VÝSLEDKOVÝ SERVIS 41. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (10.10. – 16.10.2022)

 

 

MUŽI „A“

 • 15.10.2022 – 14:30 – III.Liga-Západ – 11.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:4 (1:1)   FC SLOVAN GALANTA

Góly: Dinga, Otruba.

Zostava: Hažer, Tomka, Brodňan, Garaj, Barčík (C), Dinga, Otruba, Siva, Satina, Chupáň, Ďungel,

(Ceniga, Líška, Repáň, Mlynár, Lanko, Raček).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Tento zápas neotočil súper, ale svojimi individuálnymi chybami sme ho v náš neprospech otočili my. Prvý gól ide na vrub brankára, tretí takisto. Chalani drú, makajú v ťažkom stretnutí, zvrátia stav z 0:1 na 2:1, no ak urobíme takéto naivné individuálne chyby, tak nemôžeme bodovať. Lepšie povedané, ani nikdy bodovať nebudeme. Nestalo sa to prvýkrát a je to problém. Chalani môžu na ihrisku drieť, poctivo sa cez týždeň pripravovať, no keď príde zápas urobíme tri-štyri individuálne chyby a všetka robota je preč. Takto to ďalej nejde, donekonečna si nemôžeme hovoriť nevadí. Stále so mnou ešte lomcujú emócie, a preto sa mi ťažko hľadajú primerané slová, ale dlhodobo sa nedá fungovať tak, že pre naivné zlyhania jednotlivcov trpí celé mužstvo.

 

DORAST U19

 • 15.10.2022 – 11:00 – II.SD-Západ – 10.kolo – ihrisko Stupava.

FK INTER BRATISLAVA   2:1 (2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Schmied.

Zostava: Lilge, Lukašík, Beniač, Spišák, Pavlík, Ondruš, Ílovský, Dolník, Štrkáč, Schmied, Tichý,

(Jadroň, Lipinský, Štefunda, Ursíny).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): O súperovi sme vedeli, že chce hrať za každých okolností kombinačný futbal a postupným útokom sa dostať až k zakončeniu. My sme sa chceli prezentovať tiež dobrou kombinačnou hrou. Zápas bol z tohto pohľadu veľmi zaujímavý a kvalitný vzhľadom na danú súťaž. Oba tímy sa nebáli hrať na riziko v presingu, snažili sa byť dominantní na lopte. Súper nám hneď na úvod odskočil dvomi rýchlymi gólmi, ale zakrátko sa nám podarilo znížiť po našej peknej akcii na rozdiel 1 gólu. Napriek viacerým dobrým streleckým pokusom a aktivity z našej strany sa nám bohužiaľ nepodarilo už do konca dať gól, čo ma mrzí, pretože to bol čisto remízový zápas. Chalani aj napriek zdravotným ťažkostiam viacerých hráčov makali do konca a snažili sa niečo urobiť s nepriaznivým výsledkom, čo si veľmi vážim. Verím, že sa dajú zdravotne čím skôr do poriadku, a budeme silnejší ako konkurenciou, tak i po hernej a kondičnej stránke.

 

DORAST U19 „B“

 • 15.10.2022 – 10:00 – U19-Romantics.sk TFZ – 9.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:6 (4:2)   FC TATRAN KLÁŠTOR POD ZNIEVOM

 

DORAST U17

 • 15.10.2022 – 13:30 – II.MD-Západ – 10.kolo – ihrisko Stupava.

FK INTER BRATISLAVA   1:2 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Válek, Hanek.

Zostava: Kalnický, Válek, Riljak, Marčičiak, Kresťan, Gomola Ši., Hanek, Lamoš, Murček, Hrbek, Smik,

(Mencel, Gomola Sa., Kapusta).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): v prvom polčase bol dej hry vyrovnaný a šance sa striedali na oboch stranách.  Nám chýbal väčší dôraz v osobných súbojoch a efektívnejšie napádanie pri pressingových situáciách. Súper sa dostal po peknej krídelnej akcii v prvom polčase do vedenia. V druhom polčase chalani úplne ovládli dianie na ihrisku a zaslúžene sme zápas otočili a doviedli do víťazného konca. Základom úspechu bol efektívny pressing, aktivita stredových hráčov a využitie šancí. Chalanov musím sa druhý polčas pochváliť.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

 • 11.10.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 9.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:5 (0:3)   MFK RUŽOMBEROK

Zostava: Podhradský, Kováčik, Klenec, Poláček, Šuhaj, Kúdelka, Skladaný, Rapan, Maslák, Marček, Krška,

(Krovina, Maniš, Cálik, Erteľ, Brincka, Fekiač, Paulovič, Mendel, Nečesaný).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Výsledok zápasu odzrkadľuje dianie na ihrisku. Super z Ružomberka bol po väčšine zápasu lepším tímom. Mrzia ma však hrubé individuálne chyby z prvého polčasu, ktorými sme súpera posadili na koňa.    

 • 15.10.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 8.kolo – ihrisko Žilina.

MŠK ŽILINA   8:0 (6:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Nečesaný, Kováčik, Poláček, Kúdelka, Šuhaj, Faziková, Skladaný, Brincka, Maslák, Marček, Rapan,

(Krovina, Cálik, Fekiač, Paulovič, Mendel, Podhradský).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Proti favoritovi súťaže sme odohrali solídny zápas. Väčšina hráčov si siahla na strop svojej výkonnosti. Ťažko sa porovnáva z takouto kvalitou. Musí nás však tešiť, že napriek vysokej prehre sa hráči snažili až do konca zápasu hrať futbal.   

 

DORAST U15 „B“

 • 13.10.2022 – 16:30 – U15 TFZ – 7.kolo – ihrisko Turčianska Štiavnička.

ŠK TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA   0:14 (0:8)   MŠK FOMAT MARTIN

 • 16.10.2022 – 10:00 – U15 TFZ – 9.kolo – ihrisko Turany.

TATRAN TURANY   3:6 (2:2)   MŠK FOMAT MARTIN

 

STARŠÍ ŽIACI U14

 • 11.10.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 9.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3 (0:2)   MFK RUŽOMBEROK

Gól: Ivaška.

Zostava:  Korotvička, Nátny, Bakhsh, Ivaška, Lacko, Móric, Paluga, Tuna, Kempný, Štípala, Delton,

(Brisuda, Janík, Okuliar, Šimko, Bella, Greňo, Kalnický).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Zaujímavý a dobrý mládežnícky zápas, ktorý sme si hneď v úvode skomplikovali, keď sme inkasovali lacný gól. Zareagovali sme správne, neznervózneli sme, udržali parametre hry na slušnej úrovni a do polčasu sme si vypracovali viaceré gólové príležitosti, len ostali nepremenené pri ďalších príležitostiach nám chýbalo správne rozhodovanie. V druhom polčase už hral súper pozorne bránil a nám sa ťažšie dostávalo do zakončenia. Napriek nie dobrému výsledku si myslím že sme videli obojstranne dobrý mládežnícky zápas.

 • 15.10.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 8.kolo – ihrisko Žilina.

MŠK ŽILINA   13:0 (7:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Brisuda, Janík, Okuliar, Šimko, Bella, Bakhsh, Kalnický, Greňo, Ivaška, Lacko, Móric,

(Korotvička, Nátny, Tuna, Kempný, Štípala).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Súper bol počas celého zápasu lepším mužstvom. Rozdiel bol hlavne v bežeckej rýchlosti, s čím súvisela aj individuálna vyspelosť. V našej hre sa vyskytovali aj dobré veci, stále sme chceli hrať, boli sme aktívny smerom k súperovej bráne. Zápas je určite pre nás poučením a hlavne by takýchto zápasom malo byť čo najviac.

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • 16.10.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 8.kolo -ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3 (1:2)   MŠK ŽILINA

Góly: Rýs.

Zostava: Lipták, Mišún, Simonides, Veterník, Kokavec, Fúčela,  Rýs, Hanko, Štafúrik, Zuskin,  Knapko, Truchlík, Omerovič, Trancygier.  

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Obojstranne výborný kombinačný futbal. Museli sme  siahnuť na dno svojich síl. Škoda len, že sme pomerne často kazili ľahké prihrávky. Naopak výborným napádaním sme donútili hostí urobiť chyby. Žiaľ naša efektivita bola dnes slabá. To bol najväčší rozdiel medzi mužstvami. Za celozápasový prístup však chlapcov chválim.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 16.10.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 8.kolo -ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:17 (2:6)   MŠK ŽILINA

Góly: Albrecht, Šašura ,Baranček.

Zostava: Rumpel, Černák- Albrecht, Macko, Kutnik, Mazurak, Ďurmek, Konečný, S. Mulinka, Šašura, Červeň, Kutnik, Ertel, Vaško, Pobeha, Baranček, Dolník, Šalát.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip):  Aj napriek prehre sme sa dokázali silnému súperovi vyrovnať vo viacerých činnostiach a pri troche šťastia a väčšej kvalite v zakončení sme ho mohli ešte viac potrápiť. Čaká nás ešte veľa práce ale v tomto zápase sme ukázali progres a zlepšenie oproti predošlým zápasom, dúfam, že v tom budeme pokračovať.

 

PRÍPRAVKA U11

 • 12.10.2022 – 17:00 – U13 Liga TFZ – 9.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   12:3   TJ DRŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE U13

Góly: Mác 5, Tuna 2, Jahn, Greňo P., Filc, Onufer, Matušek.

Zostava: Mác, Štafurik, Tuna, Greňo, Matušek, Filc, Jahn, Kremeň, Bobrovský, Gross, Pavlanin, Jendrušák, Onufer.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Na umelom koberci Hurbanova sme privítali družstvo z Dražkoviec, ktoré v tejto súťaži ešte neprehralo. Od začiatku sme sa pustili do súpera a celý zápas sme hrali ako staršia prípravka. Boli sme silní na lopte, nebáli sa osobných súbojov, prepínali po strate lopty do bránenia. Čo ma najviac tešilo, že chalani sa nebáli hrať 1:1. Tento zápas bol odraz tréningového procesu vo FOMATe. Výborné individuálne výkony všetkých hráčov, ktoré sme vedeli vložiť dokolektívu. Takto si predstavujem slušného, sebavedomého a trošku drzého “Fomaťáka”.

 

PRÍPRAVKA U10

 • 15.10.2022 – 10:00 – U11 Liga TFZ – 9.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2   TJ TURČIANSKE KĽAČANY U11

Góly: Harnádek 2,Kutman.

Zostava: Hrnčiar, Páleš S., Roháčik J., Roháčik M., Dérer, Šalaga, Frniak, Kutman, Cabada, Harnádek.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Od začiatku zápasu sme dominovali vo všetkých herných činnostiach. Rozohrávka od brankára, dokonca sme otvárali priestor po stranách. Súper sa zabarikádoval pred svojou bránou a čakal na naše chyby, ktoré prišli a inkasovali sme z toho góly. Chalanov musím za svoju vôľu po víťazstve pochváliť. Hlavne v druhom polčase, keď sme pochopili, že cez stred to nepôjde a začali sme naše útoky hrať cez kraje, vytvárali sme si množství šancí. Odmenou bolo víťazstvo a pre mňa neskutočná emócia zo strany detí. Súpera musím tiež pochváliť za bojovnosť, ktorou sa nám vyrovnali po čas celého zápasu.

 

PRÍPRAVKA U9

 • 16.10.2022 – 14:00 – Mini Turnaj – Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   0:4 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA   0:4 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Páleš S. 15, Strapko 10, Bakala 5, Šramel 4, Chomist 3, Juraš 2, Kráľ 2, Štrbák, Časár, Páleš J.

Zostava: Bakala, Časár, Chomist, Peschka, Strapko, Štrbák, Žingor, Dúbravcová, Páleš J., Páleš S., Kráľ, Juraš, Šramel.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V nedeľu sme odohrali miniturnaj v Pohroní za účasti domáceho Pohronia, Banskej Štiavnice a nás. Do poslednej chvíľe sme mali problém vôbec zložiť mužstvo, opäť nám museli pomôcť chalani z inej kategórie. Stretli sme sa s húževnatými a bojovnými súpermi, a hoci výsledok vyzerá jednoznačne, zápasy boli väčšinou vyrovnané. Verím, že toto víťazstvo nám pomôže a chalanom dodá chuť do ďalších tréningov a zápasov. Budúci týždeň cestujeme na zápas krajskej ligy prípraviek do Bytče a dúfam, že ho už dokážeme odohrať aj bez dopĺňania mužstva z iných ročníkov.

 

JUNIORKY WU19

 • 16.10.2022 – 14:00 – I.Liga WU19 – 7.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3 (1:1)   MŠK ŽILINA

Góly: Cígerová.

Zostava: Jeleňová, Grossová, Fúčelová, Štefanidesová E., Lauková, Laurinčíková, Martiníková, Faziková, Cígerová, Ďanovská, Kováčiková,

(Minčíková Z., Krkošová, Malčáková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Je veľmi zložité zhodnotiť tento zápas. Určite sme chceli predviesť viac, než sme v skutočnosti predviedli. Nevadí mi, že sme prehrali, ale čo mi vadí je to, ako sme prehrali. Na začiatku sme zaslúžene prehrávali, pretože sme produkovali obrovské množstvo nepresností, ktoré súviseli s našou neochotou siahnuť až na dno svojich možností. Gól nás ako keby čiastočne nakopol a začali sme viac bojovať. Jeden z našich brejkov sa nám podarilo zakončiť gólom. V druhom polčase, keď sme si povedali, že chceme otočiť zápas v náš prospech, sa nám nepodarilo premeniť tutovku a následne sme inkasovali hlúpy gól takmer z polovice ihriska. Nakoniec sme si kalich horkosti vypili až do dna, keď ďalšia hrubá chyba brankárky znamenala rozhodujúci gól hostí. V ďalšom priebehu sme sa už nedokázali vrátiť do zápasu. Najviac ma mrzí, že sme nemali ochotu opustiť svoju komfortnú zónu a obetovať sa pre spoločný cieľ. Viem, všetci máme svoje limity a problémy, no jediná cesta ako sa ešte zlepšiť, je nechať na ihrisku všetko a hlavne to musí dokázať urobiť celé družstvo.

 

ŽIAČKY WU15

 • 16.10.2022 – 16:00 – I.Liga WU15 – 7.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:4 (1:1)   MŠK ŽILINA

Góly: Karcolová, Jaborská.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Štefanidesová B., Halienová, Pálešová, Adamčíková, Hybská, Rapánová, Jesenská, Veterníková, Karcolová,

(Filová, Jaborská, Kucháriková, Wänkeová, Orlovská, Záborská).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Zápas môžem hodnotiť veľmi podobne ako zápas junioriek. Tu je akurát ospravedlňujúce to, že žiačky majú oveľa menej skúsenosti ako juniorky. Zo súpera sme mali prehnaný rešpekt a po zranení našej brankárky sme zbytočne dovolili strieľať na našu bránu z väčšej vzdialenosti. Aj napriek výborne chytajúcej brankárke jedna takáto strela znamenala vedenie súpera. Aj v zápase žiačok sa nám pomerne rýchlo podarilo vyrovnať, no v ďalšom priebehu sme si pomerne často žiadali ďalší gól v našej sieti. Je veľká škoda, že sme neurobili viac. Vo finále to mohlo vyzerať inak. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *