• 10.8.2022 – 17:00 – Slovnaft Cup 2022/2023 – 1.kolo – ihrisko Liesek.

TJ SOKOL LIESEK   1:2 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ceniga, Kulich D.

Zostava: Raček, Tomka, Brodňan, Garaj, Almaský, Ceniga, Dinga, Siva, Lanko, Satina, Ďungel (C),

(Hažer, Líška, Barčík, Mlynár, Kulich, Chupáň).

Hodnotenie vedúceho mužstva (Bučko Jozef): V prvom polčase sme si mohli vybudovať vyšší náskok, ale chalani vo finálnej fáze volili komplikovanejšie riešenia pred jednoduchými. Preto sme viedli len 1:0, domáci zostali v zápase a náš slabší dôraz potrestali vyrovnaním. Následne sa nám podarilo strhnúť vedenie na našu stranu a v závere sa už napriek sympatickej snahe futbalistov Lieseku skóre nezmenilo. Víťazstvo môžeme zaradiť do kategórie vydretých.

• 14.8.2022 – 11:00 – III.Liga-Západ – 2.kolo – ihrisko Bánová.

TJ JEDNOTA BÁNOVÁ   1:2 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Ceniga, Almaský.

Zostava: Hažer, Tomka, Brodňan, Garaj, Almaský, Ceniga, Barčík (C), Mlynár, Siva, Satina, Ďungel,

(Líška, Dinga, Kulich, Lanko, Chupáň, Raček).

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Mužstvo podalo kompaktný výkon, hralo organizovane, výborne plnilo taktické pokyny a zaslúžene dotiahlo duel do víťazného konca. Prvý gól sme strelili po akcii, ktorú cez týždeň vymyslel Miro Barčík a na tréningu sme si ju precvičovali. Aj po vyrovnaní bolo z tímu cítiť, že chce ísť za tromi bodmi a za snahu sa chalani dočkali odmeny, keď na ich ďalšiu kvalitnú kombináciu súper nestihol správne zareagovať. Som rád, že hráči, ktorí v minulom kole neboli v základe a tentoraz sa do neho dostali, ukázali, že si svoje miesto vedia zastať. Zdravá konkurencia je niečo, čo nám vo veľkej časti minulej sezóny chýbalo. Že nám dal gól Peťo Jasenovský, ktorý v predchádzajúcom ročníku obliekal dres FOMATu, už neriešime, keďže hrá za iný tím. Podstatné je, že jeho presný zásah nič nezmenil na našom víťazstve.

DORAST U19

• 10.8.2022 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Ružomberok.

MFK RUŽOMBEROK U17   5:2 (2:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Halama, Šotter.

Zostava: Lilge, Spišák, Haľama, Beniač, Pavlík, Ondruš, Berák, Lipinský, Ursíny, Štrkáč, Šotter,

(Jadroň, Horník, Krška, Válek, Hanek, Schmied, Facuna).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Zápas proti mladému tímu Ružomberka bol posledným v príprave a pre chalanov aj najťažší. Vo svojej vekovej kategórii patrí súper k najlepším na Slovensku a ukázal naozaj veľkú kvalitu. Prehrali sme zaslúžene a mohli sme aj väčším rozdielom. Na chalanoch bola cítiť únava z dvoch tréningov deň pred zápasom, napriek tomu však nemôžeme robiť toľko veľa individuálnych chýb. Je dobré, ak hráme aj proti takýmto tímom, ktoré odhalia slabé stránky ešte výraznejšie. Budeme musieť na tom v tréningoch popracovať.

• 14.8.2022 – 11:00 – II.Liga SD sk. Západ – 1.kolo – ihrisko Bratislava-Lamač.

FKM KARLOVA VES BRATISLAVA   2:0 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Jadroň, Spišák, Beniač, Lipinský, Sásik, Ondruš, Halama, Ursíny, Pavlík, Dolník, Lukášík,

(Lilge, Horník, Schmied, Šotter).

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Nerád to hovorím , ale výsledok zápasu výrazne ovplyvnil rozhodca. V prvom polčase sme boli jednoznačne lepším tímom, avšak najskôr neodpískal rozhodca pokutový kop pri samostatnom nájazde Pavlíka, za čo mala byť jasná penalta a možno aj vylúčenie brankára. Potom na konci 1.polčasu sa hráči súpera 2 krát ocitli v jasnom ofsajde, ale rozhodca pustil hru a my sme inkasovali, a potom odpískal ešte pokutový kop, ktorý bol v náš neprospech. V zápase sme si vypracovali dosť šancí, aby sme zvíťazili, ale ťažko sa hrá, keď rozhodca posudzuje všetky sporné momenty v prospech súpera. Všetci sme sa tešili , že budeme hrať západnú časť 2.ligy hlavne kvôli šialeným verdiktom rozhodcom na východe a preto nás to hnevá. Verím, že sa to nebude opakovať, pretože to pokazí celkový dojem z dobrých zápasov v tejto súťaží.

DORAST U17

• 14.8.2022 – 13:30 – II.Liga MD sk. Západ – 1.kolo – ihrisko Bratislava-Lamač.

FKM KARLOVA VES BRATISLAVA   4:1 (2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Gomola Šimon.

Zostava: Bakhsh, Kresťan, Holubjak, Riljak, Válek, Paulíny, Hanek, Gomola Ši., Kapusta, Lovás, Hrbek,

(Loja, Lepot, Lamoš, Lovás, Dolník).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): v prvom majstrovskom zápase sme výborne vstúpili do zápasu. V úvodných minútach sme sa dostali do vedenia a súpera prevyšovali. Chalani boli aktívny a vypracovali si ďalšie gólové príležitosti. Súper ešte v prvom polčase dokázal vývoj zápasu otočiť, keď dokázal svoje rýchle útoky zakončiť dvomi gólmi. V druhom polčase sme vedeli, že budeme dobíjať blokovú obranu a chceli sme využívať celú šírku ihriska. Aj napriek celopolčasovému tlaku sme si vypracovali málo gólových príležitostí. Posledných desať minút bolo už ihrisko úplne otvorené a súper to dokázal využiť a pridal ešte dva góly.

STARŠÍ ŽIACI U15

• 13.8.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Púchov.

FK PÚCHOV   3:5 (2:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Tomka, Klenec, Rapan, Krška, Skladaný.

Zostava: Podhradský, Erteľ, Klenec, Poláček, Krovina, Kúdelka, Maniš, Brincka, Maslák, Tomka, Rapan,

(Cálik, Skladaný, Faziková, Krška, Fekiač, Kováčik, Pavlovič).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): V generálke na súťaž náš najlepší výsledok, ale aj výkon počas letnej prípravy. Nezačali sme dobre a veľmi rýchlo sme prehrávali, no postupom času sme prebrali taktovku zápasu a napriek prehratému polčasu bol náš výkon viac ako uspokojivý. Do druhého polčasu sme výborne naskočili a za sedem minút sme výsledok otočili, a postupne pridali ešte ďalšie dva góly. Dúfam že to družstvo povzbudí do ďalšej práce.

STARŠÍ ŽIACI U14

• 13.8.2022 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Púchov.

FK PÚCHOV   1:10 (1:4)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Nátny, Štípala, Kalnický 2, Móric 2, Okuliar 2, Tuma, Delton.

Zostava: Brisuda, Nátny, Kalnický, Tomka, Okuliar,  Ivaška, Tuna, Štípala, Delton, Šimko, Paluga,

(Bakhsh, Móric, Veselka,Medek).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír) Od začiatku zápasu sme hrali s chuťou a hneď na úvod nám vyšli pekné akcie, po ktorých sme dali góly. Vychádzali nám kombinácie, individuálne sme sa presadzovali, tlačili sme sa do zakončenia a vytvorili sme si veľa šancí. Super nám hrozil z brejkov, ktoré sme dobre riešili. Chlapcom ďakujem, za celý tento aj minulý tréningový týždeň, ktorom trénovali šesť dní, pričom vôbec nie je badať únavu.

MLADŠÍ ŽIACI U13

• 14.8.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Púchov.

FK PÚCHOV   3:5 (2:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Fúčela 2, Siekela, Čech, Rýs.

Zostava: Lipták, Trancygier, Kokavec, Veterník, Truchlík, Čech, Facuna, Mišún, Fúčela, Knapko, Omerovič, Rýs, Frniak, Hanko, Siekela, Zuzkin, Biziková.

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Odohrali sme dva rozdielne polčasy. Kým v prvom nám viazla súhra, dlho sme držali loptu , ktorú nám domáci väčšinou zobrali. Naopak druhý polčas sme na domácich vyleteli, výborne sme napádali. Po zisku lopty sme si vypracovali množstvo šancí, a štandardných situácii. V čase najväčšieho tlaku sme strelili dva góly. Domácim sa ešte podarilo znížiť z ojedinelého protiútoku. My sme však okamžite odpovedali piatym gólom. Svojim výborným výkonom sme už drámu nepripustili. Teší ma, že sme dokázali ukázať kvalitu na viacerých postoch.

MLADŠÍ ŽIACI U12

• 14.8.2022 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Púchov.

FK PÚCHOV   18:17 (6:9)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Albrecht 3, Macko 2,Kral 2,Baranček 2,Vasko 2, Šašura, Baka, Marguš, Bakala, Dolník, F. Mulinka.

Zostava: Černak, Rumpel- F.Mulinka, Albrecht, Macko, Baranček, Kral Mazurak, Bakala, Dolník, Barica, Šašura, Baka Velitsky, Marguš, Stolárik, Vaško.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Obidve mužstvá hrali od začiatku veľmi útočne a na oboch stranách bolo množstvo gólových príležitosti, pričom naopak s defenzívnymi činnosťami bol problém. Teší počet strelených gólov, no musíme zlepšiť nasadenie, agresivitu  a chlapci sa musia naučiť v zápase aj  spolupracovať, lebo zatiaľ väčšinu situácii riešime individuálne.

PRÍPRAVKA U11

• 13.8.2022 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   vs.   OK ČASTKOVCE

Zostava: Mác, Kremeň, Buocik, Filc, Kucka, Jendrušák, Bobrovský, Rizzo, Štubňa, Matušek, Onufer, Jahn.

Hodnotenie trénera (Antoš Tomáš): Odohrali sme prvý prípravný zápas v novej sezóne proti mužstvu OK Častkovce a na hre to bolo cítiť. Hrali sme systémom 6+1 a 3×30 minút. Chlapci neboli vôbec aktívny v hre bez lopty či už pri útočení alebo bránení. Súper dal viac gólov ako my a zaslúžene vyhral.

PRÍPRAVKA U10

• 13.8.2022 – 16:00 – Prípravný zápas – ihrisko Martin-Pltníky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:1   FC BANÍK PRIEVIDZA

Zostava: Cabada, Chyla, Dérer, Frniak, Harnádek, Jurošek, Kutman, Mažári, Páleš J., Páleš S., Revús, Ruttkay, Šalaga, Štefanides M., Štefanides P., Surovec.

Hodnotenie trénera (Páleš Jaroslav): V sobotu poobede sme odohrali zápas proti súperovi z Prievidze. Od úvodu to bol vyrovnaný zápas, v ktorom chalani predviedli bojovný výkon, za ktorý boli odmenení výhrou proti kvalitnému súperovi. Všetkých chlapcov za predvedenú hru chválime.