Výsledkový servis 40. týždňa (4.10. – 10.10.)

Výsledky a hodnotenia zápasov.

 

MUŽI „A“

 • 10.10.2021 – 14:30 – TIPOS III.Liga – Stred – 11.kolo – ihrisko Krásno nad Kysucou.

TJ KRÁSNO NAD KYSUCOU   0:2 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Repáň 2.

Zostava: Hažer, Tomka, Arvensis, Garaj, Jasenovský, Cvik, Bučo, Repáň, Dinga, Chovanec, Ďungel (K).

Striedali: Lanko, Kliuchikov, Kulich Šesták.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): Celý týždeň sme sa pripravovali na to, že z tohto zápasu nič iné ako tri body neberieme. Zdôrazňoval som hráčom, že ak sa chceme udržať na horných priečkach tabuľky, musíme vyhrávať aj vonku. Chalani k stretnutiu pristúpili zodpovedne, zvládli ho výborne takticky, súpera prakticky k ničomu nepustili a dve akcie dotiahli do gólového konca. Duel mal síce len priemernú treťoligovú kvalitu, ale my sme nechceli nič nechať na náhodu, pristúpili sme k nemu pragmaticky. Hrať pekne je fajn, ale ak nezískate všetky body, je výsledok roboty len polovičný. Dnes sa mužstvu plán podarilo splniť a verím, že pri plnení ďalších cieľov nám prídu pomôcť aj naši Ultras.

 

 

ŽENY „A“

 • 10.10.2021 – 15:00 – II.Liga Ženy sk.B – 7.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:0 (0:0)   MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

Góly: Žilková, Pajunková, Gudmundsdóttir.

Zostava: Majorová, Rumanová, Kacvinská, Halahíjová, Lilgová, Švábiková, Žilková, Norheim, Júliusdóttir, Gudmundsdóttir, Dvorská, Balejová, Omelková, Kubačková, Pajunková, Laurinčíková, Ďubašáková.

Komentár trénera (Bolek Matej): Po dlhom čase sme konečne odohrali majstrovský zápas. V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Hostia po našej chybnej rozohrávke mohli dvakrát skórovať, no opečiatkovali len konštrukciu bránky. My sme naše náznaky gólových príležitosti nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Aj napriek tomu sme to boli my, kto pôsobil futbalovejšie. V druhom polčase sa nám podarilo streliť gól a zápas sa zlomil v náš prospech. Do konca zápasu sme pridali ešte ďalšie dva góly. V zápase nastúpili aj ďalšie dve nové hráčky zo zahraničia, ktoré sa výraznou mierou pričinili o naše víťazstvo. Družstvu gratulujem, vyhralo zaslúžene.

 

 

STARŠÍ DORAST U19

 • 9.10.2021 – 11:00 – II.Liga SD Východ – 11.kolo – ihrisko Priechod.

JUPIE FŠMH   3:2 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Palider.

Zostava: Jadroň, Spišák, Haľama, Ruttkay, Lesev, Kulich, Hodža (K), Staš, Satina D., Pavlík, Palider.

Striedali: Ondruš, Pekelský, Rihane, Vajdel.

Komentár trénera (Šupej Marián): Nedokázali sme potvrdiť vysoké domáce víťazstvo spred týždňa. Príčin bolo viacero. Predovšetkým efektivita v zakončení. Kým domáci z dvoch vystrelených striel dali dva góly, my sme nepremieňali ani tie najvyloženejšie. V defenzíve sme opäť urobili hrubé individuálne chyby. V závere sme znížili trojgólový náskok , ale na vyrovnanie nám neostal čas. Túto prehru musím označiť ako krutú, vzhľadom k našej predvedenej hre.

 

 

MLADŠÍ DORAST U17

 • 9.10.2021 – 13:30 – II.Liga MD Východ – 11.kolo – ihrisko Priechod.

JUPIE FŠMH   2:0 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Kalnický, Marčičiak, Štefunda, Lipinský, Mendel, Hriňa, Krška, Ilovský, Smik, Vajdel, Ursíny.

Striedali: Konček, Čeman, Lamoš.

Komentár trénera (Hanek Michal): Veľmi sa mi páčil prístup chalanov, snažili sa počas celého zápasu plniť to, na čom sme sa dohodli, a síce hrať aktívne v obrannej i útočnej fáze. Úroveň zápasu do značnej miery ovplyvnil terén, kde sa nedalo kombinovať, napriek tomu si vážim snahu chalanov to robiť. Je veľká škoda z pohľadu výsledku, že v prvom polčase sme nevyužili niekoľko výborných akcií, kde sme po našej aktivite išli do brejkových situácií, ale nevyužili sme ich do streleného gólu. Ako negatívum možno označiť inkasované góly na konci oboch polčasov, hlavne na konci toho prvého. Gól zo štandardnej situácie mrzí, nakoľko sa to v zápasoch vonku opakuje. Prelomenie tohto a dobrý výkon proti kvalitnému súperovi musí byť pre chalanov motiváciou do ďalších zápasov.

 

 

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • 10.10.2021 – 10:00 – I.Liga MŽ Stred – 7.kolo – ihrisko Rimavská Sobota.

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA   2:9 (2:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lacko 2,Bakshs 2, Šimko 2,  Kalnický, Delton, Cesar.

Zostava: Brisuda , Korotvička,  Lacko, Krcho, Bakshs,  Fľak, Kalnický, Simko,  Grieger, Cesar, Tomka, Veselka, Delton, Veterníková, Greňo.

Komentár trénera (Zboja Filip): Do zápasu sme vstúpili opatrne a nedôrazne. Aj keď sa nám podarilo streliť dva góly, naša hra nebola dobrá a najmä sme jednotlivé činnosti vykonávali v pomalom tempe. Paradoxne nám pomohlo, že super z dvoch striel na bránu, ktoré mal za celý zápas, vyrovnal. Vtedy sme zvýšili obrátky a v zápase sme už  jednoznačne dominovali až do záverečného hvizdu rozhodcu.

 

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 10.10.2021 – 11:30 – I.Liga MŽ Stred – 7.kolo – ihrisko Rimavská Sobota.

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA   1:21 (1:8)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Veterník 3, Knapko 3, Truchlík 3, Siekela 2, Štafurík 2, Kokavec 2, Marguš, Beniač, Fučela, Čech, Mišun, Facuna.

Zostava: Trancygier, Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Frniak, Fúčela, Čech, Mišun, Tomka, Knapko, Lipták, Šmehyl, Velický, Marguš, Facuna, Štafurík, Zuskin, Beniač.

Komentár trénera (Lukáč René): V prvom polčase bolo tempo zápasu vysoké. Z našej strany išlo o sústredený výkon , čo sa podpísalo aj na výsledku. Zápas sa rozhodol už v prvom polčase a v tom druhom tempo výrazne neupadlo, i keď sa hralo väčšinu času na súperovej polovici. Škoda, že domáci nechceli hrať a jediné ich riešenie bolo nakopnúť dlhu loptu na našu polovicu, či už od brankára alebo od obrancov. Všetci naši hráči odohrali plnú minutáž.

 

 

PRÍPRAVKA U11

 • 10.10.2021 – 10:00 – Liga Prípraviek SFZ Stred – 5.kolo – ihrisko Sklabiňa.

MŠK FOMAT MARTIN   2:2   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

Zostava: Šašura, Pobeha, Konečný, Albrecht, Mulinka,  Samo, Ďurmek, Kráľ, Bíziková, Mazurák, Erteľ, Bakala, Rumpeľ, Černák, Macko, Kútnik, Rapán, Červeň, Cesar, Krutek.

Komentár trénera (Fúčela Rastislav): Odohrali sme ďalšie kolo ligy prípraviek so súperom, ktorý futbalovo za nami zaostával a aj tak sme remizovali. Vytvárame si množství šancí, ale keď netriafame prázdnu bránu, nevyhráme. V podstate sme odohrali dobrý zápas, ale v jednom tempe. Nevieme sa pobiť o víťazstvo a to je náš problém. Príde súper, ktorý bojuje, čo mu postačí na dobrý výsledok. Dominovali sme vo všetkých herných činnostiach a za to deti chválim.

 

 

PRÍPRAVKA U10

 • 4.10.2021 – 18:00 – Liga TFZ – U11 – 8.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1   FC ATTACK VRÚTKY U11

Góly: Pavlanin, Krško.

Zostava: Boucik, Krško, Greňo, Bobrovský, Pavlanin, Kremeň, Gross, Kucka, Mác, Zemenčík, Onufer.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Na začiatku týždňa sme odohrali najlepší a najťažší zápas v súťaži. Súper nás okamžite napadal pri preberaní lopty, chalani boli stále pod tlakom. Každý jeden súboj sme museli hrať naplno a dôrazne. Aj tak sme boli futbalovejší  a snažili sme sa v každej situácií hrať konštruktívne a byť nebezpeční. Vytvorili sme si aj dosť gólových príležitostí , ale neboli sme úspešní. Výborný výkon celého mužstva, obrovské nasadenie a chuť po výhre.

 

 • 9.10.2021 – 10:00 – Liga TFZ – U11 – 9.kolo – ihrisko Sučany.

FO TATRAN SUČANY U11   1:10 (0:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Tuna 3, Pavlanin 2, Filc, Greňo, Mác, Kremeň, Jahn.

Zostava: Boucik, Krško, Greňo, Bobrovský, Pavlanin, Kremeň,Tuna, Jahn, Mác, Filc, Onufer.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Sobota sme si zahrali na krásnom trávniku v Sučanoch. Od začiatku sme zatlačili súpera na jeho polovicu. Darilo sa nám hrať po krajoch a prenášať hru z jednej strany na druhú. V súbojoch 1VS1 sme dominovali a konečne sme sa správne rozhodovali v herných činnostiach jednotlivca. Čo ma najviac teší a vyzdvihujem všetkých hráčov je náš  návrat po strate lopty, kde sa v maximálnom šprinte vracalo min. 5 hráčov. Mrzí ma zranenie nášho brankára, prajem mu skoré uzdravenie a rýchly návrat do bránky. Chválim výkon celého mužstva.

 

 • 10.10.2021 – 10:00 – Liga Prípraviek SFZ Stred – 5.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

Zostava: Greňo, Ignačák, Pavlanin, Gross, Štafúrik, Kremeň, Mác, Tuna, Onufer, Engli, Filc, Zemenčík, Rúfus, Jahn, Bobrovský, Krško, Rizzo, Jendrušák.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Týždeň plný zápasov sme ukončili dobrým výkonom. Súperovi sme skoro nič nedovolili a inkasovali sme len po našich chybách v rozohrávke. Musíme zlepšiť ešte pohyb bez lopty a vzájomnú komunikáciu na ihrisku. Ináč spokojnosť. Vidieť , ako napredujeme a to ma moc teší.

 

 

PRÍPRAVKA U9

 • 10.10.2021 – 10:00 – Liga Prípraviek SFZ Stred – 5.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

Zostava: Abrahám, Chyla, Dérer, Drevenák, Frniak, Harnádek, Horňák, Hrnčiar, Juráš, Král, Kutman, Mažári, Noga, Páleš J., Revús, Šalaga, Surovec, Trnka.

Komentár trénera (Páleš Jaroslav): V nedeľu doobeda sme odohrali ďalšie kolo krajskej ligy prípraviek. V prvých minútach zápasu sa na chlapcoch preukázalo chladné ranné počasie. Rozbeh bol trošku pomalší, čo sa prejavilo aj na našej hre. Netrvalo však dlho a dostali sme sa na vyššiu výkonnostnú teplotu a v zápase sme začali herne dominovať. Páčilo sa mi na chlapcoch s akým odhodlaním zabojovali o každú jednu loptu. Na súperovej polke sme dokázali vysokým pressingom získavať na pohľad stratené lopty a taktiež rýchlym návratom na vlastnú polovicu odobrať čistým spôsobom súperovi loptu. Chlapci boli silnejší na lopte a aj v osobných súbojoch, dali súperovi pocítiť s akým nasadením sa hrá za FOMAT Martin. Počas celého zápasu bolo na našich chlapcoch vidieť chuť po víťazstve a súpera do žiadnej vážnejšej hry nepustili. Na chalanoch bolo vidno a aj cítiť,  že si dnešný zápas naplno užili.

 

 

JUNIORKY WU19

 • 9.10.2021 – 11:00 – I.Liga D WU19 – 8.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:6 (0:3)   AS TRENČÍN

Góly: Vojvodová.

Zostava: Zacharová, Minčíková T., Fúčelová, Halahijová, Lauková, Laurinčíková,  Cígerová, Kovačíková, Pajunková, Cicková, Vojvodová, Šimeková, Štefanidesová.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Juniorky Trenčína sú momentálne výkonnostne niekde inde, ako my. V tomto zápase sme však hrali určite lepšie, ako naposledy v Trenčíne. Prehrali sme však zaslúžene. Škoda nepremenených gólových príležitostí. Mohlo to byť z pohľadu záverečného skóre zaujímavejšie.

 

 

ŽIAČKY WU15

 • 9.10.2021 – 13:00 – I.Liga Ž WU15 – 8.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (1:0)   AS TRENČÍN

Góly: Veterníková.

Zostava: Jeleňová, Halienová, Malčáková, Štefanidesová E., Biziková, Adamčíková, Martiníková, Faziková, Ďanovská, Veterníková, Košová, Filová, Lamošová, Fekiačová, Baumanová, Nogová.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Konečne sme mali v bráne našu brankárku a v zápase proti Trenčínu nám to pomohlo. Zápas sme mali pod kontrolou a je škoda, že sme zbytočne inkasovali. Hrali sme v najsilnejšom možnom zložení a chvíľu nám trvalo, než sa zohráme. Jesenná časť súťaže sa nám skončila a je veľká škoda, že bola taká krátka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *