• 1.10.2022 – 15:00 – III.Liga-Západ – 9.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (0:2)   ŠKF SEREĎ

Góly: Almaský.

Zostava: Raček, Tomka, Brodňan, Garaj, Almaský, Barčík (C), Mlynár, Dinga, Siva, Satina, Chupáň,

(Ceniga, Líška, Repáň, Otruba, Lanko, Hažer).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Približne po tridsiatich sekundách sme inkasovali po hrubej chybe, potom prišiel pomerne rýchlo druhý gól, pred ktorým sme boli málo dôrazní. Takýto úvod by zamával s akýmkoľvek mužstvom, no reakcia našich chalanov bola správna a už v prvom polčase mali dve obrovské gólové šance. Hneď v úvode druhého polčasu sa nám podarilo streliť kontaktný gól a potom tam bol množstvo ďalších veľmi dobrých ofenzívnych vecí. Chalani až do úplného konca makali dreli, išli šťastiu oproti, ale to nás zatiaľ stále akosi obchádza. Napriek tomu, že zodpovedne trénujú a do zápasov dávajú všetko, tak adekvátnej odmeny sa zatiaľ nedočkali. Neskutočne však chcú, pričom slzy v ich očiach po zápase hovoria za všetko. Ideme ďalej, rozoberieme si chyby a o body zabojujeme v najbližšom stretnutí. Dosť sa trápime v koncovke a keď sa naskytla šanca angažovať Matúša Otrubu, išli sme za tým. Poznám ho dlhšie, vie dávať góly a ak si všetko sadne, určite bude pre mužstvo prínosom. Zatiaľ si u nás zvyká, ale keď za mnou prišiel s tým, že nečakal takú kvalitu v tréningoch a vo fungovaní klubu, tak to je pre nás všetkých dobrá vizitka, keďže hrával o súťaž vyššie. Bol som ešte v kontakte s jedným krajným obrancom a s ďalším futbalistom s prvoligovými skúsenosťami. Ani v otázke kádra nie sme pasívni, snažíme sa ho doplniť tak, aby jeho šírka čo najviac zodpovedala náročnosti súťaže.

ŽENY „A“

• 1.10.2022 – 11:00 – II.Liga Ženy – 6.kolo – ihrisko Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (0:1)   FK POPRAD

Góly: Ďubašáková.

Zostava: Maťková, Minčíková T., Kacvinská, Halahijová, Múdra, Švábiková, Žilková, Kleinová, Balejová, Ďubašáková, Dvorská,

(Lilgová, Fúčelová, Roed).

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): Ďalší z výborných zápasov z našej strany, pochopiteľne aj zo strany súpera. V prvom polčase sme boli veľmi nebezpeční, mali sme niekoľko vyložených šancí. Dokonca aj zakončenia smerovali do priestoru brány, avšak brankárka hostí chytala výborne. Vychytala dva nájazdy a aj ďalšie sľubné šance končili v jej rukaviciach. V druhom polčase to bolo na šance z oboch strán skromnejšie a oba celky sa presadili po jednom góle. Za výkon naše dievčatá nemožno nič iné len chváliť. Hra bola výborná a ak si udržíme takýto herný prejav o ďalšie výsledky sa nebojím. Polčasy 0:1 a 1:1 nám body nepriniesli a Poprad u nás vyhral 1:2.

DORAST U19

• 1.10.2022 – 10:00 – II.SD-Západ – 8.kolo – ihrisko Púchov-Nosice.

MŠK PÚCHOV   6:3 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Štrkáč 2, Dolník.

Zostava: Jadroň, Lukašík, Beniač, Lipinský, Halama, Ondruš, Ílovský, Dolník, Štrkáč, Šotter, Smik,

(Lilge, Hanek, Krška, Válek, Ursíny).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Ako sa hovorí: jedno oko sa smeje a druhé plače. Odohrali sme jeden z najlepších zápasov pod mojim vedením. Zápas samotný bol na zlom teréne veľmi kvalitný a hral sa vo vysokom tempe. V ofenzíve sme odohrali perfektný zápas. Chalani riešili herné situácie presne tak, ako si to daná situácia žiadala. Keď bolo treba, dokázali sme rýchlo kombinovať na malom priestore, následne sa uvoľnil priestor a hrali sme kolmo a priamočiaro. Navyše sme si vytvorili obrovské množstvo šancí, ktoré sme nepremenili. Vždy, keď sme súpera dokázali stiahnuť výsledkovo na 2 góly a kontaktný gól visel „na vlásku“, tak nám súper dokázal gólovo opäť odskočiť. Bohužiaľ sme znovu doplatili na katastrofálne riešenia a chyby v defenzíve a to naši súperi zatiaľ kruto trestajú. Púchov mal v ofenzíve veľmi dobrých hráčov, ale aj tak si myslím, že sme mu góly skôr darovali chybami, ako by nám ich dal po dobrých akciách. Vážim si však prístup chalanov, pretože sme boli v oklieštenej zostave a mnohí boli po chorobách. Musíme makať ďalej a zlepšovať sa!

DORAST U17

• 1.10.2022 – 12:30 – II.SD-Západ – 8.kolo – ihrisko Púchov-Nosice.

MŠK PÚCHOV   4:2 (2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Nemček 2.

Zostava:  Ruman, Válek, Čeman, Marčičiak, Dolník, Gomola Ši., Hanek, Lamoš, Laš, Nemček, Baráni,

(Mencel, Laš, Paľo).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): chalani  výborne vstúpili do zápasu, boli aktívny a súpera sme prevyšovali. Škoda niektorých dobre rozvíjajúcich akcií, ktoré sa nám nepodarilo gólovo zakončiť. Od 20 min. súper prevzal zápas pod kontrolu a dokázal nám streliť dva góly. Pred koncom prvého polčasu sa nám podarilo znížiť na rozdiel gólu. Druhý polčas sa opakoval rovnaký scenár. Úvod patril nám, ale v druhej polovici polčasu opäť dominoval súper. Súper vyhral v zápase zaslúžene, pretože bol nebezpečnejší smerom dopredu.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 1.10.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 6.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:0 (0:0)   MŠK NÁMESTOVO

Zostava: Nečesaný, Kováčik, Klenec, Poláček, Krovina, Faziková, Skladaný, Rapan, Maslák, Kúdelka, Marček,

(Šuhaj, Tomka, Fekiač).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Napriek celozápasovej prevahe sme v tomto zápase nedokázali zvíťaziť. V zápase sme sa pomalšie rozbiehali, ale od 15 minúty sme hru ovládli a súper sa až do konca zápasu len bránil. Škoda zlej finalizácie našich útočných snáh, nedokázali sme sa presadiť ani v najvyloženejších gólových príležitostiach. Napriek strate bodov musím hráčov pochváliť, až do konca zápasu išli za víťazstvom. Dnes nám však chýbala kvalita pred bránou súpera.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 1.10.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 6.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:0 (3:0)   MŠK NÁMESTOVO

Góly: Okuliar 2, Lacko, Tuna, Móric, Delton.

Zostava:  Korotvička, Nátny, Bakhsh, Ivaška, Tuna, Kempný, Greňo, Lacko, Štípala, Delton, Móric,

(Brisuda, Janík, Okuliar, Šimko, Bella).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V dnešnom zápase sme mali v prvom výraznú hernú prevahu Počas celého zápasu sme hrali na súperovej polovici. Vytvorili sme si veľa šancí. V druhom polčase super hrozil z protiútokov ktoré sme dobre riešili. Pravdou ostáva, že z hernej prevahy musíme byt produktívnejší. V zápase bolo veľmi veľa pekných momentov, akcií, chalani dobre organizovali hru či už v útoku alebo v obrane.  Chlapci si dnes zaslúžia pochvalu za prístup k zápasu.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 2.10.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 6.kolo -ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   12:1 (4:0)   MŠK NÁMESTOVO

Góly: Knapko 4, Rýs 3, Veterník 2, Fúčela, Siekela, Štafúrik.

Zostava: Trancygier, Lipták, Kokavec, Veterník, Čech, Fúčela, Knapko, Omerovič, Rýs, Hanko, Siekela, Simonides, Truchlík, Zuskin, Štafúrik, Žifčák, Mišún.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Úvod zápasu sme mali výborný. Rýchlo sme sa tešili z vedenia. To nám akoby uškodilo, kazili sme veľa  jednoduchých prihrávok. Aj keď do polčasu sme strelili ešte tri góly, nebol to z našej strany dobrý výkon. Do druhého polčasu sme mali opäť výborný vstup. Strelili sme dva rýchle góly. Upokojili sme sa, hrali sme presnejšie. Pribúdali šance, ktoré sme premieňali. Víťazstvo je vysoké, ale dnes proti nám nastúpil slabučký súper.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 2.10.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 6.kolo -ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   14:11 (7:3)   MŠK NÁMESTOVO

Góly: Baranček 3, Kutnik 3, Červen 2, Albrecht 2, Ertel, Holan, Baka, Barica.

Zostava: Černák, Rumpel, Pobeha,  Kutnik, Barica, Konečný, Červen, Macko, Šalat, Durmek, Baka, Holaň, Stolárik, Albrecht, Mazurák, Ertel, F. Mulinka, Baranček.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): V zápase sme mali herne navrch ale súper neustále hrozil z protiútokov z ktorý si vytváral gólové príležitosti. Snažíme sa hrať konštruktívne, z čoho ešte vzniká množstvo individuálny chýb. Potrebujeme aj zvýšiť doraz pri zakončení pretože gólových príležitostí sme si vytvorili veľa ale tým, že sme ich nepremieňali sa súper držal v hre až do konca zápasu.

PRÍPRAVKA U11

• 28.9.2022 – 17:00 – U13 Liga TFZ – 7.kolo – ihrisko Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   7:5 (4:2)   FC TATRAN KLÁŠTOR POD ZNIEVOM U13

Góly: Tuna 6, Kucka.

Zostava: Mác, Filc, Kucka, Jahn, Matušek, Tuna, Greňo, Buocik, Štafúrik, Pavlanin.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme náročné stretnutie v súťaži TFZ U13. Zápas sme nezačali vôbec dobre, chýbal nám pohyb bez lopty, aj väčšia snaha získať loptu po jej strate. Postupne sme zápas nakláňali na našu stranu a to vďaka individualite hráčov. Zle sme vstúpili aj do druhého polčasu a to hlavne preto, lebo sme boli málo dôrazní v súbojoch. Musím však chlapcov pochváliť, že sa v druhom polčase nezlomili a dokázali otočiť vývoj zápasu.

• 1.10.2022 – 10:00 – Liga Prípraviek – 4.kolo – ihrisko Kysucké nové Mesto.

MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Filc, Kucka, Jahn, Matušek, Tuna, Ondrašek, Pavlanin, Rizzo, Greňo, Vician, Harnádek, Šalaga, Bobrovsky, Cabada, Hrnčiar, Štafurik.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Celý zápas sme hrali aktívne a nebojácne smerom dopredu. Striedali sme hru 1vs1 a prihrávky do priestoru, kde sme vedeli aj nabehnúť. Bol som spokojný aj s pohybom bez lopty. Bolo pekne sa pozerať na našu hru a ako pôsobíme na ihrisku. Chválim mužstvo za predvedený výkon.

PRÍPRAVKA U10

• 1.10.2022 – 11:30 – Liga Prípraviek – 4.kolo – ihrisko Kysucké nové Mesto.

Zostava: Šalaga, Surovec, Dérer, Harnádek, Hrnčiar, Juraš, Mažári, Páleš S., Páleš J., Revús, Belošic, Kutman, Cabada, Kráľ, Sedlačko.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme vycestovali na ďalšie kolo Krajskej ligy prípraviek do Kysuckého Nového Mesta. V sychravom počasí sme na súpera vybehli hneď od začiatku zápasu vo veľkom tempe. Boli sme technicky zdatnejší, rýchlejší, futbalovejší ako súper. Počas celého zápasu sme herne dominovali, nepoľavili sme v úsilí a neustále dokazovali, že sme lepší vo všetkých fázach hry. Na súperovej polovici sme dokázali vysokým pressingom získavať stratené lopty a taktiež rýchlym návratom na vlastnú polovicu odobrať čistým spôsobom súperovi loptu. Chalanov chválime za predvedený výkon a gratulujeme im k víťazstvu v zápase.

PRÍPRAVKA U9

MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO   4:1   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Časár, Štafurík, Bobrovský, Chomist, Štrbák, Žabka, Bakala, Végh, Molčan, Poruba, Beca, Dúbravcová.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): Deň pred zápasom v Kysuckom Novom Meste sme zo zdravotných dôvodov prišli o päť hráčov, tak nám opäť prišli pomôcť chlapci z kategórie U8. V zápasoch sme opäť striedali slabé okamihy s lepšími, žiaľ tých slabých bolo omnoho viac. Dostávali sme sa síce do príležitosti, ich premieňanie je však stále našou slabinou. Verím, že sa v priebehu nasledujúceho týždňa dáme zdravotne do poriadku a v sobotu v Dolnom Kubíne podáme omnoho lepší výkon ako naposledy