VÝSLEDKOVÝ SERVIS 4. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (23.1. – 29.1.2023)

 

MUŽI A

 • 27.1.2023 – 18:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:1 (5:1)   FC BANÍK PRIEVIDZA

Góly: 2 Líška, Dinga, Garaj, Dinga, Ďungel, Ceniga.

Zostava: Holeš, Ďungel, Brodňan, Chovanec, Lanko, Siva, Ceniga, Garaj, Dinga, Otruba, Líška,

(Raček, Štrkáč, Spišák, Chupáň.).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Od začiatku sme sa snažili dostať súpera pod tlak vysokým pressingom. Tento zámer nám vyšiel, vyzeralo to tak, že súper ostal zaskočený, donútili sme ho k chybám, ktoré chalani potrestali peknými gólmi. Prievidžanom sa podarilo skorigovať výsledok z penalty.

 

DORAST U17

 • 28.1.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Ružomberok.

MFK RUŽOMBEROK U16   0:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Ruman, Kersťan, Riljak, Poliak, Válek, Krška, Dolník, Murček, Laš, Smik, Hrbek,

(Holubiak, Loja, Lovás).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Veľmi náročný zápas s kvalitným súperom. Na ťažkom teréne sa hral bojovný agresívny futbal,  prvom polčase sme pôsobili nervóznejším dojmom, problémy sme mali v prechodovej a finálnej fáze. Súper nás dobre dostupoval a bol agresívny v osobných súbojoch. Treba priznať že súper mal väčšiu hernú kvalitu, no chalani to nahradili bojovnosťou. Chalanov chcem za prístup pochváliť.

 

ŽIACI U15

 • 29.1.2023 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:0 (2:0)   FK PÚCHOV

Góly: Marček, Kúdelka, Maslák.

Zostava: Nečesaný, Mendel, Klenec, Poláček, Šuhaj, Faziková, Brincka, Rapan,  Marček, Kúdelka, Fekiač,

(Maslák, Skladaný, Janík, Pavlovič, Krovina, Krška).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Odohrali sme kvalitný zápas, v ktorom sme počas celej doby zápasu dominovali vo väčšine herných činností. Súper sa dostal do jednej – dvoch šancí len po našich hrubých chybách v defenzívnych činnostiach. Tohto sa musíme do budúcnosti vyvarovať. Škoda tiež nepremenených gólových príležitostí, už v prvom polčase mal byť zápas rozhodnutý. Musím však hráčov/ku pochváliť za prístup k zápasu, takto by to mohlo vyzerať.

 

ŽIACI U14

 • 29.1.2023 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:5 (2:2)   FK PÚCHOV

Góly: Móric, Okuliar, Ivaška, Kempný

Zostava: Brisuda,  Okuliar, Tuna, Ivaška, Lacko, Nátny, Bakhsh, Paluga, Greňo, Štípala, Delton,

(Korotvička, Bella, Kalnický, Móric, Janík, Kempný).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V dobrom mládežníckom zápase sa hralo hore-dole. Súper hrozil z rýchlych protiútokov, hral jednoducho. My sme sa dnes nevyhli väčšiemu množstvu individuálnych chýb hlavne v obrannej fáze.  V hre mi chýbala väčšia aktivita v pohybe bez lopty a mohlo sa vyskytnúť aj väčšie menenie ťažiska hry. V útočnej fáze treba zlepšiť dôraz najmä v pokutovom a pred pokutovým územím, a prejaviť väčšiu dravosť za gólom.

 

ŽIACI U13

 • 28.1.2023 – 14:30 – Prípravný zápas – ihrisko Karviná.

MFK OKD KARVINÁ   4:4 (3:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Rýs 2, Fúčela, Beniač.

Zostava: Lipták, Kokavec, Veterník, Zifčák, , Beniač, Fúčela, Hanko, Rýs, Knapko, Krcho , Zuskin,  Siekela, Truchlík, Marguš, Mišún, Facuna.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Bol to zápas ako na hojdačke. Striedali sa pekné momenty, po ktorých sme dali góly. Žiaľ nevyhli sme sa ani hrubým individuálnym chybám , po ktorých sme inkasovali. Teší ma, že sme otočili nepriaznivý vývoj stretnutia. Naopak  mrzí ma,  že sme pokazili až príliš veľa ľahkých prihrávok. 

 

ŽIACI U12

 • 28.1.2023 – 15:00 – Prípravný zápas – ihrisko Karviná.

MFK OKD KARVINÁ   4:3 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Šašura 2, Král.

Zostava: Černák, Rumpel, Pobeha,  Kutnik, Barica, Konečný, Červen, Macko, Šalat, Kral, Baka, Albrecht, Mazurák, S. Mulinka, F. Mulinka, Baranček, Vaško, Dolník.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Vyskúšali sme si formát hry 8:8 medzi šestnástkami a aj keď to bolo pre chlapcov nové tak najmä v prvom polčase sme predviedli veľmi dobrý výkon, kde sme hrali kombinačne, rýchlo a odvážne. V druhom polčase sme zvoľnili v tempe a v pohybe čo súper okamžite využil, otočil skóre a aj napriek záverečnej snahe sa nám už nepodarilo vyrovnať. Zápas sme mali dobre rozohratí no chlapci sa opäť presvedčili, že ak chcú vyhrávať musia na ihrisku odovzdať maximum počas celého stretnutia.

 

PRÍPRAVKA U11

 • 28.1.2023 – 8:00 – Halový Turnaj U11 – hala Badín.

MŠK FOMAT MARTIN   7:0   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

MŠK FOMAT MARTIN   1:5   FK DUBNICA NAD VÁHOM

MŠK FOMAT MARTIN   2:1   RSC HAMŠIK ACADEMY modrý

MŠK FOMAT MARTIN   0:2   RSC HAMŠIK ACADEMY žltý

Umiestnenie: 4.miesto.

Zostava: Bobrovský, Greňo, Pavlanin, Gross, Sopkuliak, Buocik, Záborský, Luchkai, Onufer.

Hodnotenie trénera (Kúdelka Daniel): V sobotu sme odohrali turnaj v Badíne. Proti Dukle Banská Bystrica sme hrali veľmi dobrý futbal s minimálnymi chybami, súperovi sme nič nedovolili a po pekných akciách sme dali sedem gólov. V druhom zápase nás zaskočila Dubnica. Súper nás vysoko napádal s čím sme mali po celý zápas problém a prehrali sme 1:5 aj vďaka brankárovi Buocikovi, ktorý nás niekoľko krát podržal dobrým výkonom. Náš tretí zápas bol asi najkvalitnejší zápas turnaja, kde sme nastúpili proti Hamšíkovej akadémii modrý. Zápas bol bojový, veľa súbojov a chlapci išli na dno svojich síl. Zápas nakoniec vyhrali 2:1. Posledný zápas takisto proti Hamšíkovej akadémii žltý bol vyrovnaný. Šance sa striedali na oboch stranách. Zápas sme nakoniec prehrali 0:2. V tomto zápase nás môžu mrzieť nepremenené šance. Na turnaji sme nakoniec skončili 4. Víťazom sa stala Dubnica, ktorá bola bez prehry. FOMAT a obe mužstvá Hamšíkovej akadémie mali rovnaký počet bodov, ale rozhodlo skóre v náš neprospech a posunulo nás, až na spomínané 4. miesto. Chlapcom chcem poďakovať za predvedenú hru.

 • 29.1.2023 – 13:00 – Halový Turnaj U11 – hala Vranov nad Topľou.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

MŠK FOMAT MARTIN   2:0   CFT FAMT PREŠOV

MŠK FOMAT MARTIN   7:0   SANOK AP (PL)

MŠK FOMAT MARTIN   4:3   FK POPRAD

MŠK FOMAT MARTIN   3:2   CFT MFK VRANOV

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   F.C. VICTORIA CAREI (RO)

MŠK FOMAT MARTIN   2:4   MÉSZOLY ACADEMY BUDAPEST (HU)

Umiestnenie: 3.miesto.

Zostava: Štafúrik, Tuna, Greňo, Filc, Kremeň, Pavlanin, Matušek, Štubňa, Jendrušák, Jahn, Onufer.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): V nedeľu sme odohrali veľmi kvalitný turnaj vo Vranove nad Topľou. Turnaj sa odohral v krytej hale s umelou trávou. Postupne sme odohrali 7 zápasov na vysokej úrovni. Turnaj sme začali veľmi dobre, chlapci hrali s chuťou, ukázali individuálnu kvalitu čo nám prinieslo prvé tri víťazstvá. V predposlednom zápase sme hrali proti rumunskému mužstvu a aj napriek výhre to bol náš asi najhorší zápas na turnaji. Boli sme bez pohybu a chalani si asi mysleli, že ten zápas sa vyhrá sám. Náš posledný zápas na turnaji mal rozhodnúť, kto celý turnaj vyhrá. Nám by stačila na víťazstvo remíza. Zápas sme, ale nezvládli. Hneď v úvode sme inkasovali 3 rýchle góly, ktoré rozhodli o výsledku. Chlapci sa v zápase nevzdali bojovali až do konca. V zápase sme mali niekoľko výborných príležitostí za stavu 2:4, ktoré neskončili gólom aj vďaka súperovmu brankárovi. Zápas teda skončil 2:4 v náš neprospech a na základe skóre, ktoré rozhodovalo pri rovnosti bodov sme skončili nakoniec druhý. Celý turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Chlapci mohli konečne zase zažiť atmosféru väčšieho turnaja, keďže kvôli COVIDu sme s týmto ročníkom absolvovali od U9 možno 1 alebo 2 takéto turnaje. Chlapci odohrali veľmi kvalitné zápasy s vysokou minutážou. Chlapcov chválim za predvedené výkony, za kvalitu, ktorú ukázali a aj za prístup v zápasoch. SUPER CHALANI!!!

 

PRÍPRAVKA U10

 • 29.1.2023 – 8:00 – Halový Turnaj U10 – hala Vranov nad Topľou.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MFK ZEMPLÍN MICHALOVCVE

MŠK FOMAT MARTIN   5:0   CFT FAMT PREŠOV

MŠK FOMAT MARTIN   1:4   SANOK AP ( PL )

MŠK FOMAT MARTIN   4:4   KISVÁRDA ( HU )

MŠK FOMAT MARTIN   2:2   CFT MFK VRANOV

MŠK FOMAT MARTIN   3:4   FC FSG UZGOROD( UA )

MŠK FOMAT MARTIN   1:4   MÉSZöLY ACADEMY BUDAPEST ( HU )

Umiestnenie: 3.miesto.

Zostava: Páleš J., Páleš S., Štefanides M., Štefanides P., Kutman, Šalaga, Dérer, Drevenák, Malík, Belošic, Kňazeje.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Počas víkendu sme sa zúčastnili na medzinárodnom turnaji, ktorý  bol organizovaný CFT Academy vo Vranove nad Topľou. Naši chalani celkovo odohrali sedem kvalitných zápasov, proti tímom zo Slovenska, Ukrajiny, Poľska a Maďarska. Aj keď sme niektoré zápasy prehrali, súperom sme boli viac než vyrovnaný súper a rozhodla naša nedisciplinovanosť v defenzíve. V ofenzíve sme boli ako vždy nesmierne silný, každý jeden zápas sme súpera prevýšili v hre 1:1, 1:2. Rozhodlo naše nepremieňanie gólových príležitostí a chýbalo trošku viac šťastia v zakončení, keďže až príliš veľa striel skončilo na konštrukcii bránky. Najväčším pozitívom bolo, že chalani za nepriaznivého stavu “ nezabalili “ zápas, ale stále bojovali a chceli výsledok otočiť. V zápase s Maďarským tímom Kisvárda a aj Zápas s Uzgorodom chýbalo trošku viac šťastia. Celkovo hodnotím tento turnaj ako vydarený, zapôsobili sme veľmi silným dojmom na súperov a opäť bola vyzdvihnutá práca z našimi chlapcami z ročníka U10. Výborná reprezentácia klubu aj na medzinárodnej úrovni.

 

PRÍPRAVKA U9

 • 28.1.2023 – 13:00 – Halový Turnaj U9 – hala Vranov nad Topľou.

MŠK FOMAT MARTIN   0:11   KISVÁRDA ( HU )

MŠK FOMAT MARTIN   1:11   CFT FAMT PREŠOV

MŠK FOMAT MARTIN   1:9   SANOK AP ( PL )

MŠK FOMAT MARTIN   1:2   FK HUMENNÉ

MŠK FOMAT MARTIN   2:7   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   4:3   MFK DOLNÝ KUBÍN

Umiestnenie: 3.miesto.

Zostava: Štafurík, Kirn, Mihálik, Poruba, Bartko, Hanko, Časar, Chomist, Strapko.

Hodnotenie trénera (Ondrla Viliam): V sobotu sme sa zúčastnili veľmi kvalitne obsadeného turnaja vo Vranove nad Topľou. Prvé zápasy boli z našej strany veľmi slabé a hlavne bez po pohybu. V ďalších zápasoch to už bolo o čosi lepšie, chalani začali aj viac behať a konečne sa dostávali aj do šancí. Stále však máme veľký problém dodržiavať herný systém počas celého zápasu.  Chlapci si musia uvedomiť, že ak chcú byť úspešní na takto kvalitnom turnaji musia všetci túžiť po víťazstve a urobiť všetko preto aj na ihrisku.

 

PRÍPRAVKA U8

 • 29.1.2023 – 8:00 – Halový Turnaj U8 – hala Záturčie.

MŠK FOMAT MARTIN A   1:3   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN A   2:8   HAMSIK ACADEMY

MŠK FOMAT MARTIN A   1:6    FK LEVICE

MŠK FOMAT MARTIN A   0:4   FK SLOVAN ŽABOKREKY U9

MŠK FOMAT MARTIN A   4:5   MŠK FOMAT MARTIN B

MŠK FOMAT MARTIN B   4:4   HAMSIK ACADEMY

MŠK FOMAT MARTIN B   3:2   FK SLOVAN ŽABOKREKY U9

MŠK FOMAT MARTIN B   3:4   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN B   1:6   FK LEVICE

Umiestnenie: 4. a 6.miesto.

Zostava: Ivanov, Hamplová, Peržel, Hampel, Vaško, Ignačák, Phám, Kubiatko, Hlatký, Adamovský,

resp. Raffaj, Madara, Vlček, Beca, Ivanov, Čepela, Stacho, Žabka, Héger, Beca.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Odohrali sme 5 dobrých zápasov s kvalitnými súpermi. Táto konfrontácia nám ukázala, že musíme v tréningovom procese ešte viac pracovať na detailoch, aby sme dokázali tieto zápasy zvládať lepšie herne i výsledkovo. Niektorí jednotlivci odohrali kvalitný turnaj, čo ma samozrejme teší, ale musíme sa naďalej všetci spolu zlepšovať, aby sme pôsobili lepšie a kompaktnejšie ako tím.

Naše druhé družstvo odohralo až na jeden zápas, ktorý nám nevyšiel herne ani výsledkovo, kvalitný turnaj. Dominovali sme v herných činnostiach, v ktorých chceme byť silní a hlavne ochota hráčov pobiť sa o dobrý výsledok je chvályhodná. Vytvárali sme si veľké množstvo šancí, čo však určite musíme zlepšiť, je práca s priestorom keď máme loptu v držaní my, ale i súper. Mrzí nás, že sme nedosiahli na medailu, ale máme motiváciu a poučenie do ďalšej práce a tréningového procesu.

 

PRÍPRAVKA U7

 • 28.1.2023 – 8:00 – Halový Turnaj U7 – hala Záturčie.

MŠK FOMAT MARTIN A   10:10   FK POHRONIE

MFK RUŽOMBEROK   6:16   MŠK FOMAT MARTIN B

RSC HAMSIK ACADEMY   12:12   MŠK FOMAT MARTIN A

MŠK FOMAT MARTIN B   11:12   FK POHRONIE

MŠK FOMAT MARTIN A   14:16   MŠK FOMAT MARTIN B

MFK RUŽOMBEROK   12:11   MŠK FOMAT MARTIN A

MFK DOLNÝ KUBÍN   18:12   MŠK FOMAT MARTIN B

MFK DOLNÝ KUBÍN   15:8   MŠK FOMAT MARTIN A

MŠK FOMAT MARTIN B   18:9   RSC HAMSIK ACADEMY

Umiestnenie: 3. a 5.miesto.

Zostava: Blizniak, Horváth, Ivaška, Knoško, Ličko, Machata, Mažári, Menich, Mulinka, Ondrík, Skladaný.

resp. Chvojka, Plavecký, Polonec, Ruman, Sopko J., Sopko R., Štefko, Štubňa, Vakrčka, Zboja.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Odohrali sme veľmi kvalitný turnaj na domácej pôde, kde sme privítali ďalšie 4 kluby, čo nám umožnilo odohrať viacero zaujímavých zápasov. Do súťaže sme postavili 2 družstvá, vďaka čomu sme mohli dať možnosť zahrať si väčšiemu množstvu našich chalanov. Počas zápasov sme ukázali individuálnu kvalitu hráčov, pekné kombinácie a veľa gólov. Zápasy nám ukázali aj naše slabšie stránky, na ktorých musíme počas tréningov viac pracovať. Celkovo celý turnaj hodnotíme pozitívne, odniesli sme si 2 krásne umiestnenia a chalanov chválime za disciplínu mimo ihriska a tiež za predvedené výkony v hre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *