• 3.9.2022 – 16:00 – III.Liga-Západ – 5.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   8:2 (3:0)   ŠK VRAKUŇA BRATISLAVA

Góly: Satina 2, Kulich 2, Dinga, Almaský, Ceniga, Líška.

Zostava: Hažer, Tomka, Brodňan, Almaský, Dinga, Kulich D., Siva, Lanko, Satina, Chupáň, Ďungel (C),

• 4.9.2022 – 11:00 – II.Liga SD sk. Západ – 4.kolo – ihrisko Partizánske.

FK TEMPO PARTIZÁNSKE   1:8 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Dolník 3, Lukášík, Švehla, Ílovský, Lipinský, Beniač.

Zostava: Lilge, Sásik, Beniač, Lipinský, Štefunda, Ondruš, Ílovský, Dolník, Švehla, Lukašík, Štrkáč,

(Jadroň, Halama, Schmied, Šotter).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Po takomto výsledku a ešte k tomu na ihrisku súpera nemôžem byť nespokojný. I keď sme po prvom polčase remizovali, chalani hrali dobre a veril som, že tento zápas zvrátime vo svoj prospech. Mali sme výborný vstup do 2.polčasu, kde sme v krátkom slede dali 3 góly a tým sme súpera zlomili. Do konca zápasu sme si mimo gólov vypracovali ešte ďalšie šance, ktoré sme nevyužili. Teší ma aj to, že sme sa dokázali presadiť pri štandardných situáciách a konečne sme dali góly hlavou. Chalani dohrali fakt výborný zápas a ešte raz im aj touto cestou gratulujem!

DORAST U19 „B“

• 1.9.2022 – 10:00 – U19-Romantics.sk TFZ – 1.kolo – ihrisko Turany.

TATRAN TURANY U19   1:12 (0:6)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Paľo 4, Hrbek 2, Baráni 2, Holubjak, Kapusta, Lepot, Kalnický (PK).

Zostava: Kalnický, Mencel, L. Lehotzký, Šalaga, Dolník, Holubjak, Lamoš (C), Loja, Baráni, Paľo, Kapusta,

(J. Lehotzký, Píš, Lepot, Hrbek).

Hodnotenie trénera (Matej Berník):Zápas sme mali od prevej minúty pod kontrolou. Už v 5. minúte sme vyhrávali 2:0. Počas zápasu sme si vypracovali veľa šancí, chlapci si z chuti zastrieľali. Teší ma, že sme držali tempo zápasu počas 90 minút.

• 4.9.2022 – 10:30 – U19-Romantics.sk TFZ – 3.kolo – ihrisko Príbovce.

TJ DYNAMO PRÍBOVCE U19   3:5 (2:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lovas 2, Paľo, Loja, Dolník.

Zostava: Kalnický (C), Kapusta, L. Lehotzký, Hanek, Vaník, Loja, Paulíny, Lepot, Laš, Paľo, Dolník,

(J. Lehotzký , Píš, Lovas).

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Počas zápasu sme herne dominovali, aj keď sa hralo v daždi na ťažšom teréne, pričom práve z tohto dôvodu vznikali na našej strane individuálne chyby, ktoré súper potrestal 2 gólmi. Predtým sme však strelili 2 góly my a tak sa do kabín odchádzalo za nerozhodného stavu. V druhom polčase sme pokračovali v našej dominantnej hre, dali sme góly, vypracovali sme si množstvo šancí, ktoré sme však nedokázali lepšie zakončiť. Chlapci išli za víťazstvom a zaslúžene vyhrali.

DORAST U17

• 4.9.2022 – 13:30 – II.Liga SD sk. Západ – 4.kolo – ihrisko Partizánske.

FK TEMPO PARTIZÁNSKE   1:4 (0:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lamoš, Krška, Smik, Kresťan.

Zostava: Ruman, Kresťan, Kopčan, Čeman, Válek, Lamoš, Krška, Gomola Sa., Murček, Smik, Baráni,

(Gomola Ši., Hrbek, Šalaga, Nemček).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): počas celého zápasu na ihrisku chalani dominovali vo všetkých činnostiach, ale treba povedať, že súper nemal kvalitu ako predchádzajúce družstvá. Zakladanie útoku, vedenie útoku malo slušné parametre, ale horšie je to s riešením finálnej fázy v útočnej zóne súpera. Prvé víťazstvo samozrejme teší a verím, že bude motiváciou do ďalšej roboty v tréningovom procese.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 3.9.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ sk. Stred – 3.kolo – ihrisko Lipt. Mikuláš.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   4:0 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Podhradský, Ertel, Klenec, Poláček, Mendel, Faziková, Skladaný, Maniš, Marček, Tomka, Krška,

(Fekiač, Cálik, Krovina, Brisuda).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme sa chceli s fyzicky lepším súperom pretláčať, v druhom polčase sme chceli hrať futbal. A taký bol aj herný obraz celého zápasu. V prvom nás domáci jednoznačne prehrali a okrem dvoch strelených gólov ešte nepremenili pokutový kop. V druhom polčase sme mali jasne na vrch my, gól sa nám však nepodarilo streliť a v závere domáci z rýchlych protiútokov ešte dva razy skórovali a zaslúžene vyhrali. Treba sa z toho poučiť, futbal sa hrá na dva polčasy.

STARŠÍ ŽIACI U15 „B“

• 4.9.2022 – 10:00 – Liga TFZ U15 – 3.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   9:0 (3:0)   TJ ŽIARA HORNÁ ŠTUBŇA

STARŠÍ ŽIACI U14

• 3.9.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ sk. Stred – 3.kolo – ihrisko Lipt. Mikuláš.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   3:4 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Móric, Kempný, Okuliar, Janík.

Zostava: Korotvička, Nátny, Kalnický,  Ivaška, Tuna, Kempný, Bella, Šimko, Tomka, Lacko, Štípala, Móric,

(Janík, Okuliar, Delton, Brisuda).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Vo dobrom, náročnom a vyrovnanom zápase sme boli dôraznejší. Aj keď to nebol náš úplne najlepší zápas rozhodlo, že sme vyhrávali osobne súboje a dobre sme kombinovali, z čoho sme si vytvárali aj šance. Chlapcov chcem pochváliť za prístup počas celého zápasu.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 4.9.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ sk. Stred – 3.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   3:3 (1:2)   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Góly: Hanko, Knapko, Rýs.

Zostava: Lipták, Kokavec, Veterník, Beniač, Čech, Facuna, Fúčela, Knapko, Omerovič, Rýs, Frniak, Hanko, Biziková, Mišun, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Zápas viac o bojovnosti ako o hernej kvalite. Z našej strany bola snaha hrať kombinačne, ale hostia prispôsobili svoju hru rýchlym útočníkom. Všetky ich šance a aj góly padli po nakopnutej lopte a rýchlom protiútoku. Nevadí, musíme sa aj my naučiť reagovať na iný spôsob hry. Teší ma, že sme v druhom polčase dokázali vyhrávať osobné súboje. Naopak mrzí ma zranenie M.Facunu , ktorému želáme skoré uzdravenie.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 4.9.2022 – 12:00 – I.Liga MŽ sk. Stred – 3.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   10:10 (4:5)   MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Góly: Albrecht 2, Mazurák 2, Kutnik , Šašura, Baranček,  Kraľ, Ertel, Červeň.

Zostava: Rumpel, Černák, F. Mulinka, Albrecht, Macko, Baranček, Kutnik, Mazurak, Pobeha, Dolník, Kráľ, Konečný, S. Mulinka, Durmek, Šašura, Červeň, Holaň, Baka.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Zápas, čo sa týka skóre aj gólových príležitostí, bol vyrovnaný, no herne sme súpera prevýšili. Dominovali sme v držaní lopty, kde sme sa však nevyvarovali chybám a súper potom išiel jednoducho a rýchlo do protiútokov. Bol to zaujímavý zápas, kde najmä ku koncu nechýbali emócie a obidve mužstvá ukázali vôľu zvíťaziť čo je v tejto kategórii veľmi dobré.

PRÍPRAVKA U11

• 1.9.2022 – 10:00 – U13 Liga TFZ – 1.kolo – ihrisko Turčianska Štiavnička.

MŠK FOMAT MARTIN   7:2 (4:2)   ŠK TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA U13

Góly: Tuna 2, Kremeň 2, Filc, Bobrovský, Matušek.

Zostava: Mác, Filc, Kucka, Onufer, Kremeň, Jahn, Matušek, Bobrovský, Tuna.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Od začiatku zápasu sme boli aktívny. Väčšinu zápasu sme mali loptu vo svojej moci a snažili sme si vytvárať strelecké príležitosti či už individuálne alebo kombinačne. Výsledkom toho bolo 7 gólov. 2 góly sme inkasovali, ale inak počas celého zápasu sme súpera k ničomu nepustili. Chlapci skvelo zachytávali útoky súpera a to aj vďaka okamžitému prepínaniu z útočnej fázy do obrannej. Chválim mužstvo za prístup k zápasu a predvedený výkon.

PRÍPRAVKA U10

• 1.9.2022 – 09:00 – TURNAJ U10 v Kanianke – ihrisko Kanianka.

Celkové umiestnenie: 3.miesto.

Zostava: Páleš J., Kutman, Štefanides P., Cabada, Jurošek, Páleš S., Štefanides M., Belošic, Šramel, Harnádek, Šalaga, Revús, Chyla, Hrnčiar, Dérer, Pravňan, Surovec, Juráš

Hodnotenie trénera(Páleš Jaroslav): Opäť sme sa zúčastnili na kvalitne obsadenom turnaji v Kanianke, kde sme odohrali šesť zápasov. Naši chlapci tento turnaj v máji vyhrali a tak mali opäť veľkú motiváciu tento výsledok zopakovať. V prvých štyroch zápasoch sme boli lepší ako súper a našou aktívnou hrou sme súperov herne prevýšili a zápasy zaslúžene vyhrali. Posledné dva zápasy nám však nevyšli tak, ako sme chceli. Našou nepozornosťou, hlavne v úvodoch zápasov, sme dostali po našich chybách zbytočné góly. Aj keď chalani bojovali až do konca, výsledky proti Trenčínu a Sencu sa nám už nepodarilo zmeniť. Postupne sme prebrali iniciatívu, vytvárali si gólové príležitosti, ktoré sme ale nie vždy dotiahli do úspešného konca. Páčilo sa nám, že chalani, aj napriek nepriaznivému výsledku, mali chuť tieto zápasy zvrátiť. Zbytočným zahadzovaním čistých, gólových šancí sme však už nedokázali výsledok otočiť. Aj keď sa nám tentokrát turnaj nepodarilo vyhrať, umiestnili sme sa na peknom 3. mieste, a preto chválime chalanov za predvedený výkon a reprezentáciu klubu počas celého turnaja. Na záver by sme chceli ešte poďakovať rodičom za podporu počas celého turnaja.

• 3.9.2022 – 10:00 – U11 Liga TFZ – 3.kolo – ihrisko Turčianska Štiavnička.

ŠK TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA U11   3:7 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Král 2, Kutman, Šalaga, Dérer, Mažári, Frniak.

Zostava: Hrnčiar, Šalaga, Revús, Frniak, Mažári, Kutman, Dérer, Král, Ruttkay, Harnádek.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odohrali Okresnú súťaž prípraviek v Turčianskej Štiavničke. Zápas sme začali v takom pomalšom tempe, ale časom sme sa začali presadzovať, hlavne v hre 1:1. Dokázali sme si vytvárať množstvo šancí, ale na druhej strane aj súper sa dosť často dostával pred našu bránu. Chcel by som pochváliť aj súpera, ktorý sa tiež snažil hrať “futbal”, čo sa moc často v okrese nestáva. Celkovo som bol s našou hrou spokojný a náš herný prejav sa zo zápasu na zápas zlepšuje. Hlavne by som chcel vyzdvihnúť výkon brankára Mareka Hrnčiara.

PRÍPRAVKA U9

• 3.9.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   7:13 (3:8)   TJ DYNAMO DIVIAKY

Góly: Bakala 3, Strapko 2, Štafurík, Poruba.

Zostava: Bakala, Bobrovský, Peschka, Chomist, Mihálik, Štrbák, Časár, Fašianok, Poruba, Štafurík, Strapko, Vaško, Beca, Žabka, Phám, Végh, Kubiatko.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): Tento zápas sa veľmi ťažko hodnotí, nakoľko sa malo hrať na dvoch ihriskách ale súper z Diviak pricestoval len s desiatimi hráči. My sme mali mužstvo doplnené o šesť hráčov z kategórie U8 a na každý polčas sme nastúpili s dvoma odlišnými zostavami. V každom polčase sme sa  pomalšie  dostávali do tempa, ale oproti minulému týždňu bolo vidno istý progres. Verím, že od septembra začneme trénovať v plnom počte a od zápasu k zápasu sa budeme zlepšovať.