VÝSLEDKOVÝ SERVIS 31. TÝŽDŇA

Výsledky zápasov (1.8. – 7.8.2022)

 

 

MUŽI A

 • 6.8.2022 – 17:00 – III.Liga-Západ – 1.kolo – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   0:1 (0:1)   TJ DRUŽSTEVNÍK VEĽKÉ LUDINCE

Zostava: Hažer, Ďungel, Tomka, Brodňan, Niemchaninov, Siva, Ceniga, Mlynár, Barčík, Líška, Almaský,

(Garaj, Dinga, Kulich, Lanko, Satina, Raček)

Hodnotenie trénera (Šuhaj Pavol): Naplnil sa scenár, ktorý sme očakávali. Súper bol veľmi dobre fyzicky pripravený, hral v kompaktnom bloku a vo veľkej miere dokázal eliminovať naše silné stránky. Dnes však hráčom nemám čo vyčítať. Možno nám trošku chýbala lepšia výstavba útoku a finálna fáza, no chalani šľapali, dreli a v druhom polčase ukázali odhodlanie nepriaznivý výsledok otočiť. Niekedy ale býva futbal krutý a do sezóny sme vstúpili pre nás nepriaznivým výsledkom. Hneď v nasledujúcom kole sa to však pokúsime odčiniť. Ludince som videl hrať v pohári. Dnes mali to isté rozostavenie, spoliehali sa na ten istý systém a snažili sa dlhými loptami hľadať dvoch útočníkov na hrote. Samozrejme, najsilnejšie zbrane protivníka sme sa snažili eliminovať, naďalej sa ale budeme spoliehať predovšetkým na našu hru. Na tom ani v silnejšej konkurencii nič meniť nebudeme.

 

DORAST U19

 • 6.8.2022 – 9:30 – Prípravný zápas – ihrisko Bytča.

MFK BYTČA   1:4 (0:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Dolník, Ondruš, Hanek, Šotter.

Zostava: Jadroň, Spišák, Haľama, Beniač, Pavlík, Ondruš, Berák, Horník, Ursíny, Ílovský, Dolník,

(Lilge, Šotter, Krška, Válek, Hanek)

Hodnotenie trénera (Hanek Michal): Tak ako som naposledy vyslovil po vysokej prehre ako takú spokojnosť, teraz  po vysokej výhre nie som úplne spokojný, pretože sme mohli dať oveľa viac gólov a k šanciam sme sa postavili ľahkovážne a taktiež z pohľadu defenzívy mal súper príliš veľa čistých šancí. 1.polčas ešte spĺňal ako tak moje predstavy, ale v druhom už to bolo rozhárané a nesúrodé s príliš veľa stratami lôpt. Máme ešte týždeň na to, aby sme sa dobre pripravili na prvý  majstrovský zápas a teším sa, že mužstvo už bude ďalší týždeň konečne trénovať vo vyššom počte hráčov.

 

DORAST U17

 • 6.8.2022 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Bytča.

MFK BYTČA   2:5 (2:2)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Krška, Nemček, Lovás 2, Murček.

Zostava: Ruman, Kresťan, Kopčan, Riljak, Válek, Krška, Hanek, Gomola Ši., Laš, Nemček, Hrbek,

(Loja, Murček, Lamoš, Lovás).

Hodnotenie trénera (Šípka Marek): Aj keď sme zápas odohrali na veľmi úzkom ihrisku, musím chalanov za prístup a výkon pochváliť. Zápas mal tempo, veľký počet súbojov a pomerne veľa šancí, čo spôsobili hlavne rozmery ihriska.  V zápase nám výborne fungovala prechodová fáza z obrannej  do stredovej zóny. Horšie to už bolo pri riešení herných situácií v útočnej zóne. Tam mi chýbala väčšia trpezlivosť a príprava finálnej fázy cez krajné vertikály. Celkový výsledok je spravodlivý.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

 • 1.8.2022 – 15:30 – Prípravný zápas – ihrisko Prievidza.

FC BANÍK PRIEVIDZA   2:1 (1:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Klenec.

Zostava: Podhradský, Krovina, Klenec, Šuhaj, Maniš, Kúdelka, Skladaný, Faziková, Krška, Marček, Rapan,

(Tomka, Brincka, Maslák, Pavlovič, Fekiač).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Odohrali sme kvalitný zápas v ktorom nás domáci, hlavne v prvom polčase, prehrávali a zaslúžene zvíťazili. V druhom polčase sa hra vyrovnala a vypracovali sme si aj niekoľko vyložených gólových príležitostí. Žiaľ premenili sme len jednu. Stále trénujeme v nízkych počtoch a je to na nás v zápasoch aj vidno!    

 • 6.8.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Karviná.

MFK OKD KARVINÁ   8:0 (3:0)   MŠK FOMAT MARTIN

Zostava: Nečesaný, Marček, Šuhaj, Poláček, Cálik, Kúdelka, Skladaný, Brincka, Maslák, Krovina, Pavlovič,

(Erteľ, Maniš, Faziková, Fekiač).

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Výsledok je len obrazom toho ako v súčasnej dobe vyzeráme. V prvom polčase sme behali 40 minút bez lopty. Druhý polčas bol z našej strany lepší, ale zas sme zo štyroch vyložených gólových príležitostí nedali ani jednu. Karviná bola súper nad naše sily a jej vysoká výhra je úplne zaslúžená.          

 

STARŠÍ ŽIACI U14

 • 1.8.2022 – 17:30 – Prípravný zápas – ihrisko Prievidza.

FC BANÍK PRIEVIDZA   2:1 (1:1)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lacko.

Zostava:  Brisuda, Kalnický, Bakhsh, Nátny, Lacko, Ivaška, Okuliar, Tuna, Štípala, Delton, Móric,

(Korotvička, Fľak, Tomka, Šimko).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Od začiatku zápasu sme hrali s chuťou, dobre sme kombinovali a chlapci dali do zápasu aj odhodlanie, vďaka ktorému sme si vypracovali viacero gólových príležitostí. Druhý polčas sme sa nevedeli dostať do tempa. Hlavne v prechodoch do útoku, kedy sme nesprávnym riešením herných situácií a nepresnosťou v súperovej tretine ihriska strácali loptu. Určite musíme byť dôraznejší a trpezlivejší.

 • 6.8.2022 – 12:00 – Prípravný zápas – ihrisko Karviná.

MFK OKD KARVINÁ   1:6 (1:3)   MŠK FOMAT MARTIN

Góly: Lacko, Šimko, Nátny, Štípala.

Zostava: Brisuda, Bakhsh, Lacko, Ivaška, Tuna, Štípala, Delton, Móric, Šimko, Paluga, Grieger,

(Nátny, Kalnický, Tomka, Okuliar, Sitár).

Hodnotenie trénera (Furo Vladimír): Zápas veľmi dobrej úrovne proti kvalitnému súperovi. V úvode sme mali problém s vysokým napádaním súpera. Postupne sme získavali prevahu, avšak zbytočne komplikovane sme riešili predfinálnu fázu. Druhý polčas sme mali výraznejšiu prevahu, strelili viacero pekných gólov a mali niekoľko ďalších šancí či nedotiahnutých akcií. Prístup chalanov bol v poriadku, ale stále musíme v procese pracovať a byť trpezlivý.

 

MLADŠÍ ŽIACI U13

 • 5.8.2022 – 10:00 – Prípravný zápas – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   5:5 (1:2)   MFK OKD KARVINÁ

Góly: Hanko 2, Rýs, Velický, Siekela.

Zostava: Lipták, Trancygier, Kokavec,Veterník, Truchlík, Beniač, Čech, Facuna, Mišún, Fúčela, Knapko, Omerovič, Rýs, Frniak, Hanko, Siekela, Marguš, Velický, Biziková,  

Hodnotenie trénera (Šupej Marián): Odohrali sme výborný zápas. Obidve mužstvá sa snažili hrať ofenzívne. My sme mali viac gólových šancí, tie sme však nevyužili. Naopak hostia takmer každý útok premenili na gól. Teší ma, že aj napriek nepriaznivému vývoju zápasu, sme tento nezabalili. V úplnom závere sa nám podarilo vyrovnať.

 

MLADŠÍ ŽIACI U12

 • 5.8.2022 – 11:30 – Prípravný zápas – ihrisko Žabokreky.

MŠK FOMAT MARTIN   3:7 (2:3)   MFK OKD KARVINÁ

Góly: Král, Kutnik, Albrecht.

Zostava: Černák, Rumpel, Kutnik, Mazurak, Barica, Dolník, Mulinka F, Mulinka S, Stolárik,  Albrecht, Bakala, Šalát, Šašura, Baranček, Král, Macko, Červeň, Vasko, Baka.

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Do zápasu sme vstúpili dobre, hrali sme aktívne, sebavedomo a súpera sme  dobre napádali  z čoho pramenili góly aj viaceré šance. Žiaľ vydržalo nám to len polovicu polčasu čo je veľmi málo. Postupne sme začali za súperom zaostávať, boli sme pomalší vo všetkých činnostiach a  nedôrazný v osobných súbojoch. Aj keď niektoré individuálne výkony neboli zlé ako celok sme podali veľmi nevýrazný výkon a čaká nás  veľa práce v tréningovom procese.

 

JUNIORKY WU19

 • 6.8.2022 – 9:00 – Prípravný zápas – ihrisko Košťany nad Turcom.

MŠK FOMAT MARTIN   4:5 (1:3)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Pajunková 4

Zostava: Jeleňová, Krkošová, Fúčelová, Štefanidesová, Lauková, Laurinčíková, Cígerová, Martiníková, Pajúnková, Ďanovská, Kováčiková.

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V zápase s Ružomberkom sme neboli horším družstvom. Kombinácie nám vychádzali, no najmä v prvom polčase sme sa však zbytočne snažili o rýchly prechod do útoku. V druhom polčase sme si začali viac prihrávať, čo sa pozitívne odzrkadlilo na našej hre. Dokázali sme 4x skórovať, čo je super. Góly však strelila naša najlepšia hráčka Nikola Pajunková, pre ktorú to bol posledný zápas v našom drese. Aj keď jej rozlúčka vyšla na výbornú bude nám nesmierne chýbať.  V jej novom pôsobisku, v Plzni jej želáme len to najlepšie.

 

ŽIAČKY WU15

 • 6.8.2022 – 10:30 – Prípravný zápas – ihrisko Košťany nad Turcom.

MŠK FOMAT MARTIN   4:4 (1:1)   MFK RUŽOMBEROK

Góly: Nogová 2, Adamčíková, Bobčeková.

Zostava: Rajčanová, Baumanová, Halienová, Štefanidesová, Filová, Adamčíková,  Martiníková, Hybská, Pálešová, Nogová, Záborská,

(Lamošová, Bobčeková, Orlovská, Mrožeková, Wänkeová).

Hodnotenie trénera (Peržeľ Peter): V prvom prípravnom zápase sme sa len dostávali do tempa. V zostave bolo veľa báb, ktoré ešte nikdy nehrali na veľkom ihrisku, čo sa ukázalo hlavne v prvom polčase. Dokázali sme si však vytvoriť množstvo príležitosti a verím, že to bude v každom ďalšom zápase lepšie a lepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *