Zostava: Raček, Tomka, Brodňan, Almaský, Líška, Dinga, D.Kulich, Siva, Lanko, Chupáň, Ďungel (C),

• 27.8.2022 – 16:30 – III.Liga-Západ – 4.kolo – ihrisko Dunajská Lužná.

FK INTER BRATISLAVA MLÁDEŽ   0:2 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Hažer, Tomka, Brodňan, Almaský, Barčík (C), Dinga, Siva, Satina, Chupáň, Ďungel,

• 27.8.2022 – 11:00 – II.Liga Ženy – 1.kolo – ihrisko Poprad.

FK POPRAD   2:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Ďubašáková, Minčíková T., Kacvinská, Múdra, Lilgeová, Švábiková, Žilková, Kleinová, Dvorská, Halahíjová, Pajúnková,

(Rumanová, Kubačková, Balejová, Fúčelová, Laurinčíková).

Hodnotenie trénera (Bolek Martin): Prvý zápas v sezóne s veľmi kvalitným súperom bol v prvom polčase veľmi vyrovnaný. Dokonca by som si dovolil povedať, že sme mali miestami aj navrch, ale žiadna z našich príležitosti sa gólom neskončila. Prvý polčas skončil teda 0:0. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu až do momentu, kedy sme dostali gól po situácií zaváňajúcej ofsajdom. Všetci sme si mysleli, že sa jednalo o ofsajd. Dokonca aj domáce hráčky si to mysleli. O 3 minúty na to, sme inkasovali po štandardnej situácií a tieto dva zlepené góly nás umlčali. My sme už nedokázali reagovať. Záver zápasu sa ešte niesol v nervóznom duchu s množstvom prerušení a kartovými trestami na oboch stranách. Gól už ale nepadol a teda odchádzame z Popradu bez bodu po prehre 2:0.

DORAST U19

• 27.8.2022 – 11:00 – II.Liga SD sk. Západ – 3.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (0:0)   ČERMÁŇSKY FK NITRA

Góly: Dolník 2.

Zostava: Lilge, Sásik, Beniač, Lipinský, Pavlík, Ondruš, Ursíny, Dolník, Štrkáč, Šotter, Lukašík,

(Jadroň, Ílovský, Schmied, Horník).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Z môjho pohľadu to bol jeden z najlepších zápasov v mládeži v rámci 2.ligy U19 odkedy som pri mužstve. Aspoň čo sa týka tempa hry určite. Vo veľkom teple išli chalani oboch tímov až do kŕčov. Zápas mal prvky moderného futbalu a síce obaja chceli konštruktívne vychádzať spod vysokého pressingu súpera, oba tímy vytláčali obrany vysoko, v zápase nechýbali rýchle prechodové fázy z obrany do útoku a naopak. Horšie to už bolo z prevedením dobre črtajúcich sa príležitostí, kde nám v riešení chýbala trochu kvalita a preto sme sa nedostávali do vyloženejších príležitostí. Po inkasovanom góle v druhom polčase bolo vidieť na chalanoch trochu nervozita, hra bola rozháraná a nevedeli sme sa dostať do tempa. Pomohli nám dve úžasné akcie a góly Janka Dolníka. Za prístup však chcem pochváliť celé mužstvo, takto sa hrá za FOMAT!

DORAST U19 „B“

• 27.8.2022 – 16:00 – U19-Romantics.sk TFZ – 2.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1 (1:1)   FO TATRAN SUČANY

Góly: Paľo, Lehotzký, Mencel.

Zostava: Ruman, Staník, Lamoš (C), Šalaga, Čeman, Holubjak, Lehotzký J., Uhlárik, Kapusta, Paľo, Loja,

(Lehotzký L., Mencel, Píš).

Hodnotenie trénera (Berník Matej): Zápas mal na prvú triedu veľmi slušné parametre a tempo, ktoré vydržalo asi do 70 minúty. Počas zápasu sme herne dominovali, vypracovali sme si veľa príležitostí, nastrelili 4 krát žrď. Súper hrozil predovšetkým z brejkových situácií, pričom nás mohol tiež viac krát potrestať. Naši chlapci však išli za víťazstvom a zaslúžene vyhrali. No aj tak musíme zlepšiť efektivitu v premieňaní našich šancí.

DORAST U17

• 27.8.2022 – 13:30 – II.Liga SD sk. Západ – 3.kolo – ihrisko Bystrička.

MŠK FOMAT MARTIN   0:2 (0:1)   ČERMÁŇSKY FK NITRA

Zostava: Kalnický, Kresťan, Marčičiak, Riljak, Válek, Krška, Gomola Sa., Paulíny, Nemček, Baráni, Hrbek,

(Vaník, Dolník, Kopčan, Laš).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Súper sa dostal do vedenia hneď v úvode zápasu po štandardnej situácii. Po inkasovanom góle sa dej hry odohrával prevažne v strednej zóne  ihriska. My sme si v prvom polčase dokázali vytvoriť jednu gólovú príležitosť po peknej krídelnej akcii. V úvode druhého polčasu sa situácia zopakovala, keď súper sa dostal do dvojgólového vedenia. Zápas chalani dohrávali o jedného hráča menej, nakoľko sme striedania  realizovali v priebehu polčasu. Aj napriek početnej nevýhode chalani v zápase bojovali a mohli sme v závere zápasu znížiť na rozdiel jedného gólu. Zápas nám ukázal pasáže hry, ktoré mali parametre, ale naša finalizácia nemala potrebnú kvalitu.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 28.8.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ sk. Stred – 2.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (1:1)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly:  Kúdelka 2.

Zostava: Nečesaný, Kováčik, Klenec, Mendel, Krovina, Faziková, Skladaný, Brincka, Marček, Kúdelka, Tomka,

(Fekiač, Krška, Erteľ, Cálik, Brisuda).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Dnes nás môže tešiť len víťazstvo a tri body. Inak sme v zápase pre víťazstvo urobili veľmi málo. A to smerom hore, ale aj do bránenia. A hlavne sme sa málo pohybovali, vytvárali málo pozícii. Neviem si vysvetliť tak rozdielny herný prístup k zápasom. Čaká nás ťažký zápas v L. Mikuláši, dúfam že sa dokážeme pripraviť a napravíme  dojem.

STARŠÍ ŽIACI U15 „B“

• 28.8.2022 – 10:00 – Liga TFZ U15 – 2.kolo – ihrisko Košťany nad Turcom.

TJ TURČAN KOŠŤANY   4:20 (0:13)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Janík 4, Pavlovič 4, Rýs 4, Vaňko 3, Fúčela 2, Medek, Grieger, Podhradský.

Zostava: Podhradský, Sitár, Facuna, Janík, Grieger, Fúčela, Rýs, Maniš, Medek, Vaňko, Pavlovič, Trancygier.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Súper nastúpil s ôsmimi hráčmi.Nie je čo hodnotiť.

STARŠÍ ŽIACI U14

MŠK FOMAT MARTIN   3:2 (1:1)   MŠK NOVOHRAD LUČENEC

Góly: Ivaška, Delton, Lacko.

Zostava:  Brisuda, Nátny, Kalnický, Okuliar,  Ivaška, Tuna, Kempný, Delton, Šimko, Tomka, Lacko,

(Paluga, Štípala, Móric).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): V zápase sme herne dominovali. Súper využil len naše individuálne chyby. Boli sme lepší po technickej, ale aj pohybovej stránke. Zlepšiť musíme určite riešenia pred súperovou bránkou a situácie v prečíslení. Súper sa snažil presadiť len dlhými prihrávkami za obranu, ktoré sme však dobrou pozičnou hrou stredných obrancov eliminovali. Súpera sme však dokázali gólovo odomknúť a doraziť až pred koncom zápasu. Za nezlomnú vôľu zvíťaziť chcem chalanov pochváliť a taktiež za predvedený výkon.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 28.8.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ sk. Stred – 2.kolo – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   0:8 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly:  Mišun 2, Marguš, Hanko , Knapko , Omerovič , Bizíková, Frniak.

Zostava: Lipták, Kokavec, Bizíková, Čech, Beniač, Veterník, Hanko, Omerovič, Frniak, Knapko, Zuskin, Simonides, Mišún, Marguš.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Zápas sme výsledkovo zvládli. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko. V prvom polčase sme zahodili množstvo šancí, domáci stále cítili šancu , hrozili z rýchlych protiútokov. Obrana však pracovala výborne. Skóre otvoril Marguš po peknej individuálnej akcii. V závere polčasu zvýšil Knapko, a do šatní sme odchádzali z dvojgólovým náskokom. Úvod druhého polčasu nám vyšiel fantasticky. Už po minúte sme sa tešili po góle Bizíkovej. Domácich to úplne položilo. Od tohto momentu bolo na ihrisku už iba jedno mužstvo. Až do konca sme hrali aktívne, výsledkom bolo pekné skóre 0:8. Teší ma, že sme v druhom polčase zmenili myslenie a hrali svoju kombinačnú hru.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 28.8.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ sk. Stred – 2.kolo – ihrisko Lučenec.

MŠK NOVOHRAD LUČENEC   2:17 (1:9)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Albrecht 3, Kutnik 3, Šašura 3, Baranček 3, Stolárik, Konečný, Mazurák, Macko, Bakala.

Zostava: Rumpel, F.Mulinka, Albrecht, Macko, Baranček, Kutnik, Mazurak, Bakala, Dolník, Barica, Konečný, S. Mulinka, Durmek, Šašura.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Od začiatku sme v zápase dominovali. Boli sme dôrazný v osobných súbojoch a s našim vysokým napádaním mal súper veľké problémy. Okrem toho, že sme boli lepší individuálne, chlapci predviedli aj pár pekných kombinačných akcii. Potešil aj fakt, že chlapci sa snažili pracovať so šírkou ihriska z čoho pramenilo, že mali viac času a priestoru na jednotlivé herné činnosti a to najmä pri zakladaní a vedení útoku.

PRÍPRAVKA U11

• 24.8.2022 – 17:00 – U13 Liga TFZ – 2.kolo – ihrisko Turčianske Teplice.

MFK TEPLIČAN U13   0:20 (0:13)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Mác 7, Matušek 4, Krško 3, Filc 2, Pavlanin,  Onufer, Kucka, Bobrovsky.

Zostava: Mác, Buocik, Filc, Kucka, Onufer, Krško, Matušek, Pavlanin, Bobrovsky, Štubňa.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Od začiatku zápasu sme hrali aktívne smerom dopredu, v útočnej fáze sme pekne otvárali ihrisko, a využívali hlavne kridelné priestory. Po strate lopty sme okamžite sa snažili o získanie lopty späť, čo sa nám aj darilo. Dokázali sme sa presadzovat individuálne a aj kombinačné. Chválim mužstvo za predvedený  výkon

• 27.8.2022 – 15:00 – Miniturnaj U11 – Banská Bystrica.

RSC HAMSIK ACADEMY   3:1   MŠK FOMAT MARTIN

FC PETRŽALKA   4:0   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Tuna, Filc, Kucka, Onufer, Matušek, Pavlanin, Bobrovsky, Štubňa, Rizzo, Jendrušak, Ighnačak, Štafurik, Páleš J., Páleš S., Pravňan, Štefanides P., Štefanides.

Hodnotenie trénera (Lučanský Milan): Odohrali sme ťažký triangel, ani jeden zápas nebol ľahký. Pri každom jednom kontakte s loptou nás súper napadal, nenechávať nám žiadny volný priestor. Okrem dvoch zápasov s Petržalkou dnes sme vybuchli hlavne v hlavách. Boli sme v hre 1vs1 lepší smerom dopredu, čo nás stalo veľa síl a potom sme sa nestíhali vracať smerom dozadu. Musím pochváliť všetkých hračov za zlepšený prístup v posledných zápasoch, kde si siahli na dno síl a držali krok so súperom. Dakujem aj mladším hráčom z U10, ktorí nás doplnili a boli prínosom pre celý tím. Presne takého ťažké zápasy nás vedia posunúť dopredu

PRÍPRAVKA U10

• 27.8.2022 – 10:00 – U11 Liga TFZ sk.A – 2.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   14:3   (6:0)   TJ SLOVAN BYSTRIČKA U11

Góly: Šalaga 4, Kutman 2, Dérer 2, Revús 2, Kňazeje 2, Frniak, Kráľ.

Zostava: Hrnčiar, Frniak, Kňazeje, Mažári, Revús, Kráľ, Cabada, Šalaga, Dérer.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Chalani si z chuti zahrali a pri lepšom zakončení mohlo byť gólov aj viac. Sám som bol prekvapený, ako dobre dokázali pracovať s priestorom. Otvárali pri útočení a zatvárali pri bránení. Hlavne ma potešilo prepínanie po strate lopty. Chválim celú partiu.

PRÍPRAVKA U9

• 27.8.2022 – 10:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   13:33   RSC HAMSIK ACADEMY

Góly: Belošic 5, Strapko 4, Bakala 2, Chyľa 2.

Zostava: Bakala, Bartko, Bobrovský, Chomist, Mihálik, Peschka, Strapko, Štrák, Juraš, Surovec, Ruttkay, Belošic, Chyľa.

Hodnotenie trénera (Skladaný Martin): V tomto zápase súper dominoval vo všetkých herných činnostiach. My sme mu ako tak dokázali vzdorovať len na jednom ihrisku. Pod náš výkon sa určite podpísala aj veľmi slabá účasť na tréningoch, a v podstate aj na zápasoch. Pozitívnych vecí na našom výkone bolo veľmi málo, ale aj napriek tomu verím, že sa budeme od zápasu k zápasu zlepšovať.

JUNIORKY WU19

• 28.8.2022 – 10:00 – I.Liga D – 1.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   6:3 (3:0)   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Góly: Cígerová 3, Ďanovská, Šupenová.

Zostava: Jeleňová, Šupenová, Fúčelová, Kováčiková, Lauková, Laurinčíková, Minčíková Z., Martiníková, Cígerová, Ďanovská, Pajúnková,

(Malčáková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V prvom polčase sme mali hru pevne pod kontrolou a podarilo sa nám aj streliť tri góly. Gólov mohlo byť oveľa viac, bohužiaľ sa nám nepodarilo využiť všetky naše gólové príležitosti. V druhom polčase na nás hostia zatlačili a snažili sa o okamžitý pressing po strate lopty, čo nám príliš nevyhovovalo. Snaha hostí vyvrcholila kontaktným gólom. Nám sa však po rohovom kope podarilo opäť skórovať na rozdiel troch gólov. Bohužiaľ okamžite po rozohrávke, po našom ľahostajnom prístupe súper skóroval. Nedarilo sa nám opätovne prebrať iniciatívu a súper opäť skóroval. Až v závere sme všetko ukľudnili dvoma gólmi. Zápas nám poukázal na fakt, že ani za stavu 3:0 nesmieme prestať hrať. Babám gratulujem k výhre.

ŽIAČKY WU15

• 28.8.2022 – 12:00 – I.Liga D – 1.kolo – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:0 (1:0)   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

Góly: Adamčíková, Baumanová.

Zostava: Rajčanová, Wänkeová, Baumanová, Halienová, Filová, Jaborská, Rapanová, Zaborská, Jesenská, Nogová, Adamčíková,

(Lamošová, Mrožeková, Filová, Brezniaková, Maslová, Fekiačová, Orlovská, Smiteková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Prvý polčas bol z našej strany slabší, nakoľko sme sa až na niekoľko minút prispôsobili hre hostí. Hralo sa prevažne pred šestnástkou nášho súpera, kde však nebola žiadna možnosť presadiť sa, pretože všetky hráčky súpera vytvorili neprechodný blok a my namiesto toho, aby sme hru roztiahli, sme sa snažili presadiť až príliš často individuálne priamo stredom cez viacero súperiek. V druhom polčase to bolo z našej strany o poznanie lepšie a hralo sa viac po krídlach. Bohužiaľ podarilo sa nám pridať len jeden gól. Babám gratulujem k víťazstvu, no bude nám to ešte chvíľu trvať, dokiaľ sa zohráme, pretože v lete sa káder výrazne obmenil.