• 8.10.2022 – 15:00 – III.Liga-Západ – 10.kolo – ihrisko Nové Mesto nad Váhom.

AFC NOVÉ MESTO NAD VÁHOM   0:3 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Chupáň, Mlynár, vl. gól.

Zostava: Hažer, Tomka, Brodňan, Garaj, Barčík, Mlynár, Dinga, Otruba, Siva, Chupáň, Ďungel(C),

(Ceniga, Líška, Lanko, Satina, Raček).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Proti Častkovciam, Seredi či v pohári proti Pohroniu podalo mužstvo kvalitné výkony, no vždy súperom o gól podľahlo. V Novom Meste sme opäť hrali dobre, ale tentoraz to malo i trojbodovú odmenu. Som najmä za chalanov veľmi rád, pretože naozaj poctivo makali a išli dobrým výsledkom oproti. Dnes nám to konečne vyšlo. Hráči do bodky plnili veci, ktoré sme od nich žiadali, poctivo zatvárali zadnú tyč, boli dôrazní pred vlastnou bránou a ešte dôraznejší v šestnástke súpera. V stredu sme si urobili také malé privítanie nových hráčov. Po tréningu v šatni sme posedeli, objednali si niečo pod zub a neformálne pokecali. Partia zostala u nás aj v časoch, keď sa výsledkovo nedarilo stále parádna, ale raz za čas ju treba aj takto utužiť. Určite však nelietame v oblakoch a budeme sa pripravovať tak, aby sme v sobotu proti Galante nadviazali na dnešný výkon i výsledok.

DORAST U19

• 8.10.2022 – 11:00 – II.SD-Západ – 9.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 (0:1)   KFC KOMÁRNO

Góly: Dolník 2, Schmied.

Zostava: Lilge, Pavlík, Lipinský, Halama, Lukašík, Ondruš, Ílovský, Dolník, Štrkáč, Šotter, Tichý,

(Rybár, Ursíny, Schmied, Beniač, Spišák, Štefunda).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Pre nás to bol veľmi ťažký zápas. Ukazuje sa, že súťaž je náročná a musíme si v každom zápase siahnuť na dno síl. Súper z Komárna sa prezentoval veľmi sympaticky – neustále napádal našu rozohrávku, bol aktívny a taktiež bolo ťažké mu zobrať loptu. Prvý polčas nebol z našej strany dobrý napriek tomu, že sme mali zopár zaujímavých situácii. Chalani pôsobili pasívne a náš pohyb bol zlý, nehrali sme futbal a pôsobili ustráchane. Mal som pocit, akoby sme hrali už druhý zápas za sebou. Druhý polčas sa toto zlepšilo, dokázali sme zapojiť viac Reného Štrkáča, ktorého akcie nakoniec dopomohli k výsledkovému zvratu. Celkovo si veľmi vážim, že sme 2 krát v zápase prehrávali a dokázali sme zápas otočiť a to aj napriek rýchlemu gólu súpera hneď po našom vyrovnaní na 1:1. V tomto zápase ma tiež potešili striedajúci hráči, ktorí našu hru oživili a skvalitnili. Tím ukázal, že má mentalitu aj kvalitu, ale nesmieme ustupovať z našej aktívnej hry v ofenzíve i defenzíve.

DORAST U19 „B“

• 5.10.2022 – 15:30 – U19-Romantics.sk TFZ – 7.kolo – ihrisko Sučany.

FO TATRAN SUČANY   5:7 (3:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Paľo 5, vlastný, Staník.

Zostava: Bakhsh, Staník, Holubjak (C), Šalaga, Vaník, S. Gomola, Paulíny, Uhlárik, Kapusta, Paľo, J. Lehotzký,

(L. Lehotzký , Píš, Dolník, Ruman).

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Do zápasu sme vstúpili vynikajúco a už v 7. minúte sme vyhrávali 3:0. Výborný vstup do zápasu nám však paradoxne  uškodil. Uspokojili sme sa a súper postupne trestal naše individuálne chyby a do prestávky vyrovnal skóre na 3:3. Druhý polčas sme začali opäť dobre a po dvoch góloch sme viedli 5:3. Súper sa však nevzdal a znížil, na čo sme však znova reagovali gólom. Následne opäť domáci znížili a my sme opäť dali gól a uzavreli sme skóre na 7:5. Chalanom v obrane chýbala súbojovosť, musíme popracovať na detailoch pri bránení. Pozitívne vnímam, že počas celého zápasu sme sa snažili hrať dominantný kombinačný futbal, no aj vzhľadom na nie moc dobrý terén nám to vždy vychádzalo.

• 8.10.2022 – 16:00 – U19-Romantics.sk TFZ – 8.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:2 (2:1)   TJ DYNAMO PRÍBOVCE

Góly: Loja 2, Paľo, J. Holubjak.

Zostava: Ruman (C), Staník, L. Lehotzký, Kopčan, Vaník, Loja, Paulíny, Holubjak, Kapusta, Paľo, Dolník,

(J. Lehotzký, Píš, Šalaga).

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Do zápasu sme vstúpili dobre, boli sme silní na lopte, herne sme dominovali, vytvárali sme si šance, a v 11. minúte sme dali úvodný gól. Po góle sme pokračovali v našej hre, no súper po brejku z prvej vážnejšej šance skóroval do našej siete v 22. minúte. Po inkasovanom góle sme pokračovali v nátlakovej hre, chýbalo nám väčšie tempo, no po štandardnej situácii sa nám podarilo prekonať súperovho brankára ešte pred prestávkou. Do druhého polčasu sme chceli vystupňovať tempo, zvýšiť aktivitu, no súper v úvode hneď vyrovnal. Celý zápas sa hral na súperovej polovici, súper hral v druhom polčase o jedného menej (nakoľko sa im zranil hráč), veľký problém nám robilo presadiť sa do dobre organizovanej obrany, ktorá bránila v bloku, a premeniť šance, ktoré sme si vypracovali. Nakoniec sa nám podarilo dať dva góly a dotiahnuť zápas do víťazného konca, no s výkonom nie som vôbec spokojný.

DORAST U17

• 8.10.2022 – 13:30 – II.MD-Západ – 9.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:5 (0:4)   KFC KOMÁRNO

Góly: Hrbek.

Zostava: Kalnický, Válek, Čeman, Marčičiak, Kresťan, Krška, Gomola Sa., Uhlárik, Laš, Nemček, Baráni,

(Mencel, Hrbek, Riljak).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Súper rozhodol zápas počas 25. minút v prvom polčase, keď využil brejkové situácie a strelil nám 4 góly. Pri rýchlych útokoch súpera sme nestíhali bežecky a súper to dokázal využiť. V druhom polčase sme sa snažili so zápasom ešte niečo urobiť, ale množstvo pološancí ostalo nevyužitých. Aj keď bol zápas rozhodnutý, chalani bojovali do konca a snažili sa výsledok skorigovať.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 9.10.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 7.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:1 (3:1)   MFK ZVOLEN

Góly: Marček 2, Krška, Maslák, Kúdelka.

Zostava: Podhradský, Kováčik, Klenec, Poláček, Šuhaj, Kúdelka, Skladaný, Rapan, Maslák, Marček, Krška,

(Krovina, Maniš, Cálik, Erteľ, Brincka, Fekiač, Nečesaný).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Odohrali sme dobrý zápas, po každej stránke. Počas celého zápasu sme hostí prehrávali individuálne, ale aj po vydarených kombináciách. Od začiatku zápasu sme išli jasne za víťazstvom a nepribrzdil nás ani náhodný vyrovnávajúci gól. Rýchlo sme sa otriasli a znova strhli vedenie na našu stranu a do polčasu vyhrávali o dva góly. V druhom polčase sme ešte vedenie navýšili a doviedli zápas do víťazného konca. Za prístup k zápasu musím všetkých pochváliť. Čakajú nás zápasy z družstvami, ktoré sú momentálne v tabuľke nad nami, dúfam že sme sa dobre namotivovali.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 9.10.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 7.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   9:0 (1:0)   MFK ZVOLEN

Góly: Lacko, Štípala, Móric 3, Kempný, Ivaška 2, Paluga.

Zostava: Brisuda, Janík, Okuliar, Šimko, Bella, Vaňko, Tuna, Kempný, Greňo, Štípala, Delton,

(Korotvička, Nátny, Bakhsh, Ivaška, Lacko, Móric, Paluga).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Celý zápas sme mali herne pod kontrolou. Po hernej stránke sme sa dokázali presadiť, ukázali sme viaceré technické prvky, pekné kombinácie ale dobre chalani riešili aj obrannú hru.  Mali sme najmä výborný vstup druhého polčasu, ktorý sme podčiarkli aj tromi rýchlymi gólmi. Škoda, že sme následne nevyužili aj ďalšie príležitosti. Chalani si však zaslúžia pochvalu, pretože hru jasne kontrolovali a súperovi toho dovolili veľmi málo.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 8.10.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 7.kolo -ihrisko Zvolen.

MFK ZVOLEN   4:7 (1:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Rýs 3, Hanko, Knapko, Veterník, Fúčela.

Zostava: Lipták, Mišún, Simonides, Bizíková, Štafúrik, Veterník, Fúčela, Rýs, Zuskin, Siekela, Knapko, Čech, Hanko, Marguš, Truchlík, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Výborný vstup do zápasu nám priniesol zaslúžené dvojgólové vedenie. Domáci znížili po spornom ofsajdovom postavení. Aj napriek ťažkému terénu sme sa snažili o kombinačnú hru. Druhý polčas už bol o niečom inom. Aj keď sme viedli 1:4 domáci mali v útoku fyzicky zdatného hráča ktorý, nám robil extrémne problémy. Aj napriek inkasovaným gólom sme s ním zvádzali množstvo vyhratých súbojov. Vždy, keď domáci znížili na rozdiel jediného gólu, my sme okamžite dokázali odpovedať. V tomto zápase sme si museli siahnuť na dno svojich síl, ale teší ma, že sme stále hrali svoj kombinačný futbal. Bodaj by bolo takýchto zápasov čo najviac.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 8.10.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 7.kolo -ihrisko Zvolen.

MFK ZVOLEN   6:4 (2:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Albrecht 3, Ertel.

Zostava: Rumpel, Černák, F. Mulinka, Albrecht, Macko, Baranček, Mazurak, Pobeha, Dolník, Šalát, Konečný, S. Mulinka, Šašura, Červeň, Baka, Barica, Stolárik, Vaško, Ertel.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Zápas bol vyrovnaný, no obojstranne veľmi slabý. Hráči sa snažili hrať kombinačne, ale vykonávanie herných činností a riešenie herných situácii bolo pomalé, alebo nepresné a preto bolo veľa osobných súbojov. Súper vyhral zaslúžene, nakoľko jeho hráči ukázali väčšiu snahu a chuť zvíťaziť.

PRÍPRAVKA U11

• 5.10.2022 – 17:00 – U13 Liga TFZ – 8.kolo – ihrisko Diviaky.

ŠK DYNAMO DIVIAKY U13   2:5 (1:4)   MŠK FOMAT MARTIN

• 8.10.2022 – 10:00 – Liga Prípraviek – 6.kolo – ihrisko Dolný Kubín.

MFK DOLNÝ KUBÍN   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Filc, Onufer, Jahn, Matušek, Tuna, Ondrašek, Pavlanin, Greňo, Vician, Bobrovsky, Štafurik, Sopkuliak, Jendrušak, Ighnačak, Kremeň, Mác.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): V sobotu sme podali výborný výkon, počas celého zápasu sme boli kreatívny, vedeli sme sa presadit v hre 1VS1 a pohybom bez lopty sme vytvárali voľný priestor pre spoluhráča. Chválim cele mužstvo za predvedený kvalitný výkon.

PRÍPRAVKA U10

• 8.10.2022 – 11:30 – Liga Prípraviek – 6.kolo – ihrisko Dolný Kubín.

MFK DOLNÝ KUBÍN   2:2   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Belošic, Harnádek, Hrnčiar, Juraš, Kňazeje, Kráľ, Mažári, Ruttkay, Surovec, Cabada, Pravňan, Šramel, Páleš J., Páleš S., Frniak, Sedlačko.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme odohrali ďalšie kolo Krajskej ligy prípraviek na umelej tráve v Dolnom Kubíne. Tento zápas by sme rozdelili na dva rozdielne polčasy. Kým v prvom polčase sme hrali našu hru, dominovali sme v hre 1:1, boli sme odvážni, vytvárali sme si gólové príležitosti, nebáli sme sa hrať futbal, tak v druhom polčase bol náš výkon bez pohybu, myšlienky, zabúdali sme na prepínanie do defenzívy, pôsobili sme odovzdane. Súper dokázal potrestať naše chyby a my sme sa nevedeli dostať do tempa. Keď už sme si aj vypracovali gólovú príležitosť vo finálnej fáze sme pôsobili veľmi unáhlene. Tento zápas nám herne nevyšiel a ukázal na čom musíme v tréningovom procese popracovať

• 9.10.2022 – 10:00 – U11 Liga TFZ – 8.kolo – ihrisko Turany.

TATRAN TURANY U11   0:31 (0:17)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Šalaga 6, Dérer 5, Páleš S. 5, Kutman 4, Sedlačko 3, Roháčik M. 3, Drevenák  2, Revús, Páleš J. Roháčik J.

Zostava: Páleš J., Páleš S., Šalaga, Revús, Kutman, Drevenák, Roháčik M., Roháčik J., Dérer, Sedláčko.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V tomto zápase sme herne dominovali počas celého zápasu. Chalani súpera nepustili do hry, v drvivej väčšine zápasu sme mali loptu na našich kopačkách. Aj keď sme tento zápas zvládli na jednotku, našej hre chýbalo viacej tímovej hry. Málo sme využívali voľný priestor, šírku ihriska a aj ponuka hráčov bola minimálna čo malo za dôsledok, že sme stratili veľké množstvo lôpt v prehustenom priestore. Chalanov musím ale za celkový výsledok pochváliť a taktiež hráčov súpera, ktorí to ani za nepriaznivého stavu “ nezabalili “ a neustále sa snažili hrať futbal.

PRÍPRAVKA U9

MFK DOLNÝ KUBÍN   4:0   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Časár, Bobrovský, Bakala, Štafurík, Dúbravcová, Peschka, Kirn, Strapko, Poruba, Mihálik, Žingor, Végh, Beca, Phám, Žabka.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V tomto zápase je ťažké nájsť nejaké pozitíva. Opäť za nás museli nastúpiť aj chalani z kategórie U8, čo však vôbec neospravedlňuje náš dnešný výkon. Náš súper bol lepší úplne vo všetkom. Zaostávali sme za ním v rýchlosti, bojovnosti a v neposlednom rade aj v ochote zabojovať o lepší výsledok. Jediné čo nás trochu potešilo bol výkon brankárov.

JUNIORKY WU19

• 9.10.2022 – 14:00 – I.Liga WU19 – 4.kolo – ihrisko Častkovce.

OK ČASTKOVCE   0:5 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ďanovská 2, Kováčiková, Cígerová, Laurinčíková (PK).

Zostava: Jeleňová, Minčíková Z., Malčáková, Štefanidesová E., Lauková, Laurinčíková,  Martiníková, Hybská, Cígerová, Ďanovská, Kováčiková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): U totálneho nováčika súťaže sa ani iný výsledok nedal očakávať. Hrali sme proti družstvu, ktoré hrá prvú sezónu od svojho vzniku. Nebyť zlého ihriska a nováčikovského šťastia domácej brankárky, tak vyhráme určite väčším rozdielom. Naše baby môžem len pochváliť za snahu o kombinačný futbal.

ŽIAČKY WU15

• 9.10.2022 – 16:00 – I.Liga WU15 – 4.kolo – ihrisko Častkovce.

OK ČASTKOVCE   0:9 (0:7)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Veterníková 3, Karcolová, Pálešová, Adamčíková, Jesenská, Nogová.

Zostava: Rajčanová, Wänkeová, Štefanidesová B., Martiníková, Pálešová, Adamčíková, Veterníková, Rapanová, Záborská, Karcolová, Nogová,

(Kucháriková, Jaborská, Filová, Jesenská, Orlovská, Baumanová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Úplne rovnako ako u WU19 môžem hodnotiť aj stretnutie žiačok. Akurát žiačkam sa najmä v prvom polčase podarilo streliť väčší počet gólov. Ihrisko pred domácou bránou bolo veľmi prehustené, nakoľko domáce hráčky stáli takmer všetky v bloku. V druhom polčase sme nepremenili množstvo gólových príležitosti. Babám ďakujem za predvedený výkon.