• 17.9.2022 – 15:30 – III.Liga-Západ – 7.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 (0:0)   OK ČASTKOVCE

Zostava: Hažer, Tomka, Brodňan, Líška, Barčík (C), Mlynár, Dinga, Siva, Lanko, Satina, Ďungel,

• 17.9.2022 – 11:00 – II.Liga Ženy – 3.kolo – ihrisko Košice-Čermeľ.

FC KOŠICE   4:0 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Maťková, Minčíková T., Žilková, Halahijová, Múdra, Kleinová, Cígerová, Švábiková, Balejová, Ďubašáková, Pajunková,

(Rumanová, Lilgeová, Cicková).

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): Opäť sa potvrdilo, že družstvá Košíc a Prešova nepatria do tejto súťaže. Ich úroveň je ďaleko pred ostatnými a zápasy bývajú veľmi často o jednej polovici ihriska a obrovskej dominancií hráčok jedného družstva.

Každopádne náš výkon na súperovom ihrisku bol oproti predchádzajúcej sezóne o triedu lepší. (aj keď výsledok to nenaznačuje) V minulosti sme prehrávali vysokými výsledkami a tento zápas môžem hodnotiť pozitívne aj z dôvodu, že sme počas zápasu mali niekoľko výborných chvíľ, s dobrým držaním lopty, postupným prechodom do útoku a kvalitných zakončení. Niekoľko z nich skončilo na konštrukcií brány, avšak žiaľ žiadna z nich gólom. Po polčasoch 3:0 a 1:0 odchádzame z Košíc bez bodu.

DORAST U19 „B“

• 17.9.2022 – 10:00 – U19-Romantics.sk TFZ – 5.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:1 (3:0)   TJ DRUŽSTEVNÍK BELÁ-DULICE

Góly: Paľo 3, Paulíny, Kapusta.

Zostava: Bakhsh, Vaník, Šalaga, Čeman, Mencel, Paulíny, Holubjak, Uhlárik, Paľo, Kapusta, Vaník,

(Kresťan, Kalnický, Piš).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Od začiatku zápasu chalani dokázali súpera pritlačiť a cez krajné vertikály sme si vytvárali množstvo šancí. Súper mal počas celého zápasu pár rýchlych protiútokov, ktoré obrancovia spoločne s brankárom dokázali vyriešiť. V zápase sme si vytvorili množstvo šancí, ale iba minimum skončilo gólom.

DORAST U17

• 15.9.2022 – 15:30 – Prípravný Zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1 (1:1)   MFK OKD KARVINÁ U16

Góly: Laš, Válek, Kapusta, Lovás.

Zostava:

1. polčas – Ruman, Vaník, Šalaga, Holubjak, Dolník, Loja, Gomola Sa., Uhlárik, Hrbek, Nemček, Laš.

2. polčas – Kalnický, Mencel, Marčičiak, Čeman, Válek, Krška, Hanek, Lepot, Štrkáč, Lovás, Kapusta.

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Prvý polčas odohrali všetko hráči ročník narodenia 2007. Druhý polčas odohrali hráči ročník narodenia 2006 a dvaja hráči 2007. Prvý polčas do dvadsiatej minúty sme súpera dobre napádali v útočnej zóne a vytvárali si gólové možnosti. Podarilo sa nám streliť aj úvodný gól. Od dvadsiatej minúty súper začal v zápase dominovať a do konca polčasu vyrovnal na 1:1. Druhý polčas chalani boli fyzickejší, rýchlejší  a dokázali súperovi streliť tri góly.

STARŠÍ ŽIACI U15 „B“

• 18.9.2022 – 10:00 – Liga TFZ U15 – 5.kolo – ihrisko Sučany.

FO TATRAN SUČANY   1:6 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Móric 4, Veterník, Knapko.

Zostava: Brisuda, Kokavec, Veterník, Fučela,Čech, Knapko, Hanko, Rýs, Frniak, Bakhsh, Šimko, Žifčák, Janík, Móric.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Zápas do ktorého sme nastúpili plne koncentrovane na náš výkon a to sa od začiatku ukázalo ako kľúčové. Zápas vo vysokom fyzickom tempe sme mali pod kontrolou od začiatku až do konca našou kombinačnou hrou. Teší nás prístup každého hráča na každom poste za čo ich zároveň aj chceme pochváliť.

PRÍPRAVKA U11

• 14.9.2022 – 17:00 – U13 Liga TFZ – 5.kolo – ihrisko Martin-Hurbanova

MŠK FOMAT MARTIN   5:2   TJ ŠK DRIENOK MOŠOVCE U13

Góly: Tuna 4, Jahn.

Zostava: Mác, Buocik, Filc, Kucka, Matušek, Pavlanin, Jahn, Gross, Greňo, Tuna.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Odohrali sme fyzicky ťažký zapas proti dobre stavaného súperovi. Chalani sa dostávali do osobných súbojov, ktoré boli veľmi tvrdé a na hrane zranenia. Aj napriek tomu sme hrali útočný futbal smerom dopredu, či už individuálne, alebo kombinačné. Vytvorili sme si veľa šancí, ktoré sme pri zakončení prekombinovali. Na konci zápasu, sme pri zakončení brali osobnú zodpovednosť na seba a preto sme strelili aj góly. Chválim mužstvo za predvedení výkon a som veľmi rád takýmto zápasom, kde musime prekonať nejaký psychicky blok pred staršími a väčšími protihráčmi.

PRÍPRAVKA U10

• 15.9.2022 – Turnaj TFZ – ihrisko Martin-Pltníky.

Celkové umiestnenie: 2.miesto.

Zostava: Páleš S., Harnádek, Hrnčiar, Pravňan, Surovec, Kňazeje, Sedlačko, Král, Frniak.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Vo štvrtok sme sa zúčastnili na turnaji organizovanom TFZ na umelej tráve na Pltníkoch. Turnaj sa hral systémom každý s každým 1 x 15 minút. Odohrali sme šesť zápasov, len v jednom zápase sa nám nepodarilo zvíťaziť a tak sme obsadili 2. miesto. Chalani v každom jednom zápase dominovali v hre 1:1, páčilo sa mi, že sa chalani nebáli pustiť aj do hry 1:2 a 1:3, vytvárali sme si množstvo gólových príležitosti, hrali sme aktívne smerom dopredu. Čo nám však, okrem dvoch zápasov, nevyšlo, bola defenzívna časť hry. Po strate lopty sme neprepínali do obrany, chalani zabúdali na rýchli návrat do defenzívy a súper častokrát útočil v prečíslení. Počas tohto turnaja sme dostali priveľa gólov po našich zbytočných chybách. Chalanov ale musím pochváliť za bojovnosť, za to ako zabrali v zápasoch, kde sme prehrávali, bolo na nich vidieť túžbu po víťazstve.

MŠK FOMAT MARTIN   6:0   ATTACK VRÚTKY

MŠK FOMAT MARTIN   4:5   FK SLOVAN ŽABOKREKY

MŠK FOMAT MARTIN   5:3   TJ DRUŽBA MALÝ ČEPČÍN

MŠK FOMAT MARTIN   5:3   TJ DRUŽSTEVNÍK SKLABIŇA

MŠK FOMAT MARTIN   5:3   TJ TURČIANSKE KĽAČANY

MŠK FOMAT MARTIN   6:0   TJ DRUŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE

• 18.9.2022 – 10:00 – U11 Liga TFZ – 5.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   12:2 (6:1)   TJ DRUŽSTEVNÍK SKLABIŇA U11

Góly: Šalaga 4, Revús 3, Kutman 2, Belošic, Roháčik M. Drevenák.

Zostava: Hrnčiar, Šalaga, Revús, Kutman, Belošic, Drevenák, Mažári, Roháčik M., Roháčik J.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V tomto zápase sme herne dominovali od začiatku až do konca. Lopta bola väčšiu časť zápasu na našich kopačkách. Chalani boli lepší vo všetkých herných činnostiach jednotlivca, hrali sme aktívne, využívali sme voľný priestor pri prechode do útoku, nebáli sme sa súbojov 1:1. Chalani si počas celého zápasu neustále vytvárali gólové príležitosti a nebyť veľkého množstva zahodených gólových príležitosti, výsledok mohol byť ešte vyšší. Dnes super výkon každého jedného hráča na ihrisku.