Výsledkový servis 36. týždňa (6.9. – 12.9.)

Výsledky a hodnotenia zápasov

MUŽI „A“

• TIPOS III.Liga – Stred – 7.kolo – 11.9.2021 – 15:30 – ihrisko Oravský Podzámok.

MFK DOLNÝ KUBÍN   2:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Hažer, Tomka, Arvensis, Garaj, Cvik, Líška, Dinga, Chovanec, Kulich Dominik, Šesták, Ďungel (K).

Striedali: Palenčár, Jasenovský, Repáň, Kliuchikov.

Komentár trénera (Šuhaj Pavol): V tomto stretnutí sme si nezaslúžili prehrať, konečný rezultát je pre nás veľmi krutým výsledkom. Dovolím si tvrdiť, že ak by duel skončil opačným výsledkom, nikto by nemohol nič povedať. V prvom polčase sme domácich takmer do ničoho nepustili, žiaľ dve naše tutovky zostali nevyužité. Počas prestávky som chalanov upozorňoval na to, že si treba postrážiť nástup Kubína, pretože jeho hráči určite zvýšia obrátky a budú chcieť dať zabudnúť na nevydarené úvodné dejstvo. Žiaľ, inkasovali sme hlúpy gól. No napriek tomu mužstvo zostalo verné svojej hre, aj na zlom teréne sa snažilo kombinovať a vytvorilo si ďalšie tri či štyri tutovky. Ani jedna však v sieti neskončila a pri našom záverečnom vabanku ešte domáci pridali druhý gól. Je to veľká škoda, pretože protivníka sme dokázali držať na dištanc. Len kontrolu, ktorú máme nad zápasom, nevieme korunovať gólom. Nemáme vo svojom strede hráča, ktorý by sa vedel výraznejšie strelecky presadiť ako boli v minulosti Milan Vajagič či Maťo Boďa. Nezostáva nám nič iné len ďalej makať a snáď vo svojom strede postupne nájdeme hráča, ktorý bude vedieť byť efektívny a dokáže rozhodovať zápasy v náš prospech. V siedmich stretnutiach sme strelili len šesť gólov, a to je veľmi málo.

ŽENY „A“

• II.Liga Ženy sk.B – 3.kolo – 11.9.2021 – 10:00 – ihrisko Ličartovce.

1. FC PREŠOV   6:1 (4:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Pajunkov(PK).

Zostava: Majorová, Rumanová, Alić, Halahijová, Minčíková T., Ulsund, Švábiková, Žilková, Frestad, Balejová, Dvorská, Kubačková, Ďubašáková, Pajunková, Laubertová, Minčíková Z.

Komentár trénera (Bolek Matej): Favorit súťaže nám nedal žiadnu šancu a o všetkom rozhodol do prestávky. Opäť sme zbytočne inkasovali po individuálnych chybách. V zápase po prvý krát nastúpili aj zahraničné hráčky a bolo u nich cítiť dlhšiu tréningovú pauzu. Pokiaľ dokážu dobehnúť tréningové manko, môžu byť cennými posilami pre náš klub.

STARŠÍ DORAST U19

• I.Liga SŽ – 7.kolo – 11.9.2021 – 11:00 – ihrisko Spišská Nová Ves.

FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES   2:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Mondočko, Spišák, Halama, Medek, Hodža (K), Pavlík, Ondruš, Satina, Palider, Tichý, Lipinský.

Striedali: Staš, Ursíny.

Komentár trénera (Šupej Marián): Opäť sme sa nevyhli individuálnym chybám, nepremenili čisté gólové príležitosti, a tak sme zo zápasu odchádzali bez bodového zisku. Úvod zápasu patril domácim. My sme boli vo všetkých činnostiach pomalší, nedôraznejší. Našťastie nás podržal T. Mondočko. Od 20. minúty sa hra vyrovnala, no zahodili sme tutovku. Domáci znervózneli, my sme si naopak vytvárali gólové príležitosti. Tie však nepremieňame už dlhšiu dobu. Je to škoda, lebo polčas sme mali jednoznačne vyhrávať. V úvode druhého polčasu sme domácim darovali gól. To náš výkon ovplyvnilo, a domáci svoj náskok o päť minút zvýšili po rýchlom protiútoku. Naša hra po inkasovanom góle padla do podpriemeru, a tak si domáci zaslúžené víťazstvo udržali.

MLADŠÍ DORAST U17

• I.Liga SŽ – 7.kolo – 11.9.2021 – 13:30 – ihrisko Spišská Nová Ves.

FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES   1:1 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Vajdel.

Zostava: Kalnický, Mencel, Štefunda, Hriňa, Schmied, Lesev, Marčičiak, Valek, Krška, Smik, Vajdel.

Striedali: Mendel, Hanek, Janeček.

Komentár trénera (Letrik Andrej): Dnešný zápas bol jednoznačne v našej réžii, o to viac mrzí konečný výsledok. Vypracovali sme si množstvo čistých gólovych šanci, ale premenili sme len jednu – po peknej kombinácii a so zakončením do prázdnej brány. Chýbal nám väčši kľud pri zakončen, alebo lepšie riešenie takýchto situácii. Musíme sa poučiť z tohto zápasu a tvrdo pracovať v tréningoch ďalej.

STARŠÍ ŽIACI U14

• I.Liga SŽ – 4.kolo – 12.9.2021 – 12:00 – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   4:2 (3:0)   MŠK NÁMESTOVO

Góly: Lacko2, Hollý, Maslák.

Zostava: Podhradský, Erteľ, Marček, Šuhaj, Maslák, Brincka, Holý, Skladaný, Krška, Krovina, Lacko.

Striedali: Pavlovič, Petrovič, Maniš, Kováčik.

Komentár trénera (Turčina Marián): Upracovaný zápas z minimom gólových príležitostí. Okrem víťazstva nemôžeme byť spokojní skoro s ničím. Chýbala tomu kvalita, ale čo je horšie aj nasadenie a túžba po víťazstve. A nemôže nás ospravedlniť ani absencia niektorých hráčov. Jediných svetlým zjavom zápasu bol Markus Lacko, autor dvoch gólov a jednej gólovej prihrávky.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• I.Liga MŽ – 4.kolo – 11.9.2021 – 11:30 – ihrisko Námestovo.

MŠK NÁMESTOVO   2:6 (0:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Nátny 4, Cesar, Lacko.

Zostava: Brisuda, Korotvička, Lacko, Krcho, Bakshs, Medek, Kempný, Kalnický, Simko, Fľak, Grieger, Natny, Cesar, Moric, Tuna, Tomka, Ratica, Delton, Veterníková, Veselka.

Komentár trénera (Zboja Filip): Od úvodu sme boli v zápase lepším mužstvom, boli sme dominantný na lopte a  darilo sa nám po pekných akciách dostávať do gólových príležitostí , po prvom polčase sme mohli viesť aj väčším gólovým rozdielom. V druhom polčase tempo zápasu trochu opadlo, boli sme menej dôrazný  a súper dokázal hru vyrovnať. Najmä za predvedený výkon v prvej polovici zápasu sme si víťazstvo zaslúžili.

MLADŠÍ ŽIACI U12

MŠK NÁMESTOVO   6:23   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Čech 4, Tomka 3, Rýs 2, Hanko 2,  Knapko 2, Šmehyl, Veterník 2, Zuskin 2, Kokavec 2, Truchlík 2, Facuna.

Zostava: Trancygier, Kokavec, Truchlík, Veterník, Johanides, Facuna, Fučela, Beniač, Marguš, Rýs, Čech, Hanko, Tomka, Knapko, Šmehyl, Zuskin.

Komentár trénera (Lukáč René): Od začiatku stretnutia naše družstvo dodržiavalo dohodnuté postavenie a koncentrovane prechádzalo na súperovu polovicu. Súper výborne bránil a prerušoval našu kombinačnú hru vždy len dlhým nakopnutím lopty na našu polovicu, kde tuto situáciu výborne riešili naši brankári, za čo ich chceme pochváliť. Sústredený výkon družstvo vydržalo držať až do konca zápasu. Celé družstvo chceme pochváliť za kolektívny výkon.

PRÍPRAVKA U11

• Liga U13 TFZ – 3.kolo – 8.9.2021 – 17:00 – ihrisko Drážkovce.

TJ DRUŽSTEVNÍK DRÁŽKOVCE U13   3:0   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Fúčela, Mulinka F., Macko, Rumpeľ, Mazurák, Ďurmek, Černák, Stolárik, Baranček, Červeň, Bíziková, Krutek.

Komentár trénera (Fúčela Rastislav): Z našej strany to bol ustráchaný výkon. Bez zdravého sebavedomia sa hrať futbal hrať nedá.

• Liga Prípraviek Triangel – 11.9.2021 – 10:00 – ihrisko Sklabiňa.

MŠK FOMAT MARTIN   3:2   MŠK ŽILINA

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   MFK RUŽOMBEROK

Zostava: Rumpeľ, Barica, Albrecht, Šašura, Šalát, Holan, Kutník, Černák, Stolárik, Ďurmek, Macko, Konečný, Kráľ, Mulinka F., Červeň, Krutek, Rapán, Bíziková, Baranček.

Komentár trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu 11.09.2021 sme odohrali triangel Krajskej ligy prípraviek v Sklabini proti Žiline a Ružomberku. Od začiatku sme chceli hrať, výborná rozohrávka od brankára, otváranie priestoru, a hlavne hra 1:1. Naozaj sa bolo na čo pozerať a hlavne bolo vidno, akú majú deti chuť hrať futbal. To nás len utvrdzuje v tom, že tréningový proces máme výborne nastavený.

PRÍPRAVKA U10

• Liga U11 TFZ – 5.kolo – 9.9.2021 – 17:00 – ihrisko Sklabiňa.

TJ DRUŽSTEVNÍK SKLABIŇA U11   2:4   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kucka, Greňo, Tuna, Filc.

Zostava: Boucik, Ondrašek, Filc, Kucka, Engli, Rizzo, Tuna, Krško, Kremeň, Bobrovský, Zemenčík, Štubňa, Pavlanin, Greňo, Rufus, Jahn, Mac.

Komentár trénera (Lučanský Milan): Celý zápas sme dominovali. Som moc rád, že môžem pochváliť chalanov. Všetky herné činnosti, ako 1VS1, prvý dotyk do voľného priestoru, prepínanie do obrany po strate lopty, sme zvládli a ešte sme pridali aj kvalitnú hru v krídelnom priestore. Bolo fajn vidieť ako nás futbal baví a ako sme zrýchlili hru s loptou a aj pohyb bez nej. Pomaly sa začínajú prenášať veci z tréningu do zápasu.

• Liga Prípraviek Triangel – 11.9.2021 – 10:00 – ihrisko Martin Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:2   MŠK ŽILINA

MŠK FOMAT MARTIN   1:3   MFK RUŽOMBEROK

Zostava: Tuna, Mác, Pavlanin, Kremeň, Jahn, Štubňa, Rizzo, Kucka, Greňo, Engli, Zemenčík, Štafúrik, Jendrušák, Ignačák.

Komentár trénera(Antoš Tomáš): Príjemné sobotňajšie počasie nám umožnilo odohrať kvalitný triangel s družstvami MŠK Žilina a MFK Ružomberok. S oboma súpermi sme hrali 2×25 minút. Každý polčas, ktorý sme odohrali bol iný. Chlapci nedokázali podávať rovnaké výkony počas všetkých polčasov. V tých lepších momentoch sme ukázali prvky, ktoré trénujeme. Chlapci si verili, hrali súboje 1v1, robili tlak na loptu pri jej strate/prepínali, čoho výsledkom bolo aj veľa gólov. V tých horších momentoch sme boli úplne bez pohybu, čo súperi vedeli trestať gólmi. Na tomto musíme zapracovať, aby sme boli schopný podať čo najlepšie výkony počas celých zápasov.

JUNIORKY WU19

• I.Liga D WU19 – 4.kolo – 12.9.2021 – 9:00 – ihrisko Martin Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:7 (0:3)   MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA

Zostava: Majorová, Minčíková T., Fúčelová, Štefanidesová E., Halahijová, Minčíková Z.,  Pajunková, Šimeková, Hutirová, Košová, Vojvodová, Štefanidesová N.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Druhý domáci zápas a opäť inkasovaný gól v úvode. Ako keby nám nestačilo, že sme mali veľký problém vôbec zložiť zostavu. Aj keď sme začali lepšie, boli sme to my, kto pomohol hosťom k prvému gólu. Po ňom sme sa už nedokázali pozbierať a bolo len otázkou času, kedy padne ďalší. Niekoľko hráčok si predsa len pochvalu zaslúži. Sú to žiačky, ktoré mali premiéru v drese junioriek a niektoré juniorky. Škoda, pretože ak chcete uspieť v takomto zápase, je potrebné podať tímový výkon, a to sme v zápase nedokázali.

ŽIAČKY WU15

• I.Liga Ž WU15 – 4.kolo – 12.9.2021 – 11:00 – ihrisko Martin Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1 (2:0)   MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA

Góly: Veterníková (PK), Martiníková, Ďanovská.

Zostava: Malčáková, Bobčeková, Halienová, Bíziková, Štefanidesová B., Adamčíková, Ďanovská, Martiníková, Hybská, Faziková, Veterníková, Filová, Lamošová, Jesenská.

Komentár trénera (Peržeľ Peter): Počas celého zápasu sme boli lepším družstvom. Pre vyššiu chorobnosť a presunutie troch hráčok k juniorkám sme mali problém poskladať družstvo. Nakoniec sme však aj tak dokázali zápas po dobrom výkone vyhrať. Škoda nepremenených gólových príležitostí. Dievčatám gratulujem.