Výsledkový servis 35. týždňa (30.8. – 5.9.)

Výsledky a hodnotenia zápasov

 

MUŽI „A“

  • TIPOS III.Liga – Stred – 6.kolo – 4.9.2021 – 15:30 – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:0 (0:0)   TJ BANÍK KALINOVO

Góly: Cvik.

Zostava: Hažer, Ďungel, Cvik, Tomka, Garaj, Dinga, Chovanec, D. Kulich, Barčík (K), Jasenovský, Repáň.

Striedali: Líška, Lanko, Šesták.

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Súpera sme chceli zavrieť na jeho polovici, odoberať mu loptu na jeho polovici a to sa podarilo. Hostia hru  všemožným spôsobom kúskovali  a snažili sa takto náš tlak eliminovať. Takýmto mužstvám treba rýchlo dať gól a potom sa už hrá ľahšie. Nám sa to v prvom polčase napriek výborným šanciam nepodarilo, ale my sme išli trpezlivo za gólom, mužstvo zostalo sústredené, chalani išli do súbojov naplo, poctivo jazdili a vyústením toho bola štandardka, z ktorej padol rozhodujúci gól. Kalinovo síce zatiaľ nestratilo ani bod, no malo o niečo slabších súperov. Napriek tomu si jeho bilancia zaslúžila rešpekt, veď nie je vôbec jednoduché vyhrať po sebe šesť zápasov. V sobotu ideme do Dolného Kubína, ktorý je aktuálne prvý a dúfam, že opäť dokážeme ďalšieho priebežného lídra zaskočiť.

 

 

ŽENY „A“

  • II.Liga Ženy sk.B – 2.kolo – 4.9.2021 – 15:00 – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   1:2 (0:1)   FK BELUŠA

Góly: Balejová.

Zostava: Zacharová, Minčíková T., Kacvinská, Halahijová, Lilgová, Švábiková, Laurinčíková, Žilková, Balejová, Ďubašáková, Pajunková, Laubertová, Poloncová, Fúčelová, Minčíková Z.

Hodnotenie trénera (Bolek Matej): Začiatok zápasu nám vôbec nevyšiel, pretože sme po hrubej individuálnej chybe úplne zbytočne inkasovali. Potom sme prevzali iniciatívu a kombinačnou hrou sme sa dostávali do zakončenia. Podarilo sa nám však len nastreliť konštrukciu súperovej brány. Mali sme lepšie držanie lopty, pričom súper väčšinu zápasu odkopával loptu. Keď už konečne prišlo vyrovnanie z kopačky Balejovej a my sme sa pokúšali o strhnutie víťazstva na našu stranu, prišla ďalšia hrúbka a súper strelil druhý gól, pri ktorom sa navyše zranila naša brankárka a musela striedať. Aj napriek ďalším zmenám sa nám však už nepodarilo vyrovnať. Škoda, v zápase prehralo lepšie družstvo.

 

 

STARŠÍ DORAST U19

  • I.Liga SŽ – 6.kolo – 4.9.2021 – 11:00 – ihrisko Súčany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:3 (1:2)   FK HUMENNÉ

Góly: Tichý, Pekelský.

Zostava: Jadroň, Medek, Vajdel, Ruttkay, Spišák, Ondruš, Hodža (K), Staš, Tichý, Pavlík, Palider.

Striedali: Haľama, Satina D., Pekelský, Rihane.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Nepriaznivý výsledok ovplyvnili naše hrubé individuálne chyby v defenzívnej činnosti. Nevedeli sme sa vysporiadať s jednoduchou hrou súpera, ktorý svoje rýchle protiútoky využíval na strelenie gólov. Aj napriek ťažkému terénu sme herne dominovali, vytvárali si aj gólové príležitosti , ale chýbal nám aj kúsok šťastia pri zakončení.

 

 

MLADŠÍ DORAST U17

  • I.Liga SŽ – 6.kolo – 4.9.2021 – 13:30 – ihrisko Súčany.

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 (0:0)   FK HUMENNÉ

Zostava: Rybar, Mencel, Štefunda, Lipinský, Marčičiak, Lesev, Hriňa, Ursíny, Valek, Smik, Vajdel (K).

Striedali: Schmied, Mendel, Krška, Hanek, Čeman.

Hodnotenie trénera (Letrik Andrej):  Super prišiel z jasnou taktikou, odkopávať lopty a hrať na brejky, čo im aj dokonale vyšlo. Na nekvalitnom teréne nám viazla kombinácia a neboli sme ani tak dôrazní ako súper, v čom nás prevyšoval. Podali sme slabý výkon, čo nám nemohlo stačiť na bodový zisk.

 

 

STARŠÍ ŽIACI U15

  • I.Liga SŽ – 3.kolo – 4.9.2021 – 10:00 – ihrisko Banská Bystrica – Podlavice.

JUPIE FŠMH   4:2 (3:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Uhlárik, Nemček.

Zostava: Macko, Buček, Kopčan, Riljak., Lehotzký L., Lepot, Gomola Š, Uhliarik, Lehotzký J., Nemček, Laš.

Striedali: Paulíny, Gomola S., Kapusta, Holubjak, Dolník, Staník.

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Do zápasu sme nastúpili s cieľom nadviazať na bojovný výkon s Ružomberkom, pričom sa nám toto neporadilo. V zápase sme boli nevýrazný, síce sme si dokázali vytvoriť aj gólové príležitosti, avšak chýbala tomu väčšia chuť po víťazstve. Súper využil dve štandardné situácie a už ťažko sa nám doháňal výsledok. Mrzí nás hlavne to, že pri väčšej snahe a chuti po víťazstve by to bol veľmi hrateľný súper a mohli sme uhrať dobrý výsledok.

 

 

STARŠÍ ŽIACI U14

  • I.Liga SŽ – 3.kolo – 4.9.2021 – 12:00 – ihrisko Banská Bystrica – Podlavice.

JUPIE FŠMH   6:0 (4:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Pavlovič, Kováčik, Klenec, Šuhaj, Brincka, Mendel, Faziková, Skaladaný, Marček, Krovina, Maslák.

Striedali: Podhradský, Rapan, Erteľ, Maniš.

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Minulo týždenná výhra nad Ružomberkom nám viac uškodila ako pomohla. Do zápasu sme nastúpili nekoncentrovaní a súper trestal každú našu chybu. V druhom polčase sa hra z našej strany zlepšila, ale na lepší výsledok to nestačilo. Ideme ďalej, ale takýto výkon musí byť pre nás výstrahou!

 

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

  • I.Liga MŽ – 3.kolo – 5.9.2021 – 10:00 – ihrisko Turčianske Klačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:4 (1:1)   JUPIE FŠMH

Góly: Kalnický, Kempný.

Zostava: Brisuda, Korotvička, Lacko, Krcho, Bakshs, Medek, Kempný, Kalnický, Simko,Fľak, Grieger, Natny, Cesar, Moric, Tuna, Tomka, Ratica, Delton, Veterníková.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Napriek prehre sme odohrali kvalitný zápas so silným súperom, v ktorom sme určite neboli slabším mužstvom. Zápas sa lámal za stavu 2:2 kedy sme nepremenili viacero dobrých príležitosti a súper naopak využil našu chybu v rozohrávke na strelenie víťazného gólu. Bol to ťažký zápas plný emócii a práve takéto chlapcov posúvajú dopredu. V posledných zápasoch sa naša hra zlepšila a verím, že sa to čoskoro odzrkadlí aj vo výsledkoch.

 

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

  • I.Liga MŽ – 3.kolo – 5.9.2021 – 11:30 – ihrisko Turčianske Klačany.

MŠK FOMAT MARTIN   9:10  JUPIE FŠMH  

Góly: Facuna 2, Truchlík 2, Zuskin 2, Hanko, Veterník, Siekela.

Zostava: Trancygier, Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Johanides, Facuna, Fúčela, Beniač, Marguš, Rýs, Čech, Cabadaj, Hanko, Tomka, Knapko, Lipták, Šmehyl, Zuskin, Velický, Frniak.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Výborný zápas na oboch stranách. Darili sa nám rýchle kombinácie a využívanie krídelného priestoru na prechod do útoku. Škoda len väčšieho množstva nevyužitých šancí a jednoduchšieho riešenia v koncovke. Súper využil svoje šance a strelil dostatočný počet gólov na to aby vyhral. Kondične ťažký zápas sme zvládli a chceme celé družstvo pochváliť a poďakovať za odvedený výkon

 

 

PRÍPRAVKA U11

  • Liga U11 TFZ – 4.kolo – 4.9.2021 – 10:00 – ihrisko Martin – Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   14:0   TJ DRUŽSTEVNÍK DRÁŽKOVCE

Góly: Mulinka F. 3, Stolárik 2, Albrecht 2, Ďurmek 2, Mulinka S., Baka, Šašura, Rumpeľ, Konečný.

Zostava: Albrecht, Mulinka S, Mulinka F, Šašura, Červeň, Konečný, Rumpeľ, Ďurmek, Baka, César, Stolárik.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): V sobotu sme odohrali veľmi kvalitný zápas. Už od začiatku zápasu sme začali hrať aktívne, napádať súpera. Bola vidieť dominancia na našej strane a súpera sme v podstate do ničoho nepustili, o čom svedčí aj samotný výsledok 14:0. No keby sme boli trošku efektívnejší v koncovke, výsledok zápasu by mohol byť ešte vyšší.  Chalani, až na zopár malých nedostatkov, naplnili do bodky čo im bolo povedané pred zápasom. Súpera sme prehrali ako po individuálnej stránke tak aj taktickej stránke. Najviac nás teší, že chalani prenášajú veci, ktoré sa učíme na tréningu už aj do zápasu. Výkon z našej strany bol výborný. Chalani majú od nás s trénerom pochvalu.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *