• 10.9.2022 – 16:00 – III.Liga-Západ – 6.kolo – ihrisko Kalná nad Hronom.

KFC KALNÁ NAD HRONOM   1:1 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Hažer, Tomka, Brodňan, Ceniga, Mlynár, Dinga, Kulich D., Siva, Lanko, Satina, Ďungel (C),

• 10.9.2022 – 11:00 – II.Liga ženy – 3.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:2 (3:1)   MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

Góly: Kleinová 2, Švábiková, Dvorská, Balejová.

Zostava: Maťková, Múdra, Kacvinská, Halahijová, Minčíková T., Laurinčíková, Žilková, Kleinová, Dvorská, Švábiková, Kubačková,

(Rumanová, Balejová, Fúčelová, Cicková).

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): Zápas sa prvých 15 minút vyvíjal presne ako sme si predstavovali. Boli sme dominantní, útoky súpera naša obrana výborne zvládala a vpredu sme boli nebezpeční. Preto sme aj dokázali dva krát skórovať. Potom akoby nám vedenie o dva góly stačilo a prestali sme hrať. Trest prišiel v podobe gólu do našej siete a niekoľko príležitosti, ktoré skončili na našich žrdiach. Od druhého polčasu, možno aj vďaka striedaniam sa koncentrácia opäť zlepšila a priebeh bol priaznivý. Po polčasoch 3:1 a 3:1 sme vyhrali zápas a pripísali si prvé tri body v sezóne.

DORAST U19

• 10.9.2022 – 11:00 – II.Liga SD sk. Západ – 5.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0 (1:0)   FC ŽOLÍK MALACKY

Góly: Dolník 2, Lukašík, Schmied.

Zostava: Lilge, Pavlík, Beniač, Lipinský, Halama, Ondruš, Ílovský, Dolník, Štrkáč, Šotter, Lukašík,

(Jadroň, Ursíny, Schmied, Štefunda, Spišák).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Malacky patria k slabším tímom tejto súťaže a vedel som, že bude pre chalanov ťažké sa pripraviť mentálne na tento zápas, čo sa od úvodu potvrdilo. Prvý polčas napriek tomu, že sme si vypracovali nejaké šance, nemôžem byť s výkonom spokojný a chalanom som to aj cez polčas povedal. Podceňovali a zľahčovali si situácie či v obrane alebo v útoku, nedržali sme pozície, každý chcel dať gól….

Druhý polčas bol diametrálne odlišný, začali sme pracovať už od obrany dôslednejšie, napríklad vo vyhrávaní osobných súbojoch po nakopávaných loptách súpera a tým sme boli stále prakticky na ich polovici, začali sme hrať rýchlejšie, plniť stanovené úlohy a postupne prichádzali zaslúžené šance a tiež góly. Chalanom gratulujem a verím, že taký prístup ako bol v prvom polčase už nezopakujeme.

DORAST U19 „B“

• 9.9.2022 – 17:00 – U19-Romantics.sk TFZ – 4.kolo – ihrisko Kláštor pod Znievom.

FC TATRAN KLÁŠTOR POD ZNIEVOM   4:6 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Loja 2, Kapusta 2, Laš, J. Lehotzký .

Zostava: Bakhsh, Kapusta, L. Lehotzký, Šalaga, Dolník (C), Loja, Paulíny, S. Gomola, Laš, Hrbek, J. Lehotzký,

(Uhlárik).

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Zápas na ihrisku prvého tímu v súťaži sme nezačali dobre a už v 5. minúte sme dostali gól. Aj napriek tomu sme si následne našou vlastnou typickou kombinačnou hrou postupne vytvárali prevahu a tiež šance, z ktorých sme až tretiu premenili na vyrovnávajúci gól. Do šatne sme išli spokojnejší my, nakoľko sa nám podarilo dať gól z priameho kopu. Do druhého polčasu sme vstúpili katastrofálne. Po 10. minútach sme prehrávali 4:2. Súper využil brejkové situácie a dal nám rýchle 3 góly. Napriek tomu, naši chlapci neupustili z našich princípov, nevzdali sa, ešte viac sa zomkli a nakopli k dobrému výkonu. A opäť kombinačnou hrou predčili súpera, a vytvorili si šance ktoré premenili a zaslúžene zvíťazili.

DORAST U17

• 10.9.2022 – 13:30 – II.Liga MD sk. Západ – 5.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   5:2 (3:2)   FC ŽOLÍK MALACKY

Góly: Smik 3, Lamoš, Hanek.

Zostava: Kalnický, Vaník, Kopčan, Čeman, Válek, Lamoš, Krška, Hanek, Smik, Lovás, Baráni,

(Murček, Kopčan, Lepot).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Chalani výborne vstúpili do zápasu. Súpera výborne napádali v obrannej zóne ihriska a v stredovej zóne ihriska sme vyhrávali osobné súboje. Výsledkom bol tlak na súpera, ktorý vyústil do dvojgólového vedenia. Škoda dvoch inkasovaných gólov v rozmedzí pár minút, ktoré súpera postavili do psychickej výhody. Aj napriek dvom inkasovaným gólom sme zareagovali výborne a dostali sme sa do vedenia po rýchlom útoku. Druhý polčas bol na môj vkus zbytočne nervózny. Súper hral stále kolmo smerom dopredu, čo robilo našim obrancom obrovské problémy. Zápas sme dokázali zlomiť v náš prospech až v posledných minútach.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 10.9.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ sk. Stred – 4.kolo – ihrisko Brezno.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   7:1 (2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kúdelka.

Zostava: Podhradský, Kováčik, Ertel, Poláček, Krovina, Faziková, Skladaný, Brincka, Marček, Kúdelka, Rapan,

(Tomka, Krovina, Mendel, Maniš, Cálik, Krška, Nečesaný).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):   Veľmi nepodarený zápas z našej strany. Nezvládli sme úvod zápasu a veľmi rýchlo sme prehrávali. Podarilo sa nám hru vyrovnať a strelili sme aj gól, žiaľ ďalšie gólové šance sme nepremenili. Do druhého polčasu sme išli s jasným zámerom vyrovnať a pobiť sa o víťazstvo. O všetkom však rozhodla 30 sekunda druhého polčasu, keď sme si po hrubej chybe nechali streliť tretí gól. Hanbou však je, že po tomto momente sme zápas zabalili a nechali sme si streliť ďalšie góly. Nenašiel sa ani jeden hráč, ktorý by sa pobil o lepší výsledok. A toto je na zamyslenie.

STARŠÍ ŽIACI U15 „B“

• 11.9.2022 – 10:00 – Liga TFZ U15 – 4.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   18:0 (7:0)   TJ DYNAMO PRÍBOVCE

Góly: Lacko 3, Tomka D., Tomka T. 2, Nátny, Greňo, Móric 4, Janík, Sitár, Vaňko 2, Krovina 2.

Zostava:  Korotvička, Nátny, Bakhsh, Móric, Greňo, Grieger, Sitár, Vaňko, Tomka Tobias, Tomka Dominik, Cálik,

(Janík, Lacko, Krovina).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Počas celého zápasu sme mali prevahu, čo sme aj pretavili do veľkého množstva pekných akcií a gólov. Chlapcov dnes musím pochváliť.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 10.9.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ sk. Stred – 4.kolo – ihrisko Brezno.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ   0:5 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lacko, Kempný, Okuliar 2, Nátny.

Zostava: Brisuda, Janík, Okuliar, Delton, Ivaška, Tuna, Kempný, Bella, Šimko, Lacko, Štípala,

(Korotvička, Nátny, Bakhsh, Móric).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Odohrali sme dobrý zápas, vytvorili sme si okrem gólov viacero gólových príležitosti, ktoré ostali nepremenené. Súpera sme hlavne prehrali v stredovej zóne, kde chalani výborne kombinovali a následne z toho pramenili finálne aj predfinálne prihrávky. Chalanom ďakujem a chcem ich pochváliť za prístup počas celého zápasu.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 11.9.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ sk. Stred – 4.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   12:0 (6:0)   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

Góly:  Hanko 3, Rýs 2, Knapko 2, Marguš, Siekela, Zuskin, Veterník, Čech.

Zostava: Trancygier, Čech, Veterník, Mišún, Truchlík, Fúčela, Rýs, Hanko, Zuskin, Marguš, Siekela, Lipták, Beniač, Knapko, Simonides.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Počas celého zápasu sme jasne dominovali. Realizácia gólových príležitosti bola slabšia. Teší ma , že sme aj napriek narastajúcemu skóre stále hrali vo vysokom tempe. Hostia aj napriek gólovej nádielke , stále mali snahu hrať. Kvalita na našej strane bola oveľa vyššia, a tak na konci zápasu sme sa tešili z dvojciferného výsledku.

MLADŠÍ ŽIACI U12

MŠK FOMAT MARTIN   14:8 (9:5)   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

Góly: Macko 3, Kraľ 3, Albrecht 2, Baka 2, Šašura 2, Stolárik, Mazurak.

Zostava: Rumpel, Černák, F. Mulinka, Albrecht, Macko, Kutnik, Mazurak, Kráľ, Konečný, S. Mulinka, Šašura, Červeň, Holaň, Baka, Kutnik, Ertel, Vaško.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip):  Hralo sa v silnom daždi a na ťažkom teréne ,ťažko sa kombinovalo a v hre bolo veľa nepresností no napriek tomu sme si dokázali vytvárať gólové príležitosti tým, že sme boli rýchlejší a dôraznejší v osobných súbojoch. Chlapcov treba pochváliť najmä za bojovnosť a túžbu po víťazstve.

PRÍPRAVKA U11

• 10.9.2022 – 10:00 – Liga Prípraviek – 1.kolo – ihrisko Turčianska Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   4:0   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Zostava: Mác, Filc, Kucka, Onufer, Jahn, Matušek, Tuna, Ondrašek, Štubňa, Gross, Engli, Jendrušak, Ighnačak, Pavlanin, Rizzo, Greňo, Buocik.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Stretli sme sa so súperom, ktorý nás chcel preveriť hlavne v osobných súbojoch. Som moc rád, že sme sa  nezľakli a nebáli sme sa hrať konštruktívne  s loptov aj  v ťažkých herných situáciách. Mali sme fázy zápasu keď sme prestali behať bez lopty a náš dôraz  a navrat po strate lopty sa vytratil. Smerom dopredu sme hrali výborne či už individuálne ale aj kombinačné, čo ma prekvapuje akú vlastnú kreativitu chalani majú. Do budúcnosti sa musíme vyvarovať herných výpadkov a hrať na 100% celý zápas.

PRÍPRAVKA U10

• 10.9.2022 – 10:00 – U11 Liga TFZ – 4.kolo – ihrisko Necpaly.

TJ DRUŽSTEVNÍK BELÁ-DULICE U11   0:10 (0:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kutman 3, Páleš Samo 3, Mažári, Roháčik Jakub, Revús, Harnádek.

Zostava: Páleš J., Páleš S., Roháčik J., Roháčik M.,  Harnádek, Mažári, Revús, Šalaga, Surovec, Kutman.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Výborný výkon z našej strany. Zakladanie útoku od brankára, hra 1:1. Celkovo sme súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach. Naša výkonnosť je od zápasu k zápasu lepšia. Chválim všetkých chalanov, len tak ďalej.

• 10.9.2022 – 11:00 – Liga Prípraviek – 1.kolo – ihrisko Turčianska Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   4:1   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Zostava: Belošic, Chyla, Drevenák, Frniak, Hrnčiar, Kňazeje, Král, Sedlačko, Cabada, Dérer, Štefanides P., Štefanides M., Pravňan, Šramel, Jurošek.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu sme odohrali 1.kolo Krajskej ligy prípraviek na ihrisku v Turčianskych Kľačanoch proti súperovi z Liptovského Mikuláša. Naši chalani pristúpili k zápasu zodpovedne a hneď od úvodu zápasu začali hrať hru, ktorú od nich vyžadujeme. Využívali sme voľný priestor a počas celého zápasu sme dominovali v hre 1:1. Chalani si počas celého zápasu vytvárali gólové príležitosti, ktoré nie vždy dokázali využiť, keďže boli v koncovke zbytočne unáhlení. Tento zápas však nebol jednoduchý, súper sa nevzdával až do posledných sekúnd zápasu a o každú jednu loptu sme museli tvrdo bojovať, miestami to chalanov bolelo viac, ako sú zvyknutí. Chalanov chválime za predvedenú hru a bojovný výkon.

PRÍPRAVKA U9

MŠK FOMAT MARTIN   2:2   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Zostava: Strapko, Štrbák, Bakala, Poruba, Fašianok, Peschka, Časár, Bartko, Pobeha, Kirn, Chomist, Mihálik, Végh, Vaško, Beca, Žabka, Kubiatko.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V dnešnom zápase sme opäť ťahali za kratší koniec, aj keď už bolo vidieť určité zlepšenie. Stále sa však na našej hre prejavuje nízka účasť na tréningoch, mnoho chlapcov začalo trénovať až tento týždeň. Aj v tomto zápase  za nás museli nastúpiť chalani z nižšieho ročníka, ale herne určite nesklamali. V zápase sme striedali lepšie aj horšie pasáže, zápas sme si ale prehrali hlavne slabšou koncovkou. Nakoľko sme konečne začali trénovať kompletní, verím že to už bude len lepšie.

PRÍPRAVKA U8

• 11.9.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:1   FK SLOVAN ŽABOKREKY U9

MŠK FOMAT MARTIN   1:1   TJ SLOVAN BYSTRIČKA U9

Zostava: Ignačák, Antoš, Vaško, Peržeľ, Žabka, Adamovský, Ivanov, Kubiatko, Hampel, Hamplová, Vlček, Phám, Beca, Čáni, Héger, Krpelec, Raffaj, Végh.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): Počas nedele sme odohrali 2 prípravné zápasy proti o rok starším súperom z okresu. Snažili sme sa prezentovať našou hrou, čo sa nám do veľkej miery aj darilo, boli sme silní na lopte a dominovali sme v hre 1na1, kde opäť svoj talent a potenciál ukázali naše najväčšie opory. Najdôležitejší je však pre nás tréningový proces, kde potrebujeme neustále poctivou a disciplinovanou prácou rozvíjať potenciál a talent našich detí.

JUNIORKY WU19

• 11.9.2022 – 13:00 – I.Liga WU19 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:0 (1:0)   RSC HAMSIK ACADEMY

Góly: Ďanovská, Kováčiková, Laurinčíková, Cígerová, Fúčelová.

Zostava: Jeleňová, Šupenová, Fúčelová, Štefanidesová, Minčíková Z., Laurinčíková,  Martiníková, Faziková, Cígerová, Ďanovská, Kováčiková,

(Malčáková, Krkošová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Celý zápas sme mali hernú prevahu. V prvom polčase sa nám však podarilo len raz skórovať, čím sme stále živili nádej pre nášho súpera na lepší výsledok. V druhom polčase sme veľmi rýchlo rozhodli o výsledku a potom sa už len dohrávalo. Zápas však hodnotím pozitívne, pretože naša hra spĺňala parametre, ktoré chceme spoločne dosiahnuť. Babám gratulujem k výhre, určite však prídu aj ťažšie zápasy.

ŽIAČKY WU15

• 11.9.2022 – 15:00 – I.Liga WU15 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:1 (1:0)   RSC HAMSIK ACADEMY

Góly: Adamčíková.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Štefanidesová B., Halienová, Pálešová, Adamčíková, Rapanová, Hybská, Jesenská, Nogová, Záborská.

(Lamošová, Filová, Brezniaková, Maslová, Orlovská, Jaborská, Kucháriková, Wänkeová, Bobčeková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Opäť to bol zápas, v ktorom sme si síce zaslúžili vyhrať, no omnoho viac nás môže mrzieť veľké množstvo nepresností. Zatiaľ nám trocha dlhšie trvá dosiahnutie určitého stupňa zohranosti. Chcem však dievčatá pochváliť za ich snahu. Musíme však naďalej tvrdo pracovať a výsledok našej práce určite skôr, či neskôr dosiahneme.