VÝSLEDKOVÝ SERVIS 38. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (19.9. – 25.9.2022)

 

 

MUŽI „A“

 • 20.9.2022 – 16:00 – SLovnaf Cup 2022/2023 – 3.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 (0:0)   FK POHRONIE

Zostava: Raček, Tomka, Brodňan, Almaský, Barčík (C), Mlynár, Dinga, Siva, Lanko, Satina, Ďungel,

(Hažer, Palider, Dolník, Ceniga, Líška, Repáň, Chupáň).

 • 24.9.2022 – 15:30 – III.Liga-Západ – 8.kolo – ihrisko Rakytovce.

RSC HAMSIK ACADEMY   2:1 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Almaský.

Zostava: Raček, Tomka (C), Brodňan, Almaský, Mlynár, Dinga, Otruba, Siva, Lanko, Satina, Chupáň,

(Ceniga, Barčík, Repáň, Hažer).

 

ŽENY „A“

 • 24.9.2022 – 11:00 – II.Liga Ženy – 5.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:5 (1:2)   1.FC TATRAN PREŠOV

Góly: Kleinová.

Zostava: Ďubašáková, Minčíková T., Kacvinská, Halahijová, Múdra, Švábiková, Žilková, Kleinová, Balejová, Dvorská, Cicková,

(Rumanová, Lilgová, Kubačková).

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): Na ihrisku v Žabokrekoch sme privítali súpera z absolútneho čela tabuľky. Niekoľko ich hráčok je dokonca nominovaných v reprezentačných výberoch rôznych kategórií. Očakávali sme teda mimoriadne ťažký zápas, čo ale v prvom polčase neplatilo. Ten sme síce prehrali 1:2, ale výkon z našej strany to bol famózny a dokonca sme sa mohli aj ujať vedenia. Druhý polčas sme mali z hry podstatne menej. Súper to využil na strelenie ďalších troch gólov. Konečný výsledok 1:5 je v podstate úspech. Dokonca sme v aktuálnej sezóne prvé družstvo, ktoré Prešovu dokázalo streliť gól. Škoda len, že ich nepadlo viac, pretože sme mali dostatok gólových príležitostí.

 

DORAST U19

 • 24.9.2022 – 11:00 – II.SD-Západ – 7.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   2:2 (1:0)   RSC HAMSIK ACADEMY

Góly: Dolník 2.

Zostava: Lilge, Pavlík, Štefunda, Lipinský, Sásik, Halama, Ondruš, Ílovský, Dolník, Lukašík, Tichý,

(Jadroň, Ursíny, Schmied, Beniač, Šotter, Štrkáč).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Myslím si, že sme videli znovu kvalitný a napínavý mládežnícky zápas medzi dvomi mužstvami. Hamšíkova Akadémia hrala v podstate s tým istým tímom ako minulú sezónu, kde už vtedy hrali Hamšíkovci dobre, a v tabuľke skončili vysoko. Náš tím sa dosť obmenil a preto si vážim, že sme dokázali so súperom držať krok. Dôležité momenty, z pohľadu výsledku, boli situácie, kde nás na jednej strane podržal náš brankár Adam Lilge, keď súper mohol ísť do vedenia, a na druhej strane sme za stavu 2-0 v náš prospech nevyužili čistú šancu na 3-0. Súper potom následne v závere strelil v priebehu 2 minút 2 góly a vyrovnal. Treba však povedať, že vyrovnal zaslúžene, pretože v druhom polčase bol herne lepším tímom. Celkovo je remíza spravodlivá, aj keď vzhľadom na výsledkový priebeh zápasu má pre nás trochu trpkejšiu chuť.

 

DORAST U19 „B“

 • 24.9.2022 – 15:00 – U19-Romantics.sk TFZ – 6.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   10:0 (6:0)   TATRAN TURANY

 

DORAST U17

 • 24.9.2022 – 13:30 – II.MD-Západ – 7.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   1:1 (1:0)   RSC HAMSIK ACADEMY

Góly: Smik.

Zostava: Ruman, Válek, Čeman, Riljak, Kresťan, Krška, Hanek, Lepot, Smik, Lovás, Štrkáč,

(Lamoš, Baráni, Murček, Nemček).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): v úvode zápasu nás súper vysoko napádal a tým nám robil obrovské problémy pri vedení útoku. V celom prvom polčase nám slabo fungovala prechodová fáza medzi stredovou a útočnou zónou ihriska. Aj napriek tomu sme si dokázali vypracovať šance a dostať sa do vedenia. V druhom polčase mal náš herný výkon družstva výborné parametre, ktoré ale neboli potvrdené gólom. Súperovi sa podarilo vyrovnať po chybe pri zakladaní útoku a zápas sa skončil remízou.   

 

STARŠÍ ŽIACI U15

 • 25.9.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ – 5.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:0 (5:0)   MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

Góly:  Kúdelka 3, Maslák 2, Rapan.

Zostava: Nečesaný, Ertel, Klenec, Poláček, Mendel, Faziková, Skladaný, Maniš, Maslák, Kúdelka, Fekiač,

(Rapan, Tomka, Marček).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): V zápase sme boli po všetkých stránkach lepšie družstvo, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo aj na výsledku. Škoda, že sme v druhom polčase stiahli nohu z plynu, víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie.       

 

STARŠÍ ŽIACI U15 „B“

 • 25.9.2022 – 14:00 – Liga TFZ U15 – 6.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   15:0 (6:0)   TJ DRUŽSTEVNÍK ĎANOVÁ

 

STARŠÍ ŽIACI U14

 • 25.9.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ – 5.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (2:0)   MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

Góly: Okuliar 2.

Zostava: Brisuda, Janík, Okuliar, Bakhsh, Ivaška, Tuna, Kempný, Bella, Greňo, Lacko, Štípala.

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Dnes súper pricestoval na zápas len zo siedmimi hráčmi pričom už v piatej minúte sa jeden zranil, následne rozhodca ukončil zápas. Ešte sme sa dohodli zo súperom, že dohráme zápas s tým že doplnia štyroch hráčov ročníka U15 aby sme mali zápasovú prax, ale do polčasu prehrávali 11:0 a na druhý už nechceli nastúpiť. Je to škoda a prakticky nie je ani čo hodnotiť.

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • 25.9.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ – 5.kolo -ihrisko Rimavská Sobota.

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA   0:14 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Rýs 4, Hanko 3, Knapko 2, Omerovič, Zuskin, Frniak, Veterník, Fúčela.

Zostava: Lipták, Kokavec, Čech, Veterník, Hanko, Fúčela,  Rýs,  Omerovič, Frniak, Knapko, Zuskin, Mišún, Žifčák, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Náš najlepší zápas v doterajšom priebehu súťaže. Nebolo jednoduché sa presadiť, pretože domáci bránili všetci pred pokutovým územím. Hlavne v druhom polčase sme svojou kombinačnou hrou domácich doslova rozobrali.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 22.9.2022 – 9:00 – MINI CHAMPIONS LEAQUE 2022 – Žilina
 • 25.9.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ – 5.kolo -ihrisko Rimavská Sobota.

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA   26:4 (10:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Holan 2, Vaško, Baka.

Zostava: Černák, Rumpel, Pobeha,  Kutnik, Barica, Konečný, Král, Macko, Šalat, Vasko, Baka, Holaň, Šašura, Albrecht, Mazurák.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Súper na ihrisku postavil jedno slabšie mužstvo s ktorým sme odohrali dva vyrovnané polčasy  a druhé silnejšie kde bol  jednoznačne lepší a to najmä individuálne. Hráči súpera veľmi jednoducho strieľali góly a nám sa na to nepodarilo reagovať, naopak sme strácali sebavedomie a vyzeralo to, že nevieme vykonávať ani jednoduché herné činnosti. Odohrali sme zlý zápas no najhoršie je, že chýbala bojovnosť a odhodlanie hráčov sa pobiť o výsledok.

 

PRÍPRAVKA U11

 • 21.9.2022 – 17:00 – U13 Liga TFZ – 6.kolo – ihrisko Necpaly.

TJ DRŽSTEVNÍK BELÁ-DULICE U13   2:10   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Mác 3, Tuna 2, Greňo, Matušek, Bobrovský, Kremeň, Filc.

Zostava: Buocik, Filc, Kremeň, Bobrovský, Jendrušák, Matušek, Tuna, Greňo, Mác, Jahn.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Od začiatku zápasu sme pôsobili veľmi zaújímavo. Chalani boli odvážni v hre 1:1, ale každý jeden pracoval pre kolektív. Čo sa mi najviac pozdávalo bolo prepínanie po strate lopty. Veľmi dobrý výkon celého kolektívu.

 • 24.9.2022 – 10:00 – Liga Prípraviek – 3. a 5.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   1:4   MŠK ŽILINA

Zostava: Tuna, Greňo, Mác, Kremeň, Pavlanin, Buocik, Jahn, Kucka, Matušek, Gross, Bobrovský, Jendrušák, Štafúrik, Ondrášek, Sopkuliak, Páleš J., Páleš S.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odohrali na umelej tráve na Pltníkoch dva kvalitné zápasy. Chalani proti obidvom súperom podali výborný výkon aj keď výsledok proti Ružomberku tomu nenasvedčuje. Skôr sa mi páčil výkon proti Ružomberku, kde sme sa snažili hrať futbal. So Žilinou sme dosť využívali fyzickosť. Musím všetkých pochváliť za výborný prístup a bojovný výkon. Takto by mali vyzerať malí “FOMAŤÁCI”… Hra 1:1, prepínanie po strate lopty, ale hlavne pomáhanie si jeden druhému. SUPER!

 

PRÍPRAVKA U10

 • 24.9.2022 – 13:00 – Liga Prípraviek – 3. a 5.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   4:1   MŠK ŽILINA

Zostava: Belošic, Drevenák, Frniak, Hrnčiar, Král, Sedlačko, Cabada, Dérer, Štefanides M., Pravňan, Šramel, Jurošek, J.Páleš, Šalaga, Kutman, Horňák, Dérer, Mažári.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme odohrali na umelej tráve na Pltníkoch zápasy Krajskej ligy prípraviek proti súperom MŠK Žilina a MFK Ružomberok. V zápase s Ružomberkom sme mali trochu pomalší rozbeh, kedy nám viazla naša hra na tom, že sme boli vo všetkom pomalší ako súper, chalani ale postupom času začali hrať hru ktorú po nich vyžadujeme, začali byť odvážnejší s loptou na nohe a to sa prejavilo aj na našej hre, ktorá už bola vo všetkých fázach lepšia ako na začiatku zápasu. Zápas so Žilinou bol z nášho pohľadu lepší. V tomto zápase sme mali hru pod kontrolou a v celom zápase sme herne dominovali. Celkovo vo všetkých zápasoch sme podali dobrý výkon, páčilo sa nám ako chalani pristupovali k hre a do všetkých zápasov prenášali prvky ktorým sa venujeme v tréningovom procese. Chválime každého jedného hráča za predvedený výkon.

 • 25.9.2022 – 10:00 – U11 Liga TFZ – 6.kolo – ihrisko Sučany.

FO TATRAN SUČANY U11   1:5 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kutman 2, Kňazeje 2, Šalaga . 

Zostava: Hrnčiar, Šalaga, Kutman, Juraš, Surovec, Mažari, Dérer, Ruttkay, Kňazeje, Horňák.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V nedeľu sme odohrali dva rozdielne polčasy. V prvom polčase sme pôsobili zaspatým dojmom, nevedeli sme sa presadiť cez dobre brániaceho súpera. Mohlo to byť spôsobené aj tým, že deň predtým sme mali ťažký triangel. No v druhom polčase sme zázračne ožili a začali sme využívať celú šírku ihriska. Zrazu sme vedeli obísť hráča, výborne sme napádali po strate lopty a dokonca sme vedeli, aj vystreliť na bránu. Za druhý polčas si chalani zaslúžia pochvalu

 

PRÍPRAVKA U9

 • 24.9.2022 – 13:00 – Liga Prípraviek – 3. a 5.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   1:4   MŠK ŽILINA

Zostava: Strapko, Bakala, Chomist, Pobeha, Štrbák, Dúbravcová, Krupčík, Štafurík, Časár, Mihálik, Bobrovský, Molčan.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V dnešnom dvojzápase sme sa stretli s kvalitnými súpermi zo Žiliny a z Ružomberka. Na našej hre už bolo konečne badať určité zlepšenie, aj keď sme sa opäť nedokázali vyhnúť slabším chvíľkam. Chlapci bojovali, ale znovu sme mnohokrát zlýhali v koncovke, čo nás určite v konečnom dôsledku stálo lepší výsledok. V mnohých momentoch nás však podržali aj naši brankári. Budúci týždeň nás čaká zápas v Kysuckom Novom Meste, tak verím že na zlepšený výkon sa nám tam podarí nadviazať.

 

JUNIORKY WU19

 • 21.9.2022 – 14:00 – I.Liga WU19 – 5.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:9 (1:5)   AS TRENČÍN

Góly: Kováčiková, Ďanovská.

Zostava: Jeleňová, Šupenová, Malčáková, Štefanidesová E., Grossová, Laurinčíková,  Martiníková, Faziková, Cígerová, Ďanovská, Kováčiková,

(Lauková, Krkošová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V tomto zápase sme nastúpili proti jednoznačne najlepšiemu družstvu v súťaži, čo Trenčín potvrdzoval od prvej minúty. Na vysoké tempo hry a okamžitý pressing súpera sme si dlho nevedeli zvyknúť. Až po úvodnom nápore sme ako tak vyrovnali hru. Dokonca sa nám podarilo po napádaní rozohrávky súpera v jeho šestnástke získať loptu, no gólovú strelu obetavo vytlačila brankárka na roh. Naša zvýšená aktivita sa vyplatila a po krásnej akcii a samostatnom nájazde sa nám podarilo skórovať. Súper bol v tom čase na kolenách a herne sa hľadal. Tréner súpera dokonca striedal hráčku. Škoda, že sme veľmi skoro urobili školácku chybu v rozohrávke, ktorá nás stála vedenie. Tento moment dokonale povzbudil baby z Trenčína, ktoré opäť začali hrať svoju hru. K dokonalému obratu sme im však opäť pomohli my, keď naša brankárka pustila veľmi ľahkú strelu za svoj chrbát. Tento moment naše dievčatá úplne zlomil a od konca prvého polčasu sa v podstate dohrávalo. Bohužiaľ už sme nemali dostatok ani fyzických a ani psychických síl na skorigovanie výsledku a na zabránenie ďalším gólom.

 • 25.9.2022 – 10:00 – I.Liga WU19 – 6.kolo – ihrisko Lazany.

FC BANÍK PRIEVIDZA   2:2 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Šupenová, Cígerová.

Zostava: Jeleňová, Grossová, Malčáková, Štefanidesová E., Lauková, Laurinčíková,  Martiníková, Cígerová, Šupenová, Ďanovská, Kováčiková,

(Fúčelová, Krkošová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Na veľmi zlom ihrisku sme mali počas prvého polčasu viac z hry, no okrem jednej strely do brvna sme nemali čistú gólovú príležitosť. Bohužiaľ skórovali domáci, keď sa z priameho kopu z veľkej vzdialenosti presadila pre nás nešťastne domáca kapitánka. Do druhého polčasu sme nastúpili s jednoznačným cieľom zápas otočiť. To sa nám aj podarilo, no súper takmer okamžite opäť vyhrával. Naďalej sme sa pokúšali o obrat, čo nám takmer vyšlo, keď sme pár minút pred koncom vyrovnali po samostatnom nájazde a v poslednej minúte sme takmer využili dobrú príležitosť na dokonalý obrat. Škoda, ale baby si určite zaslúžia pochvalu za predvedený výkon.

 

ŽIAČKY WU15

 • 21.9.2022 – 16:00 – I.Liga WU15 – 5.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:7 (0:3)   AS TRENČÍN

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Štefanidesová B., Halienová, Pálešová, Adamčíková, Záborská, Hybská, Jesenská, Veterníková, Karcolová,

(Lamošová, Filová, Brezniaková, Jaborská, Kucháriková, Wänkeová, Bobčeková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Aj napriek dostatočnej kvalite na našej strane sme nedokázali využiť náš potenciál a súper nás vďaka výbornej kostre svojho družstva zloženej zo štyroch kvalitných hráčok dokonale vytrestal. Za naše nedostatočné nasadenie a prístup k zápasu sme si ani nič iné nezaslúžili. Chýbala nám väčšia tímová spolupráca. Ak chceme v ďalších zápasoch hrať lepšie, musíme zmeniť náš prístup k futbalu, pretože futbalom by sme sa mali baviť a nie pri ňom trpieť, ako tomu bolo v tomto zápase.

 • 25.9.2022 – 12:00 – I.Liga WU15 – 6.kolo – ihrisko Lazany.

FC BANÍK PRIEVIDZA   0:1 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Adamčíková.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Štefanidesová B., Halienová, Filová, Adamčíková, Záborská, Hybská, Pálešová, Jesenská, Nogová,

(Lamošová, Kucháriková, Wänkeová, Karcolová, Orlovská, Smiteková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Po predchádzajúcom zápase sme podali oveľa lepší výkon. Dievčatá pracovali ako jeden tím, čo sa prejavilo aj na našej hre. Vytvorili sme si dostatok príležitosti proti húževnatému družstvu domácich dievčat. Vďaka našej trpezlivosti a vôli zdolať súpera sa nám v druhom polčase podarilo skórovať a nakoniec aj vyhrať zápas. Dievčatám ďakujem za predvedený výkon a gratulujem im k víťazstvu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *