Výsledkový servis 37. týždňa (13.9. – 19.9.)

Výsledky a hodnotenia zápasov

 

MUŽI „A“

 • TIPOS III.Liga – Stred – 15.kolo – 15.9.2021 – 15:30 – ihrisko Čadca.

FK ČADCA   0:1 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kulich Dominik.

Zostava: Kulich Peter, Tomka, Garaj, Jasenovský, Cvik, Repáň, Líška, Dinga, Chovanec, Kulich Dominik, Ďungel (K).

Striedali: Arvensis, Bučo,  Šesták, Lanko, Kliuchikov.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): Čadca je síce posledná, no väčšina jej prehier boli tesné, pričom má mladý a veľmi „behavý“ tím. Preto som chalanov upozorňoval, že nás nečaká ľahký zápas, čo sa do bodky potvrdilo. O výsledku stretnutia rozhodlo predovšetkým to, že vo svojom strede máme o niečo viac skúsenejších hráčov. K súboju sme však v prvom rade pristúpili pragmaticky, nechceli sme dopadnúť ako v Dolnom Kubíne, kde naše mužstvo síce hralo výborne, ale nezískalo ani bod. Dali sme si interný cieľ, že v tomto dvojzápasovom týždni získame šesť bodov. Prvú polovicu úlohy chalani splnili.

 

 • TIPOS III.Liga Stred – 8.kolo – 18.9.2021 – 15:00 – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (1:0)   FTC FIĽAKOVO

Góly: Dinga, Cvik.

Zostava: Hažer, Tomka, Garaj, Cvik, Jasenovský, Barčík (K), Repáň, Dinga, Chovanec, Kulich Dominik, Ďungel.

Striedali: Arvensis, Bučo, Líška, Lanko, Turčina.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): Našu cestu za tromi bodmi odštartoval zákrok Paľa Hažera, ktorý nás za stavu 0:0 podržal fantastickým zákrokom. Chalanov som nabádal, aby sa tlačili do brány, aby často strieľali. Poukazoval som na smolný gól, ktorý sme inkasovali v Kubíne, pričom veľmi podobný sa nám podarilo streliť v nadstavenom čase prvého polčasu. Opäť sa potvrdila stará pravde, že keď idete šťastiu oproti, tak sa na vás usmeje. V druhom polčase sme chceli zostať aktívni a dotiahnuť zápas do víťazného konca, čo sa po kvalitne odvedenej robote na ihrisku podarilo. Z dvoch stretnutí tohto týždňa máme šesť bodov a určite sa nám teraz bude lepšie pripravovať na ďalšie súboje. Mrzí mal len zákrok na Mira Barčíka, po ktorom nám možno už v jesennej časti nepomôže. Nevravím, že bol faul na neho úmyselný, no to nič nemení na tom, že mal byť odmenený červenou kartou a následne aj stopku na niekoľko zápasov. Nebolo to prvýkrát, opakuje sa to týždeň čo týždeň. Futbalové osobnosti ako Miro, by mali byť proti takýmto atakom chránené

 

 

STARŠÍ DORAST U19

 • II.Liga SD Východ – 8.kolo – 18.9.2021 – 10:00 – ihrisko Sučany.

MŠK FOMAT MARTIN   0:2 (0:2)   MFK TATRAN LIP. MIKULÁŠ

Zostava: Mondočko, Medek, Haľama, Lipinský, Spišák, Ondruš, Palider, Ursíny, Tichý, Hodža (K), Pavlík.

Striedali: Pekelský, Satina D., Satina J.

Komentár trénera (Šupej Marián): Zápas sme nezačali zle. Už v 3. minúte unikol obrane hostí S.Tichý, ale jeho nájazd brankár vyrazil na roh. V 20. minúte peknú kombinačnú akciu zakončil M.Ursíny, ale jeho pokus z vnútra pokutového územia išiel nad. Hostia nám predviedli prečo vedú tabuľku. Rýchly protiútok stredom ihriska zakončil krásnou strelou útočník hostí. Ešte sme sa nespamätali, a už bolo 0:2 , keď hostia aj z dávkou šťastia sa opäť radovali. Tečovaná strela skončila za chrbtom nášho brankára. Hosťom narástli krídla. Ich jednoduchá  hra nám robila problémy. Našťastie nás podržal T. Mondočko. Druhý polčas sa náš výkon zlepšil, ale proti fyzicky zdatnému súperovi sme sa nevedeli presadiť. Hostia si víťazstvo zaslúžili. Nás mrzí prehra, ale ešte viac zranenie M. Medeka, ktorý sa už podrobil operácii členka. Touto cestou mu všetci želáme skoré uzdravenie.

 

 

MLADŠÍ DORAST U17

 • II.Liga MD Východ – 8.kolo – 18.9.2021 – 12:30 – ihrisko Sučany.

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 (0:1)   MFK TATRAN LIP. MIKULÁŠ

Zostava: Rybar, Lesev, Marčičiak, Štefunda, Janeček, Schmied, Hriňa, Krška, Chebeň, Valek, Vajdel.

Striedali: Mencel, Smik, Hanek, Štrkač.

Komentár trénera (Súkeník Jaroslav): V dnešnom zápase sme podali priemerný výkon, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Na zlom teréne nám viazla kombinačná hra, hlavne v strede pola. Prvú veľkú šancu sme si vypracovali my, keď po kombinácii na pravej strane sme sa dostali až pred brankára hosti, ale strela skončila na tyči. Potom prišiel rozhodujúci moment zápasu a naša hrubá chyba v obrane, po ktorej dali hostia jediný gól zápasu. Musíme tvrdo pracovať a poučiť sa z vlastných chýb.

 

 

PRÍPRAVKA U11

 • Liga U11 TFZ – 2.kolo – 13.9.2021 – 17:00 – ihrisko Turč. Štiavnička.

ŠK TURČ. ŠTIAVNIČKA U11   7:0   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Rapan 4, Baranček 2, Kútnik.

Zostava: Mulinka S., Konečný, Baranček, Dolník, Pobeha, Šalát, Rapan, Barica, Holan, Kútnik.

Komentár trénera (Šmehýl Peter): Od začiatku zápasu sme dominovali. Boli sme silný na lopte a bolo vidieť na chalanoch, že máju chuť hrať. Súpera sme prehrali ako po taktickej tak aj individuálnej stránke. Chalanom za predvedený výkon dávam pochvalu.

 

 • Liga U13 TFZ – 4.kolo – 15.9.2021 – 10:00 – ihrisko Bystrička.

TJ SLOVAN BYSTRIČKA U13   1:8   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Albrecht 2, Kráľ 2, Mulinka F. 2, Šašura, Konečný.

Zostava: Fúčela, Pobeha, Černák, Kráľ, Rapán, Konečný, Šašura, Mulinka F., Baranček, Kútnik, Červeň, Albrecht, Šalát.

Komentár trénera (Fúčela Rastislav): Chalani si z chuti zahrali, a pri lepšom zakončení mohlo byť gólov oveľa viac. Bol to taký dobrý tréningový zápas.

 

 • Liga Prípraviek SFZ Stred – 2.kolo – 17.9.2021 – 16:00 – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   2:2   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Černák, Šašura, Mulinka S., Červeň, Bakala, Konečný, Barica, Mulinka F., Baka, Albrecht, Kútnik, Baranček, Holan, Rapán, Pobeha, Kráľ, Rumpeľ.

Komentár trénera (Fúčela Rastislav): Náš výkon bol taký zvláštny. Jedna partia hrala s chuťou a súpera prehrávala vo všetkých herných činnostiach. Druhá partia hrala ustráchane a pripadalo mi to, ako keby prišli do Námestova len na výlet. Pritom obidve partie boli výkonnostne úplne vyrovnané. Pozitívne je, že všetci dostali rovnakú minutáž na rôznych postoch.

 

 

PRÍPRAVKA U10

 • Liga Prípraviek SFZ Stred – 2.kolo – 17.9.2021 – 17:00 – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   3:2   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Greňo, Rúfus, Jahn, Pavlanin, Štubňa, Štafúrik, Bobrovský, Rizzo, Krško, Kutman, Páleš, Belošic, Dérer.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Na zápas do Námestova sme cestovali  len deviati hráči a tak nás museli doplniť hráči z mladšieho ročníka. Hra vôbec nemala kvalitu ani z jednej strany. Zopár hráčov sa snažilo niečo vymyslieť, bojovať, jednoducho hrať futbal a ostatní sa na nich len dívali bez pohybu. Ťažko hľadať nejaké pozitíva v našom celkovom hernom prejave. S takýmto súperom si aj v oklieštenej zostave musíme jednoducho poradiť. Ďakujem a chválim hráčom U9 za prístup a výkon v zápase.

 

 

PRÍPRAVKA U9

 • Liga Prípraviek SFZ Stred – 2.kolo – 17.9.2021 – 17:00 – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   0:4   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Páleš J., Šalaga, Mažári, Roháčik J., Roháčik M., Hrnčiar, Revús, Chyla, Drevenák, Harnádek, Král, Siva, Abrahám, Kňazeje, Surovec, Noga.

Komentár trénera (Páleš Jaroslav): Netradične sme, na naše pomery, odohrali zápas krajskej ligy prípraviek v piatok poobede. S potešením môžem povedať, že sme opäť dominovali počas celého zápasu a súpera sme vôbec nepustili do hry. Miestami bola naša hra tak drvivá, že súper mal problém vyviesť loptu z vlastnej polovice ihriska, čo priviedlo hráčov Námestova len  k odkopávaniu lopty. Páčilo sa mi nasadenie chlapcov počas celého zápasu, nepoľavili v úsilí a neustále dokazovali, že sú lepší vo všetkých fázach hry. Za predvedený výkon chválim každého jedného hráča. Pevne verím, že v nastolenom trende budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch.

 

 

JUNIORKY WU19

 • I.Liga D WU19 – 5.kolo – 19.9.2021 – 12:00 – ihrisko Topoľčany.

GFC TOPOĽČANY   1:2 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Najšelová, Pajunková.

Zostava: Majorová, Minčíková T., Fúčelová, Halahijová, Minčíková Z., Laurinčíková, Kaváčiková, Cígerová, Pajunková, Košová, Najšelová, Štefanidesová N., Zacharová.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Konečne sa nám podarilo vyhrať. Aj napriek nepriaznivému počtu, keď nás na zápas prišlo len 13 hráčok a z toho boli 2 žiačky, sme odohrali veľmi náročný, no pre nás veľmi dobrý zápas. Domáce družstvo sme do vážnejšej príležitosti nepustili a aj napriek ich neustálemu tlaku, sme to boli my, kto bol nebezpečnejší. Hrozili sme najmä z protiútokov. Naše družstvo pôsobilo futbalovejšie, čo sa prejavilo na konečnom skóre. Babám gratulujeme.

 

 

ŽIAČKY WU15

 • I.Liga Ž WU15 – 5.kolo – 19.9.2021 – 14:00 – ihrisko Topoľčany.

GFC TOPOĽČANY   3:2 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Adamčíková, Hybská.

Zostava: Malčáková, Štefanidesová B., Štefanidesová E., Ďanovská, Jesenská, Adamčíková, Hybská, Martiníková, Nogová, Veterníková, Filová, Lamošová.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Opäť nešťastná prehra. Podobne, ako pri juniorkách aj nominácia žiačok sa nám rozpadla tesne pred zápasom a na zápase nás bolo len 12. Aj napriek nepriaznivým okolnostiam sme boli aj v tomto zápase lepším družstvom a zatiaľ čo domáce družstvo vsádzalo na nakopávanie, dôraz a silovú hru, my sme hrali kombinačne. V prvom polčase sme vyhrávali už 0:2 a nebyť vlastného gólu, určite by domáci nevyrovnali. Bohužiaľ pri neúčasti brankárky stála v našej bránke hráčka, za čo jej patrí veľká vďaka, no domácim sa v druhom polčase aj napriek antifutbalu podarilo vyrovnať. My sme v závere vsadili všetko na útok a ak by strelu smerujúcu do prázdnej bránky nevykopla hráčka z bránkovej čiary a ďalšia naša hráčka premenila samostatné sólo, mohli sme vyhrať 3:4. Aj napriek všetkému dievčatám ďakujem za predvedenú hru. Dnes sme si zaslúžili vyhrať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *