• TIPOS III.Liga – Stred – 4.kolo – 21.8.2021 – 16:30 – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   2:1 (1:0)   ŠK PRAMEŇ KOVÁČOVÁ

Góly: Tomka, Bučo.

Zostava: Kulich, Ďungel, Cvik, Tomka, Lanko, Dinga, Chovanec, Bučo, Barčík (K), Jasenovský, Líška.

Striedali: Garaj, Repáň, Šesták, Arvensis, Palenčár.

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Po výbuchu v Podkoniciach nám nezostávalo nič iné, len sa dnes pobiť o dobrý výsledok a tým si napraviť reputáciu. Cez týždeň sme veľa vecí z predchádzajúceho duelu rozoberali, veľa sme s hráčmi komunikovali. Na včerajšom tréningu bolo na chalanoch cítiť, že chcú tento súboj zvládnuť. Pred stretnutím som Mirovi Barčíkovi vravel, že mám dobrý vnútorný pocit, a preto som až do konca veril, že chalani všetko zvládnu a to i napriek výbornému výkonu, ktorý predvádzala Kováčová. Išli sme za víťazstvom do poslednej sekundy a veľmi náročný zápas proti súperovi, ktorý je dlhší čas pokope a má svoju hernú tvár, mužstvo zvládlo. Som rád, že naša celotýždňová poctivá príprava mala takúto pozitívnu bodku.

DORAST U19

• II.Liga SD – Východ – 4.kolo – 21.8.2021 – 11:00 – ihrisko Kysucké nové Mesto.

MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO   0:1 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Kulich.

Zostava: Mondočko, Medek, Vajdel, Ruttkay, Spišák, Kulich, Hodža(K), Staš, Satina D., Tichý, Palider.

Striedali: Pekelský, Pavlík, Haľama, Ondruš, Ursíny.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme jasne dominovali, dobre kombinovali a domácich do ničoho nepustili. Už v 11. minúte mohol otvoriť skóre N.Staš, ale brankár jeho strelu vyrazil na roh. V 30. minúte sme už dvíhali ruky nad hlavu po obrovskej šanci D.Kulicha, ktorý zblízka strieľal do odkrytej brány, ale jeho strelu zastavil obranca rukou. Na počudovanie ostala píšťalka rozhodcu nemá. Vytúženého gólu sme sa dočkali po štandardnej situácii, keď sa konečne presadil D.Kulich. Do druhého polčasu sme nastupovali s cieľom zvýšiť náskok. Predsavzatie však ostalo v šatni. Už po prvom útoku išiel sám na bránu domáci útočník. Jeho nájazd zlikvidoval výborný T.Mondočko. Akoby táto situácia ovplyvnila našu hru. Kazili sme množstvo aj jednoduchých prihrávok, prehrávali osobné súboje, chýbal pohyb bez lopty. V 55. minúte mohol vniesť pokoj do našej hry N.Staš, ale jeho strelecký pokus vykopol z prázdnej brány obranca domácich. O minútu mohli domáci vyrovnať po štandardnej situácii. Nás opäť podržal T.Mondočko, ktorý gólovú hlavičku vyrazil na roh. Záver bol dramatický, so šťastným koncom pre nás. Víťazstvo je zaslúžené, ale cestu za ním sme si zbytočne skomplikovali.

DORAST U17

• II.Liga MD – Východ – 4.kolo – 21.8.2021 – 13:30 – ihrisko Kysucké nové Mesto.

MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO   0:2 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lamoš, Lesev.

Zostava: Kalnický, Lipinský, Mencel, Štefunda, Hriňa, Lamoš, Lesev, Marčičiak, Valek, Mendel, Vajdel.

Striedali: Schmied, Hanek, Krška, Čeman, Smik.

Hodnotenie trénera (Súkeník Jaroslav): Dnes sme hrali na horúcej pôde v KNM a chceli sme odčiniť nevydarený domáci zápas s Prešovom. Domáci sa prezentovali tvrdou, agresívnou, a v niektorých momentoch až zákernou hrou (zranený hráč). S tým sme sa museli vyrovnať a pridali sme k tomu celkom slušnú kombinačnú hru s rýchlim prechodom do útoku. Tonám aj vychádzalo a vytvárali sme si gólové príležitosti. Dali sme dva góly a zaslúžene zvíťazili. Väčšinu zápasu sme mali hru pod kontrolou a treba chalanov pochváliť za poctivú prácu odvedenú na ihrisku.

STARŠÍ ŽIACI U15

• I.Liga SŽ – 1.kolo – 21.8.2021 – 10:00 – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   1:2 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lepot 2.

Zostava: Macko, Holubjak, Riljak, Kopčan, Dolník, Gomola, Lepot, Uhlárik, Laš, Kapusta, Nemček.

Striedali: Lehotzký L., Paulíny, Lehotzký J.

Hodnotenie trénera (Glejtek Andrej): V našom prvom súťažnom zápase sme sa snažili preniesť dobré tréningové veci do zápasu, čo sa nám z časti podarilo. Zápas bol z oboch strán bojovný, pričom po inkasovanom góle sa chalani nevzdali, vyrovnali a dokonca v samom závere sa nám aj podarilo streliť víťazný gól. Zápas možno hodnotiť pozitívne, treba mužstvo pochváliť za bojovnosť, avšak stále nás čaká ešte veľký kus práce v tréningovom procese, aby sme stále napredovali.

STARŠÍ ŽIACI U14

• I.Liga SŽ – 1.kolo – 21.8.2021 – 12:00 – ihrisko Žiar nad Hronom.

FK POHRONIE   4:2 (1:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Marček, Krška.

Zostava: Nečesaný, Maslák, Mendel, Šuhaj, Maniš, Brincka, Holý, Skladaný, Marček, Krovina, Krška.

Striedali: Podhradský, Tomka, Petrovič, Kováčik.

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Do zápasu sme vstúpili výborne a v 22. minúte vyhrávali 2:0. Po pol hodine sme však prestali plniť herný plán, hráči sa veľmi zle pohybovali a súper do polčasu znížil. V druhom polčase sme sa už nedokázali vrátiť do zápasu a domáci po našich hrubých individuálnych chybách otočili zápas a zaslúžene zvíťazili.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• I.Liga MŽ – 1.kolo – 22.8.2021 – 10:00 – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   3:0 (1:0)   FK POHRONIE

Góly: Lacko, Fľak, Kempný.

Zostava: Brisuda, Korotvička, Lacko, Krcho, Delton, Medek, Kempný, Kalnický, Šimko, Fľak, Cesar, Vladár, Tuna, Tomka, Ratica, Veselka.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): V dobrom a vyrovnanom zápase bolo od začiatku cítiť, že väčšia chuť zvíťaziť je na našej strane. Podarilo sa nám skórovať hneď z prvej akcie, čo nám pomohlo. Následne až do polčasu sa striedali šance na oboch stranách. V druhom polčase sme už ale súpera do ničoho nepustili, a naopak sa nám podarilo streliť ďalšie dva góly po pekných a rýchlych akciách. Po viacerých horších zápasoch sme konečne mohli mužstvo za výkon pochváliť.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• I.Liga MŽ – 1.kolo – 22.8.2021 – 11:30 – ihrisko Turčianske Kľačany.

MŠK FOMAT MARTIN   16:7 (7:2)   FK POHRONIE

Góly: Truchlík 3, Fučela 3, Čech 2, Šmehyl 2, Hanko 2, Zuskin, Siekela, Veterník,  Johanides.

Zostava: Trancygier, Siekela, Kokavec, Truchlík, Veterník, Johanides, Fučela, Beniač, Čech, Cabadaj, Hanko, Tomka, Knapko, Lipták, Šmehyl, Frniak, Zuskin.

Hodnotenie trénera (Lukáč René): Zápas v dobrom tempe, v ktorom sme videli dosť pozitívneho, aj keď nás trošku brzdilo množstvo zahodených šancí. Dobré postavenie pri zakladaní útoku a následná kombinačná hra v krajnej vertikále viedlo k veľkému množstvu šancí na strelenie gólu. Hostí v prvom polčase držal v hre iba výborný výkon brankára. V druhom polčase už bola výrazná prevaha na našej strane. Všetci hráči odohrali plnú minutáž na rôznych postoch. Družstvo vstúpilo do nového ročníka súťaže celkom dobre – prístupom aj výkonom.

PRÍPRAVKA U11

• Prípravný zápas – 17.8.2021 – 10:00 – ihrisko Sklabiňa.

MŠK FOMAT MARTIN   15:15   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Kráľ 6, Albrecht 4, Bíziková 2, Červeň, Konečný, Mazurák.

Zostava: Albrecht, Bíziková, Černák, Červeň, Ďurmek, Konečný, Kútnik, Mazurák, Mulinka Samo, Pobeha, Rumpeľ, Šašura, Stolárik, Šalát, Barica, Kráľ, Macko.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Odohrali sme vyrovnané stretnutie čo sa týka výsledku. Celkové hodnotenie určite vyznelo v náš prospech, súper nás predčil hlavne v osobných súbojoch. Určite musíme byť spokojní, celý zápas sme sa snažili tvoriť a vytvorili sme si veľa gólových šancí, čo určite poteší. To, že nevieme poriadne vystreliť na bránu, to zatiaľ nevadí. Dôležité je, že chceme stále hrať a nebojíme sa lopty.

• Prípravný zápas – 21.8.2021 – 10:00 – ihrisko Sklabiňa.

MŠK FOMAT MARTIN   24:1   FK POHRONIE

Góly: Kráľ 6, Bíziková 4, Albrecht 4, Stolárik 3, Cesar 2, Šašura 2, Mulinka F., Mazurák, Holan.

Zostava: Macko, Kráľ, Mazurák, Stolárik, Šalát, Šašura, Albrecht, Bíziková, Cesar, Mulinka F., Dolník, Holan.

Hodnotenie trénera (Fúčela Rastislav): Prípravný zápas s Pohroním sme odohrali len na jednom ihrisku. Hrali sme 3×25 minút so súperom, ktorý nás vôbec nepreveril. Dominovali sme vo všetkých herných činnostiach jednotlivca. Výborne sme zakladali útok cez rozohrávku od brankára a dokázali sme sa dostať z ťažkých pozícii. Trochu sa mi zdá, že naše riešenia na ihrisku by mohli byť vo väčšom tempe. Budeme musieť na tom popracovať v tréningovom procese. Chválim všetky deti za predvedený výkon.

PRÍPRAVKA U10

• Prípravný zápas – 17.8.2021 – 10:00 – ihrisko Martin/Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   vs.   MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN   vs.   FK POHRONIE

PRÍPRAVKA U9

• Prípravný zápas – 19.8.2021 – 17:30 – ihrisko Sklabiňa.

MŠK FOMAT MARTIN   48:11   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Kutman 11, Kráľ 8, Šalaga 6, Frniak 5, Dérer 3, Sninský 3,Roháčik J. 2, Páleš S. 2,  Harnádek 2, Hrnčiar 2, Mažari, Revús, Páleš J., Surovec

Zostava: Páleš J., Páleš S., Roháčik M., Frniak, Noga, Roháčik J., Šalaga, Hrnčiar, Harnádek, Revús, Kutman, Mažári, Surovec, Kráľ, Dérer, Chyla, Sninský.

Hodnotenie trénera (Bagala Martin): MFK Ružomberok pricestoval s menším počtom hráčov, čo sa odzrkadlilo aj na ich výkone. Náš výkon hodnotíme veľmi dobre a sme s predvedenou hrou veľmi spokojní. Chalani zodpovedne plnili pokyny, ktoré sme si povedali pred zápasom. Zlepšilo sa hlavne prepínanie z útoku do obrany. Dominovali sme v hre 1 vs 1 a celkovo vo všetkých herných činnostiach jednotlivca. Sme veľmi spokojní, že chalani sa futbalom „hrali a zabávali“ a že si tento zápas užili. Chválime každého jedného hráča za predvedený výkon.

PRÍPRAVKA U8

JUNIORKY WU19

• I.Liga D WU19 – 1.Kolo – 21.8.2021 – 11:00 – ihrisko Trenčín.

AS TRENČÍN   16:1 (8:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Pajúnková.

Zostava: Majorová, Minčíková T., Fúčelová, Segečová, Štefanidesová N., Minčíková Z.,  Laurinčíková, Halahijová, Kováčiková, Hutirová, Pajunková, Lauková, Zacharová.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Domáci sú dlhodobo jedno z najlepších družstiev v súťaži a zaslúžene sme prehrali. Mrzí ma, že sme na zápas cestovali len v počte 13 hráčok, z toho boli dve brankárky. Baby na ihrisku si tak naplno „užili“ tento zápas. Počas celého stretnutia sme sa dopustili veľkého množstva chýb, ktoré domáce hráčky chladnokrvne trestali. Neostáva nám nič iné, len sa pripraviť na ďalší zápas.

JUNIORKY WU15

• I.Liga Ž WU15 – 1.Kolo – 21.8.2021 – 13:00 – ihrisko Trenčín.

AS TRENČÍN   3:0 (0:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: -.

Zostava: Jeleňová, Halienová, Malčáková, Štefanidesová E., Ďanovská, Hybská, Faziková, Martiníková, Košová, Nogová, Veterníková, Štefanidesová B., Filová, Lamošová, Adamčíková, Jesenská.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): Po prvom polčase by nikto nepovedal, že môže zápas skončiť takto. Ak môžem za niečo dievčatá pochváliť, tak je to predvedená hra. Pretože hlavne vďaka Maťke Fazikovej sme ju mali takmer celý zápas pod kontrolou. Čo ma však znepokojuje je fakt, že u nás absentovala túžba vyhrať. V závere zápasu už bolo neskoro niečo zmeniť a v poslednej 5-minútovke sme inkasovali ešte dvakrát po otvorení hry. Tento zápas nás bude ešte dlho mrzieť, pritom všetko mohlo byť perfektné. Krásny štadión, dobrý výkon… no nakoniec naša zbytočná prehra.