VÝSLEDKOVÝ SERVIS 33. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (15.8. – 21.8.2022)

 

 

MUŽI A

 • 20.8.2022 – 16:30 – III.Liga-Západ – 3.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:2 (0:1)   OFK MALŽENICE

Zostava: Hažer, Tomka, Brodňan, Garaj, Almaský, Líška, Barčik (C), Mlynár, Dinga, Siva, Satina,

(Palider, Repáň, Kulich D., Lanko, Chupáň, Raček).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol):

 

DORAST U19

 • 20.8.2022 – 10:00 – II.Liga SD sk. Západ – 2.kolo – ihrisko Trnava.

FK LOKOMOTÍVA TRNAVA   6:2 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Pavlík, Šotter.

Zostava: Jadroň, Spišák, Beniač, Lipinský, Horník, Ondruš, Halama, Dolník, Pavlík, Schmied, Lukašík,

(Lilge, Ílovský, Ursíny, Šotter).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Výsledok vyzerá hrozivo, rovnako tak ako výkon niektorých hráčov v zápase. Treba však povedať, že herne sme boli lepším tímom, ale po vyrovnanom polčase sme absolútne zlyhali pri vstupe do toho druhého. Súperovi sme doslova darovali 2 penalty, obe po ruke v 16-tke a následne chybou brankára nás súper za pár minút dostal na rozdiel 3 gólov. Následne sme mali šancu, kde sme nedali do odkrytej brány gól, a o pár minút sme nepremenili penaltu a tým už náš súper získal mentálnu výhodu. Aj napriek snahe súper trestal znova naše individuálne chyby. Chalani si musia uvedomiť, že zápas trvá viac ako 90 min a chvíľková nekoncentrácia znamená prehra a v tomto prípade zahanbujúcim rozdielom, ktorý reálne nevypovedá o dianí na ihrisku. Je to škoda, pretože naše výkony nie sú zlé a preto verím, že sa v najbližšom zápase vyvarujeme týchto zaváhaní v defenzíve.

 

DORAST U17

 • 20.8.2022 – 12:30 – II.Liga MD sk. Západ – 2.kolo – ihrisko Trnava.

FK LOKOMOTÍVA TRNAVA   1:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Ruman, Kresťan, Kopčan, Riljak, Lamoš, Krška, Gomola Sa., Gomola Ši., Murček, Laš, Hrbek,

(Vaník, Lepot, Lovás, Dolník, Holubjak).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): v prvom polčase boli domáci aktívnejší, vyhrávali viac osobných súbojov hlavne v strednej zóne ihriska a vytvárali si strelecké možnosti. Nám v prvom polčase chýbala pri výstavbe útokov väčšia aktivita stredových hráčov a krídelníkov. V druhom polčase sa dej hry vyrovnal. Súper sa dostal po štandardnej situácii do vedenia. Po inkasovanom góle sme prevzali iniciatívu zápasu a mohli dotiahnuť zápas do remízového konca. Počas celého zápasu mi chýbal väčší pokoj na lopte pri výstavbe útoku, nábehy útočiacich hráčov na polovici súpera a preniesť prvky z tréningového procesu do zápasu.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

 • 21.8.2022 – 10:00 – I.Liga SŽ sk. Stred – 1.kolo – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   4:6 (0:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly:  Kúdelka 2, Rapan 2, Marček, Tomka.

Zostava: Nečesaný, Kováčik, Klenec, Poláček, Krovina, Faziková, Skladaný, Brincka, Marček, Kúdelka, Rapan,

(Tomka, Fekiač, Brisuda).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián):  Dnes sa hral v Žiari nad Hronom výborný mládežnícky futbal s množstvom gólov, s výborným nasadením, ale aj s poriadnou dávkou emócie. Zápas sme začali veľmi dobre a už v 13-tej minúte sme vyhrávali 2:0. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu sme dominovali. Vstup do druhého polčasu nám tiež vyšiel a hneď v úvode sme zvýšili, čo nám paradoxne viac uškodilo, ako pomohlo. Laxnou rozohrávkou sme domácim umožnili znížiť a dostali ich znova do hry. Od tejto chvíle nás domáci pritlačili a zaslúžene vyrovnali. Ku cti nám slúži, že sme zápas v posledných desiatich minútach znova ovládli a strelili ešte dva víťazné góly. Naozaj krásny zápas s víťaznou koncovkou. Hráčom gratulujem.      

 

STARŠÍ ŽIACI U15 „B“

 • 21.8.2022 – 10:00 – Liga TFZ U15 – 1.kolo – ihrisko Martin Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:8 (0:3)   TJ DRUŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE

 

STARŠÍ ŽIACI U14

 • 21.8.2022 – 12:00 – I.Liga SŽ sk. Stred – 1.kolo – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   0:6 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly:  Kalnický, Ivaška 3, Delton, Kempný.

Zostava:  Korotvička, Nátny, Kalnický, Okuliar,  Ivaška, Tuna, Kempný, Delton, Paluga, Bakhsh, Móric,

(Šimko,Tomka, Brisuda).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Chlapci si dnes schuti zahrali, počas celého zápasu sme mali prevahu a zaslúžene sme vyhrali. Napriek ťažkému terénu sme dobre kombinovali, boli sme aktívny smerom dopredu ale aj po strate lopty. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili, domáci hrozili po protiútokoch a štandardných situácii.

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • 21.8.2022 – 10:00 – I.Liga MŽ sk. Stred – 1.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   14:1 (4:0)   FK POHRONIE

Góly:  Hanko 4, Knapko 2, Kokavec 2, Omerovič 2, Bizíková, Simonides, Veterník, Frniak.

Zostava: Lipták, Kokavec,Veterník, Beniač, Čech, Facuna, Fúčela, Knapko, Omerovič, Rýs, Frniak, Hanko, Siekela, Biziková, Simonides.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Do súťaže sme vstúpili výborným výkonom. Hrali sme s chuťou, góly padali po pekných akciách. Už prvý polčas mal skončiť vyšším rozdielom, ale brankár hostí svoje mužstvo niekoľkokrát podržal. Hostia hrali jednoduchý kolmý futbal, my sme však z prehľadom tieto situácie vyriešili. 10 gólov v druhom polčase bolo výsledkom neustáleho napádania rozohrávky hostí. Tí pod tlakom robili chyby , čo sa nám darilo trestať. Aj napriek narastajúcemu skóre sme nepoľavili, a súpera sme doslova rozobrali. Celé mužstvo si zaslúži obrovskú pochvalu.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 21.8.2022 – 11:30 – I.Liga MŽ sk. Stred – 1.kolo – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   16:3 (6:0)   FK POHRONIE

Góly: Albrecht 5, Vasko 4, Konečný 3, Baka 2, Macko, Bakala.

Zostava: Černak, Rumpel, F.Mulinka, Albrecht, Macko, Baranček, Šalát, Mazurak, Bakala, Dolník, Barica, Konečný, Baka, Durmek, Holan , Stolárik, Vaško.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Odohrali sme dobrý zápas v ktorom  sme súperovi od začiatku odskočili gólovo, vďaka čomu sme boli sebavedomejší čo sa prejavilo na jednotlivých individuálnych výkonoch. Súpera sme dobre a vysoko napádali, čím sa nám darilo získavať lopty a dostávať sa do gólových príležitostí. Potešilo najmä nasadenie a chuť hráčov ísť za víťazstvom.

 

PRÍPRAVKA U11

 • 20.8.2022 – 10:00 – Liga TFZ U13 – 1.kolo – ihrisko Dražkovce.

TJ DRUŽSTEVNÍK DRAŽKOVCE U13   0:17   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Mác 4, Pavlanin 3, Onufer 3, Kucka 3, Ondrášek 2, Krško, Filc.

Zostava: Mác, Buocik, Filc, Kucka, Jendrušák, Onufer, Krško, Ondrášek, Engli, Pavlanin.

Hodnotenie trénera (Tomáš Antoš): Chlapci odohrali 1. kolo súťaže U11 – TFZ. Od začiatku zápasu sme v zápase dominovali a súpera sme prakticky do ničoho nepustili. Chlapci zbierali nakopávané lopty, vyhrávali súboje 1v1 a takisto ukázali niekoľko pekných kombinačných akcií. Zápas si užívali od začiatku až do konca.

 

PRÍPRAVKA U10

 • 20.8.2022 – 8:00 – TURNAJ U10 – ihrisko Brezno.

Celkové umiestnenie: 1.miesto.

Zostava: Cabada, Chyla, Frniak, Harnádek, Jurošek, Kráľ, Kutman, Mažári, Páleš J., Páleš S., Revús, Roháčik J., Roháčik M., Šalaga, Surovec, Šramel, Štefanides M.,Štefanides P.

Výsledky zápasov:

MŠK FOMAT MARTIN   24:2   MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

MŠK FOMAT MARTIN   13:4   FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

MŠK FOMAT MARTIN   25:5   FK POHRONIE

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): Počas víkendu sme sa zúčastnili na mini turnaji štyroch tímov v Brezne. Hrali sme systémom 4+1 / 1 x 25 min. súčasne na dvoch ihriskách a konečný výsledok zápasu sa sčítal zo zápasov z oboch ihrísk. Naši chalani hrali dobre, v zápasoch používali prvky, ktorým sa venujeme v tréningovom procese. Dominovali v hre 1:1, snažili sa hrať aktívne, po strate lopty sa snažili získať loptu hneď na svoje kopačky a hľadali voľný priestor pri zakladaní útoku. Počas celého turnaja herne dominovali a keby premenili všetky naše čisté gólové šance, výsledok zápasov mohol byť ešte lepší. Za predvedený výkon, reprezentovanie klubu a chuti po víťazstve môžeme pochváliť každého jedného hráča na ihrisku

 

PRÍPRAVKA U8

 • 20.8.2022 – 14:00 – Prípravný zápas – ihrisko Liptovský Mikuláš.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ   4:2   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kubiatko 4, Vaško 3, Phám 2, Hamplová 2, Ignačák, Žabka.

Zostava: Stacho, Ignačák, Antoš, Vaško, Peržeľ, Žabka, Kucka, Adamovský, Ivanov, Kubiatko, Hampel, Hamplová, Vlček, Phám.

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): V dnešnom zápase sme nastúpili proti kombinovanej zostave Liptovského Mikuláša, kde sme mali možnosť konfrontácie aj proti starším súperom. Vekový rozdiel bol v niektorých fázach zápasu až príliš očividný, ale napriek tomu chcem pochváliť niektoré deti, ktoré sa s týmto faktom dokázali celkom slušne vysporiadať. Teší ma, že sa u jednotlivcov prejavili prvky hry, ktoré sa snažíme do detí dostať v tréningovom procese.

 

JUNIORKY WU19

 • 21.8.2022 – 15:00 – I.Liga D – 2.kolo – ihrisko Považská Bystrica.

MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA   0:9 (0:6)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ďanovská 3, Cígerová 3, Pajunková, Laurinčíková, Martiníková.

Zostava: Jeleňová, Grossová, Fúčelová, Štefanidesová, Lauková, Laurinčíková, Cígerová, Martiníková, Pajúnková, Ďanovská, Kováčiková,

(Krkošová, Malčáková).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Naše družstvo junioriek vstúpilo do súťaže výborne. Domáce družstvo malo problém poskladať základnú zostavu a preto nastúpilo v desiatich. My sme hlavne v prvom polčase hrali spoľahlivo v obrane a už tradične dobre kombinačne v zálohe, čo nám pomohlo k rozhodnutiu o výsledku zápasu už do polčasu. V druhom polčase sme trocha zvoľnili tempo, čo by sa nám v ďalších zápasoch nemalo stávať. Aj napriek tomu sme si vytvorili ďalšie gólové príležitosti, ktoré sme však nedokázali premeniť. Podstatné je, že sme sa do nich svojou aktivitou dostali. Babám gratulujem k výhre.   

 

ŽIAČKY WU15

 • 21.8.2022 – 17:00 – I.Liga D – 2.kolo – ihrisko Považská Bystrica.

MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA   1:2 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Hybská, Baumanová.

Zostava: Rajčanová, Wänkeová, Baumanová, Štefanidesová, Pálešová, Adamčíková,  Rapanová, Hybská, Jesenská, Nogová, Záborská,

(Lamošová, Bobčeková, Mrožeková, Filová, Kucháriková, Jaborská, Brezniaková, Maslová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V prvom majstrovskom zápase sme mali problém hlavne v prechode na veľké ihrisko, nakoľko veľa nových hráčok doteraz na veľkom ihrisku nehralo a ani naše hráčky, ktoré prišli z prípravky nemali takúto skúsenosť. Zápas bol po celý čas otvorený, hralo sa hore dole. Najmä v prvom polčase bolo množstvo príležitosti na jednej aj druhej strane. Po jednej z akcii domácich sme si po úspešnom zákroku našej brankárky a snahe odvrátiť loptu preč od našej bránky strelili vlastný gól. V druhom polčase sme dokázali hru viac ovládať a po priamom kope sa nám podarilo vyrovnať. V závere zápasu sa nám podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu. Babám gratulujem k výhre, musíme však naďalej pracovať na individuálnom, ako aj kolektívnom zvládnutí hry na veľkom ihrisku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *