Výsledkový servis 39. týždňa (27.9. – 3.10.)

Výsledky a hodnotenia zápasov.

 

MUŽI „A“

 • 2.10.2021 – 14:30 – TIPOS III.Liga Stred – 10.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0 (2:0)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly: Ďungel, Jasenovský, Repáň, Arvensis.

Zostava: Hažer Pavol, Tomka Matej, Garaj Martin, Jasenovský Peter, Cvik Daniel, Bučo Jakub, Barčík Miroslav (K), Repáň Marko, Dinga Richard, Chovanec Christián, Ďungel Tibor.

Striedali: Arvensis, Lanko, Líška, Kliuchikov, Turčina.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): Hráči celý týždeň fantasticky trénovali a naplno sa to prejavilo v zápase. Videl som na nich, že ich hnevalo to, že sa nám nepodarilo vyhrať v Liptovskom Hrádku. Vždy je motiváciou i fakt, že hráte proti celku, ktorý je nad vami v tabuľke a v prípade víťazstva ho môžete preskočiť. Chalani výborne eliminovali silné stránky Lučenca a zároveň sme vedeli, že súperovi robia problémy lopty za obranu a z toho naše mužstvo umne ťažilo. Výborné je, že kvalitný a zodpovedný výkon sa odzrkadlil i na výške skóre. Opäť kvalitne fungovala naša defenzíva, dobre sme prenášali ťažisko hry, čo je pomerne náročný spôsob hry, ale chalani ho zvládajú. Mám pocit, že v Martine sa stále venuje väčšia pozornosť hokeju ako futbalu či hádzanej. Ak však budeme pokračovať v takýchto výkonoch, verím, že sa ujde viac uznania a pozornosti i našim chalanom a klubu.

 

 

ŽENY „A“

 • 3.10.2021 – 11:00 – II.Liga Ženy sk.B – 6.kolo – ihrisko Košice.

FC KOŠICE   vs.   MŠK FOMAT MARTIN

Zápas preložený na 16.10.2021.

 

 

STARŠÍ DORAST U19

 • 2.10.2021 – 11:00 – II.Liga SD Východ – 10.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   9:0 (5:0)   ŠK ODEVA LIPANY

Góly: Palider 3, Pavlík 2, Tichý, Kulich, Rihane.

Zostava: Jadroň, Spišák, Haľama, Lipinský, Lesev, Kulich, Hodža (K), Staš, Tichý, Pavlík, Palider.

Striedali: Satina D., Rihane, Ondruš.

Komentár trénera (Šupej Marián): Od úvodných minút sme sa s chuťou pustili do súpera. Výborne sme kombinovali, vytvárali si šance. V 20. minúte sa individuálne presadil Palider. Tento gól nám ešte viac zdvihol sebavedomie, a hostí sme doslova rozobrali. Polčasový výsledok bol vyústením našej pestrej hry. Ani druhý polčas sa obraz hry nezmenil a skóre utešene narastalo. Po záverečnom hvizde nasledovala spontánna radosť,a nielen z výsledku. Tešili sme sa po veľmi dobrom výkone.

 

 

MLADŠÍ DORAST U17

 • 2.10.2021 – 13:30 – II.Liga MD Východ – 10.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0 (3:0)   ŠK ODEVA LIPANY

Góly: Ilovský, Štefunda, Marčičiak, Hriňa.

Zostava: Rybár, Mencel, Marčičiak, Štefunda, Janeček, Schmied, Ilovský, Lamoš, Mendel, Valek, Smik.

Striedali: Hriňa, Čeman, Krška, Konček, Kľučinec.

Komentár trénera (Súkeník Jaroslav): Hneď od prvej minúty sme vybehli na súpera s vysokým pressingom, dominovali sme vo všetkých činnostiach a prichádzali aj góly. Do polčasu sme sa presadili 3 krát. Po zmene strán tempo trošku opadlo, ale stále sme boli dominantní a kontrolovali sme hru až do konca zápasu. Navyše sme pridali ešte jeden gól.

 

 

STARŠÍ ŽIACI U15

 • 3.10.2021 – 13:00 – I.Liga SŽ Stred – 6.kolo – ihrisko Zvolen.

MFK ZVOLEN   2:1 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Buček.

Zostava: Macko, Dolník, Lehotzký L., Kopčan, Staník, Gomola S., Holubjak, Uhliarik, Laš, Lehotzký J., Buček.

Striedali: Paulíny, Adamik.

Komentár trénera (Furo Vladimír): Zápas výsledkovo pre nás nedopadol dobre, avšak musíme chalanov pochváliť za dobrý výkon. Mali sme obrovskú prevahu v držaní lopty, tvorili sme hru a snažili sme sa byť kreatívny, avšak súper hral jednoducho. Hral deštruktívny futbal a každú loptu sa snažil okamžite nakopnúť. Vytvorili sme si viacero gólových príležitostí, ktoré sme mali premeniť, ale súper po dvoch dlhých nákopoch a individuálnej chybe obrancu svoju príležitosť využil. Tento zápas nás mrzí hlavne z pohľadu výsledku, avšak mužstvu nemôžme nič vyčítať, výkon bol skutočne dobrý ale bohužiaľ svoje šance sme nevyužili.

 

 

STARŠÍ ŽIACI U14

 • 3.10.2021 – 15:00 – I.Liga SŽ Stred – 6.kolo – ihrisko Zvolen.

MFK ZVOLEN   1:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Podhradský, Maslák, Marček, Šuhaj, Mendel, Faziková, Holý, Skladaný, Krška, Krovina, Tomka.

Striedali: Nečesaný, Petrovič, Maniš, Kováčik, Erteľ, Rapan.

Komentár trénera (Turčina Marián): Veľká škoda prehrať takýto zápas! Súper bol neškodný a okrem gólu po našej hrubej chybe, sa nezmohol na nič. Musíme sa však dívať na seba, bez gólu sa nevyhráva. Naša hra nebola zlá, snažili sme sa kombinovať, žiaľ pred bránou súpera sme sa nedokázali presadiť. Pokračujeme ďalej, musíme sa poučiť z chýb.

 

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • 3.10.2021 – 10:00 – I.Liga MŽ Stred – 6.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:3 (2:1)   MFK ZVOLEN

Góly: Lacko 2, Krcho, Moric.

Zostava: Brisuda, Tomka, Delton, Bakshs, Veselka, Tuna, Moric, Lacko, Krcho, Veterníková, Medek,  Kempný, Kalnický, Simko, Fľak, Grieger, Natny, Vladar.

Komentár trénera (Zboja Filip): V prvom polčase sme predviedli veľmi dobrý výkon a okrem dvoch gólov sme si vytvorili ďalšie šance, ktoré sme ale nedokázali využiť. Druhý polčas nám ale nevyšiel, nehrali sme dobre, robili chyby v rozohrávke a ľahko strácali lopty, čo súper využil a podarilo sa mu priebeh zápasu otočiť. Napriek tomu, že sa nám nedarilo, chlapci bojovali a nakoniec v poslednej časti zápasu sme po dvoch rýchlych akciách opäť strhli víťazstvo na našu stranu.

 

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 3.10.2021 – 11:30 – I.Liga MŽ Stred – 6.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   24:1   MFK ZVOLEN

Góly: Hanko 4, Facuna 3, Zuskin 3, Veterník 3, Fučela 2, Velický 2, Johanides 2, Truchlík , Šmehyl, Knapko, Kokavec, Štafurík.

Zostava: Trancygier, Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Johanides, Fučela, Čech, Hanko, Tomka, Knapko, Lipták, Šmehyl, Velický, Marguš, Facuna, Štafurík, Zuskin, Beniač.

Komentár trénera (Lukáč René): Odohrali sme zápas v strašne slabom tempe, bez emócie a chuti. Súper nechcel hrať a my sme k tomu pristúpili rovnako. To, že sme dominovali v každej činnosti je dobré, ale z prístupu k zápasu sme maximálne sklamaní. Vysoký počet gólov trošku teší, ale budeme musieť zapracovať na mentálnom nastavení niektorých hráčov, aby sa niečo podobné nezopakovalo a bola väčšia ochota strhnúť svojím výkonom aj ostatných.

 

 

PRÍPRAVKA U11

 • 29.9.2021 – 17:00 – Liga U13 TFZ – 6.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3 (1:2)   FC ATTACK VRÚTKY U13

 

 • 2.10.2021 – 10:00 – Liga Prípraviek SFZ Stred – 4.kolo – ihrisko Bytča.

MFK BYTČA   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Šašura, Pobeha, Konečný, Albrecht, Mulinka Filip, Ďurmek, Kráľ, Bíziková, Mazurák, Erteľ, Dolník, Rumpeľ, Černák, Macko, Kútnik, Rapán.

Komentár trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme cestovali k nováčikovi súťaže do Bytče. Od začiatku sme sa snažili hrať. Niektoré individuálne výkony spĺňali aj prísnejšie kritéria. Najviac ma teší, že hráči začínajú byť sebavedomejší v hre 1 na 1. Vo veľmi priateľskom prostredí sme si zápas užili. Chválim všetkých hráčov.

 

PRÍPRAVKA U10

 • 27.9.2021 – 17:00 – Liga U11 TFZ – 6.kolo – ihrisko Bystrička.

TJ SLOVAN BYSTRIČKA U11   0:22 (0:9)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Pavlanin 10, Jahn 3, Mác 3, Greňo 2, Bobrovský 2, Filc 2.

Zostava: Boucik, Filc, Engli, Jahn, Krško, Greňo, Bobrovský, Pavlanin, Zemenčík, Gross.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Od začiatku zápasu sme súpera zatlačili na jeho polovicu ihriska. V prvých minútach sme sa nevedeli presadiť cez prehustený stred ihriska, ale potom chalani pochopili, že cesta za gólom je po stranách. Moc ma teší, že aj za takého vysokého stavu sme nepoľavili v koncentrácií a dôslednosti a hlavne sme ostali skromní.

 

 • 2.10.2021 – 11:00 – Liga Prípraviek SFZ Stred – 4.kolo – ihrisko Bytča.

MFK BYTČA   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Greňo, Ignačák, Pavlanin, Gross, Štafúrik, Kremeň, Mác, Tuna, Boucik, Onufer, Engli, Filc, Zemenčík, Kucka.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Z našej strany zápas, v ktorom sme individuálne dominovali. Ani jeden hráč sa nebál hrať súboj 1VS1 a to vo všetkých priestoroch ihriska. Prvý dotyk sme hrali do voľného priestoru a snažili sa čo najrýchlejšie prepínať do obrany po strate lopty. Chalani sa každým týždňom zlepšujú a hlavne vidím, ako ich futbal baví a uživajú si ho spoločne ako partia.

 

 

PRÍPRAVKA U9

 • 2.10.2021 – 11:00 – Liga Prípraviek SFZ Stred – 4.kolo – ihrisko Bytča.

MFK BYTČA   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

1. Zostava: Kráľ, Belošic, Roháčik J., Páleš J., Surovec, Dérer, Siva, Roháčik M., Revús.

2. Zostava: Páleš S., Chyla, Ruttkay, Horňák, Kutman, Harnádek, Drevenák, Hrnčiar, Mažari.

Komentár trénera (Páleš Jaroslav): V ďalšom kole krajskej ligy prípraviek sme cestovali do Bytče. Čakali nás ťažké zápasy, ktoré sme opäť zvládli. Na hre nášho mužstva bolo zo začiatku cítiť cestu a čakanie. Potom sme však prebrali iniciatívu, čoho výsledkom boli naše víťazstvá. Hráči boli lepší v hre 1 na 1 a dokonca si verili aj v hre 1 na viac. Páčilo sa nám prepínanie po strate lopty a následné kontry. V jednom zápase sme však stratili koncentráciu. Súper využil túto príležitosť a otočil skóre vo svoj prospech. Aj napriek tomu naši hráči nezložili hlavy, zapli na vyšší prevodový stupeň a zápas sa im podarilo krásnymi akciami a gólmi otočiť. Ukázal sa tímový duch a húževnatosť našich hráčov. S predvedenou hrou sme veľmi spokojný. Hráčom ďakujeme a chválime za predvedený výkon.

 

 

JUNIORKY WU19

 • 2.10.2021 – 10:00 – I.Liga D WU19 – 7.kolo – ihrisko Veľká Lúka.

JUPIE FŠMH   0:5 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Cígerová 2, Pajunková, Vojvodová, Cicková.

Zostava: Zacharová, Minčíková T., Fúčelová, Halahijová, Minčíková Z., Laurinčíková,  Cígerová, Kovačíková, Pajunková, Cicková, Vojvodová.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Od začiatku zápasu bolo jasné, že sme oproti domácim futbalovejšie družstvo. Bohužiaľ miesto konania zápasu Veľká Lúka bola naozaj jedna veľká lúka, a tak bolo ihrisko našim ďalším súperom. V zápase sme relatívne skoro dostali do vedenia, čo nám pridalo na pohode a hru sme kontrolovali. Bohužiaľ sa nám nedarilo streliť poisťujúci gól, čo pri prvej možnej príležitosti domáci takmer využili. Našťastie pre nás nepremenili pokutový kop a okamžite z protiútoku sme skórovali my. V druhom polčase to už bolo len o tom, koľko gólov strelíme. Okrem troch gólov sme ešte opečiatkovali konštrukciu brány a nepremenili minimálne ďalšie tri príležitosti. Babám gratulujem k ďalšiemu víťazstvu.

 

 

ŽIAČKY WU15

 • 2.10.2021 – 12:00 – I.Liga Ž WU15 – 7.kolo – ihrisko Veľká Lúka.

JUPIE FŠMH   4:2 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ďanovská, Martiníková.

Zostava: Malčáková, Štefanidesová B., Halienová, Štefanidesová E., Jesenská, Adamčíková, Ďanovská, Martiníková, Hybská, Baumanová, Nogová, Košová, Filová, Lamošová, Rapanová, Fekiačová.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Už je to tretí zápas, čo hráme bez našej brankárky. Bohužiaľ, ale opäť musím skonštatovať, že lepšie družstvo prehralo. V prvom polčase sme dostali zbytočné góly a do druhého polčasu sme išli s cieľom vyrovnať, čo sa nám takmer podarilo, keď sme strelili dva góly a mali sme množstvo ďalších gólových príležitosti. Bohužiaľ nás na zem zrazila zbytočná chyba asi desať minút pred koncom zápasu, keď sme inkasovali štvrtý krát. Nezostáva nám nič iné, len naďalej tvrdo pracovať a po skončení jesene obsadiť post brankárky spoľahlivejším dievčaťom.

 

One Response to the post:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *