sme, aby domov cestovali naprázdno, pričom víťazstvom ich mužstvo chcelo pozvať na sobotnú dohrávku proti Rimavskej Sobote

ŽENY „A“

• 24.10.2021 – 14:00 – II.Liga Ženy sk.B – 9.kolo – ihrisko Beluša.

FK BELUŠA   0:5 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Gudmundsdóttir 3, Cígerová, Švábiková.

Zostava: Zacharová, Rumanová, Kacvinská, Halahíjová, Alić, Žilková, Švábiková, Pajunková, Dvorská, Gudmundsdóttir, Balejová, Omelková, Cígerová, Christensen, Sigurdardóttir.

Komentár trénera (Bolek Matej): Po nešťastnej prehre z domáceho prostredia sme domácim mali čo vracať a od úvodu sme sa snažili diktovať tempo hry. To sa nám darilo väčšinu prvého polčasu. Napriek veľkému počtu striel sme však nedokázali premeniť naše gólové príležitosti. Podarilo sa nám to až po striedaniach v druhom polčase. Hattrick zaznamenala naša útočníčka z Islandu Marín Rún. Baby v druhom polčase domáce prevalcovali a zaslúžene vyhrali. Konečné skóre 0:5 hovorí za všetko.

STARŠÍ DORAST U19

• 24.10.2021 – 11:00 – II.Liga SD Východ – 13.kolo – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   3:2 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Satina, Kulich (PK).

Zostava: Mondočko, Spišák, Haľama, Lipinský, Lesev, Kulich, Hodža (K), Staš, Satina D., Tichý, Palider .

Striedali: Pavlík, Rihane.

Komentár trénera (Šupej Marián): Po najslabšom výkone v sezóne sme opäť odchádzali zo zápasu bez bodového zisku. Pritom sme začali dobre. Už prvý útok skončil v sieti domácich. My sme ale nepochopiteľne znervózneli, kazili sme množstvo ľahkých prihrávok, prehrávali osobné súboje. Domáci vycítili šancu, a svojou jednoduchou hrou nám začali robiť problémy. Vypomstilo sa nám to v 25. minúte, keď nakopnutá lopta od polky ihriska skončila v našej sieti. Druhý polčas sme začali aktívne, domácich sme dostali pod tlak. Gól z pokutového kopu bol len vyústením našej snahy získať všetky body. Šok však prišiel už o dve minúty. Opäť nakopnutá lopta po štandardnej situácii, ktorá končí v našej sieti. Domáci ožili a opäť po dlhej lopte dali vedúci gól. Ukázalo sa že aj víťazný, lebo naša záverečná snaha gól nepriniesla. K takémuto výkonu sa ťažko hľadajú slová. Zlyhali sme na celej čiare.

MLADŠÍ DORAST U17

• 24.10.2021 – 13:30 – II.Liga MD Východ – 13.kolo – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   0:4 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ondruš 2 (1 z PK), Vajdel 2.

Zostava: Rybár, Mencel, Marčičiak, Schmied, Kľučinec, Ondruš, Čeman, Lamoš, Válek, Vajdel, Ursíny.

Komentár trénera (Hanek Michal): Chalani sa zhostili úlohy favorita dobre a počas celého zápasu boli lepším tímom. Škoda, že sme našu snahu a aktivitu nepretavili do ešte lepšieho výsledku, pretože sme znova nevyužili množstvo príležitostí. Spokojný nemôžem byť ale so situáciami z 1.polčasu, keď sme  boli snáď 10 krát v ofsajdovej situácií, a to by sa už na tejto úrovni nemalo stávať, chalani by si to mali lepšie ustriehnuť, a s riešením defenzívnych štandardných situácií. Celkovo však prístup a nasadenie  z našej strany hodnotím pozitívne.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 19.10.2021 – 12:00 – I.Liga SŽ Stred – 5.kolo – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   1:1 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Laš.

Zostava: Macko,  Holubjak,  Gomola Š., Kopčan, Kapusta, Gomola S, Lepot, Uhlárik,  Buček, Laš, Adamík.

Striedali: Lehotzký J., Paulíny, Dolník, Staník.

Komentár trénera (Furo Vladimír):  Po veľmi nevydarenom zápase v Banskej Bystrici sme mali v krátkom čase dohrávku v Lučenci. Do zápasu sme nastúpili s cieľom predviesť diametrálne iný výkon ako v minulom zápase, čo sa nám aj podarilo. V prvom polčase sme bolí lepším mužstvom, dokázali sme streliť aj gól, v druhom polčase sme síce inkasovali ale stále sme sa snažili byť aktívny. Určite musíme kladne hodnotiť náš výkon, pričom nám pomohlo aj to, že súper chcel hrať futbal, snažil sa byť kreatívny a len nenakopával lopty, čo bolo veľmi sympatické a prospelo to ku kvalite zápasu.

• 24.10.2021 – 10:00 – I.Liga SŽ Stred – 9.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   vs.   MŠK ŽILINA

ZÁPAS BOL PRELOŽENÝ NA 17.11.2021 – 10:00

STARŠÍ ŽIACI U14

• 19.10.2021 – 14:00 – I.Liga SŽ Stred – 5.kolo – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   0:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hollý.

Zostava: Podhradský, Maslák, Marček, Šuhaj, Mendel, Faziková, Hollý, Rapan, Tomka, Skladaný, Lacko.

Striedali: Nečesaný, Krška, Krovina, Brincka.

Komentár trénera (Turčina Marián): Ťažký, „ubojovaný zápas“, ktorý nepriniesol moc pekného futbalu. Domáci nás prehrávali, hlavne v prvom polčase, no nedokázali nám streliť gól. Naopak v druhom polčase sme boli my lepšie družstvo, čo gólovo potvrdil krásnou strelu spoza pokutového územia Kristián Hollý. Konečne sme strelili gól a hneď bol za tri body. Po hernej stránke to však stále nie je ono.

• 24.10.2021 – 12:00 – I.Liga SŽ Stred – 9.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

ZÁPAS BOL PRELOŽENÝ NA 17.11.2021 – 12:00

PRÍPRAVKA U10

• 23.10.2021 – 12:00 – prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   19:0   FC ATTACK VRÚTKY

Zostava: Krško, Greňo, Kremeň, Gross, Mác, Zemenčík, Jendrušák, Engli, Tuna.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Výborný zápas z našej strany. Na začiatku zápasu sme miestami hrali moc v prehustenom priestore. Postupom času už sme otvárali ihrisko a hľadali voľné priestory na hru. Vedeli sme sa presadiť v každej hernej činnosti, či už ako jednotlivec, alebo kombinačne. Ešte musíme zlepšiť a viac zapájať do hry brankára, ale na to chalani prídu časom. Moc na teší, aký futbal teraz hráme a ako vidno naše zlepšenie v každej činnosti. Chválim mužstvo a všetkých hráčov