Výsledkový servis 38. týždňa (20.9. – 26.9.)

Výsledky a hodnotenia zápasov

 

MUŽI „A“

 • TIPOS III.Liga – Stred – 9.kolo – 25.9.2021 – 15:00 – ihrisko Lipt. Hrádok.

ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK   1:1 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Líška.

Zostava: Kulich Peter, Tomka, Arvensis, Jasenovský, Cvik, Líška, Dinga, Chovanec, Kulich Dominik, Lanko, Ďungel (K).

Striedali: Bučo, Repáň, Šesták, Kliuchikov.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): Na Liptov sme cestovali s jednoznačným cieľom bodovať. Vzhľadom na priebeh stretnutia neviem bezprostredne po jeho skončení povedať či som úplne spokojný s remízovým výsledkom. Keby sme mohli ako kritérium použiť šance o gólik si naše mužstvo zaslúžilo vyhrať. Každý bod dovezený z vonku si však treba vážiť. Škoda chybičky pri inkasovanom góle, kde sme zakončujúceho hráča nedostúpili dostatočne dôrazne. Treba ale podčiarknuť, že strelec to trafil veľmi pekne. Chalani opäť makali, chceli sa presadiť našimi zbraňami a celý zápas išli za víťazstvom. Toto od nich predovšetkým chcem, pretože len tak sa môžu zlepšovať. V tabuľke pravdy máme plus päť bodov a to je veľmi solídna bilancia. Teraz musíme zisk z vonku potvrdiť plným domácim zásahom a na to sa už ideme naplno sústrediť.

 

 

ŽENY „A“

 • II.Liga Ženy sk.B – 5.kolo – 26.9.2021 – 15:00 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 (0:1)   FK POPRAD

Zostava: Majorová, Lilgová, Kacvinská, Fúčelová, Frestad, Žilková, Cígerová, Norheim, Balejová, Kubačková, Dvorská, Pajunková, Alić, Rumanová, Ďubašáková.

Komentár trénera (Bolek Martin): Vo vyrovnanom zápase sme prehrali, keď sme nedokázali odpovedať na vedúci gól hostí z konca prvého polčasu. Hral sa prevažne futbal medzi šestnástkami. V našej prvej sezóne v druhej lige nemáme prehnané očakávania, ale opäť to bol súper, ktorý sa dal poraziť. To len dokazuje fakt, že súťaž je prevažne vyrovnaná. Potrebujeme ešte posilniť útok, pretože do gólových príležitosti sa dostaneme, no nedokážeme ich premieňať. Babám ďakujem za snahu, aj keď nám to tentokrát nevyšlo.

 

 

STARŠÍ DORAST U19

 • II.Liga SD Východ – 9.kolo – 25.9.2021 – 11:00 – ihrisko Košice-Barca.

FC LOKOMOTÍVA KOŠICE   2:0 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Mondočko, Lesev, Haľama, Lipinský, Spišák, Hodža (K), Palider, Staš, Tichý, Pavlík, Pekelský.

Striedali: Satina D., Vajdel.

Komentár trénera (Šupej Marián): Štvrtý zápas v rade ako cez „kopirák“. Hráme, máme gólové šance, ale prehráme po hrubej chybe. Pritom sme celý zápas lepším mužstvom. Domácim stačili dve nakopnuté lopty k tomu aby získali všetky body.

 

 

MLADŠÍ DORAST U17

 • II.Liga MD Východ – 9.kolo – 25.9.2021 – 13:30 – ihrisko Košice.

FC LOKOMOTÍVA KOŠICE   2:1 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Schmied.

Zostava: Kalnický, Čeman, Štefunda, Kľučinec, Hanek, Krška, Vajdel (K), Marčičiak, Valek, Schmied, Ondruš.

Striedali: Konček, Lamoš.

 

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • I.Liga MŽ Stred – 5.kolo – 26.9.2021 – 10:00 – ihrisko Turč. Kľačany/MT-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:0 (3:0)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly: Moric 2, Krcho, Delton, Lacko, Veterníková.

Zostava: Brisuda, Lacko, Krcho, Bakshs, Medek, Ratica, Kalnický, Simko, Grieger, Cesar, Moric, Tuna, Tomka, Ratica, Delton, Veterníková, Greňo.

Komentár trénera (Zboja Filip): Od úvodu sme boli v zápase lepším mužstvom, boli sme dominantný na lopte a  darilo sa nám po pekných akciách dostávať do gólových príležitostí. Bolo vidieť, že chlapci mali zo zápasu radosť ale zároveň si aj plnili svoje povinnosti, ktoré im boli na ihrisku určené. Za predvedenú hru v tomto zápase musím pochváliť celé mužstvo a dúfam, že v nastavenom trende z posledných zápasov budeme pokračovať.

 

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • I.Liga MŽ Stred – 5.kolo – 26.9.2021 – 11:30 – ihrisko Turč. Kľačany/MT-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   22:9 (11:4)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly: Veterník 4, Hanko 3, Fučela 2, Johanides 2, Facuna 2, Rýs 2, Frniak, Marguš, Truchlík, Čech, Siekela, Kokavec, Štafurík.

Zostava: Trancygier, Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Johanides, Fučela, Čech, Hanko, Tomka, Knapko, Lipták, Šmehyl, Frniak, Mišun, Velický, Rýs, Marguš, Facuna.

Komentár trénera (Lukáč René): Odohrali sme zápas v dobrom tempe, prakticky počas celého zápasu sme boli herne lepším družstvom. Dobre sme pri vedení útoku využívali krídelné priestory,  z čoho sme si vypracovali viacero gólových príležitostí. Plnenie taktických pokynov viedlo k odoberaniu lopty, z čoho vznikal zvýšený tlak na obranu Lučenca a hromadenie chýb hosťujúcich hráčov, čo chlapci využili na strelenie väčšieho počtu gólov. V druhom polčase hostia už nijako nevzdorovali, pričom sme ich prevýšili aj po kondičnej stránke. Zápas odohrali všetci rovnakou minutážou.

 

 

PRÍPRAVKA U11

 • Liga Prípraviek SFZ Stred – 3.kolo – 25.9.2021 – 9:00 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   FC JUVENTUS ŽILINA

Zostava: Albrecht, Baka, Bakala, Barica, Bíziková, Černák, Dolník, Holan, Konečný, Kráľ, Krutek, Kútnik, Macko, Mulinka F., Mulinka S., Pobeha, Rumpeľ, Šalát, Šašura, Stolárik.

Komentár trénera (Fúčela Rastislav): Čo nás teší je, že všetci dostali rovnakú minutáž, ale to je tak všetko. Boli tam aj dobré výkony, ale chýba mi tam chalan, ktorý by sa svojim výkonom pobil o víťazstvo. My vieme hrať, ale nechce sa nám urobiť maximum pre víťazstvo.

 

 

PRÍPRAVKA U10

 • Liga Prípraviek SFZ Stred – 3.kolo – 25.9.2021 – 15:00 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   FC JUVENTUS ŽILINA

Zostava: Greňo, Rúfus, Jahn, Pavlanin, Gross, Štafúrik, Bobrovský, Mác, Krško, Tuna, Boucik, Jendrušák, Ihnačák, Filc.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Z našej strany zápas, v ktorom sme individuálne dominovali. Ani jeden hráč sa nebál hrať súboj 1VS1 a to vo všetkých priestoroch ihriska. Čo chcem vyzdvihnúť je naša hra v osobných súbojoch. Konečne sme ich hrali tvrdo a dôsledne. Čo nám ešte robí problém je herná disciplína, ale to zatiaľ nie je naša priorita, chalani to postupne pochopia. V niektorých situáciach nám niektorí hráči neprepínali do obrany, toto ešte musíme odstrániť. Chválim celé mužstvo za prístup a predvedení výkon.

 

 

PRÍPRAVKA U9

 • Liga Prípraviek SFZ Stred – 3.kolo – 25.9.2021 – 15:00 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   FC JUVENTUS ŽILINA

Zostava: Páleš J., Chyla, Dérer, Juráš, Mažári, Páleš S., Drevenák, Trnka, Surovec, Harnádek, Kutman, Abrahám, Revús, Ruttkay, Raháčik M., Roháčik J., Šalaga, Siva.

Komentár trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme odohrali ďalšie kolo krajskej ligy prípraviek. Tentokrát proti súperovi zo Žiliny. Zápas sme opäť zvládli na výbornú, chlapci boli lepší ako súper počas celého zápasu. Vytvárali si gólové príležitosti, poctivo bránili a dominovali v hre 1 na 1, snažili sa plniť to, čo im bolo povedané pred zápasom a v hre použiť to, čo máme natrénované. Chválim každého jedného hráča za predvedený výkon.

 

 • Priateľský zápas – 26.9.2021 – ihrisko Žilina-Závodie.

MŠK ŽILINA   40:6 (6:1, 8:0, 7:2, 5:0, 3:1, 6:0, 1:2, 4:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Šalaga 2, Horňák, Páleš S., Kutman, Kňazeje.

Zostava 1: Harnádek, Páleš S., Mažari, Hrnčiar, Kráľ, Roháčik J., Kutman, Horňák, Dérer.

Zostava 2: Páleš J., Šalaga,  Noga , Surovec, Revús, Belošíc, Roháčik M., Kňazeje, Frniak.

Komentár trénera (Páleš Jaroslav): Čakal nás ťažký víkend, s čím sme sa ale pobili so cťou. Po úspešnej sobote nás v nedeľu čakal súper ťažkého kalibru – MŠK Žilina. Žilinčania na nás nabehli a ukázali, že sú dva kroky pred nami. Prevýšili nás vo všetkých herných činnostiach jednotlivca. Na druhej strane, chcem chalanov pochváliť za bojovnosť a snahu. Snažili sme sa v hre 1V1, čo sa nám aj darilo, doplácali sme však na rýchlosť súpera. Ťažký súper, ale aj po tak náročnom zápase chalani nedali hlavy dole a pochválili si všetky zápasy, ktoré odohrali. Zhodli sme sa, že takéto zápasy nás môžu posúvať vpred. Ďakujem všetkým ešte raz za snahu, bojovnosť a vzornú reprezentáciu klubových farieb

 

 

JUNIORKY WU19

 • I.Liga D WU19 – 3.kolo – 23.9.2021 – 16:00 – ihrisko Žilina-Strážov.

MŠK ŽLINA   0:2 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Pajúnková, Cígerová.

Zostava: Majorová, Minčíková T., Fúčelová, Halahijová, Minčíková Z., Laurinčíková,  Cígerová, Kováčiková, Pajunková, Najšelová, Vojvodová, Štefanidesová N., Cicková.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): V Žiline sme odohrali doposiaľ náš najlepší zápas v súťaži. Zaslúžene sme vyhrali a mohli sme aj viac, ak by sme premenili všetky naše gólové príležitosti. Zápas sme zvládli najmä po taktickej stránke, keď sme hrali trpezlivo to na čom sme sa dohodli. Domáce hráčky sme do ničoho nepustili. Baby si to víťazstvo patrične užili a zaslúžia si pochvalu.

 

 • I.Liga D WU19 – 6.kolo – 25.9.2021 – 11:00 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:2 (1:2)   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Góly: Pajúnková 4, Halahijová.

Zostava: Zacharová, Minčíková T., Fúčelová, Halahijová, Minčíková Z., Laurinčíková,  Cígerová, Kovačíková, Pajunková, Najšelová, Vojvodová, Štefanidesová N., Lauková, Cicková.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): V treťom zápase v rade sme dokázali vyhrať, čo odzrkadľuje našu kvalitu. Začiatok tomu však nenasvedčoval, keď sme prehrávali už 0:2. Baby však ukázali silu kolektívu a zápas otočili. Nesmierne nás teší, že sa nám začalo dariť, pretože je to výsledok dobrej tréningovej prípravy.

 

 

ŽIAČKY WU15

 • I.Liga Ž WU15 – 3.kolo – 23.9.2021 – 18:00 – ihrisko Žilina-Strážov.

MŠK ŽLINA   13:0 (6:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Kucharíková, Štefanidesová B., Malčáková, Štefanidesová E., Ďanovská, Adamčíková, Faziková, Martiníková, Hybská, Košová, Veterníková, Filová, Lamošová, Nogová, Baumanová.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Ak by sme mali v bráne našu brankárku, mohol byť tento zápas perfektnou reklamou na dievčenský futbal. Bohužiaľ aj napriek tomu, že naše dievčatá boli domácim vyrovnaným súperom, každá strela, ktorá smerovala na našu bránku, skončila gólom. Bohužiaľ toto je už druhý zápas bez našej brankárky a družstvo preto opäť prehralo. Ešte horšie, že až tak vysoko. Babám ďakujem, že to nevzdali a bojovali do konca. Po zápase tam bolo veľa emócii, ktoré len svedčia o tom, ako veľmi rady majú baby futbal a aká sú dobrá partia.

 

 • I.Liga Ž WU15 – 6.kolo – 25.9.2021 – 13:00 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   14:1 (10:0)   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Góly: Hybská 4, Nogová 3, Martiníková 3, Ďanovská 2, Adamčíková, Košová.

Zostava: Malčáková, Štefanidesová B., Štefanidesová E., Ďanovská, Jesenská, Adamčíková, Faziková, Martiníková, Hybská, Košová, Nogová, Filová, Lamošová, Baumanová, Smiteková.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Tento zápas nemal význam ani pre jedno družstvo. Súper je vo fáze prestavby a aj v polovičnom tempe sme mu veľmi na pohode nepridali. Nám to nepomohlo tiež, pretože stále nás trápi brankárska otázka a náš výkon nedosahoval úroveň z posledných zápasov. V tomto zápase sme síce brankárku nepotrebovali, no ten problém pretrváva a riešenie je v nedohľadne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *